Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Je mi dvaatřicet, mám už svou rodinu. Moc mne trápí situace mých rodičů, kterým se tak nějak podivně rozpadl vztah. Na srdci mi leží hlavně moje maminka, která je v tom celém nevinně, strašně se trápí a vyloženě se ponižuje.

Tátovi je 56 a mamce 52 let. Jsou ještě mladí, do důchodu mají dost daleko. Když jsme byli s bráchou malí, myslela jsem si, že mám ty nejbáječnější rodiče. Hodně se nám věnovali, podnikali s námi různé akce, vždycky jsme jako rodina bylo velmi soudržní. Poté, co jsme s bratrem oba vylétli z rodného hnízda, si začali užívat hlavně spolu. Každý rok si vyjeli někam na dovolenou, oba jsou hodně aktivní, takže jezdí na kolech, chodí za kulturou. Moc jsem jim to přála a bylo mi dobře na duši, že se mají rádi a je jim spolu dobře.

Jenže před rokem nastala změna. Táta se zamiloval do ženy, která je stejně stará jako já. Nejdřív svůj vztah před námi všemi z pochopitelných důvodů tajil, ale to se mu na dlouho nepodařilo. Když se jeho avantýra proflákla, byl to doslova blesk z čistého nebe. Maminka se zhroutila. Sesypala se jako domeček z karet a přestala mít zájem o cokoli. Dokonce i o vnoučata, která jinak nade vše miluje.

Otec byl jako smyslů zbavený. Žádný náznak výčitky či něco podobného. Vztah přiznal a jako obhajobu uvedl, že se zamiloval a nemůže s tím nic udělat.

Problém je v tom, že dotyčná žena je vdaná a vztah s mým otcem bere jako nějakou povrchní avantýru. Už to trvá rok a o tom, že by se plánovala rozvést, nepadlo ani slovo. Udržují svůj vztah občasnými schůzkami ve vypůjčeném bytě, když má manžel tátovy milenky víkendovou službu, vyrazí si spolu na oba dva dny někam ven. Chodí spolu na večeře, do kina.

Pak se otec vždycky vrátí domů ke své ženě. Zahýbá jí tedy už zcela otevřeně. Jistě, chová se k ní v rámci smutná ženamožností slušně, ale co mu taky jiného zbývá, když nemá kam jít.

Nemusím vám říkat, jak maminka trpí a jak se cítí ponížená. Mockrát jsem s ní o tom mluvila, ptala se jí, jak to může snášet, že i když je to můj otec, považovala bych za správné dát mu vybrat, nebo trvat na jeho odstěhování. Jenže o tom máma nechce ani slyšet. Prý tomu nemůžu rozumět, on se za čas vybouří a zase budou spolu žít tak, jako dřív. Přiznala mi taky, že se strašně bojí zůstat sama. Proto to všechno snáší a doufá.

A tak zatímco si tatínek užívá hezké chvilky se svou milenkou, maminka se trápí a chřadne. Přes to všechno mu však poskytuje stejný servis, jako by se nic nedělo. Vaří, pere, uklízí.

Jsem z toho nešťastná. S tátou řeč vůbec není, připadá mi jako pomatený puberťák. Vůbec mu nedochází, jak mamince ubližuje, že zbořil všechno, co si spolu celý život budovali. A to kvůli nějaké povrchní ženě, která ho má jen jako pejska na hraní a kterou zahrnuje poměrně drahými dárky. To se domýšlím podle toho, že se mi maminka svěřila, jak se jim za dobu tátova mimomanželského vztahu ztenčily společné úspory. Nicméně ani to ji nedonutilo zaujmout k celé věci nějaké rázné stanovisko.

Chtěla bych udělat něco, co by jí pomohlo otevřít oči. Ale nevím, co by to mělo být. Vím, že asi není vhodné zasahovat do jejich vztahu a života, ale podle mne maminka není schopná cokoli udělat. Ona žije v neustálém strachu, že táta odejde. Proto to vše tiše snáší a bojí se udělat jakýkoli krok.  

Julie


11.5.2011   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 117   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-118
Lujza
Lujza - 11.5.2011 7:11

Maminka se bojí samoty a to se jí nedivím. S tvým otcem žila dlouhé roky a nedovede si představit vedle sebe někoho jiného a sama být taky nechce. Být v její situaci, tak bych to riskla a manžela z domu vyhodila, ať se o něj postará ta druhá. Tvůj táta je zvyklý na určitýé pohodlí z domova a to má stále , tak nemá důvod to měnit a užívá si. Pokud ho tvá máma postaví do situace, že si bude muset najít nové bydlení, starat se o sebe, protože ta jeho mladá přítelkyně to asi dělat nebude, tak mu třeba dojde, o co přišel. Rozhodně bych se o něj nestarala, aby měl doma veškerý servis a užíval si. Co mu teď chybí ? Má uvařeno, vyžehleno a k tomu si užívá s mladou milenkou, tak proč by to měnil. Až o všechno přijde, tak mu nic jiného nezbyde, než se nad tím zamyslet.

