Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Tchán alkoholik nám ničí život

Tchán alkoholik nám ničí život

Potřebuju se vypsat ze svého problému a moc ráda si přečtu vaše názory a případně i rady a nápady, jak naši situaci řešit. Bohužel, manžel, který by to měl řešit především, je příliš měkký a není schopen s tím nic udělat, protože jde o jeho otce.

Zkusím všechno popsat jasně, stručně a přehledně.

S manželem jsme se brali před osmi lety, máme šestiletou holčičku. Krátce po svatbě udělali mužovi rodiče krásné gesto, za které jsme jim oba dodnes vděční. Darovali svému synovi (manžel je jejich jediné dítě) rodinnou vilku, ve které do té doby žili a kterou tchán ještě za minulého režimu svépomocí postavil. Když mužovi dům darovali, odstěhovali se do baráčku na vsi, který zdědila tchyně po své babičce.

Všechno bylo v pořádku, vztahy dobré až na jednu věc: tchánovu zálibu v alkoholu. Má ho prostě rád, nemine den, aby se nenapil. Na tom by nebylo nic tak strašného, ale on nezná míru. A jakmile má příležitost nebo, jak říká, parťáka ke skleničce, dokáže se zbourat doslova pod obraz. Čím je starší, tím se u něj tahle jeho neřest zhoršuje. Bohužel, narůstá i jeho sklon k agresivitě, jestli je to důsledek postupujícího věku nebo už má tak vypitý mozek, těžko říct.

V každém případě tchyně ten jeho alkoholismus snášela čím dál hůř, až v ní teď na jaře bouchly saze a řekla dost. Po marných pokusech přimět svého muže k léčení, se rozhodla k radikálnímu řezu. Podala žádost o rozvod a a svého muže z baráku vyhodila. A on šel. K nám. Do domu, který kdysi sám postavil a který nám darovali. Logicky ho považuje svým způsobem stále za svůj, takže se tady prostě objevil s kuframa, zabral si horní, námi zatím neobydlené patro a na nic se nás neptal. Jen nám oznámil, co se u nich stalo a že tady bude bydlet.

Tím nám začalo peklo. Nejenom, že očekává a vyžaduje, že mu bude prát a vařit (beztak vaříš a pereš, tak to moje se v tom ztratí), ale vysloveně nám narušuje rodinnou pohodu. Každý den se opíjí, někdy opravdu hodně, pak na nás řve, kritizuje všechno, co uděláme na domě nebo na zahradě, naše malá se ho už opravdu bojí. Bez pozvání a bez zaklepání vtrhne k nám do kuchyně nebo do obýváku, zkontroluje sporák a poručí si večeři. Špinavé prádlo mi hází do naší koupelny na zem.

Je toho hodně, ale nejhorší jsou opravdu ty jeho alkoholové excesy, každodenní, šílené. V podstatě klid máme jen když odejde do hospody, a to jen do chvíle, než přitáhne totálně namol po půlnoci a začne dělat bordel. Budí nás, budí malou. Je to hrůza.

Už ani nevím, kolikrát jsem s manželem mluvila, ať to s ním vyřeší, že v tomhle nemůžeme žít. On to uzná, taky mu to samozřejmě vadí, zkusil s ním promluvit, ale to k ničemu nevedlo, on ho akorát vyřval. A že se prý nenechá vyhodit z baráku, na kterém se nadřel a který vlastníma rukama postavil.

Je to šílená situace. Barák je papírově sice náš, ale on ho postavil, darovali ho, nic jsme za něj naplatili, má tedy pocit a můj muž tvrdí, že oprávněný, že mu to tady pořád patří.

Já vůbec nevím, co s tím, když vidím toho mého chlapa, jak není schopen svého alkoholického otce zpacifikovat, napadlo mě, že se snad odstěhuju někam do pronájmu sama s dcerkou a ty dva tady nechám, ať se to nějak porovnají.  Ale mám dceři bourat rodinu? Přece musí být nějaké jiné řešení.  Jsem hnusná, ale přistihla jsem se i při myšlence, že by snad bylo nejlepší, kdyby se tchán co nejrychleji upil k smrti. Ale on má podle všeho tuhý kořínek a není to žádný ctihodný stařec, je mu dvaašedesát.

Co s ním? Co s touhle šílenou situací? Někdy mám pocit, že se zblázním. Tchyně ho zpátky samozřejmě nechce, ta už jen čeká, až proběhne rozvod a nebude s ním mít už nic společného.

Sabina


17.8.2017   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 115   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tchán alkoholik nám ničí život

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-115
sharon
sharon - 22.8.2017 10:11

já bych ho rovnou zastřelila ...no....smajlik - 105

 
YXH
YXH - 21.8.2017 22:25

Holky ja bych mu to pradlo nandala na schody, kdyby se do toho zamotal a zbuchnul, treba by z toho pri trose stesti ani nevylezl smajlik - 42 Jsem mrcha ale ozralce a hulvaty nesnasim, takze kdyby si zlamal vaz, bylo by to jako dve mouchy jednou ranou smajlik - 42

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 21.8.2017 16:41

nejsem tvrdá, máte stejný názor jak jsem tak nějak nyní pročítala.

