Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Tchán alkoholik nám ničí život

Tchán alkoholik nám ničí život

Potřebuju se vypsat ze svého problému a moc ráda si přečtu vaše názory a případně i rady a nápady, jak naši situaci řešit. Bohužel, manžel, který by to měl řešit především, je příliš měkký a není schopen s tím nic udělat, protože jde o jeho otce.

Zkusím všechno popsat jasně, stručně a přehledně.

S manželem jsme se brali před osmi lety, máme šestiletou holčičku. Krátce po svatbě udělali mužovi rodiče krásné gesto, za které jsme jim oba dodnes vděční. Darovali svému synovi (manžel je jejich jediné dítě) rodinnou vilku, ve které do té doby žili a kterou tchán ještě za minulého režimu svépomocí postavil. Když mužovi dům darovali, odstěhovali se do baráčku na vsi, který zdědila tchyně po své babičce.

Všechno bylo v pořádku, vztahy dobré až na jednu věc: tchánovu zálibu v alkoholu. Má ho prostě rád, nemine den, aby se nenapil. Na tom by nebylo nic tak strašného, ale on nezná míru. A jakmile má příležitost nebo, jak říká, parťáka ke skleničce, dokáže se zbourat doslova pod obraz. Čím je starší, tím se u něj tahle jeho neřest zhoršuje. Bohužel, narůstá i jeho sklon k agresivitě, jestli je to důsledek postupujícího věku nebo už má tak vypitý mozek, těžko říct.

V každém případě tchyně ten jeho alkoholismus snášela čím dál hůř, až v ní teď na jaře bouchly saze a řekla dost. Po marných pokusech přimět svého muže k léčení, se rozhodla k radikálnímu řezu. Podala žádost o rozvod a a svého muže z baráku vyhodila. A on šel. K nám. Do domu, který kdysi sám postavil a který nám darovali. Logicky ho považuje svým způsobem stále za svůj, takže se tady prostě objevil s kuframa, zabral si horní, námi zatím neobydlené patro a na nic se nás neptal. Jen nám oznámil, co se u nich stalo a že tady bude bydlet.

Tím nám začalo peklo. Nejenom, že očekává a vyžaduje, že mu bude prát a vařit (beztak vaříš a pereš, tak to moje se v tom ztratí), ale vysloveně nám narušuje rodinnou pohodu. Každý den se opíjí, někdy opravdu hodně, pak na nás řve, kritizuje všechno, co uděláme na domě nebo na zahradě, naše malá se ho už opravdu bojí. Bez pozvání a bez zaklepání vtrhne k nám do kuchyně nebo do obýváku, zkontroluje sporák a poručí si večeři. Špinavé prádlo mi hází do naší koupelny na zem.

Je toho hodně, ale nejhorší jsou opravdu ty jeho alkoholové excesy, každodenní, šílené. V podstatě klid máme jen když odejde do hospody, a to jen do chvíle, než přitáhne totálně namol po půlnoci a začne dělat bordel. Budí nás, budí malou. Je to hrůza.

Už ani nevím, kolikrát jsem s manželem mluvila, ať to s ním vyřeší, že v tomhle nemůžeme žít. On to uzná, taky mu to samozřejmě vadí, zkusil s ním promluvit, ale to k ničemu nevedlo, on ho akorát vyřval. A že se prý nenechá vyhodit z baráku, na kterém se nadřel a který vlastníma rukama postavil.

Je to šílená situace. Barák je papírově sice náš, ale on ho postavil, darovali ho, nic jsme za něj naplatili, má tedy pocit a můj muž tvrdí, že oprávněný, že mu to tady pořád patří.

Já vůbec nevím, co s tím, když vidím toho mého chlapa, jak není schopen svého alkoholického otce zpacifikovat, napadlo mě, že se snad odstěhuju někam do pronájmu sama s dcerkou a ty dva tady nechám, ať se to nějak porovnají.  Ale mám dceři bourat rodinu? Přece musí být nějaké jiné řešení.  Jsem hnusná, ale přistihla jsem se i při myšlence, že by snad bylo nejlepší, kdyby se tchán co nejrychleji upil k smrti. Ale on má podle všeho tuhý kořínek a není to žádný ctihodný stařec, je mu dvaašedesát.

Co s ním? Co s touhle šílenou situací? Někdy mám pocit, že se zblázním. Tchyně ho zpátky samozřejmě nechce, ta už jen čeká, až proběhne rozvod a nebude s ním mít už nic společného.

