Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Tvoření, malování, ruční práce

Lepení panoramat s Orfanicem

Orfanic – lepení panoramat

Tak a konečně se dostáváme k vrchlolu seriálu – panoramata. Máme dobře nafoceno, zkopírováno, zálohováno. Hrrr na to!!!

Jako ukázkové panorama jsem si pro vás připravil pohled na jednu zříceninu. Ten, kdo první správně napíše do diskuse pod článek, PROČ jsem si vybral zrovna JI, možná něco vyhraje. Není to moc těžké. V podstatě to je hrozně jednoduché.

Fotky:

-pan1
-pan1
-pan1
-pan1
-pan1

Všechny si je pěkně otevřeme najednou ve PS. Přepneme se na první fotku a zvětšíme si plátno tak, abychom tam nacpali všechny fotky najednou. Menu – Obraz – Velikost plátna. A protáhnem si ho ve směru panoramata (přilepování fotek)

 

-pan6

Potom si vybereme nástroj pro přesun a na zvětšený první přetáhneme postupně další fotky. A to tak, že šipkou čapneme fotku na nějakém místě, které je na obou fotkách a ještě správně umístěné (na jakém, to poznáte po stovkách a stovkách slepených panoramat). Poskládáme si tedy takovou beta verzi panoramatu. Červené šipky ukazují body pro čapnutí na fotkách a zároveň body pro položení na panorama. Vlevo si všimněte, jak nám tu pěkně přibyly vrstvy s jednotlivými fotkami.

 

-pan7

Teď si vypnete vrstvy až na tu úplně spodní a první, co na ní leží. Pomocí posunu si sladíte položenou vrstvu tak, aby Vám co nejlépe navazovala v jednou bodě (zase podle zkušenosti – ale zhruba v polovině výšky, nebo na horizontu), a to, co neštymuje, musíte pomalu a opatrně odmazat, aby to štymovalo.

 

-pan7

Postupně si takto spojíme celé panorama tak, že si zapneme (okem u konkrétní vrstvy) další fotku, posuneme, umažeme (s citem) atd.. Nezapomínejte se vždycky přepnout kliknutím na název vrstvy na vrstvu, se kterou chcete pracovat, abyste se nedivili, proč to dělá to, co dělá, a nedělá to, co to má dělat. Taky nejspíše zjistíte, že se při gumování musíte čas od času pořádně zakousnout do fotky, abyste se dostali někam, kde to není vidět – louky, stromy atd. Potom oceníte dostatečně velký překryv fotek. Taky možná budete muset přehodnotit bod spojení – to když Vám správně nepůjde spojit horizot v horní třetině a třeba řeka v dolní…

Výsledek mého snažení po cca. 5 minutách:

 

-pan7

Zmačkneme SHIFT+CTRL+E – tím si sloučíme vrstvy do jedné. Jdeme oříznout a zjistíme, že máme buď málo oblohy, nebo trávy…

Takže si přidáme oblohu. Nastavíme si plátno.

-pan10

A pomocí klonovacího razítka si naklonujeme oblohu. Držením ALT a kliknutím někde (zase podle zkušenosti a záměru klonování) v obraze si určíme výchozí bod pro klonování. A a potom už jen klonujeme, jako bychom malovali.

-pano6

Jenom pozor na opakování výrazných objektů (jako třeba ptáků, mraků) ze sebou. Musíte proto často měnit bod, od kterého se klonuje, a klonovací tlak. Až budete mít hotovo, tak už jen ořez a uložení.

-pano12

Takže, proč jsem vybral tenhle hrad?

 

-pano f

Orfanic

Fotíme s Orfanicem:


26.10.2006   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Lepení panoramat s Orfanicem

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77046.
    Archiv anket.