Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak pomoci dospělé, nešťastné dceři?

Jak pomoci dospělé, nešťastné dceři?

Asi mi řeknete, že není dobré se montovat dospělým dětem do života a je potřeba nechávat jejich rozhodnutí čistě na nich. Ještě nedávno jsem si to taky myslela, ale teď to vidím jinak. Respektive vidíme – oba s manželem. Naše dcera je ve svém manželství nešťastná, ale řešit nic nechce.

Máme jenom ji, druhé dítě jsme chtěli, ale nezadařilo se. Objevily se u mne jisté zdravotní potíže a po několika potratech jsem se velmi těžce smířila s tím, že další dítě mít nebudeme. O to víc jsme se s mužem upnuli na dcerku a dělali vše pro to, ab měla šťastné a naplněné dětství. A ona nám dělala radost. Dobře se učila, vystudovala vysokou školu, našla si skvělou práci. I její budoucí muž se nám líbil. Působil velmi seriózně, měl pěkné pracovní postavení, byl velmi komunikativní a přátelský. Dcera vedle něj doslova kvetla a my jsme jí to štěstí velmi přáli. Když se pak narodila vnučka, vypadalo všechno zalité sluncem.

Jenže, jak se ukázalo, ne napořád.

Před asi půl rokem jsme si s mužem všimli, že je dcera nějaká posmutnělá. Nejdřív jsme to přičítali únavě, malé je teď akorát rok a co vím, tak od narození měla problém s nočním spaním. Ptali jsme se dcery, zda se něco neděje, jestli ji něco netrápí, ale prý ne, nemáme si dělat starosti. Tak jsme ji ujistili, že kdyby cokoli, může se na nás obrátit, že jsme tady pro ni. A i když nám dceřin posmutnělý a utrápený stav dělal starosti, snažili jsme se do ní nijak nevrtat a nechat to na ní.

Před Vánoci přišel můj muž večer domů a byl naprosto šokovaný. Byl v nějakém nákupním centru a kupoval vánoční dárky, když si všimnul našeho zetě. Byl tam také a nikoli sám. S ním tam byla mladá žena s kočárkem, podle typu kočáru to bylo ještě miminko. On ji držel kolem ramen a podle projevů, jak se k sobě chovali, bylo jasně zřetelné, že jsou partneři. Zeť si manžela nevšimnul a ten přišel domů totálně šokovanej. Ani jeden z nás jsme to nechápali.

Když pak přišla dcera s vnučkou na návštěvu, zkusili jsme na ni trochu víc přitlačit, aby se nám svěřila, že vidíme, jak ji něco trápí. Co manžel viděl jsme jí říkat nechtěli, alespoň ne hned. No a nevím, jestli to bylo atmosférou blížících se Vánoc, ale dcera se nám konečně svěřila. Úplně se rozložila. Její manžel jí krátce po narození jejich holčičky oznámil, že čeká dítě s jinou ženou. Začal si s ní v době, kdy byla dcera těhotná a považoval to za nezávazný úlet, ale bohužel, došlo to dál, než sám chtěl. Tenkrát, když jí to oznamoval, si prý sypal popel na hlavu a sliboval, že to nějak vyřeší, ale že v žádném případě nechce ztratit ani ji ani jejich malou. I když to pro ni nebylo snadné, tak mu šanci dala. Měla malé miminko, bála se udělat nějaký rozhodný krok. On ji ujistil, že ten vztah ukončí a pokud si milenka dítě nechá, bude na něj platit alimenty a to je vše.

Tenkrát se to dceři podařilo před námi utajit, zvládala se před námi tvářit, jakoby nic. Možná i proto, že věřila, že on ten vztah opravdu ukončí. Jenže po čase přišla na to, že on to neukončil a udržuje s ní kontakt i nadále. Postupem času to už ani neskrýval a žil v podstatě dvojí život. V létě jeho milenka porodila chlapečka, ve kterém se on vidí. Začal čím dál víc času trávit s milenkou a jejich dítětem, dcera a jejich malá byla na vedlejší koleji. To už chtěla dcera řešit a řekla mu, že si musí vybrat, že takhle to dál nejde, jestli chce být s ní, tak ať si jde, že se rozvedou.

A tady přišel zásadní problém. Prohlásil, že na rozvod v žádném případě nepřistoupí, že by nesnesl, aby jeho dceru vychovával cizí chlap a že jestli ona bude na rozvodu trvat, ať se připraví na to, že on bude usilovat o dceru do své péče nebo alespoň o střídavou péči. To dceru srazilo na kolena, něco takového si absolutně neumí představit. A jelikož ho zná a zná jeho kontakty tak ví, že on jen tak naplano nemluví a bojí se, že by z toho boje o malou vyšel vítězně.

Strašně nás to s manželem zasáhlo. Okamžitě jsme dceři řekli, že se může i s malou přestěhovat k nám. Není to absolutně žádný problém, bydlíme v rodinném domě po mých rodičích a je tady jedna samostatná bytová jednotka nevyužitá, dva pokoje, kuchyňka a příslušenství. Zařídili bychom to a mohla by být ve svém. Říkali jsme jí, že s tím bojem o malou má asi jen silácké řeči, že ani ta jeho milenka by z toho nebyla nadšená. Že nám to spíš připadá, jako by si chtěl nechat otevřená zadní vrátka a proto takhle vyhrožuje. A že seženeme a zaplatíme dobrého právníka, s tím ať si nedělá starosti.

