Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak pomoci dospělé, nešťastné dceři?

Jak pomoci dospělé, nešťastné dceři?

Asi mi řeknete, že není dobré se montovat dospělým dětem do života a je potřeba nechávat jejich rozhodnutí čistě na nich. Ještě nedávno jsem si to taky myslela, ale teď to vidím jinak. Respektive vidíme – oba s manželem. Naše dcera je ve svém manželství nešťastná, ale řešit nic nechce.

Máme jenom ji, druhé dítě jsme chtěli, ale nezadařilo se. Objevily se u mne jisté zdravotní potíže a po několika potratech jsem se velmi těžce smířila s tím, že další dítě mít nebudeme. O to víc jsme se s mužem upnuli na dcerku a dělali vše pro to, ab měla šťastné a naplněné dětství. A ona nám dělala radost. Dobře se učila, vystudovala vysokou školu, našla si skvělou práci. I její budoucí muž se nám líbil. Působil velmi seriózně, měl pěkné pracovní postavení, byl velmi komunikativní a přátelský. Dcera vedle něj doslova kvetla a my jsme jí to štěstí velmi přáli. Když se pak narodila vnučka, vypadalo všechno zalité sluncem.

Jenže, jak se ukázalo, ne napořád.

Před asi půl rokem jsme si s mužem všimli, že je dcera nějaká posmutnělá. Nejdřív jsme to přičítali únavě, malé je teď akorát rok a co vím, tak od narození měla problém s nočním spaním. Ptali jsme se dcery, zda se něco neděje, jestli ji něco netrápí, ale prý ne, nemáme si dělat starosti. Tak jsme ji ujistili, že kdyby cokoli, může se na nás obrátit, že jsme tady pro ni. A i když nám dceřin posmutnělý a utrápený stav dělal starosti, snažili jsme se do ní nijak nevrtat a nechat to na ní.

Před Vánoci přišel můj muž večer domů a byl naprosto šokovaný. Byl v nějakém nákupním centru a kupoval vánoční dárky, když si všimnul našeho zetě. Byl tam také a nikoli sám. S ním tam byla mladá žena s kočárkem, podle typu kočáru to bylo ještě miminko. On ji držel kolem ramen a podle projevů, jak se k sobě chovali, bylo jasně zřetelné, že jsou partneři. Zeť si manžela nevšimnul a ten přišel domů totálně šokovanej. Ani jeden z nás jsme to nechápali.

Když pak přišla dcera s vnučkou na návštěvu, zkusili jsme na ni trochu víc přitlačit, aby se nám svěřila, že vidíme, jak ji něco trápí. Co manžel viděl jsme jí říkat nechtěli, alespoň ne hned. No a nevím, jestli to bylo atmosférou blížících se Vánoc, ale dcera se nám konečně svěřila. Úplně se rozložila. Její manžel jí krátce po narození jejich holčičky oznámil, že čeká dítě s jinou ženou. Začal si s ní v době, kdy byla dcera těhotná a považoval to za nezávazný úlet, ale bohužel, došlo to dál, než sám chtěl. Tenkrát, když jí to oznamoval, si prý sypal popel na hlavu a sliboval, že to nějak vyřeší, ale že v žádném případě nechce ztratit ani ji ani jejich malou. I když to pro ni nebylo snadné, tak mu šanci dala. Měla malé miminko, bála se udělat nějaký rozhodný krok. On ji ujistil, že ten vztah ukončí a pokud si milenka dítě nechá, bude na něj platit alimenty a to je vše.

Tenkrát se to dceři podařilo před námi utajit, zvládala se před námi tvářit, jakoby nic. Možná i proto, že věřila, že on ten vztah opravdu ukončí. Jenže po čase přišla na to, že on to neukončil a udržuje s ní kontakt i nadále. Postupem času to už ani neskrýval a žil v podstatě dvojí život. V létě jeho milenka porodila chlapečka, ve kterém se on vidí. Začal čím dál víc času trávit s milenkou a jejich dítětem, dcera a jejich malá byla na vedlejší koleji. To už chtěla dcera řešit a řekla mu, že si musí vybrat, že takhle to dál nejde, jestli chce být s ní, tak ať si jde, že se rozvedou.

