Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Potřebovala bych radu zkušených žen, nerada bych manžela nějak ranila. V průběhu posledního roku se rapidně snížila jeho potřeba sexu, já tím trpím, on se tváří, že je všechno v pořádku. Vím, že tahle oblast je pro muže hodně citlivá, tak se zatím držím zpátky a nijak to nekomentuju, ale přemýšlím, že bychom si s mužem asi měli nalít čistého vína. Jenže jak na to?

Manžel je o deset let starší, je mu 57 let, mně je 47. Jsme spolu skoro pětadvacet roků, máme dvě dospělé děti. Co se sexu týká, nikdy nebyl problém, ani z jeho, ani z mé strany. Spali jsme spolu průměrně dvakrát, třikrát týdně, když jsme byli mladší, tak skoro denně. Pak se to ustálilo na těch cca třech akcích za týden a oběma nám to vyhovovalo. Většinou to byl vždycky manžel, kdo dával k sexu první podnět.

Před přibližně rokem jsem zaznamenala postupnou změnu. Uplynul týden, dva a muž nic. Já jak byla zvyklá čekat, až začne on, jsem to nejdřív moc nevnímala, až po těch dvou týdnech mi to došlo. Tak jsem vyvinula iniciativu, pomilovali jsme se a všechno vypadalo v pořádku. Žádné problémy s erekcí neměl, připadalo mi, že si to i hezky užívá. Několik týdnů pak bylo všechno zase v pořádku.

Pak se to ale zase nějak zvrtlo. Sex už byl jen jednou týdně, pak jednou za dva. A vždycky jen na můj popud. Jednou jsem schválně nic neprovokovala čekala, kdy to manželovi začne chybět. Vydržel celý měsíc! Pak se sám připomenul a měli jsme pak sex čtyřikrát za sebou v průběhu dvou týdnů. A potom zase šlus.

V posledních dvou měsících už je to ale úplně někde jinde. On sám jakoby vůbec neměl potřebu a když začnu já, většinou mě odmítne a na něco se vymluví. Že je unavený, bolí ho hlava, nechce se mu, dívá se na televizi apod. Je to pro mne velice ponižující.

Jinak nám vztah funguje, máme se rádi, chodíme za kulturou, na výlety apod. Já o sebe dbám, držím si váhu, snažím se být upravená i doma, nechodím jako cuchta nenamalovaná a v teplákách. Vím, že se mu pořád líbím, často mě jen tak pohladí, políbí. Na první pohled fungujeme jako harmonický pár, což vlastně jsme, až na ten sex. Jednou jsem se ho opatrně zeptala, jestli nemá nějaký problém, stručně odpověděl, že opravdu nemá a dal najevo, že o tom nechce mluvit.

Co s ním? Naléhat asi nemá smysl, tahat z něj, co se mu děje, taky ne. Smířit se s tím, že budu od teď žít jako jeptiška se mi taky nechce. O variantě najít si milence neuvažuju ani náhodou, něco takového bych nikdy neudělala.

Myslíte, že je možné, aby muž v jeho věku absolutně ztratil zájem o sex? Neměla bych na něj nějak zapůsobit a dohnat ho případně k doktorovi? On nic neřekne, tvrdí, že je všechno v pořádku, ale já si tím jistá nejsem. Jenže tohle není rýmička, abych mu uvařila lipový čaj a donutila ho to vypít, tohle je na výsost citlivá mužská záležitost. Jak na něj? Poradíte? Předem děkuji.

Helena


17.1.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 108   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
krasaka
krasaka - 30.1.2017 12:27

krasaka: - má být naděje se rozplynulA smajlik - 55 smajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 30.1.2017 10:04

krasaka: Arna: souhlassmajlik - 47

 
Arna
Arna - 30.1.2017 9:59

krasaka: smajlik - 47 Taky si myslím že článek dva týdny bez velké diskuze je obtěžující. Ani k tématu se nedá nic víc napsat.

 
krasaka
krasaka - 30.1.2017 9:50

smajlik - 61 Nějak se to zde vrátilo opět do starých kolejí - článek 14 denní (a není o něj zájem, dle počtu přispívajících) a čokoládový mls téměř tři týdnysmajlik - 76
Tudíž - naše naděje, že nové vedení se bude snažit tento web oživit, se opět rozplynul - jen "nová metla dobře mete"smajlik - 26
Ovšem - dlouho vám to nevydrželo a je to ŠKODA !!!smajlik - 48

 
Rema
Rema - 29.1.2017 17:29

rychlonožka: máš pravdu, společnost je k chlapům neustále tolerantnější než k ženám, když chlap v takovém případě má milenku, tak ho všichni pochopí, ale u ženské jsou přiblblé poznámky - když svrbí, tak je to horší, jak podebraná pata, přitom v tom nevidím rozdíl, je to lidská potřeba, ať u muže nebo u ženy, pokud by mě manžel po té stránce ignoroval, neměla bych z případné nevěry žádné výčitky svědomí, i když nevěru neuznávám, taky bych uznala, že na to má právo on, pokud bych ho odmítala bezdůvodně a neobtěžovala bych se sdělit mu důvod nebo zapracovat na zlepšení našeho intimního soužití

