Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Potřebovala bych radu zkušených žen, nerada bych manžela nějak ranila. V průběhu posledního roku se rapidně snížila jeho potřeba sexu, já tím trpím, on se tváří, že je všechno v pořádku. Vím, že tahle oblast je pro muže hodně citlivá, tak se zatím držím zpátky a nijak to nekomentuju, ale přemýšlím, že bychom si s mužem asi měli nalít čistého vína. Jenže jak na to?

Manžel je o deset let starší, je mu 57 let, mně je 47. Jsme spolu skoro pětadvacet roků, máme dvě dospělé děti. Co se sexu týká, nikdy nebyl problém, ani z jeho, ani z mé strany. Spali jsme spolu průměrně dvakrát, třikrát týdně, když jsme byli mladší, tak skoro denně. Pak se to ustálilo na těch cca třech akcích za týden a oběma nám to vyhovovalo. Většinou to byl vždycky manžel, kdo dával k sexu první podnět.

Před přibližně rokem jsem zaznamenala postupnou změnu. Uplynul týden, dva a muž nic. Já jak byla zvyklá čekat, až začne on, jsem to nejdřív moc nevnímala, až po těch dvou týdnech mi to došlo. Tak jsem vyvinula iniciativu, pomilovali jsme se a všechno vypadalo v pořádku. Žádné problémy s erekcí neměl, připadalo mi, že si to i hezky užívá. Několik týdnů pak bylo všechno zase v pořádku.

Pak se to ale zase nějak zvrtlo. Sex už byl jen jednou týdně, pak jednou za dva. A vždycky jen na můj popud. Jednou jsem schválně nic neprovokovala čekala, kdy to manželovi začne chybět. Vydržel celý měsíc! Pak se sám připomenul a měli jsme pak sex čtyřikrát za sebou v průběhu dvou týdnů. A potom zase šlus.

V posledních dvou měsících už je to ale úplně někde jinde. On sám jakoby vůbec neměl potřebu a když začnu já, většinou mě odmítne a na něco se vymluví. Že je unavený, bolí ho hlava, nechce se mu, dívá se na televizi apod. Je to pro mne velice ponižující.

Jinak nám vztah funguje, máme se rádi, chodíme za kulturou, na výlety apod. Já o sebe dbám, držím si váhu, snažím se být upravená i doma, nechodím jako cuchta nenamalovaná a v teplákách. Vím, že se mu pořád líbím, často mě jen tak pohladí, políbí. Na první pohled fungujeme jako harmonický pár, což vlastně jsme, až na ten sex. Jednou jsem se ho opatrně zeptala, jestli nemá nějaký problém, stručně odpověděl, že opravdu nemá a dal najevo, že o tom nechce mluvit.

Co s ním? Naléhat asi nemá smysl, tahat z něj, co se mu děje, taky ne. Smířit se s tím, že budu od teď žít jako jeptiška se mi taky nechce. O variantě najít si milence neuvažuju ani náhodou, něco takového bych nikdy neudělala.

Myslíte, že je možné, aby muž v jeho věku absolutně ztratil zájem o sex? Neměla bych na něj nějak zapůsobit a dohnat ho případně k doktorovi? On nic neřekne, tvrdí, že je všechno v pořádku, ale já si tím jistá nejsem. Jenže tohle není rýmička, abych mu uvařila lipový čaj a donutila ho to vypít, tohle je na výsost citlivá mužská záležitost. Jak na něj? Poradíte? Předem děkuji.

Helena


17.1.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 112   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nechce se mnou spát, může to být věkem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Verera
Verera - 18.1.2017 15:37

Helena píše, že pán ztratil zájem, ale pokud ho přesvědčí , problém není. Takže by to nemělo být tím, že se stydí mluvit o nějakých zdravotních problémech, ne? Pohladí, cítí se s Helenou příjemně, to se zdá být taky v pořádku. Jen ho nebaví sex, případně jen občas.

Tedy, ne že by to nebylo sem tam hezké, ale umím si představit mnohem zajímavěji strávený čas než třikrát týdně léta provozovat sex, nestala se z toho pro něj už nudná rutina?

