Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tak jsme se právě poprvé pořádně pohádali s přítelem. Chodíme spolu rok, od jara spolu bydlíme. Teď se chystáme na dovolenou, odjíždíme v sobotu a protože předtím musíme ještě spoustu věcí zařídit a v práci jsme dost vytížení, chci, aby bylo všechno včas připraveno a zabaleno. A kvůli tomu jsme se pohádali.

Jde o to, že já jsem zabalila svoje věci a pak takové ty společné, jako opalovací mléko, ručníky atd. a řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. A on na mě zůstal koukat, proč by si měl sbalit, že snad mu zabalím já. To jsem zase koukala já na něj, proč bych mu měla balit jeho věci, že netuším, co všechno si chce vzít s sebou a nemíním za té nést odpovědnost, až zjistí, že mu něco chybí.

A už jsme byli v sobě. On má za to, že balení věcí na dovolenou je věc ženy, u nich všechno pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít. On sám si v životě nikam kufr sám nebalil, vždycky se mu o to máma postarala. Řekla jsem mu, že už je dospělej (je mu 26 let) a jestli mu neuniklo, že já jaksi nejsem jeho maminka.

Strašně se urazil a rozčílil, co prý to na něj zkouším, že on musí zase připravit auto, aby bylo v pořádku a moje práce je zajistit ta zavazadla.

Já vím, že je to v podstatě blbost a ta hádka za to nestála. Máme teď takhle těsně před dovolenou tichou domácnost, ani jeden nechceme ustoupit. Já mu balit nebudu a on to okázale bojkotuje. Snad vychladne včas, abychom nakonec odjeli.

Mně by jen zajímalo, jak to je v jiných rodinách, s tím balením. Já ten jeho postoj totiž moc nechápu. Naši mě vedli k samostatnosti a co si pamatuju, tak už v nějakých deseti, jedenácti letech jsem si sama balila na školy v přírodě a na tábory. Hlavně si neumím vůbec představit, že by mi někdo jiný měl balit moje zavazadlo, přece nikdo nemůže vědět, co všechno si chci s sebou vzít? Nechápu, že jemu něco takového nevadí a ještě to vyžaduje.

Co vaši muži? Balíte jim jejich věci, nebo si balí sami? Mně osobně se do toho nechce, nerada bych se dostala do pozice, že mu budu poskytovat kompletní servis jenom proto, že pro něj je to tak pohodlnější. Ta hádka mě štve, ale ustupovat se mi nechce. Proto bych ráda znala názory ostatních, na tuhle záležitost. Předem vám děkuji.

Eva


13.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 165   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
tornado-lou
tornado-lou - 13.7.2016 10:59

Arna: "řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. "
tohle není domluva s dospělým mužem. tohle je příkaz neschopnýmu děcku. dala mu úkol, očekávala, že poslechne.on se seknul. takhle spolu dva dospělí lidi nemluví.

 
dadka
dadka - 13.7.2016 10:51

No aby ses nezbláznila!!! Vždycky jsem všem balila věci já a přišlo mně to normální. Akorát nějaké specifické věci si manžel položil ke kufru a já to zabalila. Jeho povinností bylo nachystat auto a postarat se o to, aby bylo včecjno v pořádku. Také nachystal doklady, peníze apod.
Já nevím, proč skoro všichn i mladí dělají z každé ptákoviny problém. Někdfo dělá to, někdo zase něco jiného a vůbec se okolo toho nedělá dusno.Prostě sbal a hotovo.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 10:25

tornado-lou: Myslíš že po pár měsících společného bydlení se k němu chová jako maminka?

A už jen proto že je to první rok bydlení, první dovolená, je třeba chlapa vést k samostatnosti, dát mu jasně najevo že už nemá za zadkem maminku.

