Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tak jsme se právě poprvé pořádně pohádali s přítelem. Chodíme spolu rok, od jara spolu bydlíme. Teď se chystáme na dovolenou, odjíždíme v sobotu a protože předtím musíme ještě spoustu věcí zařídit a v práci jsme dost vytížení, chci, aby bylo všechno včas připraveno a zabaleno. A kvůli tomu jsme se pohádali.

Jde o to, že já jsem zabalila svoje věci a pak takové ty společné, jako opalovací mléko, ručníky atd. a řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. A on na mě zůstal koukat, proč by si měl sbalit, že snad mu zabalím já. To jsem zase koukala já na něj, proč bych mu měla balit jeho věci, že netuším, co všechno si chce vzít s sebou a nemíním za té nést odpovědnost, až zjistí, že mu něco chybí.

A už jsme byli v sobě. On má za to, že balení věcí na dovolenou je věc ženy, u nich všechno pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít. On sám si v životě nikam kufr sám nebalil, vždycky se mu o to máma postarala. Řekla jsem mu, že už je dospělej (je mu 26 let) a jestli mu neuniklo, že já jaksi nejsem jeho maminka.

Strašně se urazil a rozčílil, co prý to na něj zkouším, že on musí zase připravit auto, aby bylo v pořádku a moje práce je zajistit ta zavazadla.

Já vím, že je to v podstatě blbost a ta hádka za to nestála. Máme teď takhle těsně před dovolenou tichou domácnost, ani jeden nechceme ustoupit. Já mu balit nebudu a on to okázale bojkotuje. Snad vychladne včas, abychom nakonec odjeli.

Mně by jen zajímalo, jak to je v jiných rodinách, s tím balením. Já ten jeho postoj totiž moc nechápu. Naši mě vedli k samostatnosti a co si pamatuju, tak už v nějakých deseti, jedenácti letech jsem si sama balila na školy v přírodě a na tábory. Hlavně si neumím vůbec představit, že by mi někdo jiný měl balit moje zavazadlo, přece nikdo nemůže vědět, co všechno si chci s sebou vzít? Nechápu, že jemu něco takového nevadí a ještě to vyžaduje.

Co vaši muži? Balíte jim jejich věci, nebo si balí sami? Mně osobně se do toho nechce, nerada bych se dostala do pozice, že mu budu poskytovat kompletní servis jenom proto, že pro něj je to tak pohodlnější. Ta hádka mě štve, ale ustupovat se mi nechce. Proto bych ráda znala názory ostatních, na tuhle záležitost. Předem vám děkuji.

Eva


13.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 165   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: Předchozí strana 151-165
Pentlička
Pentlička - 13.7.2016 8:28

Pokud je balení na dovolenou jediný problém, tak bych to zkousla a zabalila mu. Ale mám silné obavy, že při jeho přístupu slečna doma i dělá všecky domácí práce, protože to je přece věc ženy a maminka to vždycky taky dělala. To by pro mě byl zásadní problém.
Pamatuji si, že moje maminka nejen že balila všecko na dovolenou, ale chystala denně tatínkovi všecko oblečení včetně spodního prádla a ponožek, vybírala mu oblek a kravatu a kontrolovala, zda má čistý kapesník a vyčištěné boty.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 8:22

mam-ča: Badi: kareta: smajlik - 68smajlik - 47Takové věci mě hned napadlysmajlik - 68
A určitě bych zavolala jeho mamince, že to vždy dělala, tak to chce určitě od ní.
Sestry bývalý manžel si na dovolené zabalil plavky, dvě trička a dvoje spoďáry. Sestry předešlý partner si zas balil asi 50 igelitek, žádná taška či kufr a vše naházel na zadní sedačku auta.

Rozhodně je to varovný signál, něco není v pořádku. Kromě rození dětí dnes není ženská a mužská práce.

