Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Řeším dilema a ráda bych vás poprosila o názory a zkušenosti. Máme dvě děti, za půl roku mi končí rodičovská dovolená a měla bych se vrátit do práce. Manžel přišel s nápadem, že bych mohla zůstat v domácnosti, že by to pro děti, minimálně dokud budou chodit do školky a na první stupeň základky, bylo fajn.

Mně se ta představa na jednu stranu zamlouvá. Manžel pracuje na vysokém manažerském postu a co se financí týká, zabezpečí nás velmi dobře. Svou výplatu bere jako „rodinnou“, takže si nic neškudlí bokem, ani mi nedává peníze na příděl. V tomto směru je vše v pořádku a nebyl by žádný problém. Já navíc nejsem zrovna kariérní typ, moje profese je obyčejná, úřednická, vracela bych se na stejné místo jako státní zaměstnanec. Možná by šla i zařídit zkrácená pracovní doba, abych mohla v pohodě zajistit děti a odpoledne se jim věnovat.

Když si představím, že jsem doma, tak si říkám, co by mi chybělo. Všechno bych zvládala, neřešila nemocné děti a omlouvání v práci, návštěvy doktorů, později i rozvoz na různé zájmové činnosti. Za dopoledne, když by byly ve školce a pak ve škole bych obstarala domácnost, uvařila, nakoupila. Žádná honička ani nervozita po ránu, abychom se stihli včas vypravit, všechno by bylo pěkně v poklidu, děti bych vyzvedávala po obědě a celé odpoledne bych na ně měla čas. Jo, láká mě to.

A pak si vždycky představím tu odvrácenou stranu: točit se pořád jen kolem plotny, pračky a kýble, nepřijít pořádně nikam mezi lidi, mít v hlavě čistě jen zajišťování servisu manželovi a dětem. Říkám si, jak dlouho mě to asi bude stačit, než mi z toho začne hrabat? Zatím jsem na rodičovské a nějak mi to nepřijde, ale děti jsou ještě malé a potřebují mě. Jak porostou, budou samostatnější, pak ve škole přijdou kamarádi, zájmy.

Je to pro mě dilema, monetárně takové to buď a nebo. Pokud se rozhodnu zůstat doma, o svou práci přijdu a kdoví, jestli bych podobnou, v případě, že by mi pozice ženy v domácnosti nevyhovovala, zase našla.  Opravdu nevím.

Manžel na mě nenaléhá, myslí to dobře. Sám je pracovně vytížený maximálně, ví, že jakmile nastoupím do práce, bude vodění a vyzvedávání dětí a všechno ostatní jen na mně.

Mám ještě nějakou dobu na rozmyšlení, tak o tom přemítám ze všech stran. Co si myslíte vy? Byla některá z vás nějakou dobu čistě ženou v domácnosti? Vyhovovalo vám to, nebo jste si připadala nedoceněná? A nehrabalo vám z toho? Nezakrněla jste?

Martina


20.3.2019   Rubrika:   |   Komentářů 127   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 4/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám být ženou v domácnosti? Láká mě to i děsí.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-127
Hanča
Hanča - 24.3.2019 21:57

no já osobně jsem doma od svých 32, desetlet jsem dělala na 3 hodiny denně , ale ve vesnici kde bydlím, teď jsem řešila, zda jít do práce, po návštěvě úřadu práce a jedné nabídky jsem se okamžitěrozhodla pro variantu OSVČ, už bych se asi nedokázala zapojit do procesu na 8 hodin,takže se starám doma o zvířátka a občas nějakou brigádičku pro zpestření

 
Almega
Almega - 24.3.2019 12:31

Já bych byla zůstala klidně s dětmi do určitého jejich věku,ale měli jsme tak málo peněz,že bylo nutné jít do práce a vydělávat.

 
Bellana
Bellana - 23.3.2019 17:49

Několik mých kolegů se holedbalo, že ženu v domácnosti uživí a že jejich děti nebudou přece chodit do školky ani do družiny. Všichni se rozvedli, když jejich nejmladší dítě začalo chodit do školy. U všech byl stejný důvod - kolegyně, se kterou měli o čem mluvit, zatímco s manželkou je to přestalo bavit. Dokonce to ani nebyly ženy hezčí, než byly jejich manželky. A pak začal boj o majetek a o výživné.
Já bych závislost na manželovi neriskovala. Kdyby to šlo, šla bych do práce na zkrácený úvazek. Při mé profesi je navíc i možnost práce z domu, když je člověk nastydlý nebo jsou děti nemocné.

 
sharon
sharon - 22.3.2019 16:27

Kozoroh18: tvoje plané řeči jistě , šťouro.....smajlik - 63

 
dadka
dadka - 22.3.2019 11:57

Tak takové starosti bych chtěla řešit, když jsem byla mladá. Vůbec bych nezaváhala a zů§stala doma s dětmi. Já jsem šla do práce po obou dvou dětech po třech letech a kdybych mohla, tak bych zůstala doma pořád. Vůbec mně nevadil ten kolotoč a stereotyp, ten budeš mít stějně tak, jenom ve větším časovém tempu. A děti tak rychle vyrostou, že by bylo škoda té příležitosti nevyužít a nezůstat doma. A co se týká práce, nestahuj kalhoty, když je brod ještě daleko. Nikdo neví, co bude zítra, natož za pár let, kdy bys chtěla jít zase do práce.

 
catcat
catcat - 22.3.2019 11:18

já bych doma zůstala. Jasně, že se všechno zvládne i při chození do práce. Ono se zvykne i na šibenici... Proč ale hrotit situaci. Já byla doma ráda, i když jsem si užila jen roka půl. Pak už jsem byla jako štvanec až do doby, než dcera povyrostla k samostatnosti.
Jestliže je tu alespoň trochu možnost zařídit pohodový život celé rodině, brala bych to. V současné době je spousta možností realizovat se i doma. Uvahy, že se m,ůže něco stát, neberu. Stát se může kdykoliv cokoliv a furt s tím počítat, chodím bez kalhot, abych se náhodou nepos....

