Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak pomoci dospělé, nešťastné dceři?

Jak pomoci dospělé, nešťastné dceři?

Asi mi řeknete, že není dobré se montovat dospělým dětem do života a je potřeba nechávat jejich rozhodnutí čistě na nich. Ještě nedávno jsem si to taky myslela, ale teď to vidím jinak. Respektive vidíme – oba s manželem. Naše dcera je ve svém manželství nešťastná, ale řešit nic nechce.

Máme jenom ji, druhé dítě jsme chtěli, ale nezadařilo se. Objevily se u mne jisté zdravotní potíže a po několika potratech jsem se velmi těžce smířila s tím, že další dítě mít nebudeme. O to víc jsme se s mužem upnuli na dcerku a dělali vše pro to, ab měla šťastné a naplněné dětství. A ona nám dělala radost. Dobře se učila, vystudovala vysokou školu, našla si skvělou práci. I její budoucí muž se nám líbil. Působil velmi seriózně, měl pěkné pracovní postavení, byl velmi komunikativní a přátelský. Dcera vedle něj doslova kvetla a my jsme jí to štěstí velmi přáli. Když se pak narodila vnučka, vypadalo všechno zalité sluncem.

Jenže, jak se ukázalo, ne napořád.

Před asi půl rokem jsme si s mužem všimli, že je dcera nějaká posmutnělá. Nejdřív jsme to přičítali únavě, malé je teď akorát rok a co vím, tak od narození měla problém s nočním spaním. Ptali jsme se dcery, zda se něco neděje, jestli ji něco netrápí, ale prý ne, nemáme si dělat starosti. Tak jsme ji ujistili, že kdyby cokoli, může se na nás obrátit, že jsme tady pro ni. A i když nám dceřin posmutnělý a utrápený stav dělal starosti, snažili jsme se do ní nijak nevrtat a nechat to na ní.

Před Vánoci přišel můj muž večer domů a byl naprosto šokovaný. Byl v nějakém nákupním centru a kupoval vánoční dárky, když si všimnul našeho zetě. Byl tam také a nikoli sám. S ním tam byla mladá žena s kočárkem, podle typu kočáru to bylo ještě miminko. On ji držel kolem ramen a podle projevů, jak se k sobě chovali, bylo jasně zřetelné, že jsou partneři. Zeť si manžela nevšimnul a ten přišel domů totálně šokovanej. Ani jeden z nás jsme to nechápali.

Když pak přišla dcera s vnučkou na návštěvu, zkusili jsme na ni trochu víc přitlačit, aby se nám svěřila, že vidíme, jak ji něco trápí. Co manžel viděl jsme jí říkat nechtěli, alespoň ne hned. No a nevím, jestli to bylo atmosférou blížících se Vánoc, ale dcera se nám konečně svěřila. Úplně se rozložila. Její manžel jí krátce po narození jejich holčičky oznámil, že čeká dítě s jinou ženou. Začal si s ní v době, kdy byla dcera těhotná a považoval to za nezávazný úlet, ale bohužel, došlo to dál, než sám chtěl. Tenkrát, když jí to oznamoval, si prý sypal popel na hlavu a sliboval, že to nějak vyřeší, ale že v žádném případě nechce ztratit ani ji ani jejich malou. I když to pro ni nebylo snadné, tak mu šanci dala. Měla malé miminko, bála se udělat nějaký rozhodný krok. On ji ujistil, že ten vztah ukončí a pokud si milenka dítě nechá, bude na něj platit alimenty a to je vše.

Tenkrát se to dceři podařilo před námi utajit, zvládala se před námi tvářit, jakoby nic. Možná i proto, že věřila, že on ten vztah opravdu ukončí. Jenže po čase přišla na to, že on to neukončil a udržuje s ní kontakt i nadále. Postupem času to už ani neskrýval a žil v podstatě dvojí život. V létě jeho milenka porodila chlapečka, ve kterém se on vidí. Začal čím dál víc času trávit s milenkou a jejich dítětem, dcera a jejich malá byla na vedlejší koleji. To už chtěla dcera řešit a řekla mu, že si musí vybrat, že takhle to dál nejde, jestli chce být s ní, tak ať si jde, že se rozvedou.

