Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Je mi dvaatřicet, mám už svou rodinu. Moc mne trápí situace mých rodičů, kterým se tak nějak podivně rozpadl vztah. Na srdci mi leží hlavně moje maminka, která je v tom celém nevinně, strašně se trápí a vyloženě se ponižuje.

Tátovi je 56 a mamce 52 let. Jsou ještě mladí, do důchodu mají dost daleko. Když jsme byli s bráchou malí, myslela jsem si, že mám ty nejbáječnější rodiče. Hodně se nám věnovali, podnikali s námi různé akce, vždycky jsme jako rodina bylo velmi soudržní. Poté, co jsme s bratrem oba vylétli z rodného hnízda, si začali užívat hlavně spolu. Každý rok si vyjeli někam na dovolenou, oba jsou hodně aktivní, takže jezdí na kolech, chodí za kulturou. Moc jsem jim to přála a bylo mi dobře na duši, že se mají rádi a je jim spolu dobře.

Jenže před rokem nastala změna. Táta se zamiloval do ženy, která je stejně stará jako já. Nejdřív svůj vztah před námi všemi z pochopitelných důvodů tajil, ale to se mu na dlouho nepodařilo. Když se jeho avantýra proflákla, byl to doslova blesk z čistého nebe. Maminka se zhroutila. Sesypala se jako domeček z karet a přestala mít zájem o cokoli. Dokonce i o vnoučata, která jinak nade vše miluje.

Otec byl jako smyslů zbavený. Žádný náznak výčitky či něco podobného. Vztah přiznal a jako obhajobu uvedl, že se zamiloval a nemůže s tím nic udělat.

Problém je v tom, že dotyčná žena je vdaná a vztah s mým otcem bere jako nějakou povrchní avantýru. Už to trvá rok a o tom, že by se plánovala rozvést, nepadlo ani slovo. Udržují svůj vztah občasnými schůzkami ve vypůjčeném bytě, když má manžel tátovy milenky víkendovou službu, vyrazí si spolu na oba dva dny někam ven. Chodí spolu na večeře, do kina.

Pak se otec vždycky vrátí domů ke své ženě. Zahýbá jí tedy už zcela otevřeně. Jistě, chová se k ní v rámci smutná ženamožností slušně, ale co mu taky jiného zbývá, když nemá kam jít.

Nemusím vám říkat, jak maminka trpí a jak se cítí ponížená. Mockrát jsem s ní o tom mluvila, ptala se jí, jak to může snášet, že i když je to můj otec, považovala bych za správné dát mu vybrat, nebo trvat na jeho odstěhování. Jenže o tom máma nechce ani slyšet. Prý tomu nemůžu rozumět, on se za čas vybouří a zase budou spolu žít tak, jako dřív. Přiznala mi taky, že se strašně bojí zůstat sama. Proto to všechno snáší a doufá.

A tak zatímco si tatínek užívá hezké chvilky se svou milenkou, maminka se trápí a chřadne. Přes to všechno mu však poskytuje stejný servis, jako by se nic nedělo. Vaří, pere, uklízí.

Jsem z toho nešťastná. S tátou řeč vůbec není, připadá mi jako pomatený puberťák. Vůbec mu nedochází, jak mamince ubližuje, že zbořil všechno, co si spolu celý život budovali. A to kvůli nějaké povrchní ženě, která ho má jen jako pejska na hraní a kterou zahrnuje poměrně drahými dárky. To se domýšlím podle toho, že se mi maminka svěřila, jak se jim za dobu tátova mimomanželského vztahu ztenčily společné úspory. Nicméně ani to ji nedonutilo zaujmout k celé věci nějaké rázné stanovisko.

Chtěla bych udělat něco, co by jí pomohlo otevřít oči. Ale nevím, co by to mělo být. Vím, že asi není vhodné zasahovat do jejich vztahu a života, ale podle mne maminka není schopná cokoli udělat. Ona žije v neustálém strachu, že táta odejde. Proto to vše tiše snáší a bojí se udělat jakýkoli krok.  

Julie


11.5.2011   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 117   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Maminka se strašně ponižuje. Nemůžu se na to dívat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-118
mam-ča
mam-ča - 11.5.2011 10:13

Rok už je dlouhá doba. Prvotní zamilovanost odchází tak cca po půl roce. Tam musí být něco víc.
Nemá např. maminka "přechodové problémy" a třeba nemá (i díky užívaným lékům) chuť na sex.
Proto třeba toleruje manželův sexuální vztah ?
To jsou intimní věci, o kterých nejspíš matka s dcerou mluvit nechce.
Jestli ale bylo v rodině všechno (včetně sexu) v pořádku, dala bych s maminkou řeč, nechala si ukázat výpis z účtu "před" otcovou zamilovaností, částku hezky podělila dvěma a mamince založila vlastní účet, kam bych zmíněnou původní polovinu převedla. Následně by si tam nechala posílat výplatu, a tak hezky začala svůj vlastní oddělený život.
Domácí servis by omezila na nezbytné minimum, a pokud to prostory dovolí, i bydlení byc měla za pomoci dětí udělat oddělené.
Při tom stěhování, vyhazování nepotřebných věcí a čištění by zároveň načerpala novou energii a uklidila si i v duši.
Pomoc dětí (a ev. vnoučat) je v tomhle případě nanejvýš nutná. Jednak by maminka věděla, že není na všechno sama, a záletný otec by si zase uvědomil, že rodina BEZ NĚJ dokáže existovat a táhne za jeden provaz.