A tady přišel zásadní problém. Prohlásil, že na rozvod v žádném případě nepřistoupí, že by nesnesl, aby jeho dceru vychovával cizí chlap a že jestli ona bude na rozvodu trvat, ať se připraví na to, že on bude usilovat o dceru do své péče nebo alespoň o střídavou péči. To dceru srazilo na kolena, něco takového si absolutně neumí představit. A jelikož ho zná a zná jeho kontakty tak ví, že on jen tak naplano nemluví a bojí se, že by z toho boje o malou vyšel vítězně.

Strašně nás to s manželem zasáhlo. Okamžitě jsme dceři řekli, že se může i s malou přestěhovat k nám. Není to absolutně žádný problém, bydlíme v rodinném domě po mých rodičích a je tady jedna samostatná bytová jednotka nevyužitá, dva pokoje, kuchyňka a příslušenství. Zařídili bychom to a mohla by být ve svém. Říkali jsme jí, že s tím bojem o malou má asi jen silácké řeči, že ani ta jeho milenka by z toho nebyla nadšená. Že nám to spíš připadá, jako by si chtěl nechat otevřená zadní vrátka a proto takhle vyhrožuje. A že seženeme a zaplatíme dobrého právníka, s tím ať si nedělá starosti.

Dcera nám za nabídku poděkovala, ale odmítla ji. Prý se bojí. Až to na nás dělá dojem, že kromě té milenky a dítěte je tam ještě něco dalšího, možná nějaká agrese, násilí z jeho strany. Jinak si neumíme vysvětlit, že to ona takhle snáší a není schopná se vzepřít a zachovat si vlastní důstojnost.

Od té doby na ni v tomto ohledu příliš nenaléháme, spoléháme, že časem k tomu dospěje sama. Teď v lednu jsme aspoň začali dávat dohromady ten malý byt u nás v domě, dokonce jsme objednali i novou kuchyňskou linku, podlahy atd. Ještě to není komplet, ale během února by to mělo být hotové a možná až pak dcera uvidí, že nám na ní opravdu záleží, změní názor a z toho nešťastného manželství odejde.

Nenapadá vás, co bychom mohli udělat dál? Jak jí pomoci? Jak jí dát najevo, že to, co ji potkalo, není její ostuda? Že jsme tady pro ni a pro malou, že nám opravdu nebudou na obtíž? Ničí nás, když ji vidíme takhle zničenou, bez jiskry, utrápenou. Manžel se doslova drží, aby nešel zeťákovi rozbít ciferník. Ten se nám vyhýbá, určitě tuší, že víme, co se děje.

Magda


24.1.2019   Rubrika:   |   Komentářů 107   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak pomoci dospělé, nešťastné dceři?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
kubikm
kubikm - 30.1.2019 21:31

to je moc hezkýsmajlik - 47

 
kubikm
kubikm - 30.1.2019 21:29

mariena: hrozně se to seká...něco napíšu...ne sem, ale na audítko....a místo toho, aby tam ten příspěvek byl, tak je tam čistá bílá stránka

spoustu lidí to štve a půjdou jinam...je to čím dál horšísmajlik - 48

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 30.1.2019 21:27

kubikm
mě se líbí toto
https://mapy.cz/zakladni?x=17.2630486&y=49.6030834&z=6&gallery=1&source=base&id=1717708

 
mariena
mariena - 30.1.2019 21:25

Mě se to seká neustále,reklamy mi lítají přes obsah,někdy si ani článek nepřečtu.Ptala jsem se na to známého,vysvětlil mi,že ty reklamy jsou blbě nastavené,ten ,co je tam vkládal to odbyl.Vysvětloval mi to dost složitě,já tomu nerozumím,ale štve mi,že tady sloužíme jen,aby někdo vydělával na reklamách. A jestli to sem Jitka dává dokola,řekla bych,že je to její věc a když to někomu vadí,ať to nečte.Jestli to tak půjde dál,reklamy nás převálcují všechny.