A tady přišel zásadní problém. Prohlásil, že na rozvod v žádném případě nepřistoupí, že by nesnesl, aby jeho dceru vychovával cizí chlap a že jestli ona bude na rozvodu trvat, ať se připraví na to, že on bude usilovat o dceru do své péče nebo alespoň o střídavou péči. To dceru srazilo na kolena, něco takového si absolutně neumí představit. A jelikož ho zná a zná jeho kontakty tak ví, že on jen tak naplano nemluví a bojí se, že by z toho boje o malou vyšel vítězně.

Strašně nás to s manželem zasáhlo. Okamžitě jsme dceři řekli, že se může i s malou přestěhovat k nám. Není to absolutně žádný problém, bydlíme v rodinném domě po mých rodičích a je tady jedna samostatná bytová jednotka nevyužitá, dva pokoje, kuchyňka a příslušenství. Zařídili bychom to a mohla by být ve svém. Říkali jsme jí, že s tím bojem o malou má asi jen silácké řeči, že ani ta jeho milenka by z toho nebyla nadšená. Že nám to spíš připadá, jako by si chtěl nechat otevřená zadní vrátka a proto takhle vyhrožuje. A že seženeme a zaplatíme dobrého právníka, s tím ať si nedělá starosti.

Dcera nám za nabídku poděkovala, ale odmítla ji. Prý se bojí. Až to na nás dělá dojem, že kromě té milenky a dítěte je tam ještě něco dalšího, možná nějaká agrese, násilí z jeho strany. Jinak si neumíme vysvětlit, že to ona takhle snáší a není schopná se vzepřít a zachovat si vlastní důstojnost.

Od té doby na ni v tomto ohledu příliš nenaléháme, spoléháme, že časem k tomu dospěje sama. Teď v lednu jsme aspoň začali dávat dohromady ten malý byt u nás v domě, dokonce jsme objednali i novou kuchyňskou linku, podlahy atd. Ještě to není komplet, ale během února by to mělo být hotové a možná až pak dcera uvidí, že nám na ní opravdu záleží, změní názor a z toho nešťastného manželství odejde.

Nenapadá vás, co bychom mohli udělat dál? Jak jí pomoci? Jak jí dát najevo, že to, co ji potkalo, není její ostuda? Že jsme tady pro ni a pro malou, že nám opravdu nebudou na obtíž? Ničí nás, když ji vidíme takhle zničenou, bez jiskry, utrápenou. Manžel se doslova drží, aby nešel zeťákovi rozbít ciferník. Ten se nám vyhýbá, určitě tuší, že víme, co se děje.

Magda


24.1.2019   Rubrika:   |   Komentářů 107   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak pomoci dospělé, nešťastné dceři?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Almega
Almega - 30.1.2019 16:36

Jo a moc se mi líbí ta letitá anketa o zpěvu....jak tam přibyly ty hlasy,to je úžasné,kolik lidí to vyplnilo! Bohužel,nejedná se o skutečné návštěvníky této stránky,to jen nějaký robot zasáhl!

 
Almega
Almega - 30.1.2019 16:34

No hlavně,že se tady nemají psát sprosté věci ,jsem v klidu,že to někde někdo řeší! Já sem odskakuji,když vidím něco nového,škoda,že je tu úpadek,vypadalo to kdysi tak nadějně....Ale asi někdo chtěl vyžít jen z podstaty,nechtělo se mu už dávat,ale jen bral - no a je to vidět ! Nyní zde účinkuje jen pár dobrých duší,vozík jede sice už jen pomalu,s kopečka,no snad se úplně nezastaví!

 
orinka
orinka - 30.1.2019 11:14

kubikm: nedá, ale to už je leta známá skutečnost, bohužel. Je záhada, kdo to vlastně udržuje v chodu - jakéms takéms.

