Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Nějak už nedávám současná opatření. Trvá to příliš dlouho a světlo na konci tunelu v nedohlednu. Už skoro rok, pouze s pár přestávkami, jsme izolovaní doma a začíná nám z toho solidně hrabat. Celá rodina na sebe máme už pořádnou ponorku a utéct není kam.

Já pracuji na HO, máme dvě děti na druhém stupni ZŠ, manžel byl zaměstnán ve službách a je bez práce. Bere, co se dá, příležitostné brigády ve skladech apod., ale je z té nejistoty už pořádně vydepaný. V průběhu ledna se rozhodl, že kašle na brigády a na to, kdy se opatření rozvolní a začal si hledat práci na hlavní pracovní poměr. Rozeslal svůj životopis na všechny profese, které by přicházely v úvahu a nacházejí se v dostupné vzdálenosti. Nepřišla mu ani jedna odpověď, nic. Z některé firmy poslali aspoň ten automatický mejl, že děkují za zájem a případně se ozvou. Asi vám nemusím říkat, že je z toho chlap úplně v háji. Není líný, je zvyklý makat a otáčet se a teď je v pozici, kdy má škemrat o práci. Ty brigády ho samozřejmě moc neuspokojují, dělá to čistě kvůli penězům, aspoň něco tam vydělá. Ale je to nejistota, stává se, že mu večer zavolají, aby následující dva dny nechodil.

Já jsem doma, do kanceláře chodím na pár hodin jen jednou v týdnu. Už je to k nepřežití. Děti jsou střídavě na zabití a střídavě v nějaké apatii, kolikrát je přistihnu, jak jen leží na posteli a čumí do blba. Oba dva dělali sport, dcera atletiku a syn fotbal. K tomu měli každý ještě další kroužek. Nic z toho už dlouho nefunguje. Jsou zalezlí doma a jdou si zákonitě na nervy.

Ještě na podzim a kolem Vánoc jsem to psychicky nějak dávala, snažila jsem se jim věnovat, vymýšleli jsme zábavu, občas vyjeli někam za město do lesa, abychom se vyvětrali. Ale už mi to nějak nejde. Mám pocit, že všechno a všichni visí na mně. Já mám zajišťovat komplet chod domácnosti, já jim mám poskytovat podporu a pochopení. Všem, dětem i manželovi. A už se mi na to nějak nedostává sil.

Jdeme si doma na nervy šíleně. Manžel v totální depresi, že pořádně nevydělává a tím pádem nezabezpečuje rodinu, děti z té dlouhodobé izolace a nemožnosti se někde vybít, já z toho, jak každý den vařím, uklízím, peru, rovnám ty dva puboše do latě, koukám na jejich otočené obličeje a poslouchám jejich ustavičné hádky. Když je donutím něco doma dělat, tak vším třískají a dávají najevo, jak je to obtěžuje.

Vlastně ani nevím, proč to píšu, asi mi nikdo neporadí, myslím, že mnoho z nás je na tom stejně nebo podobně. Je mi z toho všeho nějak hodně ouvej. Mám pocit, že se mi moje rodina nějak vzdaluje, už na ně nemám sílu, nejraději bych někam zdrhla. Ale není kam.

Jak snášíte současná omezení vy? Třeba u vás najdu nějakou inspiraci. Já jsem totiž nějaká úplně vyhořelá.

Zuza


7.2.2021   Rubrika:   |   Komentářů 139   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
sallie
sallie - 18.2.2021 4:22

kubikm: děkuji smajlik - 81smajlik - 81smajlik - 81

Arna: no třeba v LDNce sestry častěji testované, všichni očkovaní, dodržování hygieny, dodávky ochranných pomůcek od státu, možnost doléčování mimo LDNku (aby tam nezatáhnul někdo covid z nemocnice, v které byl s něčím úplně jiným), přednostní příjem u lékařů, respektive přednostní objednávky (že třeba lékař bude první ordinační hodinu brát jen starší ročníky) - a objednávky na čas, bez čekání v ordinaci, plexiskla v jídelnách a společenských místnostech... toho by bylo...