Dcera nám za nabídku poděkovala, ale odmítla ji. Prý se bojí. Až to na nás dělá dojem, že kromě té milenky a dítěte je tam ještě něco dalšího, možná nějaká agrese, násilí z jeho strany. Jinak si neumíme vysvětlit, že to ona takhle snáší a není schopná se vzepřít a zachovat si vlastní důstojnost.

Od té doby na ni v tomto ohledu příliš nenaléháme, spoléháme, že časem k tomu dospěje sama. Teď v lednu jsme aspoň začali dávat dohromady ten malý byt u nás v domě, dokonce jsme objednali i novou kuchyňskou linku, podlahy atd. Ještě to není komplet, ale během února by to mělo být hotové a možná až pak dcera uvidí, že nám na ní opravdu záleží, změní názor a z toho nešťastného manželství odejde.

Nenapadá vás, co bychom mohli udělat dál? Jak jí pomoci? Jak jí dát najevo, že to, co ji potkalo, není její ostuda? Že jsme tady pro ni a pro malou, že nám opravdu nebudou na obtíž? Ničí nás, když ji vidíme takhle zničenou, bez jiskry, utrápenou. Manžel se doslova drží, aby nešel zeťákovi rozbít ciferník. Ten se nám vyhýbá, určitě tuší, že víme, co se děje.

Magda


24.1.2019   Rubrika:   |   Komentářů 107   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak pomoci dospělé, nešťastné dceři?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
sharon
sharon - 31.1.2019 21:25

kubikm: jo , jo tam to bylo jako v Řecku , ono to bylo soukromé a penízky došly a i dluhy......njn....

 
kubikm
kubikm - 31.1.2019 21:25

obrázek - jahodove_srdce(1).jpg

 
kubikm
kubikm - 31.1.2019 21:20

sharon: už to mám
byl to tisovec

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tisovec_(rostlina)

 
kubikm
kubikm - 31.1.2019 21:19

sharon: smajlik - 31smajlik - 31dobrou

 
kubikm
kubikm - 31.1.2019 21:15

sharon: a tam byl naprosto úžasný park, nebo jak to říct...ta úprava...a sakriš ten naprosto unikátní jehličnatý strom, já ho vidím před očima sekvoja to není ale něco podobného...taky pravěký...bože ta hlava...

 
sharon
sharon - 31.1.2019 21:14

Jituško dobrou.....

 
sharon
sharon - 31.1.2019 21:13

kubikm: je tam vojenská nemocnice , chodila jsem tam na rehabky s páteří a manžel tam má super kardiologa......
mám tam plno známých přes dceru.....smajlik - 47

 
sharon
sharon - 31.1.2019 21:11

kubikm: HORIZONT už dávno nefunguje.......taky jsem tam nakupovala a ráda a vnučka tam s náma jezdila jako děvčátečko , dnes bude mít 22 a žije s Chebu s přítelem.....prdelka naše...smajlik - 68

 
kubikm
kubikm - 31.1.2019 21:11

sharon: ano, vím, kdysi patřilo vojákům....

 
kubikm
kubikm - 31.1.2019 21:10

pořád tam ještě chci zajet, jak jsme se domlouvaly...bohužel to nevyšlo, muž měl tu nehodu...no nic
dobrousmajlik - 51

 
sharon
sharon - 31.1.2019 21:09

kubikm: chudák malej.....smajlik - 40

právě když se zamýšlím nad životem jak všechno letí, jak děti stárnou, je mi z toho trochu smutno.....smajlik - 85
a proto asi mi to tu přijde jako prkotiny.....smajlik - 26

to na fotu je KLÁŠTERNÍ HRADISKO ale tos asi poznala.....

 
kubikm
kubikm - 31.1.2019 21:08

byli jsme i v kapli Sarkandera....a jinak si procourali ulice a uličky pěšky....a podél Moravy....no jasně i sv. kopeček....jo a v Horizontu...tam jsem si koupila talíře, mám je dodnes.....
a Panna Maria sněžná....a Lafayet.....a horní a dolní náměstí....a kašny staré i ty moderní.....

 
sharon
sharon - 31.1.2019 21:05

kubikm: zpátky ni krok......smajlik - 105

život je boj , jsou v životě horší věci ,nemoci , smrt apod......

 
kubikm
kubikm - 31.1.2019 21:01

sharon: to je krása...fakt tam u vás je tak hezky, jsem moc ráda, že tam kdysi byla ta lékařská komora a byla šance tam každý rok jet...měla jsem tam haldu kamarádů a samo kamarádek...srazíky v Golu a v piz. v radnici a procházky podel hradeb a právě i k Václavu....jednou nám salík...tehdy jsme měli jen jeho...byl ještě štěndo došel k vodě...něco tak uviděl...a voda ho začala unášet...tak tam michal skočil, psa vytáhl...a šli jsme přes město...dva vodníci a baba s holemasmajlik - 68smajlik - 68

 
sharon
sharon - 31.1.2019 20:54

kubikm: ne ne když tak ta Olomóc......žádné H......já jsem tu s rodinou štastná....smajlik - 100

to kliká robot tak jako jinde a v jiných anketách, s tím nic nenaděláš......podvody a podvůdky jsou všude .....

obrázek - 1336381220_7437(8).jpg
tohle fotím z balkonu v 6.patře....smajlik - 100

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 373113.
    Archiv anket.