 
kubikm
kubikm - 29.1.2019 20:12

Požadovaná navigace nenalezena (575). Pokračujte prosím na Úvodní stranu

takze se s redakcí nedá jinak spojit....

 
kubikm
kubikm - 29.1.2019 19:59

a milá redakce, co je tohle? to je na polici čr, ne?

stephgrey - 12.10.2018 19:45 (odpovědět, poslat vzkaz)

Koupit Registrovaný řidičský průkaz, Passport [quickdoccuments@gmail.com] (WhatsApp +237673581889)
Jsme jedinečními výrobci pasů o vysoké kvalitě autentických, skutečně registrovaných a neregistrovaných cestovních dokladů a dalších občanských dokladů.
Zaručené dokumenty jsou připraveny do 24 hodin. Občanství, průkazy totožnosti, průkazy řidičů, diplomy, diplomy, diplomy
turistických a obchodních vízových služeb dostupných pro obyvatele všech 50 států a všech národností po celém světě.
Mohu vám zaručit novou identitu, která vychází z čistého nového původního rodného listu, průkazu totožnosti, průkazu řidičů, pasů, karty sociálního zabezpečení s SSN, kreditních souborů a kreditních karet, školních diplomů, školních titulů v úplně novém názvu a registrované ve vládním databázovém systému.
OBJEDNAT VŠECHNY UNIVERZÁLNÍ DOKUMENTY, KTERÉ VÁM POTŘEBUJÍ
-PASSPORTS
-ID karta
-Řidičský průkaz
-Socialní bezpečnostní karta
-Canada karty
- Karty Spojených států
-Studentské karty
-Mezinárodní karty
- soukromé karty

KONTAKTUJTE NÁS

Obecná podpora: ====================> quickdoccuments@gmail.com

Kontakt E-mail: =====================> quickdoccuments@gmail.com

Co kontakt: ________________________________ (((+237673581889)))

Nabízíme také vysoce kvalitní padělané bankovky pro následující měny;
EUR - Euro
USD - americký dolar
GBP - Britská libra atd

Používáme vysoce kvalitní vybavení a materiály k výrobě autentických dokumentů. Všechny tajné funkce reálných pasů jsou pečlivě zdvojeny pro naše registrované a neregistrované dokumenty. Jsme jedinečným výrobcem kvalitních falešných a skutečných dokumentů.

Koupit registrované a neregistrované pasy USA (Spojené státy)

Koupit Registrované a neregistrované australské pasy,

Koupit Registrované a neregistrované belgické pasy,

Koupit registrované a neregistrované brazilské (Brazilské) pasy,

Koupit Registrované a neregistrované kanadské (Kanadské) pasy,

Koupit Registrované a neregistrované fínské (finské) pasy,

Koupit Registrované a neregistrované francouzské (Francie) pasy,

Koupit Registrované a neregistrované německé (Německo) pasy,

Koupit registrované a neregistrované holandské (Nizozemsko / Holandsko) pasy,

Koupit Regist

 
kubikm
kubikm - 29.1.2019 19:46

denkas: to tady máme, když si najedeš na diskuse...tak toho tam takového je asi tak na 10 stránek....
už jsem se snažila dávno psát redakci, ale neexistuje....mám přejít na hlavní stránku.....
tak snad to taky smažou, jako tady promazali článek
ta nabídka na fake pasy atd zázrakem zmizela.....

 
denkas
denkas - 29.1.2019 19:33

kubikm: co to je? ?

 
kubikm
kubikm - 29.1.2019 19:09

a tak dále, tohle jen kousek odshora...

