Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Zámek Napajedla se připojí ke dnům Evropského dědictví

Zámek Napajedla se připojí ke dnům Evropského dědictví

Zámek Napajedla se připojí k akci nazvané Dny evropského dědictví, které se uskuteční od 10. do 18. září. Tyto dny se každoročně konají v měsíci září. Díky nim se lidem otevírají brány nejzajímavějších památek, budov a objektů, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Zámek v Napajedlích si lidé mohou prohlédnout denně od 10 do 18 hodin, výjimkou je jen sobota, kdy bude uzavřen prohlídkový okruh. Ostatní výstavy a prostory barokního sídla ale zůstanou návštěvníkům otevřeny.

 

„Dny evropského dědictví jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí. My se k nim poprvé připojujeme také a navíc návštěvníkům umožníme prohlédnout si zámecké sály a komnaty za zvýhodněné vstupné,“ přiblížila manažerka zámku Petra Psotková.

Dospělí za prohlídku historických sálů zaplatí 70 korun, senioři a děti pouze 40 korun. Prohlídky se konají každý den od 10.00 do 16.00.

Návštěvníci mohou zavítat ale také velmi zajímavou výstavu Afrika dokumentující život, tradice, faunu i flóru černého kontinentu. V přízemí zámku je k vidění i expozice historických kočárků a panenek. Kromě výstav funguje v zámku i kavárna s letní terasou, kde si mohou návštěvníci pochutnat na nejrůznějších delikatesách. Připraveny jsou rozličné pochoutky s ovocem, čokoládou a dalšími ingrediencemi. V nabídce jsou také domácí džemy, med či bylinkové čaje od bylinářů z Bílých Karpat (chráněné krajinné oblasti) z venkovského statku SunJardin.

V zámku Napajedla se však na podzim chystá celá řada akcí. Jednou z nich bude koncert Roberta Křesťana a skupiny Druhá tráva. Ten se uskuteční 23. září, v průběhu dne se uskuteční také autogramiáda Rudolfa Švaříčka – autora výstavy AFRIKA. Vstupenku na koncert si lze zakoupit nebo rezervovat přímo v zámku. Dále se lidé mohou těšit na Univerzitu Feng-shui, která odstartuje 24. září. Ve stejný den se v zámku uskuteční také 12. ročník oslav sv. Václava v Napajedlích. Moravský kulinářský institut chystá pro milovníky vaření a dobrého jídla celou řadu zajímavých kurzů. Více informací o programu naleznou zájemci na www.zameknapajedla.cz.

Redakce


9.9.2011   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Zámek Napajedla Zámek Napajedla  

Diskuse ke článku - Zámek Napajedla se připojí ke dnům Evropského dědictví

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77175.
    Archiv anket.