Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Nějak už nedávám současná opatření. Trvá to příliš dlouho a světlo na konci tunelu v nedohlednu. Už skoro rok, pouze s pár přestávkami, jsme izolovaní doma a začíná nám z toho solidně hrabat. Celá rodina na sebe máme už pořádnou ponorku a utéct není kam.

Já pracuji na HO, máme dvě děti na druhém stupni ZŠ, manžel byl zaměstnán ve službách a je bez práce. Bere, co se dá, příležitostné brigády ve skladech apod., ale je z té nejistoty už pořádně vydepaný. V průběhu ledna se rozhodl, že kašle na brigády a na to, kdy se opatření rozvolní a začal si hledat práci na hlavní pracovní poměr. Rozeslal svůj životopis na všechny profese, které by přicházely v úvahu a nacházejí se v dostupné vzdálenosti. Nepřišla mu ani jedna odpověď, nic. Z některé firmy poslali aspoň ten automatický mejl, že děkují za zájem a případně se ozvou. Asi vám nemusím říkat, že je z toho chlap úplně v háji. Není líný, je zvyklý makat a otáčet se a teď je v pozici, kdy má škemrat o práci. Ty brigády ho samozřejmě moc neuspokojují, dělá to čistě kvůli penězům, aspoň něco tam vydělá. Ale je to nejistota, stává se, že mu večer zavolají, aby následující dva dny nechodil.

Já jsem doma, do kanceláře chodím na pár hodin jen jednou v týdnu. Už je to k nepřežití. Děti jsou střídavě na zabití a střídavě v nějaké apatii, kolikrát je přistihnu, jak jen leží na posteli a čumí do blba. Oba dva dělali sport, dcera atletiku a syn fotbal. K tomu měli každý ještě další kroužek. Nic z toho už dlouho nefunguje. Jsou zalezlí doma a jdou si zákonitě na nervy.

Ještě na podzim a kolem Vánoc jsem to psychicky nějak dávala, snažila jsem se jim věnovat, vymýšleli jsme zábavu, občas vyjeli někam za město do lesa, abychom se vyvětrali. Ale už mi to nějak nejde. Mám pocit, že všechno a všichni visí na mně. Já mám zajišťovat komplet chod domácnosti, já jim mám poskytovat podporu a pochopení. Všem, dětem i manželovi. A už se mi na to nějak nedostává sil.

Jdeme si doma na nervy šíleně. Manžel v totální depresi, že pořádně nevydělává a tím pádem nezabezpečuje rodinu, děti z té dlouhodobé izolace a nemožnosti se někde vybít, já z toho, jak každý den vařím, uklízím, peru, rovnám ty dva puboše do latě, koukám na jejich otočené obličeje a poslouchám jejich ustavičné hádky. Když je donutím něco doma dělat, tak vším třískají a dávají najevo, jak je to obtěžuje.

Vlastně ani nevím, proč to píšu, asi mi nikdo neporadí, myslím, že mnoho z nás je na tom stejně nebo podobně. Je mi z toho všeho nějak hodně ouvej. Mám pocit, že se mi moje rodina nějak vzdaluje, už na ně nemám sílu, nejraději bych někam zdrhla. Ale není kam.

Jak snášíte současná omezení vy? Třeba u vás najdu nějakou inspiraci. Já jsem totiž nějaká úplně vyhořelá.

Zuza


7.2.2021   Rubrika:   |   Komentářů 139   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
YXH
YXH - 18.2.2021 20:03

illča: Mas pravdu a je to vsude, tady u nas jsou lidi zrovna tak pitomi a bezohledni a jeste se tim chlubi, jak "oblafli" narizeni atd. Je mi z toho nanic...

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 18.2.2021 13:04

illča - 18.2.2021 11:25
nerozumím tomu, ale to to se jim také podařilo
připadá mě to jako by kuře radilo slepici

pečovatelky tak mají co rozhodovat, doktoři asi vědí co dělat, a kde asi vzít kyslík pro potřebné,


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/plne-nemocnice-poustejte-vic-pacientu-domu-vyzyvaji-domaci-pecovatelky-141742#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=yhif9JUpYXo-202102170940&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 
illča
illča - 18.2.2021 11:25

Kozoroh18: s těmi novináři maš svatou pravdu.

