Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Potřebovala bych radu zkušených žen, nerada bych manžela nějak ranila. V průběhu posledního roku se rapidně snížila jeho potřeba sexu, já tím trpím, on se tváří, že je všechno v pořádku. Vím, že tahle oblast je pro muže hodně citlivá, tak se zatím držím zpátky a nijak to nekomentuju, ale přemýšlím, že bychom si s mužem asi měli nalít čistého vína. Jenže jak na to?

Manžel je o deset let starší, je mu 57 let, mně je 47. Jsme spolu skoro pětadvacet roků, máme dvě dospělé děti. Co se sexu týká, nikdy nebyl problém, ani z jeho, ani z mé strany. Spali jsme spolu průměrně dvakrát, třikrát týdně, když jsme byli mladší, tak skoro denně. Pak se to ustálilo na těch cca třech akcích za týden a oběma nám to vyhovovalo. Většinou to byl vždycky manžel, kdo dával k sexu první podnět.

Před přibližně rokem jsem zaznamenala postupnou změnu. Uplynul týden, dva a muž nic. Já jak byla zvyklá čekat, až začne on, jsem to nejdřív moc nevnímala, až po těch dvou týdnech mi to došlo. Tak jsem vyvinula iniciativu, pomilovali jsme se a všechno vypadalo v pořádku. Žádné problémy s erekcí neměl, připadalo mi, že si to i hezky užívá. Několik týdnů pak bylo všechno zase v pořádku.

Pak se to ale zase nějak zvrtlo. Sex už byl jen jednou týdně, pak jednou za dva. A vždycky jen na můj popud. Jednou jsem schválně nic neprovokovala čekala, kdy to manželovi začne chybět. Vydržel celý měsíc! Pak se sám připomenul a měli jsme pak sex čtyřikrát za sebou v průběhu dvou týdnů. A potom zase šlus.

V posledních dvou měsících už je to ale úplně někde jinde. On sám jakoby vůbec neměl potřebu a když začnu já, většinou mě odmítne a na něco se vymluví. Že je unavený, bolí ho hlava, nechce se mu, dívá se na televizi apod. Je to pro mne velice ponižující.

Jinak nám vztah funguje, máme se rádi, chodíme za kulturou, na výlety apod. Já o sebe dbám, držím si váhu, snažím se být upravená i doma, nechodím jako cuchta nenamalovaná a v teplákách. Vím, že se mu pořád líbím, často mě jen tak pohladí, políbí. Na první pohled fungujeme jako harmonický pár, což vlastně jsme, až na ten sex. Jednou jsem se ho opatrně zeptala, jestli nemá nějaký problém, stručně odpověděl, že opravdu nemá a dal najevo, že o tom nechce mluvit.

Co s ním? Naléhat asi nemá smysl, tahat z něj, co se mu děje, taky ne. Smířit se s tím, že budu od teď žít jako jeptiška se mi taky nechce. O variantě najít si milence neuvažuju ani náhodou, něco takového bych nikdy neudělala.

Myslíte, že je možné, aby muž v jeho věku absolutně ztratil zájem o sex? Neměla bych na něj nějak zapůsobit a dohnat ho případně k doktorovi? On nic neřekne, tvrdí, že je všechno v pořádku, ale já si tím jistá nejsem. Jenže tohle není rýmička, abych mu uvařila lipový čaj a donutila ho to vypít, tohle je na výsost citlivá mužská záležitost. Jak na něj? Poradíte? Předem děkuji.

Helena


17.1.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 108   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
kareta
kareta - 19.1.2017 21:46

Verera: kdyby žil sám, nebo s podobně založenou manželkou, tak to je OK, ale on není sám a ta změna není vítaná. Měl by akceptovat, že tento status quo není u ženy vítaný, nechápe to, nelíbí se jí to a buď jí to vysvětlit a navrhnout rozumné řešení (to, že ho to neba je jeho problém, většinu lidí taky neba uklízet). Jinak je to od něj velmi sobecké. Kdyby řekl sorry, nestojí mi, jsme z toho nervozní, dá se to řešit. Ale tohl ej eobyčejná lenost a sobectví.Anebo někde chytl kapavku a nechce paní nakazitsmajlik - 42

 
babkatapka
babkatapka - 19.1.2017 16:58

každý to má nějak nastavené, můj manžel neměl problém ani po 70 letech, ale je dobré si o tom promluvitsmajlik - 26

 
Verera
Verera - 19.1.2017 15:20

Bellana: zase každého baví něco jiného. Proč by zrovna sex mělo být něco, co nadchne každého, když jsou i lidé, kteří neradi jí nebo spí a to jsou aktivity opravdu nutné. S léty se mění i koníčky.

