Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Po šesti týdnech mne požádal o ruku. Jde mu o peníze?

Po šesti týdnech mne požádal o ruku. Jde mu o peníze?

Připadám si trochu hloupě, že se tady budu ptát na takovou věc, ale zajímaly by mne vaše názory. Jde o to, že mne přítel, se kterým se znám teprve šest týdnů, požádal o ruku a myslí to zcela vážně. Dokonce mi připadá, že na mne až naléhá.

Já v zásadě nejsem proti, ale svatba po tak krátké době je na mne přece jenom docela dost rychlovka. Ještě se tolik neznáme, kdoví, co se může časem z něho vyklubat, i když mi jako nějaký asociál nebo psychopat nepřijde.

Řeším to hlavně spíš sama za sebe, přes své pocity. Je mi už přes třicet, nepatřím zrovna mezi krásky, nikdy mne kluci a později ani muži zrovna nevyhledávali. Přitom ale moc toužím po rodině, po dítěti. Propadám panice, cítím, že mi pomalu ale jistě ujíždí vlak.

A teď jsem konečně potkala někoho, s kým je mi dobře, s kým si rozumím. Zdeněk je o šest let starší než já, je mu rovných čtyřicet. Má za sebou jedno nevydařené manželství a dvě dospívající děti: šestnáctiletého syna a čtrnáctiletou dceru. Pravidelně se s nimi stýká, už jsme se seznámili i vzájemně a všechno je v pořádku. Myslím, že mne berou, alespoň z nich nějakou zášť necítím.

Když mne Zdeněk požádal o ruku, docela mne to zaskočilo, neskrývala jsem překvapení a řekla mu, že je to na mne brzy, že si to musím promyslet. On na to, že samozřejmě nechce naléhat, ale na co chci čekat, přece si rozumíme, máme se rádi, toužím po rodině a on by ji se mnou rád založil. Ale se vším všudy, v dobrém i zlém.

Má pravdu, mám ho ráda, dítě bych s ním chtěla, roky mi utíkají. Ale i tak se nechci unáhlit. Je tady totiž něco, co mi trochu nahlodává mou důvěru a nutí mne přemýšlet, zda jeho krok není z nějaké vypočítavosti. Při jednom rozhovoru jsem se mu totiž zmínila, že jsem zcela soběstačná a finančně nezávislá. Moje maminka zdědila po svých rodičích značný majetek (byl jim navrácen v restitucích) a jelikož jsem její jediné dítě a ona je rozvedená v podstatě se se mnou o své dědictví rozdělila. Trochu to zjednodušuji, ale je to tak. Jsem tedy majitelkou jednoho činžovního domu ve velmi lukrativní části Prahy a k tomu mám dost slušnou částku na kontě. Samozřejmě chodím do práce a i plat mám slušný.

Přítel na tom moc slavně není. Od rozvodu bydlí v pronajaté garsonce, má průměrný plat a z něj platí samozřejmě alimenty. Nestěžuje si, ale vím, že jede každý měsíc takřka nadoraz.

Vím, že to co sem píšu, zní dost hrozně, nechci, aby to vypadalo, že jsem na majetek. To ne. To, co mám, mi spadlo do klína a samozřejmě jsem ráda, že jsem díky tomu velmi solidně zabezpečená. Ale není to pro mne to nejdůležitější na světě. Uvažovat tímto způsobem mne přiměla až přítelova žádost o ruku, kdy se vyslovil týden po tom, co jsem mu o sobě tohle všechno řekla.

On pořád mluví o rodině, o dítěti, o tom, jak mne miluje. Já ho mám taky ráda, ale nerada bych se unáhlila. Jenže zároveň vnitřně strašně toužím po vlastní rodině, manželství, dítěti. Asi jsem staromódní, ale moc bych si to přála. Letos mi bude pětatřicet, čas mi utíká.

Jak na vás tahle situace působí? Myslíte, že je moje ostražitost na místě, nebo mi z toho majetku, kterým mám, hráblo a já ho podezírám neoprávněně?

Kamila


21.2.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 131   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Po šesti týdnech mne požádal o ruku. Jde mu o peníze?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-134
sqwela
sqwela - 21.2.2013 13:57

Kamilo, po šesti týdnech je to strašně brzo! Vůbec se neznáte..pokud máte obavy, zda mu nejde o majetek, tak mu zkuste navrhnout, že sepíšete předmanželskou smlouvu a že pojedete i po svatbě každý za své..uvidíte sama, jestli se i po té bude chtít ženit.Myslím si, že mu primárně o peníze nejde, ale je podivné, že se tak hrne do svatby..to se mi moc nezdá..buďte obezřetná a zjistěte si taky jeho finanční situaci - zda není např. zadlužený! hodně smajlik - 45

 
Nofar
Nofar - 21.2.2013 13:44

Kamilo, ja bych na tvem miste nespechala. A pokud jde o majetek, stale existuje neco jako predmanzelska smlouva.