 
kareta
kareta - 29.1.2017 17:23

rychlonožka: smajlik - 47

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.1.2017 10:34

Protože mi Helena dosud nenapsala, tak ji chci ujistit, že nejen manželé v tomto věku, ale i v případě poměrně dva tři čtyři roky čerstvých partnerů, tedy konkrétně přítel ve stejném věku se dokáže tvářit, že slovo sex pochází odkudsi z jiných civilizací. A pokud nás okolí bere jako pár, už nemám chuť ani zájem se tvářit, že skutečně pár jsme. Když jakýkoli fyzický kontakt je skutečně nulový. Narážky ve formě vtipu jsou přehlíženy, pobídky ve formě pokusu jsou umlčeny v zárodku stylem - no snad je pod naši úroveň se o tom bavit - takže já koukám jako člověk přicestovavší odněkud z jiné planety. Je mi to silně pod úroveň a nejraději bych vztah kompletně ukončila. Je to těžké, poněvadž to asi nikdo, ani on, nepochopí, protože přece je vše v pořádku a jenom já jsem nějaká divná. A to asi tedy ano, protože jsem v situaci, kdy jsem už úplně ztratila zájem nejen o sex s ním, ale i o jakýkoli kontakt. Nějaká ta součástka se porouchala...a náhradní není na skladě.....Kdyby byli v naší situaci naši partneři, tedy kdybychom ten zájem neměly my, daly bychom jim nádhernou příležitost najít si někoho jiného a věřte mi, všichni by je pochopili...! Zdravím Helenu a ostatní nám tímto tématem podobné NEšťastné ženy...

 
krasaka
krasaka - 25.1.2017 15:27

smajlik - 61 někdy se stane, že se z mužského postupem času a vzhledem k přibývání nemocí /a taky nadměrnému požívání piva či dalšího alkoholu/ - pomalu ale jistě stává impotent /prý hlavní je, že není 300%ní, neboli obě ruce v gypsu a ochrnutá pusa kromě problému v trenkách/smajlik - 68
A i takto se dá žít - i když to bývá mnohdy až ve věku důchodovém !!!
Po desítkách let v manželství se kvůli tomu většinou lidé nerozvádějísmajlik - 66- jsou i jiné možnosti i jiné priority !!!
Nežli počítat s tím, že muž exne při sexu /ještě k tomu kupř. v poloze misionářskésmajlik - 76/ - je lépe si vystačit jinaksmajlik - 47smajlik - 68

 
Verera
Verera - 23.1.2017 15:11

Piafka: Nemyslím, pokud není vztah založený jen na sexu. Ale musí s tím být srozuměni oba, což tady nejsou. Takže jsme zase u toho. Pokud spolu nebudou mluvit a také se snažit pochopit navzájem , tak to nepůjde.

 
Piafka
Piafka - 23.1.2017 12:18

Verera: Umře bez něj ten vztah.

 
Verera
Verera - 22.1.2017 19:55

Piafka: Striktně řečeno, sex je životní potřeba jen pro plození dětí. Pokud bez něj nikdo neumře, tak to potřeba není,jen koníček.

 
Piafka
Piafka - 22.1.2017 13:27

Verera: zahradničení nepovažuji za životní potřebu, sex ano smajlik - 26, manželovi to musí být jasné, jen se zatím neodhodlal k řešení, respektive strká hlavu do písku...

 
Bellana
Bellana - 20.1.2017 12:46

Verera: Potřebné léčivo není Clavin nebo Arginmax, ale léky na prostatu. Vím, že muži nechodí na urologii rádi, ale to většina z nás na gynekologii taky ne. Jestli Helenin muž zanedbává prevenci, může to mít vážné důsledky. Můj tchán to nechal dojít až k rakovině.
A pokud má podle sebe splněno, tak má Helena smůlu a bude si to muset řešit bez manželovy asistence. Sex a zahradničení bych nesrovnávala. Možná i proto, že mě hrabání v hlíně nikdy moc nebavilosmajlik - 2.

 
Verera
Verera - 20.1.2017 9:16

kareta: Však říkám, že problém není (nebo nemusí být) v tom, že pán o to nestojí, ale hlavně že každý má jiné představy a musí se nějak domluvit. Což ale neznamená, že pán se přizpůsobí, protože to tak dělali do teď a paní na tom trvá.
Když by ho přestalo bavit zahradničení, tak ho snad taky nebude nutit třikrát týdně makat na zahrádce, protože jí se to líbí a on doteď neprotestoval, musí najít nějaký přijatelný kompromis. Většinu lidí nebaví uklízet, tak to občas všelijak ošidí a dělají jen to nejnutnější.

Nevidím jiný způsob než si s ním promluvit, ale ne z pozice, ty seš divnej, co se s tebou najednou děje, běž se léčit. Spíš mně to vyhovovalo jak to bylo, ale když tobě už ne a nejsou za tím žádné zdravotní problémy, které je nutné řešit tak jako tak (třeba cukrovka), jak to uděláme, abychom bylo oba pokud možno spokojení, máš nějaký návrh?

 
Hanelorwe
Hanelorwe - 20.1.2017 0:36

No...každý oceňuje v životě jiné hodnoty.... sex - tedy lépe řečeno milování rozhodně k životu v manželství patří, ale v jistém věku viz. manžel už má tzv. "vybráno" v tomto směru, což má každý tak trochu jinak geneticky naprogramovano....no honit to jakýmisi pilulemi viz. reklamy mi nepříjde ideální pokud se oba na tom neshodují.Rozhodně bych si vážila jiných věcí ve vztahu a a oné chuti a úlevě se odpomoci mnoha způsoby, aniž by se jednalo o nevěru....ta bourá citový vztah....smajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 344815.
    Archiv anket.