 
Linda
Linda - 22.3.2019 7:59

Nedelala bych to..... ja z jinych duvodu zustala doma neco malo pres 7 roku, z toho posledni 2 jsem z velke casti venovala shaneni prace, nevzali me ani do pokladny v supermarketu a na uklizecku ve skole mi chybel jakysi kurz hygieny. Nakonec jsem to vzdala a sla znovu do skoly, udelala si druhou maturu a pak jsem nasla praci pri ktere jsem si jeste dodelala nekolik kurzu ke sve spezializaci. Po teto zkusenosti bych sla do prace nejpozdeji po roce a mit penize tak si poridim chuvu / pomocnici do domacnosti (rikejme ji jakkoliv) ktera by doprovodila odpoledne deti na krouzky, udelala s nima ukoly a popripade zvladla doma aspon ten nejvetsi binec. Aby na me proste zbyly odpoledne / vecer jenom ty prijemne zazitky typu spolecna vecere, popovidat si co bylo / nebylo ve skolce - skole a precist pohadku na dobrou noc apod.

 
Nofar
Nofar - 22.3.2019 7:16

Ja ano. A uz bych to opakovat nechtela, byt jsem nedopustila, aby muj mozek ovladl vami zmineny kybl a plotna. Nedelejte to - radeji si najmete hospodyni, nekoho, kdo bude vase deti vyzvedavat ze skolky a pozdeji skoly. Co kdyz vas manzel prijde o praci?

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 22.3.2019 0:07

Jarča* - 21.3.2019 19:39
co očekávášsmajlik - 68

 
sharon
sharon - 21.3.2019 20:00

Jarča*: pozor , nezaměnuj články s blábolama.......smajlik - 103

 
sharon
sharon - 21.3.2019 19:59

Jarča*: dělám do výše mzdy.....smajlik - 105
a tady se stejně člověk nezavděčí........
stále stejné a dokola......
jsou i jiné zajímavé činnosti , magazíny, FB , instáč a pod.smajlik - 105

 
Jarča*
Jarča* - 21.3.2019 19:39

sharon: smajlik - 34 no, moc těch blábolů asi nechodí, když jsou tu s bídou 1-2 články za měsíc. Měla by ses víc snažit, jinak s tím novým fárem nevím nevímsmajlik - 67smajlik - 68

 
rychlonožka
rychlonožka - 21.3.2019 17:33

Nevím, asi to není to podle mě moudré rozhodnutí. Dobrovolně, vědomě, o vlastní vůli rozšířit řady nezaměstnaných a jít do nejistoty. Stávající situace se může změnit doslova ze dne na den. Aniž bych Martině přála cosi negativního, manžel se může zranit, může o práci přijít, může si někoho najít. Naskytne se výměna bytu, koupě domu, Ona sama může zjistit, že ji to nebaví, protože vařit pro dva dospělé, toho si užije v důchodu, pokud se ho dožijí. Taky může zjistit, že do dosavadní práce se jí dveře zavřou a v nějaké nové za pár let jí po praxi ženy v domácnosti slavobránu stavět asi nebudou. Nikde přece není psáno, že kdo chodí při dětech do práce, je ve stresu. Bude vám s mužem ten model vyhovovat, nebudete si za čas po straně myslet, že on doma s ničím nehne a celý den ho nevidíte? Nebude on mít ten dojem, že doma nic moc neděláte? Nebude Vám trapně, když budete chtít nové boty, které zrovna nejlevnější? Myslím, že i když se předpokládá, že ta žena doma udělá víc, není dobré, když je kvůli tomu doma. A ohánět se zdravými dětmi? Není důležité, kolik hodin za den jim věnujete, ale jaké ty hodiny budou! A pak, zůstat doma můžete přece vždycky. Kdykoli. Opačně - z domova najít práci, která by Vám sedla, bude mnohem těžší. A vyprat a občas uvařit teplou večeři se přece dá zvládnout, i když ženská chodí do práce.

 
kubikm
kubikm - 21.3.2019 16:54

sharon: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 47vedeš na bodysmajlik - 5smajlik - 5smajlik - 5

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 21.3.2019 15:16

mam-ča - 21.3.2019 8:40
salámeček, sýreček, marmeládku a kakavíčko jsem šla do vrtule
takto mne jedna paní žádala, zda bychom to mohlo být k snídani. Abych to přeložila němcům. Musela jsem na ni koukat jak sova z nudlí, protože na mne koukala, proč nerozumím co mě říká.
Byla to vychovatelka ze školkysmajlik - 76

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-127
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 278850.
    Archiv anket.