Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Rozhledny - atrakce pro děti i dospělé

Rozhledny - atrakce pro děti i dospělé

Přemýšlíte, jak byste sobě a svým potomkům zpestřili víkend? Co třeba výlet na nějakou rozhlednu? Děti je většinou milují, a vězte, že vy se pohledem z ptačí perspektivy rovněž náležitě pokocháte. Připravili jsme pro vás několik „rozhlednových“ tipů, tak snad si vyberete.

 

Jestli bydlíte v jižních Čechách, zkuste navštívit rozhlednu

Semenec

Jednoduchá, nevysoká betonová rozhledna stojí na okraji zalesněného vrchu Semenec nedaleko Týna nad Vltavou. Postavena byla roku 1930 na místě původního dřevěného vyhlídkového altánu z roku 1922 a je volně přístupná.

Bydlíte-li na jižní Moravě, můžete se vypravit na

Babí lom

Oblíbený turistický cíl nedaleko Lelekovic. Krásná příroda, rozmanité skály a nádherný výhled do malebného okolí s obrysy Brna v pozdadí. Na Babím lomu stávaly už na začátku devadesátých let 19. století dvě vyhlídkové stavby, které zanikly za druhé světové války. Obnovená rozhledna byla slanvnostně otevřena v květnu roku 1961. Pokud se sem vydáte, dávejte si pozor – nad vchodem do rozhledny se skví nápis upozorňující na to, že zde straší. Volně přístupné.

severních Čechách to zase budete mít blízko na

Milešovku

Je to nejvyšší hora Českého středohoří, národní přírodní rezervace. Od roku 1905 je zde meteorologická observatoř. Součástí observatoře je věž vysoká 19 metrů – rozhledna, která je na požádání přístupná veřejnosti.

Severní Morava. Určitě vám nemusíme představovat

Praděd

Je vysoký 1492 metrů nad mořem a na vrcholu najdete televizní věž s rozhlednou (162 m, poplatek 50 Kč za dospělého, celoroční provoz od 9.00 do 18.00 hodin). Naskytne se vám nádherný rozhled na vodní a větrnou elektrárnu Dlouhé Stráně, do Polska, na Beskydy. Možnost občerstvení v restauraci nebo bufetu. Vynikající pro pěší turistiku, v zimě pro zimní sporty. Národní přírodní rezervace.

Ve středních Čechách můžete navštívit rozhlednu

Kožová hora

Leží jihozápadně od Kladna u silnice na Braškov a je to jeden z nejvyšších bodů Kladenska. Od druhé poloviny 19. století oblíbené místo nedělních výletů obyvatel prudce se rozvíjejícího Kladna. V roce 1930 byla na Kožové hoře otevřena turistická chata s vyhlídkovou věží vysokou 23 metrů. Výhled na Kladensko, České středohoří a Říp.

Na střední Moravě se můžete vypravit na

Brdo

Je to nejvyšší vrchol Chřibů o výšce 587 metrů nad mořem a rozhledna je na vrcholku. V okolí se našly zbytky opevnění, poukazující na sídla z doby bronzové.

Ve východních Čechách se vám určitě zalíbí

Kozákov

Nejvýraznější vrch Českého ráje i Podkrkonoší (744 m), součást Ještědsko-kozákovského hřbetu, r. 1985 byl vyhlášen národní přírodní památkou. Na vrcholu je Riegrova turistická chata a ocelová rozhledna.

Západočeši se mohou po okolí rozhlédnout z

Kurzovy věže

Rozhledna na nejvyšší hoře Českého lesa Čechov (1042 m). V roce 1894 zde byla vystavěna dřevěná rozhledna, následně „útulna“, později, v letech 1904–1905 tu vznikla kamenná stavba vysoká 25 metrů, tzv. Kurzova věž. Po 2. světové válce tu byl vojenský prostor nepřístupný veřejnosti. Až po roce 1989 jsou vrchol i věž s nádhernými výhledy do kraje opět přístupné značenými turistickými cestami.

Na Vysočině se podívejte třeba na

Karasín

Rozhledna Karasín stojí na hřbetu kopce Zadní Skála (712 m) na okraji stejnojmenné obce. Jedná se o zděnou stavbu vysokou 30 metrů, ke které patří i bufet s barem a sociálním zařízením. Stavba je součástí vznikajícího rekreačně sportovního areálu, kde je v provozu přilehlá sjezdovka. Karasínská rozhledna je přístupná po celý rok.

Meryl


2.8.2012   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rozhledny - atrakce pro děti i dospělé

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Jaguška
Jaguška - 2.8.2012 17:13

Včera jsem byla na rozhledně na Městské hoře v Berouně z roku 1936. 65 schodů a 12 Kč vstupné, pro studenty a stařenky 6 Kč - paráda. Beroun má ještě jednu nádhernou rozhlednu Děd z roku 1893, ale ta tak zarostla lesem, že z ní není nikam vidět. Byla to první rozhledna, kterou postavil Klub českých turistů.

 
Almega
Almega - 2.8.2012 16:55

Tak my máme v K.V. několik rozhleden,a v okolí jsou další...Například na Dianu se dá jet lanovkou...

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76895.
    Archiv anket.