Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Tvoření, malování, ruční práce

Vyrobte si náhrdelník. Nic na tom není.

Náhrdelník

Jsem ulítlá na modrou barvu. Jsem ulítlá na korálky, drátky a podobné tvoření – však víte. Před pár dny jsem v jednom katalogu viděla náhrdelník, který mě inspiroval natolik, že jsem šla do svých mnoha beden s tvořivým materiálem hledat, jestli tam není kus řetízku s většími očky, kožená šňůrka, korálky, kamínky a pár ketlovacích jehel. Všechno jsem našla a pustila se do tvoření – a vy si to můžete zkusit taky. Vždyť léto se blíží mílovými kroky, tak ať jste ještě krásnější.


Připravte si řetízek s trochu většími očky. Určitě najdete nějaký starší nevyužitý doma, a když ne, snadno jej zakoupíte v kamenném nebo internetovém hobby obchodu. Délku nechám na vás, mně vyhovuje cca 41–43 cm. Promyslete si barevné ladění náhrdelníku a podle toho kupte koženou šňůrku, která by měla být dvakrát delší než řetízek, plus cca 15 cm. Na koženou šňůrku navlečte korálek s větší dírkou, dobrý je třeba dřevěný, posuňte ho doprostřed a pod ním uvažte uzlík; korálek bude tvořit část zapínání.

 

Teď přijde to hlavní – proplétání kožené šňůrky očky řetízku. Začněte jedním koncem kožené šňůrky a proplétejte očky řetízku, já jsem protahovala každé páté. Až protáhnete řetízek celý, propleťte i druhým koncem kožené šňůrky tak, aby vznikl copánek. Na konci uvažte očko jako druhý konec zapínání. Tak. To těžší máte za sebou, teď si jen budete hrát s korálky, kamínky a ketlovacími jehlami. Navlékněte na ně korálky i kamínky podle své fantazie a na konci ketlovací jehly udělejte kleštěmi očko. Navlékněte je na řetízek, očko stiskněte a jehlu tak upevněte. Vaší fantazii samozřejmě meze nekladu, záleží jen na vás, kolik přívěsků na náhrdelníku bude.

 

Doufám, že se brzo vlastním výtvorem pochlubíte... 

Markéta Janoušková


16.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 27   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

náhrdelník náhrdelník náhrdelník  

Diskuse ke článku - Vyrobte si náhrdelník. Nic na tom není.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Danuuuse
Danuuuse - 30.10.2020 9:19

Také si myslím, že výroba šperků je docela věda. Je ale pěkné mít ve šperkovnici nějaký ten originální kousek, který jen tak někdo nemá. Proto jsem si taky koupila dřevěnou sadu náušnic a přívěšku od výrobce https://www.drevozivota.cz/ a vypadají naprosto báječně.

 
Lucinka258
Lucinka258 - 17.5.2020 19:20

No to bych tedy netvrdila, že na výrobě náhrdelníku nic není. Já bych to nedokázala, na takové ruční práce jsem nebyla nikdy šikovná. Já si radši objednám už hotový náhrdelník nebo nějaké další šperky z https://www.marre.cz/ . V dnešní době je velký prodej šperků, takže mi přijde zbytečné ztrácet čas s jejich výrobou, když by to pak stejně nebylo ono.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463964.
Archiv anket.