Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Na štramberském náměstí najdete zábavu pro celou rodinu

Na štramberském náměstí najdete zábavu pro celou rodinu

Štramberk, malebné městečko na východní Moravě, s množstvím atraktivních turistických cílů je přímo stvořené pro rodinné výlety. Je zde množství vynikajících památek, kterým bude věnován samostatný článek. Dnes se podíváme na zdejší Náměstí, které je zdrojem zábavy pro celou rodinu. Náměstí lemují domy s barokními a empírovými štíty a najdeme zde taky novorenesanční kašnu z přelomu 19. a 20. století.

Kdo má rád dobré jídlo a pití, určitě zavítá do barokního domu č. 5., ve kterém má sídlo Městský pivovar ve Štramberku s několika restauracemi. Můžete zde ochutnat světlé nebo tmavé pivo značky Trubač, čepují se i speciální piva s višňovou a švestkovou příchutí. Můžete si taky pochutnat na krajových kulinářských specialitách. Na Náměstí i jinde ve městě je možnost si zakoupit cukrářskou specialitu – perníkové Štramberské uši, které se zde pečou jako upomínka na tatarské nájezdy. Štramberské uši jsou vskutku vynikající.

Zajímáte-li se o historii města a tvorbu malíře Zdeňka Buriana, tak byste měli navštívit Městské muzeum a Muzeum Zdeňka Buriana, které mají sídlo v barokním domě č. 31. Je zde umístěna expozice věnována historii hradu a městu Štramberku. Je zde taky školní třída a kabinet z první poloviny 20. století a expozice věnována malíři Bohumíru Jaroňkovi.

Další známý malíř Zdeněk Burian byl rodákem z nedaleké Kopřivnice a v dětství prožil několik let ve Štramberku, kde bydlel přímo na Náměstí. V muzeu je umístěna expozice z díla „malíře pravěku“, Zdeňka Buriana.

V budově Muzea loutek č. 40. je umístěna expozice figurín historicky významných osobností města Štramberku. Můžete si prohlednout například jezuitu Tantra v hradní světnici, amatérského archeologa Karla Jaroslava Mašku v jeskyni Šipka, nebo malíře Bohumíra Jaroňka u malířské palety.

Aqua Terra má sídlo v domě č. 3., pod schody vedoucími na Štramberskou Trúbu. Najdete zde stálou výstavu akvarijních a terarijních zvířat. Jsou tu stovky akvarijních ryb a různé druhy hadů a ještěrů.

Rodiny s dětmi dozajista navštíví Muzeum hraček, které má sídlo na Náměstí v domě č. 6. V muzeu se nacházejí hračky z období od roku 1860 do roku 1989. Jsou zde různé panenky, pokojíčky, kočárky, kuchyňky a dále cínoví vojáčci, stavebnice, vláčky a nejrůznější mechanické hračky.

Jiří Glet


12.6.2012   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Na štramberském náměstí najdete zábavu pro celou rodinu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76959.
    Archiv anket.