 
orinka
orinka - 11.5.2011 7:04

modroočka: i kdyby maminka vypadala na svůj věk velmi atraktivně, pořád bude mít "svůj věk" a 32 jí prostě být nemůže. Když chlap takto trojčí, s rozumem to nic společného nemá. Pro maminku je to rána, skoro jakoby umřel, protože už je někdo jiný a někde jinde. Stejně, jako při úmrtí, se ten žal a bolest musí odžít a odsmutnit, pak teprve se dá mluvit o tom, aby si našla nějaké koníčky. Teď má čerstvou ránu.

 
orinka
orinka - 11.5.2011 7:02

a co manžel té milenky? Taky mu vyhovuje, že má sexuálního pomocníka pro svou manželku? Možná by nebylo špatné ho o tom informovatsmajlik - 42

 
sharon
sharon - 11.5.2011 7:02

tady jsou všechny rady marné, já bych se rozhodně neponižovala a nečekala jak a kdy se pán tvorstva rozhodne......našla bych si svoje zájmy ajim se plně věnovala, jenže...ono se nám to mluví když toho svého máme doma a dnes už asi jistého, tedy alespoň já určitě......

 
jasmine
jasmine - 11.5.2011 6:01

mám stejný názor ,jako moodročkasmajlik - 47

 
Gabbi + Peta
Gabbi + Peta - 11.5.2011 4:49

modroočka: no ale pani to naramne vyhovuje mit doma manzela a darky dostavat od tatika. Mozna by to bylo vice bolesti ale mozna by taky doslo na volbu jestli milenka chce ztratit muze..... Treba by za vcasu vycouvala. Pani jde o sex a tatikovi o vztah - a tohle nebude nikdy klapat.
A jak pise slunecnice - tatik ma mozek v kalhotech a to pak o premyselni neni ani naznaku.

 
Alice.
Alice. - 11.5.2011 4:42

Já souhlasím se Sally, klíč je v maminky postoji. Ona se postavila do role onuce a tak se k ní manžel jako k onuci taky chová.
Samozřejmě, bylo by ideální aby maminka udělala to, co navrhuje modroočka, ale ta paní je očividně v depresi a celkově úplně na dně...ta si teď těžko bude odskakovat ke kadeřníkovi a pořádat rozmařilé dámské jízdy. Možná by nebylo od věci jí dovést k nějakému psychologovi, terapeutovi, prostě k někomu neutrálnímu, dcera jí očividně nikam nasměrovat nemůže, ta pro maminku není autorita. Nějaký nezávislý poradce by pomoct mohl.
Jen mám trochu obavy, že až se probere, tak toho svého stárnoucího donjuána stejně už chtít nebude. Po tom všem...to by musela být dobrá masochistka.

 
.slunecnice.
.slunecnice. - 11.5.2011 3:41

modroočka: no jeste mu to nemohlo dojit..ma mozek v kalhotechsmajlik - 98

 
modroočka
modroočka - 11.5.2011 2:59

Gabbi + Peta: když do toho zatáhne manžela milenky, je docela možné, že by to skončilo rozvodem mladého páru... v takovém případě by se tatík měl i kam přestěhovat a to zřejmě nikdo nechce... navíc si myslím, že není nutné do toho zatahovat více lidí než je nezbytně nutné. Proč rozdávat více trápení a bolesti?
Konec konců milenka jednoznačně dala najevo, že jde jen o zábavu v době jejího volna, tedy relaxace, či zpestření životního rytmu.
O to je více ponižující po tatíka role "čekajícího milence" s minulostí, přítomností a sotva budoucností. Ale to mu ještě nedošlo.

 
.slunecnice.
.slunecnice. - 11.5.2011 2:39

modroočka: smajlik - 47

Gabbi + Peta: neco do sebe to ma..taky jsem na to myslela..ale stejne mi to porad prijde ponizujici..varianta modroocky mi prijde lepsi.

 
Gabbi + Peta
Gabbi + Peta - 11.5.2011 2:27

Tak ja bych byla hnusna a kontaktovala manzela milenky - pokud jsem to pochopila tak nic netusi - a ja si myslim, ze by to lecos zmenilo.

 
modroočka
modroočka - 11.5.2011 1:39

Napsala jsi, co rodiče kdysi dělali, ale nenapsala jsi, jaké aktivity měly, než se tatík zakoukal...
Možná by stačilo, kdyby maminka zašla ke kadeřníkovi, oblékala se atraktivně, několikrát v týdnu neplánovaně-hlášeně přespala mimo domov, omezila domácí práce a nechala je na tatíkovi, zašla do kina apod. Prostě se více věnovala sama sobě a nečekala doma jako kus nábytku... Je možné, že by tatínkovi došlo, že ani on není jediný muž na světě.
smajlik - 45

 
sallie
sallie - 11.5.2011 1:23

maminka by asi potřebovala zapracovat na vlastním sebevědomí... předvést, že i kdyby manžel odešel, tak by to nebylo žádné neštěstí, že by to zvládla sama... maminka by potřebovala kamarádky, koníčky, nějaké zájmy...

zatím zkus zapracovat na mamince a jejím sebevědomí - dramatická rozhodnutí jako tlačit otce k něčemu nedokáže udělat člověk, který je na dně. Navíc si myslím, že maminka má v něčem pravdu - je dost pravděpodobné, že se tenhle románek přežene a otec se k ní vrátí (jiná otázka je, jeslti pak dokážou spolu žít, jestli se přes to přenesou).

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-118
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77639.
    Archiv anket.