Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tak jsme se právě poprvé pořádně pohádali s přítelem. Chodíme spolu rok, od jara spolu bydlíme. Teď se chystáme na dovolenou, odjíždíme v sobotu a protože předtím musíme ještě spoustu věcí zařídit a v práci jsme dost vytížení, chci, aby bylo všechno včas připraveno a zabaleno. A kvůli tomu jsme se pohádali.

Jde o to, že já jsem zabalila svoje věci a pak takové ty společné, jako opalovací mléko, ručníky atd. a řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. A on na mě zůstal koukat, proč by si měl sbalit, že snad mu zabalím já. To jsem zase koukala já na něj, proč bych mu měla balit jeho věci, že netuším, co všechno si chce vzít s sebou a nemíním za té nést odpovědnost, až zjistí, že mu něco chybí.

A už jsme byli v sobě. On má za to, že balení věcí na dovolenou je věc ženy, u nich všechno pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít. On sám si v životě nikam kufr sám nebalil, vždycky se mu o to máma postarala. Řekla jsem mu, že už je dospělej (je mu 26 let) a jestli mu neuniklo, že já jaksi nejsem jeho maminka.

Strašně se urazil a rozčílil, co prý to na něj zkouším, že on musí zase připravit auto, aby bylo v pořádku a moje práce je zajistit ta zavazadla.

Já vím, že je to v podstatě blbost a ta hádka za to nestála. Máme teď takhle těsně před dovolenou tichou domácnost, ani jeden nechceme ustoupit. Já mu balit nebudu a on to okázale bojkotuje. Snad vychladne včas, abychom nakonec odjeli.

Mně by jen zajímalo, jak to je v jiných rodinách, s tím balením. Já ten jeho postoj totiž moc nechápu. Naši mě vedli k samostatnosti a co si pamatuju, tak už v nějakých deseti, jedenácti letech jsem si sama balila na školy v přírodě a na tábory. Hlavně si neumím vůbec představit, že by mi někdo jiný měl balit moje zavazadlo, přece nikdo nemůže vědět, co všechno si chci s sebou vzít? Nechápu, že jemu něco takového nevadí a ještě to vyžaduje.

Co vaši muži? Balíte jim jejich věci, nebo si balí sami? Mně osobně se do toho nechce, nerada bych se dostala do pozice, že mu budu poskytovat kompletní servis jenom proto, že pro něj je to tak pohodlnější. Ta hádka mě štve, ale ustupovat se mi nechce. Proto bych ráda znala názory ostatních, na tuhle záležitost. Předem vám děkuji.

Eva


13.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 165   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
gemini66
gemini66 - 13.7.2016 15:58

u nas si kazdy / manzel, 13 rocne deti a ja / vyberie veci sam, ulozi na kopku a manzel to pouklada do kufra. detske veci namatkovo skontrolujem, manzelove nie

 
mariena
mariena - 13.7.2016 15:49

Já nevím,ale u nás jsem balila muži věci já,nebyl mamánek,vyrostl v dětském domově.Ale měli jsme rozdělené povinnosti,já balila,on se postaral o auto,doklady a pod.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 15:47

Ivi: Tady ale nejde o to jak dlouho před dovolenou se balit, tady jde hlavně o to, že stejná situace by nastala i v pátek večer, protože pán by se stejně nepakoval sám, vždyť je to jasně psané: nikdy to nedělal, vždy jen maminka!

Ale tady se většina z vás ohání tím jak dlouho dopředu. To je nepodstatné. Ale jak Eva píše, jsou velmi vytížení.

 
Megí
Megí - 13.7.2016 15:47

Ivi: "balíš pro oba, ale základní hromádku si manžel přinese..." a to je (alespoň podle toho, co jsem se dočetla) ten rozdíl. Pán z článku si tu hromádku nepřinese. Ostatní Eva zabalila, tím myslím potřeby společné, neosobní (opalovací prostředky, osušky...). A on si odmítá zabalit svoje osobní věci, protože to "nikdy nedělal, dělala to maminka!" Na tohle já jsem pařez smajlik - 26

 
Kadla
Kadla - 13.7.2016 15:31

Ivi: Přesně tak smajlik - 47

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 15:12

Hmm, hodně lidí tu radikálně řeší postavení ženy v manželství, ale myslím, že v tomto případě je to mimo mísu. Tady nejde říct, že pán je mamánek nebo neschopný apod., protože nevíme, co doma dělá a nedělá. Možná doma všechno opraví a slečna neví, co je řemeslník nebo opravář. Myslím, že ten článek naznačuje jen dvě věci - že slečna je trochu divná, když trvá na tak brzkém zabalení kvůli pár dnům u moře/vody (někdo už dřív psal, že stačí pár kousků prádla, tři trička, doklady a karta - jedou přece do civilizace a co by náhodou chybělo lze koupit) a hlavně svědčí o špatné komunikaci. Já budu raději balit hadry, než chystat foťáky, baterky, navigaci, nové mapy, seřizovat např. motorku nebo měnit pneumatiky, dofoukávat kola, dolévat ostřikovač, kontrolovat nářadí a spoustu dalších věcí. Ne, že bych to neuměla, ale některé věci dělám raději než jiné a některé jen když musím. A i když na dovolenou balím pro oba (základní hromádku věcí si muž přinese, já případně jen doplňuju), tak to neznamená, že když jede někam beze mě, že si neumí balit sám. Umí a taky to dělá. Takže těžko říct, kdo je ten "divný", když máme tak málo informací - v podstatě jen víme, že si pán jednou nechtěl balit na dovolenou několik dní předem. Navíc se musel nejméně jednou sám balit, když se se slečnou sestěhovával, není moc pravděpodobné, že mu zrovna tenkrát balila maminka. smajlik - 64 smajlik - 68