 
Verera
Verera - 11.5.2011 10:11

Možná by šlo maminku nasměrovat na toho kadeřníka a další věci tím, že pokud chce manžel zpět, musí se snažit, ne jen čekat.

Já teda osobně bych volila spíš to utnutí veškerých služeb, ale to její mentalitě zjevně nevyhovuje. Ale jak začne něco dělat, třeba jí to nakopne.

Můžete ji vzít na víkend k sobě, sice je to nápor na psychiku, poslouchat pořád dokola co se děje, ale ona si potřebuje utřídit myšlenky. A třeba by jí pomohly vnoučata. Když bude s nimi, tak se jim vyhýbat nebude.

Ty úspory by to chtělo nějak radikálně a hned řešit, nový účet,převést tam . Však pokud se manžel vrátí, může použít na společné účely, kdyby jí to připadalo divné. Ale financovat ze svého manželovu milenku, to už mi přijde opravdu značně přehnané.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 11.5.2011 10:10

Zaffira - 11.5.2011 9:39

také si myslím, že si svým chování, jen udržuje své jisté.

 
Linda
Linda - 11.5.2011 10:09

Holky problém je, ze paní nezádá o radu co se záletníkem. Ona s tím nechce delat absolutne nic a svým zpusobem schovává hlavu do písku a nevidí neslysí. Takze rady kaderník, vyrazit na víkend ven, odjet k mori, nulový servis atd jsou na houby, protoze paní nechce prestat podstrojovat. Naopak Julie potrebuje radu co s matkou udelat aby otevrela oci. Nemá cenu aby ji nekam odvezla a pak poslouchala celý pobyt co chudák táta delá doma sám (pokud je náhodou doma).smajlik - 26

alexandras: vcera jsi na me delala odjem, ze Ti situace v podstate vyhovuje a potrebujes si jenom o tom pokecat. Dneska naopak pusobís dojmem, ze jsi "unavena" z vecnýho nahoru a dolu jako bys hledala resení smajlik - 26. Kdybys chtela napis mi vzkaz, poradit asi neumím, ale moje manzelství je taky vecne cesta vzhuru a zase dolu, i kdyz u nás to nejsou milenky (aspon doufám), a tak si muzeme aspon pokecat - pokud budes chtítsmajlik - 54.

 
Nika1
Nika1 - 11.5.2011 10:06

Teda, ti mužský se ale někdy mají fakt luxusně. To by se každému ptáčkovi líbilo, služka doma a mladší matrace na sex a obdiv. Tak za prvé, na komplet servis bych se z vysoka vytento, ať tatík taky přiloží ruku k dílu. Za druhé, ušetřené úspory bych rozdělila ihned na vlastní účet a část z nich a ušetřený čas z domácích prací bych investovala do sebe, a to tak, že bych si vylepšila vzhled, šatník, kadeřník, vizážista, klidně plastika - ano a pěkně drahý a také bych si pořídila co by mě pak bavilo - kolo, kvalitní foťák, kurz atd. a začala si žít VLASTNÍ život. Pán tvorstva znejistí, že by mohl přijít o služku doma a třeba taky zjistí, že služka je taky manželka a celkem kost a začne se podle toho chovat, když ne, jsou na světě i jiní muži, kterým se upravená žena s vlastními zážitky líbí.

 
Verera
Verera - 11.5.2011 10:05

Něco podobného bylo u nás, až na to, že tatínek měl kam jít a taky odešel, ale v mezidobí mu dělala pomyšlení, měla strach zůstat sama, protože ona vždycky byla ten servis pro rodinu a tatínek rozhodoval, plánoval. Měla pocit, že sama být nedokáže a taky to brala jako hroznou zradu. Měla představu společného stárnutí a aktivit, když už jsme byli z domu.

Z počátku byla ztracená, ale postupně se naučila zařídit cokoli, našla si partu turistů, se kterými jezdí každý víkend, kamarádky, se kterými přes týden sportuje.

Když to porovnám s posledními roky, kdy žili spolu, kdy vlastně převážně jen opečovávala manžela a domácnost, tak má mnohem bohatší život, zajímavější. Jen je sama a prohlašuje, že žádného chlapa nechce ani vidět,protože nemá zapotřebí se starat o nějakého hekajícího dědka, který vyžaduje servis.
Ale trvalo jí 10 let,než se s tím vyrovnala .

Tatínek se s dotyčnou paní oženil. z počátku nadšeně prohlašoval, jak je to úžasné, že je úplně jiná než maminka, taková samostatná, sebejistá. To sice je,ale postupem času, když už ho měla jistého, opustila toleranci tatínek raději sjednotil své názory s jejími, jinak má doma značné dusno.