 
Megí
Megí - 13.7.2016 10:23

u nás si každý udělá svojí hromádku (děti také, cca od 6ti let, samozřejmě to kontroluju a doplním nebo uberu zbytečnosti) a manžel pak svým neskutečným "tetris" způsobem naskládá vše do tašek a tašky pak do auta. Společné věci balím většinou já (hygien.potřeby, léky apod.). Nikdo s tím nemá problém. Jen jednou se tetris nějak asi nepodařil a moje hromádka zůstala doma (samozřejmě jsem jí prý neměla na správné místě! smajlik - 68). Naštěstí to bylo v Čechách, takže jsem noc přečkala v manželově triku a ráno jsme "museli" k Vietnamcům koupit alespoň základní věci, abych celý prodloužený víkend neměla jedny ponožky apod. smajlik - 64
Evě bych navrhla, aby se s ním zkusila ještě jednou domluvit a najít kompromis typu "připrav si věci, které chceš s sebou, na hromádku, já to zabalím se zbytkem". Pokud po ní bude chtít, aby mu připravovala trenýrky a ponožky, tak je nesoběstačnej a to bych já nedala. Jsem paličatá a asi rozmazlená mou lepší drahou polovičkou smajlik - 58
Moje mami také celý život tatímu připravoval všechno oblečení - prý proto, aby jí při přehrabování ve skříni neudělal nepořádek smajlik - 26smajlik - 36

 
Arna
Arna - 13.7.2016 10:22

smajlik - 76Nechápu jak tu může někdo předpokládat že se incident stal v úterý či snad dříve, když článek vyšel dnes. Určitě to není tento aktuální týden nebo je článek vymyšlený.
Jak je uvedeno, žijí spolu od jara, tedy cca 3-4 měsíce a to se jistě nemůžou tak vzájemně znát a společná dovolená je to první. Proto i autorka nemůže vědět co si bere partner s sebou, co je pro něj podstatné a co ne, to věděla za ta léta maminka. proto bych trvala na tom, aby si sám udělal hromádku. To snad každý chlap pochopí. Jiné je to po x letech soužití, jiné první měsíce a první společná dovolená.

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.7.2016 10:01

milá zlatá Evo, on po tobě chce abys mu sbalila jako maminka, protože ty se k němu chováš jako maminka. Úkolovat dospělýho chlapa, který jede v sobotu na dovolenou, aby se v úterý zabalil, aby nebyl ve stresu mě připadá jako zbytečná buzerace.
jestli je podle tebe dospělý a měl by si to udělat sám, tak ho nech ať si to udělá sám a po svým, ne po tvým. a nepeskuj ho. ostatní dospělý taky nepeskuješ.

 
PEGG
PEGG - 13.7.2016 9:44

Já se kajícně přiznávám, že balení na poslední chvíli nemusím, ale já nebalím, jen si dělám seznam, abych si nezapomněla např. brýle, léky, mobil, peníze, klíče a doklady. To mi připadá nezbytné, bez ostatního se obejdu, zvláště v Čechách není problém. Lísteček mám na tašce a pak mám sbaleno během chvíle. Protože kdykoliv jsem sbalila dřív, stejně jsem to nakonec přerovnávala, protože jsem si nepamatovala, co jsem si už zabalilasmajlik - 68

 
HelenaPa
HelenaPa - 13.7.2016 9:42

Já teda některé kousky oblečení snáším do kufru taky už pár dní předem, aby je děti nevytáhly před tím a já je pak nemusela na poslední chvíli prát, sušit, žehlit.

 
Linda
Linda - 13.7.2016 9:30

kareta: mam to stejnesmajlik - 47.....pamatuji se na byvalou praci kde jsem vytacela kolegyni do uzasu, ze jsem tyden pred 14ti denni rodinnou dovolenou k mori nezacala balit smajlik - 68. Kazdy den hned po prichodu do prace se vyptavala jestli jsem uz zacala a co komu beru s sebou a jestli mam to ci ono a nakonec zoufale prisla v patek a prinesla mi svoje plavky at si je pujcim, protoze ja je urcite jeste nekoupilasmajlik - 68, no mela pravdu, vzdyt jsme leteli az v nedeli rano, ja v sobotu vyprala posledni veci a vecer je zabalila stylem ,ze kazdy clen rodiny vyrobil hromadku se svymi vecmi a ja to naskladala do tasek (aby deticky nemeli nadvahu a my nepriplaceli) a bylo hotovo smajlik - 34

 
kareta
kareta - 13.7.2016 9:15

Jinak já balím maximálně hodinu, takže mi to nijak závažná práce nepřipadá, asi na úrovni vynést odpadkový košsmajlik - 68

 
Bellana
Bellana - 13.7.2016 9:06

U nás balíme společně. Každý svoje věci a společné dáváme na jednu hromadu a pak z toho vytřídíme, co je zbytečné s sebou tahat. Máme trénink z doby, kdy jsme jezdili vlaky a autobusy, takže jsme dost minimalističtí. Ani dětem jsem nebalila batohy na tábor. Jen jsem před sbalením provedla kontrolu, jestli mají nezbytnosti. Co si vzali navíc, to si tahali na zádech sami, takže to byl jejich problém.