Pokud mají kromě sexu jinak hezký vztah, musí to být nutně špatně? Mnohem horší mi připadá, když lidi provozují sex několikrát týdně, ale jinak je nic nespojuje.

No stejně Heleně nezbyde nic jiného než si s pánem nějak taktně promluvit. Ale co je vlastně normální? To, co chce ona, a jeho chce honit k doktorovi? A co když pán si myslí pravý opak, taky by mohl říct, že v jeho věku je naprosto normální jeho snížená potřeba sexu a k doktorovi by si měla zajít ona pokud s tím má nějaký problém.

 
Bellana
Bellana - 19.1.2017 15:09

Skončit se sexem v sedmačtyřiceti by se mi nelíbilo. Můj muž se nechal dokopat k urologovi, bere pilulky na prostatu, tudíž nemusíme strádat ani po šedesátce. Ne snad, že by sex byl to nejdůležitější na světě, ale je to velmi příjemná aktivitasmajlik - 58.

 
anitech
anitech - 19.1.2017 9:36

třeba si pán myslí, že už má odpracováno a po těch letech si zaslouží i sexuální důchodsmajlik - 68

 
krasaka
krasaka - 19.1.2017 0:54

kubikm: smajlik - 61 ani se mu nedivím - už nemohl smajlik - 73 tak proč by měl ještě vegetovatsmajlik - 26smajlik - 26
Možná měl i zákaz kouření, pití i chutného ne-zdravého jídla, tudíž život na hov..smajlik - 36

 
kubikm
kubikm - 19.1.2017 0:00

Hanča: je to o temperametu taky...tatínek jednoho našeho kamaráda do jeho 100 let byl jak králík
a najenou nic....a zdechl

 
kubikm
kubikm - 18.1.2017 23:59

Almega - 18.1.2017 20:00
tohle zažil můj brácha, tuším v 27 letech
žena s ním spala jen do té doby, než otěhotněla
potom furt něco, no myslel, aby neublížil dítěti
a po porodu zase nic
nakonec se rozvedl
ona nechtěla chlapa, ale legálně dítě....říká se to prý - včelí královna

 
Hanča
Hanča - 18.1.2017 21:27

tam je asi problém 10letý věkový rozdíl, ale myslím, že v 57 rezignovat úplně není samo sebou

 
Renee
Renee - 18.1.2017 21:11

Pentlička: smajlik - 47smajlik - 47 Přesně tak, s věkem se mění hormonální hladina a úbytek chuti na sex je úplně normální. Ne nadarmo se říká, že chlapi se se stářím mění v ženy a ženy v muže smajlik - 68 Posuzuju i podle sebe. Za mlada jsem byla "dračice" a dneska kdyby po mně chtěl muž sex 3x týdně, tak to bude na mě moc a pošlu ho s tím do někam, neměla bych o tak častou frekvenci už zájem smajlik - 66 A světe div se, jsem prošetřená doktory od hlavy až po paty a jsem zdravá jako řípa, žádný vážný zdravotní problém mě nesužuje smajlik - 64 Přitom z téhle diskuze bych nabyla dojmu, že snad skoro umírám. Ale kdepak, prostě jsem jen přirozeně zestárla. Někdo nezestárne a zůstane při chuti dlouho, to má štěstí (tedy když k tomu má stejně naladěného partnera). Ale rozhodně to nejde aplikovat plošně.
Verera: smajlik - 47 Taky mě napadlo, že si na to Helena zvykla podobně jako na čištění zubů a vyjetí ze stereotypu ji rozhodilo. Z článku nevyplývá, že by sex nebyl už vůbec nebo jen jednou za několik měsíců.