Verera - 21.8.2017 13:16 smajlik - 75

je to těžké udělat radikální řez, ale kdo bude pečovat a pomáhat rozpadající rodině. Mnoho lidí kolem řekne, Viděli co jim dělá a dovolili to, nyní mají důsledky.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 21.8.2017 16:30

na vstupní dveře kouli - aby nemohl obtěžovat. Prádlo bych mu odnesla nahoru.
Kdo plati elekřinu, jídlo si muže kupovat hotovky a nebo se najíst v putice. Jak začnete sloužit, tak nebude cesty zpět.
Neni nemocný, tak nepotřebuje pečovatelku.

 
Haninka
Haninka - 21.8.2017 14:17

Verera: smajlik - 47

 
kareta
kareta - 21.8.2017 13:22

Kupte mu garsonku u hospody.

 
Verera
Verera - 21.8.2017 13:16

No v prvé řadě bych mu naházela špinavé oblečení zase zpátky s tím, že když on nemá nejmenší snahu brát ohled ani na vnučku, tak mu nikdo služku dělat nebude. Jestli jsou oddělané dva byty v domě, tak dát na ten svůj zvenčí kouli a zavírat, aby tam nemohl vtrhnout bez ohlášení. Nevařit, nepoklízet, prostě žádný servis, pokud by on na oplátku neudělal totéž, což pochybuju.

Pokud bude dělat vyrvál, zavolat policii. Snad by měl manžel v prvé řadě dát přednost dceři před otcem.
Pokud je opravdu problém tchána vyhodit, tak bych se s dcerou odstěhovala a pánové ať si to řeší jak chtějí. Však manžel může jít taky pryč. Pořád je lepší být v klidu v pronájmu než sice ve svém, ale za takových podmínek.

Jak vycházíte s tchýní? Nedalo by se třeba přesunout dočasně tam než se podaří tchána dostat domu?

S tím vyrovnáním a zajištěním ubytování po rozvodu to asi nebude pro něj příznivé, jestli dům darovali a domek je o zděděný po rodičích tchýně, on fakticky nemá nic, jen možná někde trvalé bydliště. Plat či důchod patrně propije, takže skončí jako bezdomovec, pokud nedostane rozum.

Chvíli jsme přemýšlela nad tím, že problém je ta jeho agresivita v opilém stavu, ale předpokládám, že prádlo háže střízlivý, vtrhne bez pozvání na večeři taky, takže je to normální hulvát a ani léčení z něj neudělá přijatelného spolubydlícího v domě.

 
Ifcenka
Ifcenka - 21.8.2017 7:59

Barák je Váš. Tchán nemá právo tam být (natož ještě dělat bordel a vyžadovat servis!). Chápu, že je to hodně nepříjemná a těžká situace, ale tím, že ho tam necháváte a ten servis mu děláte, mu jen a jen škodíte. Proč by se sebou něco dělal, když nemusí? Předtím se starala manželka, teď se bude starat snacha a hotovo. Zkusila bych zatnout zuby, sebrat všechny síly a tchána bych bez milosti vyhodila (klidně za pomoci policie, když to nepůjde po dobrém). Ani jeho skoro bývalá manželka se už nestará o to, co s ním bude, protože už přišla k rozumu. Chápu, je to rodina, ale jestli to neuděláte, tak o tu svoji brzo přijdete smajlik - 55smajlik - 55

 
rychenza
rychenza - 20.8.2017 21:21

Sharon, anitech: potrebuje se vypovidat, rozumim tomu. Jeji muz je na tom jeste hur. Taky to posloucham furt dokola a zaroven vim, ze nic neudelaji. A ze kdybych udelala ja, tak to bude jeste horsi. Tak jen vyslechnu a obejmu. Kdysi jsem se o neco pokusila, skoncilo to na jipce a rocnim lecenim a trvalymy nasledky. Cehoz ten ozrala zase zneuziva.

 
sharon
sharon - 20.8.2017 9:47

rychenza: nechat se od někoho týrat..... a mít ho rád mi nejde dohromady.....

 
sharon
sharon - 20.8.2017 9:46

rychenza: paní Sabina si o ty rady píše....máš-li lepší tak poraď a neodsuzuj ostatní.....stejně si to musí pořešit každý sám.....

 
anitech
anitech - 20.8.2017 7:18

rychenza: Tak tedy dobrá,když toho dotyčného samou láskou a ohleduplností necháš týrat klidně se na to vybodni, nestarej se, neřeš a nepřepínej. Snad si to se svým svědomím srovnáš

 
rychenza
rychenza - 19.8.2017 22:43

Tohle jsou vsechno hrabeci rady, co se lehce rozdavaji, kdyz v tom nejste zainteresovane.
Resim podobnou situaci s velice blizkym clovekem a nici me to. Ne ten clovek - ozrala a agresor, ale vedomi, jak strasne bych nejakou reakci (vyhazov, zavolani policie atd) ublizila nekomu, kdo ho ma rad, chce mu pomoci a vlastne se necha od nej tyrat. smajlik - 85

 
sharon
sharon - 19.8.2017 13:09

životní zkušenosti.....

 
krasaka
krasaka - 19.8.2017 11:10

smajlik - 61 když má vnučku, stal se dědečkem /už celých 6 let/ - protože je to ochlasta, ta zdrobnělina se k němu nehodí - a taky může už vypadat i na 80r. smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-115
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.