 
kubikm
kubikm - 17.2.2021 17:52

16. Nosit mikrotenové rukavice je také špatný nápad; virus se může hromadit na rukavici, ale i uvnitř rukavice - zejména ve vlhkém prostředí zpocené ruky - a snadno se přenášet, pokud se pak dotknete tváře.
17. Lepší je pravidelně si umýt ruce. Imunita je velmi oslabena v nečistém prostředí.
18. I když jíte jídlo stimulující imunitní systém, pravidelně choďte do parku, k vodě - a zejména do lesa. Borový les je ideální prostředí pro dýchání.
19. Přirozená imunita se u nás lidí po generace zvyšuje rozumnou VÝSTAVOU (EXPOZICÍ) PATOGENOVÝM ČINITELŮM, nikoli seděním doma a konzumací smažených, kořeněných, nebo sladkých jídel a slazených nealkoholických nápojů.
20. Nepromokněte a neprochladněte.
21. A k tomu alkoholu - ten nemají viry vůbec rády ...... malá stopička tvrdého alkoholu (just a wee drum) rozhodně neuškodí - ba naopak !

 
kubikm
kubikm - 17.2.2021 17:50

"Rady dr. Bonnie Henry, hlavní lékařky z Britské Kolumbie"
Tato lékařka z Britské Kolumbie pomohla virus v provincii dostat dolů !!!S viry pracuje již 20 let.
1. Možná budeme muset žít s C19 měsíce nebo roky. Jako žijeme i s chřipkou, nebo třeba žloutenkou. Tady taky pro prevenci stačí, pokud dodržujeme základní hygienická pravidla. Nepopírejme to a přestaňme panikařit. Nekomplikujte si příliš život. Naučme se s touto skutečností žít.
2. Viry C19, které pronikly do buněčných stěn, nemůžete zničit pitím litrů horké vody -prostě chodíte jen častěji na toaletu.
3. Mytí rukou a udržování fyzické vzdálenosti dvou metrů je nejlepší metoda pro vaši ochranu.
4. Pokud doma nemáte pacienta C19, není nutné dezinfikovat povrchy vašeho domova.
5. Balené zboží, benzínová čerpadla, nákupní vozíky a bankomaty nezpůsobují infekci. Pokud si umyjete ruce. Užívejte si života jako obvykle.
6. C19 není potravinová infekce. Je spojován s kapénkami infekce, jako je „chřipka“. Neexistuje žádné prokázané riziko přenosu C19 potravou.
7. Při mnoha alergiích a virových infekcích můžete ztratit čich. Toto je jen nespecifický příznak C19.
8. Jakmile jste doma, nemusíte se urgentně převlékat a jít se osprchovat! Čistota je ctnost, paranoia není!
9. Virus C19 nezůstává dlouho ve ovzduší. Jedná se o infekci kapénkovým přenosem - dýcháním, která vyžaduje blízký kontakt.
10. Vzduch je čistý, můžete se procházet zahradami a parky (stačí dodržet vzdálenost fyzické ochrany). Borový les viry ničí.
11. Použít normální mýdlo proti C19, ne antibakteriální mýdlo. Je to virus, ne bakterie.
12. Nemusíte si dělat starosti s objednávkami jídla. Ale pokud chcete, můžete vše ohřát v mikrovlnné troubě. Tím se toho viru - i kdyby tam byl - stoprocentně zbavíte.
13. Šance přivést si C19 domů s botami je jako být zasažen bleskem dvakrát denně. Proti virům pracuji už 20 let - kapénková infekce se tak nešíří!
14. Nemůžeš být chráněn před virem tím, že konzumujete jablečný ocet, šťávu z cukrové třtiny a zázvor! Ale podpoříte tím výrazně imunitní systém. Zejména tím zázvorem - v kombinaci se skořicí.
15. Dlouhodobé nošení roušky narušuje vaše dýchání a hladinu kyslíku. Noste to jen v davu. Ale zato - pokud jsme v davu - nosme roušku důsledně.
16. Nosit mikrotenové rukavice je také špatný