Problém mi připadá jedině to, že každý má zcela jiné představy, tak je otázka, jestli to Heleně opravdu tak chybí nebo jen nemá ráda změny. Jsou lidé , kteří mají svůj zaběhaný režim a vyvede je z míry změna, místo aby sami nějakou změnu udělali.

Pokud na manžela tlačí a neustále naléhá, co je s ním špatně, nedivím se, že se o tom nechce bavit, možná by bylo lepší mu říct, že jí sex chybí a zeptat se ho jestli nemá nějaký návrh, co s tím, protože ho nechce do ničeho nutit. Buď si s ní rozumně popovídá, nebo jí navrhne milence smajlik - 68.

 
kareta
kareta - 18.1.2017 14:51

Pentlička: sex je hodně o intimitě, je to indikátor zdraví a podle mne je dost důležitý. Nemus hned zasouvat, ale odvracet se a odmítat je divné a sprosté. To už bych rovnou mohla bydlet s kamoškou.

 
Anče
Anče - 18.1.2017 9:34

smajlik - 105Dávala bych pozor na to,kolikrát denně chodí ,na malou,...mohou být potíže s prostatou,máte-li stejného MuDr. potom bych se zeptala,zda to nemůže být něčím...podezření může být i jiné/pro nás,co vás neznáme/-hlídá si mobil?,jezdí sám např.na nákup a je tam dlouho s tím,že ,byly fronty,...atd...zničehonic ztráta chuti na sex je zvláštní,chuť na sex mizí postupně.,není-li podmíněna zdrav.potížemismajlik - 105

 
Jarča*
Jarča* - 18.1.2017 8:39

Pentlička: víš, já myslím, že tady tolik nejde o to, že už pán tolik nemůže nebo nemá chuť. Ale souhlasím s karetou, že je od něj sprosté, že o tom nechce mluvit. Když Helena píše, že jí často jen tak pohladí, políbí, tak by snad neměl být problém v komunikaci. Kdyby řekl: víš, nezlob se, prostě je to takhle a takhle... Myslím, že by to Helena pochopila, a jak už tu bylo řečeno, není snad nutné v tomhle věku na intimní život rezignovat, jsou i jiné praktiky. Proto bych se snažila z něj vytáhnout, co se děje, už jen proto, že bych měla starost, že za tím může být nějaký zdravotní problém. A pokud by se mnou o tom nechtěl mluvit, brala bych to jako nedůvěru ke mně, a asi by mě i napadlo, jestli za tím není nějaký jiný objekt zájmu.

 
Pentlička
Pentlička - 18.1.2017 8:23

Renee: jediný rozumný názor zde. Nechápu, proč se bere jako norma, že lidi souloží jak králíci až do smrti v 90 letech? Někteří jistě ano, ale řekla bych, že většina ne. Po padesátce je hodně lidí, kteří prostě tu chuť na sex postupně ztrácejí, mužů i žen. A opravdu to nemusí být jen tím, že by byli nemocní. Hormony ubývají a ubývá i chuť na sex. Podle mě zcela normální situace.

 
PEGG
PEGG - 18.1.2017 7:38

Já vím, že to není k smíchu, ale jak mně by takový hodný impotent vyhovovalsmajlik - 68

 
kareta
kareta - 17.1.2017 22:37

rychlonožka: smajlik - 47
Sex je součást partnerského života, pokud zmizí, chybí. Věk s tím nemá co dělat, jsou i jiné praktiky. To že nechce pán o tom hovořit je sprosté, já bych asi vybouchla jak papiňák.Neřeknu, kdyby mu bylo 105, ale v 57??? by se měl hoch rychle vzpamatovat.