 
kubikm
kubikm - 30.1.2019 20:19

sharon: smajlik - 31a pozdravuj Přemyslovský palác...je krásnej....

 
sharon
sharon - 30.1.2019 20:09

kubikm: už to píšu níže......je mi to jedno , ale tím že to tu pořád dáváš nic nezměníš......hezký večer přeji...smajlik - 54

 
sharon
sharon - 30.1.2019 20:07

Jarča*: já to chápu ale přece už tohle všechny víme dávno že na redakci není spojení a kromě toho že se tu o tom píše se stejně nic nespraví...mě osobně je to úpřimě jedno , některé jsme na FB a jinak je mi to tu jedno , takto se přeci stejně nic nenapraví.......nezmění....já netuším pod koho spadají internetové magazíny , třeba to kubikm vypátrá....smajlik - 64 tady se to omílá pořád dokola a řekni že ne.....smajlik - 26 jak říkám, mě se nic neseká , co chci si přečtu kam chci tam jdu za holkama a jinak vem to čert...smajlik - 75

 
kubikm
kubikm - 30.1.2019 19:33

sharon: když dáš
o radakci
objeví se čistá bílá stranka

když dáš
napište nám
navigace nenalezena

když dáš pošlete nám recept
navigace nenalezena

tak si to vyzkoušej, uvidíš...

jediná možnost je napsat to sem protože občas někdo vloží nový vymyšlený článek....

nemůže být od čtenářky, protože to čtenářka nemá kam poslat, že????

 
Barča Z
Barča Z - 30.1.2019 19:19

sharon: no to jsem vlastne zacala ja,protoze jsem uz nevedela kam se obratit a bohuzel jsem si naivne myslela,ze redakcni clanky ma nekdo pod kontrolou.Potom ale nechapu jaktoze nekdo ma problem s reklamou a nekdo ne.Me obecne reklama nevadi vubec.Vadi mi ze ted mi to skace pres plochu a neda se to vypnout krizkem a nemuzu kliknout na auditko kam chci jit,nemuzu kliknout na nic.To prece neni normalni.

Pises Jitce""stejne si tim nijak nepomuzes"" Jak tohle vis,Sharon?

 
Jarča*
Jarča* - 30.1.2019 19:01

sharon: teď bez nějaké ironie - tobě připadá v pořádku, co se tady děje? Třebas ty příspěvky nabízející pasy? Kdyby tu fungovala nějaká redakce, tak by ten blábol už dávno smazala. Moc tomu nerozumím, ale není provozovatel stránek odpovědný za obsah?

 
sharon
sharon - 30.1.2019 18:23

kubikm: já tedy nevím,mě se nic neseká a reklama občas ale ty jsou všude.......založ když tak extra diskuzi- veřejnou a ne to kopírovat do příběhu , ale je to tvoje věc , stejně si tím nijak nepomůžeš......smajlik - 6

 
kubikm
kubikm - 30.1.2019 18:15

sharon: nebaví, ale kam jinam, kdy žádná jiná adresa nefunguje?
Jen ty reklamy...stránky se sekají atd atd...

 
Jarča*
Jarča* - 30.1.2019 17:50

sharon: Jitka testuje, jestli tu funguje někdo, kdo to smažesmajlik - 64

 
Jarča*
Jarča* - 30.1.2019 17:49

Almega: zkusila jsem na tu anketu kliknout a jeden hlas přibyl. Aspoň něco fungujesmajlik - 68
Jinak je mi taky líto, jak to tu jde od desíti k pěti, kdybychom tu nebyli stará parta, která se schází převážně na soukromých auditkách, tak už ani nemá cenu sem chodit.
A když sem občas někdo tajemný občas hodí nový článek, jsme asi naivní, když se snažíme v dobré vůli poradit. Přitom kdo ví, odkud ty články jsou, od skutečných čtenářek určitě ne, když sem ani nejde nic vložit.

 
sharon
sharon - 30.1.2019 17:02

kubikm: já jen nechápu proč to sem znovu Jitko kopíruješ.....fakt tě to baví ...smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 373112.
    Archiv anket.