A teď ta jejich nová novinářská taktika.....šokující a zavádějící titulek , ktery mnohým lidem stačí, aby ho považovali za pravdivou informaci , aniž by si přečetli celý článek,který už je o něčem jiném.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 18.2.2021 11:13

snad smajlik - 62 udělá mezi lidma lepší náladu a třeba i pomůže s tím kovidem
je krásný den, vemku to vypadá jako v dubnu

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 18.2.2021 11:10

sallie - 18.2.2021 4:4
ty motáš dohromady, co by jsi nemusela

já jsem v době co popisuješ, nebyla u lopaty, ale nebyla jsem mezi soudruhy oblíbená. Většina lidí držela papulu, aby si neudělaly škraloup, dnes kecá každý do všeho a ani tomu nerozumíme, ale drbláme a nejvíce se mě líbí, že jsou silní i ti co dříve měli staženou prďku a jen se to otočilo byly silní- chytří.
komu jinému věřit než personálu co se o lidi s kovidem starají, ti vidí jak a co se děje, tak jim věřme a nedělejme problémy a machry. Memíchejme do toho politiku a uvědomme si, že jsou tací co si na tom chtějí postavit karieru a mluví to co si myslí že chce lid slyšet. Někdy se mě zdá, že i novináři svými příspěvky vráží klín mezi lidi,

 
illča
illča - 18.2.2021 9:23

kubikm: hned jsem si říkala, že ses uťukla. smajlik - 68
U nás jsou ještě zbytky sněhu, takže pes se zatím vrací čistý. Ale bláto už někde vykukuje.

 
illča
illča - 18.2.2021 9:21

máša h.: smajlik - 25

Doba je divná,naše vláda otřesna. Ale teď je to hlavně lidech...a když se lidi chovají mnohdy tak jak chovají, sobecký a bezohledně, jde vše do kytek ještě víc.

 
kubikm
kubikm - 18.2.2021 9:16

smajlik - 76sem to nepatřilo, omlouvám seobrázek - odpust_mi_prosim.gif

 
kubikm
kubikm - 18.2.2021 9:14

venku hezky-nehezky taje

kluci šli rovnou pod sprchu....

 
máša h.
máša h. - 18.2.2021 9:02

illča: už jsem nechtěla reagovat, ale napsala jsi to za mnesmajlik - 75...díky... moje prarodiče a rodiče s dvěma malými bráchy museli odejít v padesátých letech z gruntu, co budovaly generace a začít úplně znovu... tak si říkám, když oni přežili válku a komanče, přečkáme i my tuhle podivnou dobusmajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45smajlik - 45

 
illča
illča - 18.2.2021 8:36

*pokračování:

Loni na jaře jsem věřila Pekové. To, co říkala , bylo pozitivní a optimistické ...jenže bohužel ji to nějak nevyšlo. Teď mám spíš pocit,ze to, co říká , si už tak nějak spíš cucá z prstu...ona myslí, ona se domnívá, ale ničím ty své domněnky nepodložila. Spíš z ní mám teď pocit, tě si užívá svých pár minut popularity...

Já vůbec žasnu, jaký nesmysly se na netu teď šíří a čemu lidí věří. Kolik kamarádů mu loni poslalo na messenger zaručené zprávy o čipech na vytiraci tyčince, o tom, že ti tycinku barvou až co mozku, o čipech ve vakcínách , další nesmysly i vakcínách, i Sorosovi, Gatesovi, 5G a covid....když tak o tom přemýšlím, tak lidstvo prostě nebylo na internet připraveno, když nedokáže odlišit nesmysl od pravdy. Smutné je, že mnohdy by k tomu stačily znalosti biologie, chemie a fyziky z druhého stupně základní školy.

Jo - a jakékoliv přirovnání současně situace ke koncentráku a světové válce jsou úplně mimo a flusanec do obličeje , kteří tím utrpením museli projít.

Můj dědeček byl v 2.sv.valce totálně nasazený do Německa. Zažil několikrát bombardování fabriky, v které dělal, neměl co jíst, spal ubytovně , jde se netopilo s dalšími 12 kluky. Pak tu fabriku úplně rozbombardovali, on s kamarádem z Německa zdrhnul, přes den mrznuli v různých schovkach , aby je nechytli Němci,když se konečně dostali k vesnici, kde bydlela rodina , opět se museli schovávat, aby je někdo neudal,takže domu nesměli, přes den spali v lese, v noci si chodili domu pro jídlo.