 
rychlonožka
rychlonožka - 17.1.2017 22:12

Jistěže není život a manželství pouze a jen o sexu. Ovšem přestat se sexem a tvářit se, že se nic neděje, nezlobte se, fér to není. Jak k manželce, tak partnerce. Nebo snad my ženské tak nějak z týdne na týden přestaneme vařit nebo doma uklízet a tváříme se, že to je snad pochopitelné, když jsme to dělaly celý život, tak prostě to teď dělat nebudeme? Nebo nás přestane bavit pravidelná procházka, skončíme s nějakým rituálem, jako je ranní nedělní kafe s tím druhým a myslíme si, že tu změnu ten druhý okamžitě vstřebá?Blbé přirovnání, vím, ale ten sex stejně jako ty ostatní věci přece patří do společného života! Je jednou z těch x součástí, která ty dva drží pohromadě. A to ať jim je kolik chce. Když nás ten druhý už nepohladí, nechytí za ruku, neobejme, když s námi nespí, je to skutečně ponižující. Než se cítit vedle někoho sama, pak lépe skutečně sama být. Nemůžu si pomoct. Notabene - ten pán o tom evidentně mluvit nechce. Tudíž radit, aby si Helena vyčíhla ten pravý okamžik, je pro kočku. Takový okamžik žádná nevychytáme. On to prostě zabalil. Už to nehodlá provozovat. Smutné - buď se mu žena okoukala, nebo to provozuje jinde, nebo je nemocný. Jiné řešení té otázky podle mě není. Helena může být ráda, že si to aspoň užila zamlada. Protože jsou i takové, co zamlada s manželem nic moc a před důchodem s přítelem dlouhodobě nic. A kde potom hledat chybu, když kriticky uznáme, že fakt nejsme k zahození a žádné puritánky a ošklivky....

 
ijaku
ijaku - 17.1.2017 19:23

Renee: smajlik - 47 konečně rozumný názorsmajlik - 105

 
Renee
Renee - 17.1.2017 19:09

Proboha, vždyť je tomu pánovi skoro 60, co po něm chcete? smajlik - 20 Z textu vyplývá, že sex je jednou za týden nebo za dva, jednorázově nebyl měsíc v kuse a poslední dva měsíce se mu moc nechce. No to je ovšem tragédie smajlik - 6 Co by za to někteří mladí dali, kdyby to bylo tak často smajlik - 16 Mám pocit, že je svět zmasírovaný všudypřítomnou reklamou, že sexovat se má pořád a všude, kdo to nedělá, jako by nebyl. Kdyby si tady stěžovala třicítka, že se manželovi nechce, ale tohle...smajlik - 76 Ten pán má taky právo na svůj klid a třeba ho to opravdu už nebaví. Ono taky dělat jednu věc 3x týdně 25 let v kuse, to je hodně slušný výkon. Všechno se jednou přejí. Jasně, jsou lidi, kteří asi sbíjejí ještě na smrtelné posteli, ale není takový každý. O tom to manželství opravdu není.

 
kubikm
kubikm - 17.1.2017 18:44

http://www.uroklinikum.cz/adam-syndrom-nedostatku-testosteronu-u-mu-3152/

 
Petruša
Petruša - 17.1.2017 17:40

když o tom nechce mluvit s tím, že se nic neděje, možná bych mu zkusila napsat dopis, ve smyslu, že nechceš na něj naléhat, ale máš obavy, aby to třeba nebyl počátek nějaké choroby apod., třeba by se v dopise líp otevřel...

 
krasaka
krasaka - 17.1.2017 16:14

smajlik - 61 chodí manžel na pravidelné lék. prohlídky ? Není náhodou diabetik a projevilo se to až nyní ?? V tom případě by to bylo pochopitelné !!!

 
YXH
YXH - 17.1.2017 16:10

Jak tu pisou devcata, je tu nekolik moznosti, od nevery, stres az po zdravotni potize. Bez uprimneho rozhovoru s manzelem se nic nedozvite, takze vybrat vhodnou chvili a uprimne si promluvit. Alespon budete oba vedet na cem jste. Takovahle nejistota neni dobra ani pro vas ani vas vztah.

 
Bellana
Bellana - 17.1.2017 15:51

Občas bych mu nadhodila, ať zajde k urologovi. Zvlášť kdybych si všimla, že chodí častěji močit. Zvětšená prostata trápí padesát procent mužů po padesátce.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-107
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 402738.
Archiv anket.