 
YXH
YXH - 13.7.2016 14:57

Megí: Byl treba by se chtel vratit pro neco co jsem mu "zapomnela" zabalit . smajlik - 68smajlik - 68 Jistota je sichr, radsi tasku navic, nez aby se mi vracel smajlik - 68

 
Megí
Megí - 13.7.2016 14:47

YXH: ale to už by nebyl Tvůj problém smajlik - 58smajlik - 34

 
YXH
YXH - 13.7.2016 14:36

Megí: Ja klidne jo, aspon bych mela prehled kolik zavazadel na jeho veci budu potrebovat po navratu z dovolene. Jestli by mi rekl jeste jednou, ze maminka tohle nebo tamhleto.... Abych pak narychlo nemusela hledat na jeho veci igelitky, spatne by se mu to neslo ze schodu smajlik - 68

 
Megí
Megí - 13.7.2016 14:21

YXH: já bych mu nepomohla - už jen z principu. Je opravdu tak neschopný spočítat si ponožky, trenýrky a trika? To (jak už jsem psala níže) dělají naše děti samy od cca 6ti let (já jen zkontroluju). Odmítám za dospělého člověka dělat něco takového.
A pokud mu vadilo, že to po něm Eva chce příliš brzy (v úterý místo v pátek večer), stačilo říct, že si zabalí až v pátek a né, že to za něj má udělat Eva, protože u nich to dělala maminka a je tedy Evy povinností se toho zhostit ve stejném duchu. smajlik - 36
Senedra: taky to tak dělám - včas zavelím, informuji, odmítám řešit to na poslední chvíli... a stejně občas ještě peru v pátek odpoledne (díky vynálezci sušičky to není problém)

 
YXH
YXH - 13.7.2016 14:12

rychenza: Taky si rikam, ze na dovcu bych mu s balenim pomohla, ale jestli je mamanek, tak bych mu pomohla zabalit s tim, ze uz ho neuvidim smajlik - 68

 
Senedra
Senedra - 13.7.2016 14:05

Linda: tak u nás to třeba vypadá takhle: úterý, já: "Děti, jestli máte nějaký oblíbený kousek oblečení, který chcete v pátek s sebou na cestu, tak ho urychleně dejte do prádla. Dneska a zítra peru, ve čtvrtek žehlím a odmítám řešit na poslední chvíli, že máte něco špinavého a chcete to s sebou."
A nikdo si nemůže stěžovat, že nebyl varován dostatečně včas.
Pokud jedeme jen na pár dnů, po republice, balíme výrazně rychleji a méně než třeba někam do zahraničí. Také zohledňujeme, jestli jedeme na akci jen naše rodina ( děti rozhodně nenosí podobně velké oblečení) nebo na akci s více rodinami, na které se dá předpokládat, že si případně chybějící vybavení půjčíme. čím jsme starší, tím je balení méně a méně náročné. Když byly děti malé, tak se balil kočár, pleny, sunar, spousta náhradního oblečení.... nedávno jsme jeli na jednu akci a měli jsme také jít na lodičky. Manžel našel dva dny před odjezdem malý loďák, den před odjezdem zkontroloval kola a věci, co si připravily děti a odjel s dětmi sám, já se mohla přidat až o dva dny později.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 13:59

Linda: Já jsem si tedy taky raději dělala hromádku několik dní předem, jak se znám, určitě bych něco zapomněla, plavky jsou už zpuchřelé na zadku, to tričko má flek, kraťasy mají volnou gumu(nebo moc pevnou), u jedné pohorky je přetržená tkanička,...smajlik - 68

 
Linda
Linda - 13.7.2016 13:44

Arna: poopravim Te
Ona: Miláčku, neměl by sis taky už zabalit? (podle meho je Eva do toho velky kulovy, ale prosim chce se starat a pritom se ji nelibio odpoved smajlik - 42)
On: Proč?
Ona: Protože pak nebude tolik času, abychom na nic nezapomněli.
On: Přece si nebudu balit já!
Ona: A kdo?
On: Vždycky mi balila maminka.
Ona: tak to budes muset muj drahy zavolat mamince a nebo pojedes jenom v tom co budes mit na sobe smajlik - 42

PS ale skutecne nechapu PROC bali nekolik dni predem, chapu ze si clovek da na stranu ( a nebo sepise seznam) veci ktere nepouziva denne + zivotne dulezite veci , ktere se proste nesmi zapomenout, ale proboha snad nikdo nezapomene zabalit si obleceni ???? Stoupnu pred skrin a proste podle sezony a delky dovoleny vytahnu z kazde hromady neco + spodary+ponozky .... rano taky nikomu nepripominam, aby si vzal salu / rukavice/ ponozky/ bryle /dosad si sam. Pokud je partner / dite /babicka shopni se obliknout dennodenne proc najednou jsou neshopni udelat totez na dovolenou????

 
Rema
Rema - 13.7.2016 13:38

slečno Evo, pro jistotu si do života vezměte k srdci tento postup:
Snacha volá tchýni: "Maminko, když se posere dítě, kdo ho myje a převlíká? Otec nebo matka?"
Tchýně: "Samozřejmě, že matka!"
"Dobře, tak přijďte rychle k nám, protože se Váš syn ožral tak, že se z toho posral..."

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.