děkujeme, že z nás snad přestanete dělat blbcesmajlik - 105

 
kubikm
kubikm - 29.1.2019 19:08

JorgeBus ()
◾ ShirleyCit ()
◾ ShirleyCit ()
◾ JorgeBus ()
◾ EvelynMUm ()
◾ AurelioPi ()
◾ tolikkk ()
◾ AurelioPi ()
◾ viagravipsale.com ()
◾ tolikkk ()
◾ danatut ()
◾ Alenamag ()
◾ Slotsdiof ()
◾ RobertMoche ()
◾ Jarní únava (12.7.2018 8:39:46)
◾ YenEvesque ()
◾ YenEvesque ()
◾ Vitamíny v těhotenství (19.6.2018 12:25:40)
◾ LeeVuccups ()
◾ LeeVuccups ()
◾ Prodietix ()
◾ RobertUnson ()
◾ ThomasFen ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ Coreyshise ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ Davidvob ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ Probiotika ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ Coreyshise ()
◾ ManuelQuawl ()
◾ Bogdanatah ()
◾ MitchellO ()
◾ MitchellO ()
◾ Coreyshise ()
◾ BeverlyRes ()
◾ Juliusgom ()

 
kubikm
kubikm - 29.1.2019 19:07

◾ Thomasnot ()
◾ Charlesfrita ()
◾ lamstoresekay ()
◾ Neironvps ()
◾ DavidCooff ()
◾ DavidCooff ()
◾ DavidCooff ()
◾ DavidCooff ()
◾ lamstoresekay ()
◾ MichaelGat ()
◾ Mobil Honor-zkušenosti (9.3.2018 9:15:45)
◾ engladdix ()
◾ RonaldHot ()
◾ LincolnVag ()
◾ lamstoresekay ()
◾ tolikkk ()
◾ Vitamíny na posílení imunity (6.12.2018 20:19:17)
◾ EllaTus ()
◾ Jamesjes ()
◾ MarvinLib ()
◾ AbusellSpilt ()
◾ Coreyshise ()

 
kubikm
kubikm - 29.1.2019 19:07

Michaelmog ()
◾ Scottcow ()
◾ tolikkk ()
◾ GuestShory ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ Krematorium zvířat (30.11.2017 12:21:17)
◾ MaryaTed ()
◾ GuestShory ()
◾ GuestShory ()
◾ AngelaSn ()
◾ AngelaSn ()
◾ CraigUnani ()
◾ Vigantol (18.1.2019 21:05:26)
◾ unomi ()
◾ RobertBoise ()
◾ Debrahphece ()
◾ Francesinoto ()
◾ Dehydratovaná plet (23.1.2018 18:58:30)
◾ AbbaLeAluct ()
◾ Coreyfata ()
◾ Coreyfata ()
◾ Coreyfata ()
◾ Coreyfata ()
◾ Coreyfata ()
◾ Jimmymuh ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ tolikkk ()
◾ Alenamag ()
◾ Aeracepseum ()
◾ Gornnar ()
◾ Glenncrory ()
◾ RandyDaync ()
◾ RandyDaync ()
◾ CraigUnani ()
◾ WalterAdery ()
◾ Glenncrory ()
◾ WalterAdery ()
◾ CraigUnani ()
◾ CraigUnani ()
◾ RandyDaync ()
◾ RandyDaync ()
◾ RobertAbope ()
◾ RandyDaync ()

 
kubikm
kubikm - 29.1.2019 19:03

Almega: no právě, jak někoho násilím chtít spasit?, to prostě nebude fungovat - jsou lidi, které těší, když někdo po nich šlape a oni se mohou tvářit jako mučedník....

 
Almega
Almega - 29.1.2019 13:36

Mně tedy žádné reklamy nejdou,ani bílé pruhy,funguje mi to normálně....tady k článku nevím co bych měla psát,zřejmě musí dcera dojít až k nějakému bodu sama,aby se pak mohla zvednout ze dna a jít dál.To je těžké někomu chtít v dobrém pomáhat,když on o to nestojí,ba ještě se tomu brání. snad jen z povzdálí čekat,hlídat a bude-li třeba,zasáhnout.

 
orinka
orinka - 28.1.2019 9:36

kubikm: já vím, a děkuju za odkaz, ráda jsem to uviděla.

 
kubikm
kubikm - 27.1.2019 21:00

orinka: potom ještě na čt 1 15 55 byl senzační pořad, v programu tam visel ještě původní program
to doporučuju

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 373113.
    Archiv anket.