Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Salzburk – město světového formátu

Salzburk – město světového formátu

Město s bohatou historií, prostoupené duchem tradic, jehož podobu vytvářejí vzácné klenoty architektury, je dnes moderní kulturní metropole. Nuže, pojďte s námi na návštěvu Salcburku a nechte se unést jeho krásou.

Barokní klenot v srdci Evropy, vděčí za svou pověst kombinaci unikátní architektury a nádherné krajiny. Krása historického centra, jeho kompaktnost a přehlednost, harmonie architektury s přírodou v kombinaci s nabídkou více než 4.000 kulturních pořadů a akcí na světové úrovni ročně, je hlavním důvodem pro návštěvu Salcburku. Více informací na www.salzburg.info/cs.


Nejslavnější Salzburčan

salzburkWolfgang Amadeus Mozart se narodil 27. ledna 1756 v Salcburku a jeho rodný dům v Obilné uličce (Getreidegasse) je jedním z nejvyhledávanějších památníků města. Mozart prožil v Salcburku více než dvě třetiny svého života. V tomto období zkomponoval většinu svých nesmrtelných děl. Nikde jinde nezanechal tolik památných míst a živých vzpomínek jako ve svém rodném městě, jehož historické centrum vyhlásilo UNESCO světovým kulturním dědictvím.

 

Kulturní město

salzburk

V Salcburku se pořádá během celého roku přes 4.000 kulturních pořadů nejrůznějšího zaměření. Hudební sezonu zahajuje v lednu známý hudební festival Mozartův týden, na něj na jaře navazují Karajanovy festivaly a vyvrcholením léta je pak největší a nejslavnější ze všech - Salcburský festival. V říjnu se pořádají Salcburské dny kultury, počátkem listopadu je Salcburk zcela ve znamení džezu a náladu svátků vánočních pak navozují Adventní zpěvy ve Velkém festivalovém sále. 

 


24-hodinová Karta Salzburku

salzburkKarta Salcburku – Salzburg Card – otevírá brány Salcburku a také jeho okolí. Umožňuje mimo jiné bezplatný vstup do muzeí, jízdu zubačkou na pevnost Hohensalzburg a kabinovou lanovkou na Untersberg, plavbu lodí po Salzachu nebo bezplatné užívání veřejných dopravních prostředků v Salcburku. Držitelé karty mají nárok na celou řadu slev při návštěvách koncertů, divadelních představení a výletech do blízkého okolí města.
Dostanete ji v recepci svého hotelu, u všech informačních stanovišť města, v předprodejích vstupenek a u turistických informací na salcburském letišti.

 

salzburk 

FOTO - Tourismus Salzburg GmbH

Komerční článek


2.7.2012   Rubrika: Tipy na dovolenou   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Salzburk Salzburk Salzburk Salzburk Salzburk Salzburk Salzburk Salzburk  

Diskuse ke článku - Salzburk – město světového formátu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
PEGG
PEGG - 20.7.2012 10:08

Kdo ví, jestli bychom na tom dnes nebyli líp, kdyby se Rakousko-Uhersko nerozpadlosmajlik - 26

 
Světlonoska
Světlonoska - 17.7.2012 8:02

Jaguška: Bude to tak...smajlik - 58

 
Jaguška
Jaguška - 4.7.2012 9:54

Světlonoska: Máš pravdu, pořád je to jen naše Rakousko-Uhersko.
Víš proč se nemohou sejít 3 Rakušané? Protože každý třetí Rakušan je Čech.

 
Světlonoska
Světlonoska - 2.7.2012 9:29

To ano,je perla,doporučuji,ale doma máme také skvostysmajlik - 64smajlik - 47smajlik - 58

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77639.
    Archiv anket.