Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Zámek Kravaře. Tip na rodinný výlet.

Zámek Kravaře. Tip na rodinný výlet.

Přinášíme vám další tip na letní rodinný výlet, tentokrát na zámek Kravaře.

Slezské městečko Kravaře leží jen 9 km východně od Opavy. V městě stojí působivý novogotický kostel sv. Bartoloměje z konce 19. století, postavený ve stylu slezské cihlové gotiky. Věž kostela je však renesanční , pochází z druhé poloviny 16. století. Chloubou městečka je krásný barokní zámek.

Dříve zde stávala renesanční tvrz, která v 17. století patřila jednomu z nejvýznamnějších evropských alchymistů Michaeli Sendivoji ze Skorska. Michael Sendivoj se narodil v rodině zchudlého polského šlechtice a studoval na krakovské universitě, kde se seznámil s alchymií. Jako alchymista pak působil několik let na dvoře císaře Rudolfa II. a pak byl ve službách Viléma z Rožmberka. O alchymii napsal pět knih a jako uznávaný alchymista nabyl značného jmění, třebaže zlato vyrobit nedokázal. V roce 1630 si zakoupil kravařské panství za 18 tisíc stříbrných tolarů a to už byly velmi slušné peníze.

kravařePočátkem 18. století byl na místě staré tvrze postaven honosný barokní zámek, v této době však kravařské panství bylo již v držení šlechtického rodu Eichendorffů. V současné době je na zámku umístěna expozice seznamující návštěvníky se šlechtickým rodem Einchendorffů a se životem venkovského lidu. Na zámku je taky pěkná barokní kaple zasvěcena Michaelovi Archandělovi. Za kaplí roste nádherný exemplář ořešáku černého.

K tomuto starému stromu se váže pověst, že právě pod ním plakala císařovna Marie Terezie, když v roce 1742 prohrála válku o Slezsko s pruským králem Bedřichem Velikým.

V areálu zámeckého parku se nachází golfové hřiště s devíti jamkami. Hřiště je začleněno mezi vegetaci vzrostlých dřevin, zámecké záhony a vodní plochy tvořené jezírky.

V městečku se nachází taky velký sportovní komplex Buly arény. Zde kromě ledové plochy najdete tenisovou halu, fotbalové hřiště, dětské hřiště s řadou atrakcí, fitness, nebo bowling. V areálu je rovněž aquapark s několika bazény a řadou vodních atrakcí. Je zde taky parkoviště.

 

Foto: www.zamky-hrady.cz

Jiří Glet


18.7.2011   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zámek Kravaře. Tip na rodinný výlet.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Bellana
Bellana - 18.7.2011 22:53

Zrovna dnes se mě manžel ptal, jestli nevím, jak má zámek v Kravařích otevřeno.smajlik - 2 Z toho soudím, že tam v dohledné době pojedeme.

 
Jarča*
Jarča* - 18.7.2011 16:38

evropka: smajlik - 68určitě je tam hezky, ale pro mě moc z rukysmajlik - 26

 
evropka
evropka - 18.7.2011 15:22

koukám že pojedu samasmajlik - 26

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 401807.
Archiv anket.