 
Nika1
Nika1 - 17.2.2021 8:25

Covid jsem měla, jsem riziková, přesto průběh nebyl výrazně horší než opravdová chřipka, byl ale delší. I po 3 měsících od "uzdravení" nemám čich a částečně chuť, mám častější a silnější migrény. Čich trénuji, a zatím bez úspěchu. Infekčnost nemoci je velká otázka. V domácnosti se nikdo, ani dítě s imunitními problémy, nenakazil a to jsem měla inkubační dobu 9-13 dní.
Za sebe bych vše uvolnila, ale s určitými pravidly (min. RRR) a testováním. Seniorům a ost.ohroženým by měl stát poskytnout dezinfekci a min. 100 respirátorů min.úrovně FFP2 a očkování. I tak by to vyšlo levněji než tato ekonomická sebevražda. A děj se vůle boží.
Paní v článku bych poradila pořídit bič smajlik - 34 a puberťáky donutit uklízet a pokud by manžel byl doma, tak by hezky vařil a staral se. Tohle přebírání zodpovědnosti za 2. nebo 3. směnu nechápu, když je zbytek rodiny doma a může přiložit ruku k dílu.

 
sharon
sharon - 16.2.2021 14:56

smajlik - 36vůbec se nedohadujte smajlik - 76, sto lidí sto názorů.....nedá se nic dělat - nařízení se mají dodržovat a vláda tu to svinstvo nedotáhla , kdyby se nedělalo zhola NIC tak budou lidi řvát tuplem.smajlik - 36...dcera je taky živnostník a musí mít zavřeno i když má vysoký nájem , tři vnoučata z pěti se také učí doma a žádný problém s tím nemají.....mě to už také štve ale nezměním to, říkám budme rádi že se venku nestřílísmajlik - 63 ...no a roušky na obličeji je myslím to nejmenší zlo co nás mohlo potkat.....smajlik - 100 držte se , snad bude jednou líp......smajlik - 100

 
Linda
Linda - 16.2.2021 10:35

Kozoroh18: s tvou teorii souhlasim, problem je v praxi v tom (jak pise Sallie) ze on neni videt rozdil v poctu nemocnych a zemrelych tam kde se tvrde prosazuji pravidla a tam kde je volneji smajlik - 26
JE velice tezke chtit po lidech aby dodrzovali neco, u ceho nejsou videt zadne vysledky smajlik - 26...... porad pises ,ze kdyby lidi dodrzovali pravidla tak uz jsme davno za vodou - kde mas dukaz???? Kde mas dukaz ze tyto pravidla nas opravdu chrani???? Kdyz vezmes zemi kde je vsechno zavreny a zemi kde je zavrenych 10% tak v poctu zemrelych na 100.000 obyvatel je v techto zemich nepatrny rozdil smajlik - 26...... bylo by nadherne mit tvoji duveru v logicnost soucasneho zivota (zavidim ti ji), ale bohuzel nevidim v soucasnych opatrenich absolutne nic co by me ochranilo.
Kdybych to mela prirovnat k necemu mene abstraktnimu tak asi jako stat u silnice a chtit ji prejit. Pokud pojedou auta tak tam nepolezu a budu cekat na zelenyho panacka (=ochranna opatreni, zavirani skol a obchodu atd). Ovsem pokud auta nepojedou a siroko daleko zadny nevidim ,tak tu silnici klidne prejdu i na cervenou (= zeme s mirnejsimi opatrenimi)..... sance v obou pripadech ze preziju je naprosto stejna smajlik - 26

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.2.2021 10:18

sallie - 16.2.2021 0:45
mne to nebuzeruje, ta opatření jsou pro nás, aby nás ochránila
tu to nevyřešíme
chce to dodržovat a pak budou výsledky a né hledat skuliny

roušky se nemají vytahovat z kapes, kde se nosí několik dní,
já se nebojím a když vidím něco tak upozorním aby se dotyčný srovnal, hrabání rukama v pečivu, stání ve frontě nalepeni na sebe ohradím se.

ten koncentrák mne také nadzvedl, to s touto dobou nesouvisí, ale to, že v době nedávné se lidi bály něco říci a bylo to mnohdy potřeba tak dnes si stěžuje kde kdo a nic neudělá co je prospěšného, jen by chtěl výhody a pohodlí

