Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Tchán alkoholik nám ničí život

Tchán alkoholik nám ničí život

Potřebuju se vypsat ze svého problému a moc ráda si přečtu vaše názory a případně i rady a nápady, jak naši situaci řešit. Bohužel, manžel, který by to měl řešit především, je příliš měkký a není schopen s tím nic udělat, protože jde o jeho otce.

Zkusím všechno popsat jasně, stručně a přehledně.

S manželem jsme se brali před osmi lety, máme šestiletou holčičku. Krátce po svatbě udělali mužovi rodiče krásné gesto, za které jsme jim oba dodnes vděční. Darovali svému synovi (manžel je jejich jediné dítě) rodinnou vilku, ve které do té doby žili a kterou tchán ještě za minulého režimu svépomocí postavil. Když mužovi dům darovali, odstěhovali se do baráčku na vsi, který zdědila tchyně po své babičce.

Všechno bylo v pořádku, vztahy dobré až na jednu věc: tchánovu zálibu v alkoholu. Má ho prostě rád, nemine den, aby se nenapil. Na tom by nebylo nic tak strašného, ale on nezná míru. A jakmile má příležitost nebo, jak říká, parťáka ke skleničce, dokáže se zbourat doslova pod obraz. Čím je starší, tím se u něj tahle jeho neřest zhoršuje. Bohužel, narůstá i jeho sklon k agresivitě, jestli je to důsledek postupujícího věku nebo už má tak vypitý mozek, těžko říct.

V každém případě tchyně ten jeho alkoholismus snášela čím dál hůř, až v ní teď na jaře bouchly saze a řekla dost. Po marných pokusech přimět svého muže k léčení, se rozhodla k radikálnímu řezu. Podala žádost o rozvod a a svého muže z baráku vyhodila. A on šel. K nám. Do domu, který kdysi sám postavil a který nám darovali. Logicky ho považuje svým způsobem stále za svůj, takže se tady prostě objevil s kuframa, zabral si horní, námi zatím neobydlené patro a na nic se nás neptal. Jen nám oznámil, co se u nich stalo a že tady bude bydlet.

Tím nám začalo peklo. Nejenom, že očekává a vyžaduje, že mu bude prát a vařit (beztak vaříš a pereš, tak to moje se v tom ztratí), ale vysloveně nám narušuje rodinnou pohodu. Každý den se opíjí, někdy opravdu hodně, pak na nás řve, kritizuje všechno, co uděláme na domě nebo na zahradě, naše malá se ho už opravdu bojí. Bez pozvání a bez zaklepání vtrhne k nám do kuchyně nebo do obýváku, zkontroluje sporák a poručí si večeři. Špinavé prádlo mi hází do naší koupelny na zem.

Je toho hodně, ale nejhorší jsou opravdu ty jeho alkoholové excesy, každodenní, šílené. V podstatě klid máme jen když odejde do hospody, a to jen do chvíle, než přitáhne totálně namol po půlnoci a začne dělat bordel. Budí nás, budí malou. Je to hrůza.

Už ani nevím, kolikrát jsem s manželem mluvila, ať to s ním vyřeší, že v tomhle nemůžeme žít. On to uzná, taky mu to samozřejmě vadí, zkusil s ním promluvit, ale to k ničemu nevedlo, on ho akorát vyřval. A že se prý nenechá vyhodit z baráku, na kterém se nadřel a který vlastníma rukama postavil.

Je to šílená situace. Barák je papírově sice náš, ale on ho postavil, darovali ho, nic jsme za něj naplatili, má tedy pocit a můj muž tvrdí, že oprávněný, že mu to tady pořád patří.

Já vůbec nevím, co s tím, když vidím toho mého chlapa, jak není schopen svého alkoholického otce zpacifikovat, napadlo mě, že se snad odstěhuju někam do pronájmu sama s dcerkou a ty dva tady nechám, ať se to nějak porovnají.  Ale mám dceři bourat rodinu? Přece musí být nějaké jiné řešení.  Jsem hnusná, ale přistihla jsem se i při myšlence, že by snad bylo nejlepší, kdyby se tchán co nejrychleji upil k smrti. Ale on má podle všeho tuhý kořínek a není to žádný ctihodný stařec, je mu dvaašedesát.

Co s ním? Co s touhle šílenou situací? Někdy mám pocit, že se zblázním. Tchyně ho zpátky samozřejmě nechce, ta už jen čeká, až proběhne rozvod a nebude s ním mít už nic společného.

