Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Doživotně jako chudá příbuzná? Jak se s tím vyrovnat?

Doživotně jako chudá příbuzná? Jak se s tím vyrovnat?

Chtěla bych znát váš názor na mou situaci. Jedná se o bydlení. Mám přítele, chodíme spolu čtyři roky, bydlíme zatím ve dvougarsonce, která je jeho, má ji po své babičce. Teď čekáme miminko a za měsíc se budeme brát. V souvislosti s narozením dítěte jsme začali řešit i bydlení. A já jsem narazila na problém, který je pro mne velmi nepříjemný.

Když jsem otěhotněla, měli jsme oba velkou radost, dítě jsme si přáli. Padlo i téma, jak uspořádat bydlení. Byt, ve kterém jsme, je pro dva dostačující, s dítětem už poněkud stísněný. Můj návrh byl, že bychom ho mohli prodat a koupit něco většího, aspoň třípokoják, na rozdíl bychom si vzali hypotéku. Partner s tím nejdřív souhlasil, ale jen do chvíle, než o tom mluvil se svými rodiči.

Abych vás uvedla do obrazu. Jeho rodiče jsou velmi bohatí. Majetek získali částečně dědictvím a částečně díky podnikání, kterému se otec věnuje. Když jsme jim oznámili, že čekáme miminko, byli oba velmi rádi. Asi za týden k nim přítel jel a když se vrátil, sdělil mi úžasnou novinu. Rodiče mu totiž nabídli, že zafinancují komplet stavbu rodinného domečku, máme si jen vybrat, kde ho chceme mít a jaký by měl být. Všechno ostatní už bude na nich, o vše se postarají. Než to bude hotové, tak to s miminkem v té dvougarsonce vydržíme a až se přestěhujeme, můžeme ji pronajímat a mít tak nějaké peníze k dobru.

Zní to krásně. V první chvíli jsem byla nadšená a cítila k nim velkou vděčnost. Považovala jsem to za ohromné gesto z jejich strany. Jenže mě to rychle přešlo. Dům bude totiž napsaný na ně. Čili nebude náš. Prý z důvodu, že kdyby se náhodou stalo, že bychom se rozváděli, aby bylo jednodušší vypořádání majetku. Hodně mě to zarazilo, najednou jsem se cítila jako prašivá, že se mi nevěří a představa, že bych měla bydlet v domě, ve kterém jsem trpěná jako nějaká chudá příbuzná, který není můj a ještě mám být vděčná, je mi hodně proti srsti.

Měla bych sto chutí příteli říct, že v žádném domě bydlet nechci,že budu radši clý život v té dvougarsonce. Ale asi bych ho tím ranila, on to vidí jinak, nic divného mu na tom nepřijde, považuje za správné, že dům patří tomu, kdo ho zaplatil.

Mně je z toho dost hořko a nevím, jak se k tomu postavit. Co myslíte, mám to překousnout a být ráda, že budeme mít vyřešené hezké bydlení? Nebo mám být hrdá? Myslíte, že to jejich opatření s napsáním domu na sebe, ačkoli to prezentují, že dům je pro nás, pro naši rodinu, je v pořádku? Já to vnímám jako podraz na mě.

Andrea


29.8.2016   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 110   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Doživotně jako chudá příbuzná? Jak se s tím vyrovnat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-110
Haninka
Haninka - 29.8.2016 22:17

thePlacheck: my se nehádáme, jen diskutujeme, víš? smajlik - 68

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 29.8.2016 22:06

rychenza: Zas na druhou stranu, jak už tu někdo psal, bydlení prostě vždycky něco stojí. Oni dostanou k užívání fungl nový barák postavený dle jejich výběru za x milionů. A pravděpodobně jen za režie. Být těmi rodiči a snacha mi při rozchodu předat paklík účtenek za kdejakou kravinu, že žádá proplacení, tak jí snad vynesu v zubech.

 
thePlacheck
thePlacheck - 29.8.2016 21:31

Ale dámy tak se tu nehádejte,Andrea taky jak se bude ženit její syn tak mu postaví barák a přepíše ho na oba fifty-fifty.Přece nebude věřit těm fámám v televizi co říkají že se skoro každé druhé manželství rozvede.