 
Almega
Almega - 18.1.2017 20:00

Já znám mnoho případů,kde těmi,co se nedočkají sexu,jsou celkem mladí muži.Např.můj spolužák (v té době mu bylo okolo 45 let),mi vyprávěl pro mne nepochopitelný příběh o jeho manželce,co s ním už 7 let nechce spát.On se mě ptal,co má dělat? Od narození dítěte se vymlouvala a vymlouvala,on prý každý večer čekal,že něco bude,snažil se jí ve všem pomáhat- a ono nic a nic! Řekla jsem mu,že si myslím,že se od této paní už ničeho nedočká,je to prostě ten ne. ukací typ,a že si bude muset najít jinou.To on nejdřív nechtěl,že by prý mu ze vzteku už nechtěla pújčovat dítě,když se s ní rozvede...No jak to dopadlo: rozvedli se,on si našel jinou a ona mu neustále bránila stýkat se s dítětem,takže to vzdal a jen platí....

 
Verera
Verera - 18.1.2017 15:37

Helena píše, že pán ztratil zájem, ale pokud ho přesvědčí , problém není. Takže by to nemělo být tím, že se stydí mluvit o nějakých zdravotních problémech, ne? Pohladí, cítí se s Helenou příjemně, to se zdá být taky v pořádku. Jen ho nebaví sex, případně jen občas.

Tedy, ne že by to nebylo sem tam hezké, ale umím si představit mnohem zajímavěji strávený čas než třikrát týdně léta provozovat sex, nestala se z toho pro něj už nudná rutina?

Problém mi připadá jedině to, že každý má zcela jiné představy, tak je otázka, jestli to Heleně opravdu tak chybí nebo jen nemá ráda změny. Jsou lidé , kteří mají svůj zaběhaný režim a vyvede je z míry změna, místo aby sami nějakou změnu udělali.

Pokud na manžela tlačí a neustále naléhá, co je s ním špatně, nedivím se, že se o tom nechce bavit, možná by bylo lepší mu říct, že jí sex chybí a zeptat se ho jestli nemá nějaký návrh, co s tím, protože ho nechce do ničeho nutit. Buď si s ní rozumně popovídá, nebo jí navrhne milence smajlik - 68.

 
kareta
kareta - 18.1.2017 14:51

Pentlička: sex je hodně o intimitě, je to indikátor zdraví a podle mne je dost důležitý. Nemus hned zasouvat, ale odvracet se a odmítat je divné a sprosté. To už bych rovnou mohla bydlet s kamoškou.

 
Anče
Anče - 18.1.2017 9:34

smajlik - 105Dávala bych pozor na to,kolikrát denně chodí ,na malou,...mohou být potíže s prostatou,máte-li stejného MuDr. potom bych se zeptala,zda to nemůže být něčím...podezření může být i jiné/pro nás,co vás neznáme/-hlídá si mobil?,jezdí sám např.na nákup a je tam dlouho s tím,že ,byly fronty,...atd...zničehonic ztráta chuti na sex je zvláštní,chuť na sex mizí postupně.,není-li podmíněna zdrav.potížemismajlik - 105

 
Jarča*
Jarča* - 18.1.2017 8:39

Pentlička: víš, já myslím, že tady tolik nejde o to, že už pán tolik nemůže nebo nemá chuť. Ale souhlasím s karetou, že je od něj sprosté, že o tom nechce mluvit. Když Helena píše, že jí často jen tak pohladí, políbí, tak by snad neměl být problém v komunikaci. Kdyby řekl: víš, nezlob se, prostě je to takhle a takhle... Myslím, že by to Helena pochopila, a jak už tu bylo řečeno, není snad nutné v tomhle věku na intimní život rezignovat, jsou i jiné praktiky. Proto bych se snažila z něj vytáhnout, co se děje, už jen proto, že bych měla starost, že za tím může být nějaký zdravotní problém. A pokud by se mnou o tom nechtěl mluvit, brala bych to jako nedůvěru ke mně, a asi by mě i napadlo, jestli za tím není nějaký jiný objekt zájmu.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 344670.
    Archiv anket.