Sabina


17.8.2017   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 115   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tchán alkoholik nám ničí život

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-115
catcat
catcat - 18.8.2017 11:14

já bych ani nehledala ubytovnu - nemrzne, jedna noc na ulici neuškodí. Když bude v hospodě, vyměnit zámky, kufr před barák a na bušení nereagovat (třeba s malou i odject). Trvalé bydliště má asi jinde, tak tady má smůlusmajlik - 26

 
dadka
dadka - 18.8.2017 10:37

anitech:
Taky bych to tak udělala...Našla bych ubytovnu, jak bude v hospodě, tak vyměnila všechny zámky, jeho věci bych odvezla do té uibytovny a když by přišel k vám, tak by se tam nedostal a zavolala bych na něho policajty.
Ale bylo by dobré mít vše ošetřeno, tak jak píše kubikm.

 
krasaka
krasaka - 18.8.2017 10:20

smajlik - 61 Lituji vás všechny - chudák holčička smajlik - 76ta si toto trauma odnese do života, jak k tomu přijde ???
Každá matka - jako lvice - chrání svá mláďátka před vším zlým a tato situace je již neúnosná smajlik - 48smajlik - 48smajlik - 48
Co navrhuje kubikm a hlavně tu sociálku - přece nenecháte holčičku trpět kvůli ožralému dědkovi ???
Až bude dědek hodně vyvádět - volat policajty /jenže on těžko dodrží třeba i příkaz na 10denní odchod ???/
Tchýně snad miluje jedinou vnučku - proč taky nepomůže ???
Lepší už to nebude - bála bych se o život - agresivní opilec = zlá kombinace !!!
Jedině snadsmajlik - 36smajlik - 36smajlik - 36smajlik - 37smajlik - 37smajlik - 37

 
Almega
Almega - 18.8.2017 9:39

Až bude ožralý jako prase,shoďte ho ze schodů-buď se rovnou zabije,nebo se hodně zraní a budete mít od něj pokoj....Je to drsné,ale co s takovou osobou?Bude to jen horší....

 
orinka
orinka - 18.8.2017 9:29

anitech: teoreticky správně, ale jak to provést prakticky? Spoutat ho a vystrčit ven před barák s kuframa? Když se zapře, že nepůjde, tak jim tam holt sedět bude. Na to je potřeba daleko víc, než "bez milosti odstěhovat".smajlik - 55

 
anitech
anitech - 18.8.2017 8:18

Našla bych v nejbližším okolí nějakou ubytovnu, tchána tam bez milosti odstěhovala a vyměnila zámky všude po domě. A nic bych nedala na řeči okolí, že domek daroval a teď chudáček dědeček na stará kolena je bezdomovec.Navíc, pokud se bude s tchýní rozvádět měla by mu snad i ona v rámc ivypořádání majetku náhradní bydlení najít

 
orinka
orinka - 18.8.2017 6:57

A než bude dům prodaný (to není otázka jednoho týdne), při prvním takovém alkoholickém vystoupení ihned volat policii, že v domě je malé dítě a to je v ohrožení.

 
YXH
YXH - 17.8.2017 23:52

Souhlasim s obema devcaty smajlik - 47, dum je vas, tak ho prodejte a kupte neco jineho. Dedu poslete na dovolenou a az se vrati, tak bude dum prodany. Vubec bych mu nerikala, ze se stehujeme.
Jestli to nejde prodat (nebyl by zajem, nebo byste nemohli najit jine bydliste, ktere by vam vyhovovalo), tak pravnik jak pise Kubikum.
Jinak taky by slo vymenit zamky, dat mu kufry za dvere a zavolat policii, kdyby se k vam dobyval. Z toho by mela ale zase veliky stress dcerka. smajlik - 65

 
sharon
sharon - 17.8.2017 22:37

kubikm: proč tak komplikovaně , pokud je barák jejich tak ho prodám a koupím jiný a jinde a tam mít přístup nebude.....on nemá žádné ohledy tak proč je má mít jeho syn ?........

 
kubikm
kubikm - 17.8.2017 21:08

1/ zajít za právníkem s papíry, co k domu máte
2/ zjistit, kde má tchán trvalé bydliště
3/ zajít na sociálku...je tam nezletilé dítě....a policajty a poprosit o pomoc a poradit, jak to řešit
4/ domluvit se s doktorem, zda by se nemohl nechat odeslat na léčení....

jedná se o to, že je to vlastně jakoby nemocný člověk...je to prostě závislost jako drogy a s feťákem to taky nejde po dobrém

pokud nemá už trvalé bydliště u vás, tak neoprávněně obsadil to patro

proto začít u právníka...a fofrem....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-115
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.