 
Haninka
Haninka - 29.8.2016 21:28

kubikm: ne že bych to schvalovala, ale proč by nemohl?

 
rozarka74
rozarka74 - 29.8.2016 21:11

Proč mám pocit, že to je opět recyklovaný článek??? smajlik - 65

 
rychenza
rychenza - 29.8.2016 21:07

No ja bych si ten dum taky nechala nebo prepsala pozdeji na sve dite. Mas holt holy zadek od uplneho pocatku, ani ta garsonka neni tvoje - a podle mne je to prast jak uhod.
Tedy chapu rodice. Ale chapu i tebe a davala bych velky pozor nato, jak moc jsou zvykli plest se vam do zivota (aby jsi nemusela davat ke schvaleni i novy kos na pradlo) a hlavne bych si schovala kazdy, kazdicky ucet, ktery jsi ty nebo tvuj budouci muz do toho domu investovali.

 
Verera
Verera - 29.8.2016 20:45

rychlonožka: No to dobrým vztahům moc neprospěje. Spíš si s nimi promluvit, jak si přestavují své zasahování do vybavení, opravy a tak.

 
Verera
Verera - 29.8.2016 20:43

No mně by připadalo divné, kdyby ti věnovali půl baráku.

Problém bych viděla leda v tom, že rodiče budou chtít zasahovat do chodu domácnosti, že si budeš chtít zařídit domek podle svého, zahradu, a oni budou organizovat vše jinak a nedovolí ti to. Ty je znáš, víš, jak se chovají.
Pokud by vás nechali dělat vše podle vašich představ, tak proč ne.

Když by přítel zdědil po babičce domek, taky nebude tvůj.

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.8.2016 20:38

Andreo, záleží na tom, jak dalece Vám potom rodiče do všeho budou mluvit. Od toho se asi bude odvíjet celková spokojenost v manželství. Partneři mých dětí přišli do bytů, které mým dětem patří a jim tam nepatří nic. Nikdo jim to nepředhazuje ani jim do ničeho nikdo z příbuzenstva od nás nemluví. Žijí si spolu a pokud se rozejdou, pak ať si vše pořeší mezi sebou. Být Vámi, byla bych opatrná na nějaké vklady do bydlení. Koupíte ze svých peněz sektorku, zůstane tam. Zrekonstruujete koupelnu, tu si neodstěhujete. Zkrátka bych asi řekla, ani, milí rodiče, my vám moc děkujeme, ráda bych, aby bylo vše v pořádku, s Vámi sepsala nájemní smlouvu a podílela se na platbách. A DO BYTU BYCH NEKOUPILA ANI CEDNÍK. NEBOŤ BYCH JEJ POVAŽOVALA ZA DOČASNÉ BYDLIŠTĚ.JAK ŘEKLI RODIČE - KDYBY JEDNOU. TAKY BYCH S TÍM JEDNOU TAKY SAKRA POČÍTALA!

 
kubikm
kubikm - 29.8.2016 19:38

Haninka: myslela jsem to tak, že ji nemůže vyhodit s děckem na ulici...tak buď ji bude muset dát 1/2 společných peněz, nebo z toho odečíst ten byt....

 
Haninka
Haninka - 29.8.2016 19:32

kubikm: jaká pojistka, když byt je přítele, má ho po babičce...

 
Pandice
Pandice - 29.8.2016 19:19

Hanča: chytrájakrádio:

 
Linda
Linda - 29.8.2016 19:17

No já nevím Andreo, ale přece necekas, ze ti tchánovcí věnujou půlku baráku jen tak pro nic za nic. Protože oni mají peníze a ty ne smajlik - 26. Ano není to pro tebe příjemná pozice, ale použij rozum - pokud to mezi vámi bude klapat tak mas kde bydlet. Ze do baráku vrazis čas a energii atd ber jako svůj podíl na bydlení. Zadarmo bydlet nemůžeš nikde, místo najmu budeš "platit" peci o barák a zahradu. A pokud půjdete od sebe tak tak jako tak bude barák manžela a to už mi přijde jedno, jestli zůstane manželovi a nebo jeho rodičům.

 
Nika1
Nika1 - 29.8.2016 18:45

orinka smajlik - 47

 
Nika1
Nika1 - 29.8.2016 18:44

Taky mi to divne neprijde. Sve penize si pak muzete investovat do "sveho"a dohodnout se u notare o vyluce ze sjm a mit tak pojistku.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-110
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57099.
Archiv anket.