 
Betyyna
Betyyna - 13.7.2016 8:07

smajlik - 9 jak já se znám, tak bych se "zabejčila" ale nezabalila bych mu ani náhodou s takovým přístupem...
manželovi jsem nikdy balit nemusela, ani to nevyžadoval, a naopak v balení zavazadel je mnohem šikovnější, takže když potřebuji zabalit větší množství, tak si to nachystám a poprosím o zabalení - má to ale nevýhodu, když jedu někam sama, jak to pak narvat do zavazadla na zpáteční cestu smajlik - 68

 
kareta
kareta - 13.7.2016 8:06

Kartáček na zuby a kreditka, zabal mu to, to mu stačísmajlik - 68 Řekni, že tatínek víc věcí na dovolené nepotřeboval.
Jinak vše se dá koupit na místě, ve španělsku bude teplo, tak plavky, ručník, tričko a kraťasy. Zbytek má na sobě.
Jinak jáí se teda balívám nejdřív den před odjezdem, v místě využívám místní obchody a prádelnu, kdyby něco chybělo a nikdy nebyl problém. Jestli je zvyklý, že mu vše balila maminka, má to i své výhody, bude to patrně poslušný nevzpurný chlapec, pokud dostane ty benefity, na které byl zvyklý, jako servis. To je maličkostsmajlik - 42

 
PEGG
PEGG - 13.7.2016 8:02

Snad by se mu dalo odpustit, kdyby řekl, jé já nevím co si mám vzít, pojď mi poradit. Ale říkat, že to dělala maminka a že to očekává od své partnerkysmajlik - 66 to by mi taky vadilo.
Na druhou stranu jsou horší věci na světě, než je zabalit jednomu neschopnému chlapovi věci na dovolenousmajlik - 68
Hlavně, aby pak ještě neřekl, no tys mi nevzala to modré triko!smajlik - 76

 
orinka
orinka - 13.7.2016 7:46

Mno....asi bych si odjezd na dovolenou s takovým pokladem ještě důkladně rozmyslila. Ale asi už je to zaplacené...no, líp pro tentokrát ustoupit a navrhnout mu kompromis - ať na hromádku vyskládá to, co si chce vzít, a ty mu to nandáš do kufru. Příště ať jede radši s maminkou, na dovolené se koneckonců pozná, jestli k sobě lidi pasují anebo ne. Tam totiž není kam utéct...smajlik - 42

 
Badi
Badi - 13.7.2016 7:46

Hm... Kdyby mě slušně požádal ať mu zabalím, tak není problém. Ale co vyloženě nesnáším jsou řeči o tom, že tohle dělá ženská, tak proč by se panáček měl namáhat. A při své povaze bych ho upozornila, že by si měl dávat pozor, abych z něj tu ženskou neudělala, nebo vymyslela nějakou záškodničinu... Jedeme k moři a já mu MUSÍM zabalit? Fajn zabalím mu tlustý svetr, oteplovačky, zimní boty a pleny pro dospělé. Nelíbí se mu to? Jeho problém, chtěl zabalit - má zabaleno. smajlik - 42

 
mam-ča
mam-ča - 13.7.2016 6:58

Já bych pozvala jeho maminku, ať mu zabalí, když je "chlapeček" na to tak zvyklý,
Ale pravděpodobně by tohle byla poslední dovolená, kterou bych s ním strávila. Hlavně pozor na vynechání antikoncepce, s tímhle "dítětem" si prostě dítě nepořizuj a poohlédni se po nějakém dospělém chlapovi.smajlik - 56