Co myslíš, měl by pocit, ze to, co se teď děje, je srovnatelné s koncentrákem a jakoukoliv valkou?

 
illča
illča - 18.2.2021 8:29

sallie: člověče, já ti nevím...cestovat teď klidně můžeš....stačí mrknout na instagram , kde jsou fotky různych celebritek, jak si imrvere vyvalují šunky na Maledivách a to dokonce i ty, které skuhraji, jak teď nemají kačky. Jiná věc je, že do mnoha zemí tě teď bez testu nepustí, což mnoho lidí považuje šikanu a omezování osobní svobody.

Kritizovat vládu můžeš taky, na sociálních sítích už to není kritika, ale mnohdy sprostě a vulgární urážky. Práce zatím taky je....synovec nedávno nastupoval do zaměstnání. Podnikal s tatínkem,nebyla práce, tak se nechal zaměstnat jinde.

Opatření jsou mnohdy dost mimo, to souhlasim. Ale hlavní problém nejsou opatření ,ale debilita mnohých lidí, bezohlednost a sobectví.
Tady u nás jsou teď lidí naštvání na jednoho hajzla ( možná už jsem to zde psala? ).... jeho manželka potvrzeny covid, on muset tím pádem taky na stěry. Než mu přišli výsledky, musel ten idiot ( mimochodem inženýr) nutně navštívit svoje sousedy - kvůli budoucímu odkupu nemovitosti. Samozřejmě že si nevzal roušku, protože je to buzerace, že jo. A oni mu otevřeli bez roušky, doma ji moc lidí nenosí. Takže tyhle dva sousedy stihl krásné nakazit ,protože večer mu došla SMS, že je taky pozitivní. No a samozřejmě, že hned neběžel k oněm sousedům jim říct, že ma covid a případně se omluvit...ne, to bylo zřejmé pod jeho důstojnost. Sousedka, kterou nakazil ( 55 roku) už je druhý měsíc na neschopence, z covidu má oboustranný zápal plic. Druhý soused - mladý , štíhlý chlap skončil v nemocnici - zápal plic a plicní embolie,jeho manželka ten covid taky chytla, naštěstí měla mirny průběh , ale nez se to dozvěděla, stihla nakazit další dvě kolegyně..pracuje ve školce a tím pádem se školka na 14 dní zavřela. Jo, tenhle inženýr byl docela úspěšný, podařilo se mu nakazit 3 lidí a protože jim nic neřekl, tito lidé stihli nakazit několik dalších, než sami onemocněli.

Takže opatření nezabírají....právě proto, že někteří lidi si s počátkem téhle covidove aféry strčili hlavu do zadku a pořád mají pocit, že je to výmysl , blbá chřipka, která se zbytečně zvelicuje , všechno vnímají jako omezování svobody a práv a mají pocit,jací jsou rebelové a jak "vydrbali" se systémem,když nic nedodržují.

Loni na jaře jsem věřila Pekové. To, co říkala , bylo pozitivní a optimistické ...jenže bohužel ji

 
sallie
sallie - 18.2.2021 4:47

akorát teda tenkrát jsme bojovali s imperialismem... taky jsme byli semknutí a nastavovali hrozbě kapitalismu jednotnou frontu... nepohodlní vědci nesměli publikovat.. a tak...

 
sallie
sallie - 18.2.2021 4:40

no ale když vám přijde koncentrák netaktní, tak zkusme něco jinýho... co mi to jen připomíná... třeba ty leta, kdy můj dědeček šel z kanceláře k lopatě? Pravda, pracovat se muselo - a když jste neměli známý, nebo se ti známí báli vašeho politického profilu, tak vám byla práce přidělena stranou a vládou - třeba padesát kilometrů od bydliště. Já jsem "jenom" nemohla studovat. Cestovat jsme taky nesměli. Stýkat se s kamarády bylo vždycky sázka do loterie, kde vás kdo nahlásí. Nakupovat se sice mohlo, ale nebylo co. DOvolené se trávily na zahrádce na chatě pěstováním nedostatkových potravin. Hajzlpapír a vložky se teda ale pěstovat moc nedařilo. To se muselo kupovat, ale před obchody byly fronty, dovnitř se smělo jen s košíkem. Spousta věcí se neříkalo nahlas. Nesmělo se. Člověk se musel tvářit nadšeně, jak je to všechno zvládnuté - hlavně žádná kritika strany a vlády.
Kroužky, koníčky atd. - vesměs to bylo moc drahé - nějaké sjezdovky nehrozily (finančně) a tak...
Ale mohli jsme chlastat. A mít kamarády.

 
sallie
sallie - 18.2.2021 4:23

jinak je zajímavý, že říkat, že jsme ve válce s virem je povolené, ale koncentrák místo lockdownu ne... smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2955.
Archiv anket.