Sabina


17.8.2017   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 115   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tchán alkoholik nám ničí život

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-115
sharon
sharon - 19.8.2017 9:22

no nevím , nevím , u mě je dědek tak v 80....tenhle má dvaašedesát....smajlik - 63

 
sharon
sharon - 19.8.2017 9:20

kubikm....ale píše tu ....barák je papírově náš.....

 
sharon
sharon - 19.8.2017 9:18

kubikm: to je to co právě nevíme.......smajlik - 26 a i tak si vše musejí pořešit oni.......

 
krasaka
krasaka - 19.8.2017 8:51

smajlik - 61Nika1: Jenže o to dědek nestojí, kdo by mu vařil, pral a uklízel ???
Trochu velká daň pro pisatelku s rodinou za ten dům - jenže to nemohl tehdy nikdo tušit smajlik - 76
Někdy trvá dost dlouho, než se alkoholik uchlastá - jestli jeho játra ještě nic nenamítají - co když tu bude nejméně 10 let ???
Už kvůli dcerce by to chtělo co nejrychlejší řešení /když je hodně opilý, nepodepsal by náhodou souhlas k léčení ???/ smajlik - 26

 
Nika1
Nika1 - 19.8.2017 0:53

Pronajala bych sibe nebo jemu byt. A vcera bylo pozde.

 
kubikm
kubikm - 18.8.2017 23:51

sharon: ono darovali...mají na to papíry? zaplatili event. darovací daň nebo tak něco? je to přepsané na katastru nemovitostí....a pod.
já nejsem právník, ale už jsem ledacos slyšela....

 
sharon
sharon - 18.8.2017 22:38

Ivi: no jo , ale ten dům může i dejme tomu shořet ....v jeho delíriovém opojení......
je to smutné ale takový chlastometr se nevyléčí.....a přece je to otec......na ubytovnách se většinou chlastat nesmí.....je to fakt složitý

 
Jaguška
Jaguška - 18.8.2017 22:03

Volala bych opakovaně policajty, sociálku a pokusila bych se zajistit odbornou pomoc.

 
Renee
Renee - 18.8.2017 20:12

Asi nejvíc se mi líbí nápad kubikm zajít na sociálku, že v domě bydlí nezletilé dítě. Nebo ještě raději na OSPOD. Tam by mohli poradit, to je jejich parketa. Třeba by se to dalo ve spolupráci s OSPODem a policií řešit. Stále přece funguje institut vykázání z domu, ten se dá prodlužovat a postupně řešit přes soudy. Je to sice náročné na nervy, ale vím, že spoustě žen to pomohlo řešit hroznou situaci smajlik - 47 Na druhou stranu je otázka, co na to manžel, jeho syn. Ten by s tím nemusel souhlasit smajlik - 65
Prodej domu mi nepřipadá jako ideální řešení. Co ten tchán, kam půjde? Myslíte, že jen tak odejde někam neznámo kam? Že se mu řekne "hele prodali jsme to, stěhujeme se a ty si někam táhni" a on půjde? Pochybuju. Šel by s nimi i do nového, jen tak by ho nesetřásli smajlik - 55

 
Renee
Renee - 18.8.2017 20:02

kubikm: Jenom technická, bod 4) je nereálný. To by musel pod vlivem provést něco protizákonného, třeba řídit auto nebo někoho přizabít při rvačce, ublížit fyzicky rodině nebo tak něco. Jakmile se "jenom" opíjí a je nesnesitelný, musel by ke svému léčení dát souhlas. A ten podle všeho rozhodně nedá.

Jinak opravdu šílená situace, měla jsem podobného manžela. Vyřešila jsem to jako tchýně z článku, rozvedla jsem se. Zbytek rodiny je v daleko horší situaci, tady bych si opravdu vůbec nevěděla rady smajlik - 17

 
YXH
YXH - 18.8.2017 15:42

Almega: anitech: Holky libi se mi vase napady smajlik - 68smajlik - 68 Kapku nermznouci kapaliny do koralky, a pak spadnul ze schodu, protoze byl namol... Ani pitvu by asi nedelali. smajlik - 68smajlik - 68

 
Ivi
Ivi - 18.8.2017 14:32

Asi budu jinde než ostatní, ale já bych dědka nechala v baráku a odstěhovala se někam do pronájmu na dobu, než problém vyřeší příroda nebo spíš chlast. Těžko vyhodit na chodník otce manžela, i když je to těžký alkoholik. A ještě těžší by bylo hodit toho těžkého alkoholika mamince manžela, která za nic nemůže, na krk. Ano, je jasné, že až chlast udělá své, bude barák poněkud zdevastovaný, ale to se dá přežít. Výčitky svědomí, že tatínek a maminka tohleto a támhleto.... to je o dost horší, s těmi se pak musí žít napořád.

 
Haninka
Haninka - 18.8.2017 14:27

anitech: mám ráda Tvoje příspěvky smajlik - 47, černý humor a sarkasmus to je moje! Bohuže napsané to někdy nevyzní tak, jak by mělo... smajlik - 26

 
anitech
anitech - 18.8.2017 14:09

Milé dámy, já jen doufám, že chápete, že to myslím v duchu černého humoru. Plně si uvědomuji, že takovéto navádění je trestný čin . Tak jen doufám, že žádná z vás tady nepracuje v policejních složkách :-D

 
anitech
anitech - 18.8.2017 13:45

dadka: škoda, že policie všechny zásoby denaturovaného lihu zničila :-)) Takže zbývá jedině malý doušek nemrznoucí směsi a policii tvrdit, že dědek vypil na co přišel :-)

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-115
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.