 
Monik
Monik - 21.2.2013 13:25

Kamilo, nemuzu si pomoct, jak nad tim tak nejak premyslim, mam proste cim dal vetsi pocit, ze toho muze mas sice rada, ale nemilujes.
Ze u tebe prevlada touha po diteti a rodine a "mlati" s tebou hormony.
Ze spis nez by ti hrablo z majetku, tak ti hrabe z te touhy "zahnizdit".
Zkus se (jestli to pujde) oprostit od teto touhy a predstavit si, ze by ti bylo min let a "neujizdel ti vlak". Jak bys to resila? Vzala by sis ho tak rychle? A vubec byla by si s nim nebo radsi hledala jineho?

 
mam-ča
mam-ča - 21.2.2013 13:20

Já bych se nevdávala. Řekni mu, že společné dítě ano, ale jeho že si necháš jenom pro radost :-).

 
Esme
Esme - 21.2.2013 13:17

Jo, hráblo ti. Proč proboha tohle řešíš na webu s cizíma lidma a neřešíš to s tím koho se to týká?
Je možné že se ošidíš o život s někým kdo bude v pohodě a tvůj majetek k tobě bere jako příjemný bonus - nebudete mít existenční starosti.
Je možné že tě chce jen využít a s prachama upláchnout.
Jediné jak to zjistit je optat se jaké má přesně představy a říct mu svoje.
Chceš mít jistotu že tě neobere? Řekni mu že máš strach z té rychlosti a že by podle tebe bylo řešením majetek dokonale "svázat" od právníka. Je to jednoduché a hned budeš mít jasno o co mu jde.
Mimochodem - loni nám uzákonili překrásný paragrafík - pokud má jeden z manželů dluhy, lze obstavit plat i druhému (nebo tak něco v tom smyslu, nejsem právník). Zrovna jsme s přítelem uvažovali o svatbě, ale po tomto nás to přešlo. V dnešní době plné zdivočelých exekutorů si člověk není jist ničím, ke dluhům se dá přijít úplně nezaviněně. smajlik - 59 smajlik - 36
Osobně bych spíš řešila jestli s ním chci dítě - přece jen, chlap je po rozvodu už zas jen cizí chlap, ale otec je i po rozvodu pořád otcem a ty s tím nenaděláš nic... Já to zažila a brala bych raději aby mne chlap obral do naha než aby mi po rozchodu kecal do výchovy. Peníze se dají vydělat znovu, ale střelba na bývalé je u nás pořád ještě řešením dosti nepraktickým. smajlik - 37 smajlik - 30

 
Bellana
Bellana - 21.2.2013 12:55

myše: Dědit bude on a jejich společné děti. Ale po jeho smrti budou po něm dědit všechny jeho děti, tedy i ty vyvdané. Manžel není nepominutelný dědic, proto bych to ošetřila tak, že po mé smrti bude dědit jen čtvrtinu zákonného podílu, aby nebyl úplně na mizině, a zbytek rovným dílem naše společné děti. Dokud nemáme děti, tak bude většinu dědit moje maminka. Kdyby se mu to nelíbilo, bylo by jasné, oč mu jde.

 
PEGG
PEGG - 21.2.2013 12:47

Arna - 21.2.2013 12:39 - smajlik - 47

 
denda04
denda04 - 21.2.2013 12:44

Arna: 12.39 asi tak nějak aspoń to tak vypadá ví ,že se bude mít DOBŘE ON i jeho dětismajlik - 58smajlik - 63smajlik - 64

 
denda04
denda04 - 21.2.2013 12:39

sharon: 10.11 znám takové 2 páry co se schazejí a maji se rádi klape jim to smajlik - 47smajlik - 68

 
Arna
Arna - 21.2.2013 12:39

"Já tě udělám šťastnou a ty to zaplatíš."
Tak nějak mi to připadá. Kamilo,píšeš že jen tak tak že vychází, z čeho chce živit dítě a tebe na mateřské? No, z tvého. Kdyby přece jen bylo momčo na cestě, nevdávat se a pro jistotu sepsat závěť ve prospěch dítěte.

 
Monik
Monik - 21.2.2013 12:33

Monik: 12:31 Pak bych taky mohla dopadnout tak, ze bych vyrvavala nekde v panelaku na cizi zenskou, ze je Raida smajlik - 42

 
Monik
Monik - 21.2.2013 12:31

Linda: 10:51 "a opet jestli oba dva jsme ochotni zit s obcasnym zavrzanim????"
Otazka je koho s kym a jak casto. S nekteryma obcasnyma zavrzanima bych zit ochotna nebyla smajlik - 42smajlik - 68

 
Pentlička
Pentlička - 21.2.2013 12:18

Šest týdnů je málo na to abyste se poznali. Taky mě napadlo, nemá náhodou dluhy? A proč se s manželkou rozvedli?
Já bych se nevdávala po známosti kratší než rok.
Je fakt, že tvůj majetek nespadá do SJM, ale když už budeš vdaná, odmítneš ho, když bude potřebovat peníze? A jak tak čtu pořád ty detektivky, dej si pozor, po smrti manželky, dědí nejprve manžel a děti!

 
Monik
Monik - 21.2.2013 12:16

Linda: Pockej, ja to spletla. Ty si ten strelec, ze jo?
Vzpomnela jsem si ted na to tvoje malovani technicke mistnosti smajlik - 68 To neypada na linyho vodnare smajlik - 42
Moje mama je taky strelec a je dost aktivni na svuj vek.
Akorat nektery jeji vystrelky... smajlik - 80
...Aspon se s ni nenudim smajlik - 68

 
Linda
Linda - 21.2.2013 12:15

Monik: 12:09 ani omylem smajlik - 42

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-134
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.