 
Arna
Arna - 16.2.2021 8:56

sallie: Souhlasím s mášou, už to opravdu přeháníš. Zatím jsi ale nenavrhla pravidla podle tvých představ, tedy konkrétní. Jak chceš chránit lidi v LDN, domovech důchodců či v nemocnicích? To jako bude personál "uvězněn" v práci, aby nic nepřitáhl z venku či z domova? A co jejich rodiny, děti...? Ty se postaráš o dítě sestry, uklizečky, kuchařky samoživitelky?


 
máša h.
máša h. - 16.2.2021 6:57

sallie: ano, každý máme nárok vyjádřit svůj názor... ale srovnávat nouzový stav s koncentrákem, to už je hodně přes čárusmajlik - 48

 
sallie
sallie - 16.2.2021 0:45

Kozoroh18: ale tady jde o to, že i místa, která nemají tak přísná pravidla ("nedodržují" pravidla), tak nemají o nic horší výsledky... tak k čemu ta pravidla jsou???? Kromě buzerace lidí?

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.2.2021 0:12

sallie - 15.2.2021 23:32
píšeš: Ta nařízení NEFUNGUJÍ, nesnižují ty počty mrtvých.
nefungují, protože to lidi nedodržují

tu se to nevyřeší

sáňkující dítě mě nevadí
mě vadí pokud se řeklo, že zavřou školy tak se držkuje, rodiče do práce, ti musí živit rodiny, tak pokud to jde a jsou rozumní tak ať to funguje
ve třídě se sejdou děti z různých prostředí, neumí - nechtějí nosit roušky, stačí jedno nakažené dítě a už se to roznáší, donese se to do rodin a pak na pracoviště a nebo obráceně od rodičů.
Asi to je blbé, ale logické, venku by mělo sáňkovat zdravé dítě, ale v nemocnici se setkáš s nemocným. Proto se nemají tvořit hloučky.
Jsou jedinci co to měli - mají ani to nevědí a tak se to roznáší proto jsou dobrá ta omezení a antigenní testy a hlavně ty roušky

 
sallie
sallie - 15.2.2021 23:32

Kozoroh18: jasně, jsem zabíječ babiček a co kdybych tam měla maminku, buuuu, všichni umřeme, uááááá.... honem pod postel ve skafandru.... Absolutně jsi nepochopila, o čem píšu.

Ta nařízení NEFUNGUJÍ, nesnižují ty počty mrtvých.

Chtělo by to něco JINÉHO, co by právě OCHRÁNILO obyvatele LDNek a podobné. Proč není přísný režim právě na rozhraní té LDNky, důchoďáku, nemocnice? Kolik z těch lidí se nakazilo V NEMOCNICI?
A kolik od sáňkujícího dítěte????

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 15.2.2021 18:41

sallie - 15.2.2021 16:04
já souhlasím aby se opatření dělala, ale zároveň se musí dodržovat, jinak trestat
zvykli jsme si stále reptat a kecat
nevím proč mají být děti celý den zavřený, neslyšela jsem, že by nesměly ven
v Praze na to v jednom zařízení asi kašlali zemřelo tam 37 obyvatel a i nakažený personál, co kdyby jsi tam měla maminku nebo tatínka, asi by jsi pak mluvila jinak. Řeší to snad i policie
Nezlehčuji situaci podnikatelů
to že jsi měla kovida na jaře, to už ho zase můžeš dostat, ta ochrana je asi tak možná 90 dní a někdy ani to néé.

 
sallie
sallie - 15.2.2021 16:51

... je to, jak jít na komáry kanónem... jako jo, možná se nějaký komár trefí, ale zbytku je to šumák a ty ostatní škody jsou naprosto katastrofické...

 
sallie
sallie - 15.2.2021 16:13

... proč nejsou třeba doktoři, veterináři, kadeřníci otevření na objednávku na konkrétní hodinu? Jako je to vopruz sedět se zvířetem v autě před ordinací, dokud si nepřijde sestra, ale JE to opatření, které umožní vzít zvíře k vetovi, bez toho, že by člověk seděl v čekárně s x dalšíma lidma... tohle jsou opatření, která by se měla dělat a dodržovat a ne řešit, co si kdo nese v kelímku a jestli někde náhodou nesáňkují děti....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2955.
Archiv anket.