No má co chtěl. Když porovnávám výseldek, maminka z toho nakonec vyšla podstatně líp.

 
sharon
sharon - 11.5.2011 10:02

Mitrola: 9:29....přesně, taky to sleduju....smajlik - 36

 
Riki
Riki - 11.5.2011 9:56

Viv :o): jsem na tu knihu koukla - recenze jsem nenašla, ale podle ukázky je to docela vtipné čtení. smajlik - 47

 
Viv :o)
Viv :o) - 11.5.2011 9:46

Maminka totiz muze dat tatovi klidne najevo "chci te, ale ne za kazdou cenu"... to je taky jediny, pokud je jeste sance, aby se dali dohromady, co by mohlo na nej zafungovat... takhle on se ma kam vracet, mel by zjistit, ze jednoho dne treba nebude mit kam jit...
Jinak jeste, zkus pro maminku sehnat knizku "Nevera pro podvadene i podvadejici" od P. Smolky, neni to tak uplne od veci, treba ji to pomuze otevrit oci...

 
Viv :o)
Viv :o) - 11.5.2011 9:44

Na 100 % souhlasim s Modroockou a Sallie. Myslim, ze maminky strach, ze zustane sama je prilis velky na to, aby videla a slysela ostatni. Jo, cekat jestli tatinka milenka neprejde se da jen po nejakou dobu a myslim, ze rok uz je prilis dlouha doba, ted by melo dojit na "tak si chlape vyber"...
Manzela milenky do toho zatahovat je podle me riskantni, taky by mohlo dojit na to, ze by mila milenka dostala od manzela kopacky (on se klidne, narozdil od Juliiny maminky muze rozhodnout, ze s tou zaletnici uz v manzelstvi byt nechce... smajlik - 26), takze tudy podle me cesta nevede.
Julie, zkus maminku nejak zamestnat, toho terapeuta bych taky uplne nezavrhovala, i kdyz jestli maminka o to nebude stat a nebude spolupracovat bude terapeut nejspis neuspesny. Proste jde o to, aby mamce doslo, ze svet na jednom chlapovi proste nestoji a ze ona ma svou cenu. Nemusi prece pokazdy cekat doma. Nemusi trpet, myslim tim navenek, mela by byt sama aktivni, aby tata spozornel a zjistil, ze to co doted povazoval za jistotu (= maminka ceka doma na nej) zas az takovou jistotou neni...

 
myše
myše - 11.5.2011 9:43

no to mi připomíná situaci u nás - táta mi 20let po rozvodu řekl, že kdyby to máma tentkrát tak nehrotila a nenutila ho ukončit vztah a vybrat si jednu - že by s ní zůstal, že by ochladl a zůstal.
A když jsem mu řekla (a byla jsem dost naštvatá) že at si to tedy představí naopak, že máma když by přišla z práce, vzala auto (měli jsme jedno) a odjela za milencem, doma by nevařila neuklízela a vracela se pozdě večer a on by musel fungovat ač by věděl kde je a co dělá... Jak dlouho by to vydržel "nehrotit"? No, táta koulal velmi překvapeně... a řekl - no to asi ne, no...
Zkuste to otci podat tímto způsobem... Ale ve změnu nedoufejte.

 
Bellana
Bellana - 11.5.2011 9:39

alexandras: Připadá mi, že A je správně, je to závislost. Ale když ti to vyhovuje ...

 
Zaffira
Zaffira - 11.5.2011 9:39

alexandras: pokud se ke mě někdo chová čas od času hezky, ale jinak si mě nevšímá a ignoruje mě a opakovaně odchází za milenkama - rád mě rozhodně nemá! To je využívání...
Ten tvůj asi ví, že mu vždy odpustíš....smajlik - 56

 
Kočkomilka
Kočkomilka - 11.5.2011 9:38

V příběhu jsou relativně mladí lidé,ale kamarádčini rodiče takto dopadli v důchodě.Pán si našel brigádu a ve svých 70ti letech chtěl konečně žít.Jestli v tom byla ženská,nikdo neví. kamarádka je ze 6 sourozenců,maminka byla dlouhá léta v domácnosti,důchod tedy 0-0-nic. Zpočátku byla jak hromádka neštěstí,ale pak si řekla,že nemůže víc ztratit a udělala radikální řez.Oddělené ložnice, oddělené hospodaření, když chceš vyprat a vyžehlit,tak zaplať,každá práce má svou cenu. Manželství na stáří naprd, když přijede rodina,tak se nějak domluví,ale na ulici je spolu nepotkáte. Smutný podzim života,ale žena přece není povinna ohývat hřbet a nechat ze sebe dělat poskoka.

 
Bellana
Bellana - 11.5.2011 9:38

Riki: Tak to je, nebo-li dnešním oblíbeným souslovím: přesně taksmajlik - 2

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-118
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57208.
Archiv anket.