 
Bellana
Bellana - 13.7.2016 9:05

Mně to jako prkotina nepřipadá. Je to boj o moc. Je třeba se dohodnout, nastavit pravidla. Neústupnost nic neřeší. Já nejsem bojovnice. Vždycky na chvíli ustoupím a provedu výpad, až odpůrce ztratí obezřetnost v domnění, že zvítězil. Kdyby jediná jeho starost byla auto a jinak vše leželo na mně, na tuto dovolenou bych mu věci sbalila a po dovolené bych sbalila svoje věci a odstěhovala se. Nebo jeho a odstěhovala ho ze svého bytu. Raději dříve než později, až budou děti a budu uštvaná. Já si vybírala muže podle jeho matky. Syny superžen jsem z výběru nemilosrdně škrtla. Moje touha být superženou byla a je minimální.
Jestli je ale jediný problém to balení a jinak se doma chová normálně, zapojuje se do péče o domácnost a nenechává vše na Evě, vzala bych to jako drobný nedostatek, který se časem dá napravit.

 
Senedra
Senedra - 13.7.2016 8:54

No, já bych se zamyslela - jestli to byl ojedinělý případ, rozhodně bych partnera tolik nezatracovala.
Zkusila bych si s ním ještě v klidu promluvit a ne hned hnát věci do extrému stylem - tak si jeď na dovolenou s maminkou. Partnerovi bych se snažila v klidu vysvětlit, že argument " to vždycky přece dělala maminkaů jaksi nepatří mezi ty nejlepší.
U nás se postupně vyvinul postup na balení - pokud jedeme někam dál a na delší dobu, tak si napíšeme dopředu seznam, co je potřeba sbalit ( i když ten seznam je kratší a kratší, když jsme jeli naposledy na hory, tak jsem se jen manžela zeptala, kdy půjde s dětmi do půjčovny pro lyže). Nemám ráda balení na poslední chvíli ve smyslu, že bych nevěděla, kde co je, případně něco důležitého nebylo přichystané. Takže pár dnů dopředu projdu já nebo manžel tyhle nezbytné věci. Tak den, dva před odjezdem zaúkoluji děti, ať si sbalí svoje věci - tam je potřeba ještě kapku dohlížet, pak všechny věci dáme na hromadu a většinou manžel balí do tašek - umí to lépe než já. Občas nastane debata na téma, za ta či ona věc je opravdu nutná. A v den odjezdu nosíme do auta, manžel se stará o takové věci jako lyže, kola, auto... já mám na starosti doklady, léky, jídlo, kontroluji děti... Navzájem se domlouváme, co kdo už sbalil a připravil - třeba dcera musí brát denně léky, které se navíc uchovávají v chladu, tak o tom, jestli jsme je sbalili, se raději navzájem ujišťujeme několikrát. Řekla bych, že každý z nás má na starosti nějakou část, část pokrýváme společně a děti trénujeme, aby se také zapojily.

 
PEGG
PEGG - 13.7.2016 8:38

Pentlička - 13.7.2016 8:28 smajlik - 76 moje matka to dělá tátovi dodnes (je jim 80.) Jenže, když se má sám někam vypravit, je neschopný. smajlik - 66

 
PEGG
PEGG - 13.7.2016 8:36

My jeli před pár lety na dovolenou do Rakouska, celá parta. Jedna paní sbalila celé rodině, všechno nachystala, oni to napakovali do auta, jen její taška zůstala doma. Takže měla jen to, co měla na sobě. Naštěstí jela i její dospělá dcera, tak se o věci nějak podělily a přálo počasí, tak se to dalo zvládnout.
Mě by to asi rozhodilo, ale ona to vzala sportovně.smajlik - 105

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.