Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Tvoření, malování, ruční práce

Lampičky, světýlka

Lampičky, světýlka

Pravděpodobně máte doma elektrické svíčky, jejichž příjemné osvětlení můžete využít i nyní. Zkuste si vyrobit levný doplněk, který můžete obměňovat s každým ročním obdobím a příležitostí.

Světýlka tlumená stínítkem se zajímavými motivy zútulní váš interiér. Pohled na ně bude o to příjemnější, bude-li to vaše vlastní dílko. Výroba takové lampičky je velmi snadná a dokážete ji hravě zhotovit i bez výtvarného talentu. Nebojte se improvizovat a vyzkoušet i jiné tvary a barevné kombinace.


Co budete potřebovat:

  • silnější pletivo velikosti cca 28x18cm (zakoupíte v železářství)lampička1

  • tuhé plastové složky velikosti A4

  • lepidlo na decoupage univerzální (na ubrouskovou techniku)

  • kroucený provázekTwistart macro 1,2m a tenký 1,8m

  • papírový ubrousek s motivem

  • elektrické svíčky na stromek

  • kancelářskou děrovačku

    •  

     O materiálu

     Twistartový provázek se prodává v mnoha barevných provedeních a ve třech velikostech: tenký, čtyřproudový a Macro (je nejširší). Jeho velkou výhodou je stálobarevnost .

     Twistart je kreativní materiál. Nejenže je můžete použít rozpletené a lepit na plochy stejně jako ubrousky, ale dají se z nich vyrábět i kytky jako živé.

     Je důležité si zapamatovat, že na lampičky jsou vhodné pouze provázky šířky macro a na spojení bočních hran tenký provázek.

     Provázky se prodávají po metrech v cenách cca macro 1m/30,- a tenký 1m/10,-.     Pracovní postup:

     1. Fólie rozstřihněte na dvě části (máte tedy přední a zadní díl lampičky)


     2. Twistartový provázek Macro namočte do nádoby s vodou, pak provázek rozmotejte a jeden okraj opatrně otrhejte. Totéž udělejte i s druhým provázkem.


     3. Rozmotané provázky nalepte fólii tak, že nejdříve fólii potřete lepidlem na decoupage, poté přiložíte rozpletený provázek a pečlivě jej přitlačíte k fólii (snažte se prstem vytlačit všechny vzduchové bublinky). Vše ještě jednou přetřete lepidlem na decoupage. Do středu lepte části s odtrženými okraji.


     4. Nechte vše zaschnout a stejným způsobem polepte i druhý díl fólie, poté můžete lampičky dozdobit motivy z ubrousku. Ubrousek oddělte od spodních vrstev a postupujte stejně jako při lepení twistartového papírku.


     5. Děrovačem vytvořte dírky po všech okrajích, přiložte mřížku a tenkým twistartiovým provázkem vzájemně oba díly lampičky spolu s pletivem provlečte. Stejně i na druhé straně.


     6. Nyní už jen vložte světýlka a lampička je hotová.


     TIP

     - Tenký twistartový provázek na koncích rozmotejte, kudrlinky vytvořte pomocí špejle, na kterou provázek nakroutíte.

     - Vše si můžete také ulehčit, pokud máte doma lampičku se stínítkem, které není příliš tvarované; můžete polepit rovnou stínítka.

      

     www.atelierradost.cz

     Jana Svobodová


     9.2.2006   Rubrika:   |   Komentářů 10   |   Vytisknout

     Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

     Lampička2 Lampička1 Lampička3 Lampička4  

     Diskuse ke článku - Lampičky, světýlka

     Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
     koliaska105
     koliaska105 - 23.12.2018 15:59

     Jé, díky za návod. Něco takového musím taky určitě vyzkoušet. :) Mám doma spoustu takových malých lampiček, ale vyrobit si vlastní jsem ještě nikdy nezkoušela. Většinu z nich jsem si kupovala z https://www.bytova-svitidla.cz/ Pokud neznáte, doporučuji mrknout. Mají tam moc hezká bytová svítidla.

      

     Sponzori

     Prohledej


     Výherci v soutěžích

     Soutěže na Soutez.cz

     Anketa

     Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

     Zpíváte si občas doma?

     Celkem hlasovalo 463964.
     Archiv anket.