 
Linda
Linda - 13.7.2016 6:48

Pokud vyjimecne omylem jedeme na dovolenou s manzelem tak obvykle si on pripravi hromadu svych veci a ja je pak spolecne s mymi a spolecnymi nacpu do zavazadla. JE to z dob cestovani hromadnymi prostredky kdy nebyl duvod, aby kazdy tahl s sebou vlastni tasku. Od dob auta pridelim manzelovi trasku at si do ni da co chce. Deti si od nejakych 10-12 roku bali sami, stylem ,ze si pripravily na postel veci co chteli s sebou, pak me zavolali a ja je skoukla stylem jestli maji dost spodniho pradla a i neco jinyho nez plavky a dal si to sami cpaly do zavazadla, ktere dostali pridelene, aby nahodou si kazda nezabalila lodni kufr a pak se divily, ze se nevejdeme do auta smajlik - 16.
Pokud jedu sama nebo s detmi staram s o vse sama, pokud jedeme s manzelem tak on se stara o auto aby bylo v pojizdnem stavu a jinak jeho pas apod = jeho problem, muj pas apod = muj problem. Je to svepravny dospely jedinec, neni nic vic nebo min nez ja tudiz nevidim duvod proc delat jeho povinnosti.
A pisatelce bych poradila, tvoje veci jsou zabalene, priteli v klidu oznam, ze mu balit nehodlas dneska ani zitra ani za rok. Rano kdyz odchazi do prace mu taky nepripravujes hromadku s oblecenim co si vzit na sebe. Ze to u jeho rodicu bylo tak ci onak je jeho rodicu zivot as ne vas. Max. bych v den odjezdu jukla do auta jestli je tam i jeho taska, ale jinak at si jede bez tasky, jeho taska = jeho problem. Pokud ustoupis budes mit za chvili na krku "ditko" jenom s tim rozdilem, ze misto reseni jeho puberty a podobnych rodicovskych radosti budes resit vas sex smajlik - 42

 
Jarča*
Jarča* - 13.7.2016 6:45

Můj manžel měl taky takové tendence, abych mu balila já. Musím říct, že ženské přede mnou, od maminky po bývalou manželku, ho v tomto směru dost rozmazlily. Dosáhla jsem tedy aspoň kompromisu, aby připravil hromádku věcí, které si chce vzít, na postel. Jenže on je schopný si na týden připravit sandály, dvě trička a trochu prádla, a nedomýšlí, že se může ochladit, pršet atd., tak stejně jako Ivi "doplňuju". Ale když mu pak něco chybí, může to vyčítat leda tak sám soběsmajlik - 16 Jinak jeho hlavní a vlastně jediná starost je auto, a na mně je všechno ostatní - společné věci, jídlo, peníze, doklady - ne, že by mě to bavilo, ale aspoň mám pod kontrolou, co s sebou máme.

 
HelenaPa
HelenaPa - 13.7.2016 6:45

Přístup "tohle přece dělávala maminka, nikdy jsem to nemusel dělat sám", mě vytáčí. Jsi snad jeho poskok? Já jsem po zkušenostech, kdy všechny moje úsluhy, pomoc, práce byly vnímány jako samozřejmost a práce kohokoliv dalšího jako pomoc mně, za kterou musím být neskonale vděčná, začala víc hájit svoje práva na volnost a menší než totální pracovní nasazení. Chvíli na mě doma koukali, když jsem doma bouchla do stolu, že tohle teda fakt ne. Ale pak pochopili a pomaličku postupně začali víc fungovat i ostatní.

U nás já balím sebe, děti, všechny společné věci, léky, doklady a pod., takže to, že si manžel zabalí svých pár švestek považuji za základní slušnost. Navíc plně souhlasím s tím, co jsem kdysi četla. Že je lepší, když si člověk balí na dovolenou sám, protože se pak na dovolené vyhnete hádkám na téma "Jakto, že jsi mi nesbalila...?"
Zkusila bych příteli vysvětlit, že on chystá společné auto, ty balíš společné věci. Osobní věci si balíte každý sám. Navíc po dovolené předpokládám, že on nebude dávat auto do pořádku. ALe ty budeš vybalovat a uklízet i společné věci a prát, sušit, žehlit a uklízet všechno prádlo, nejen svoje.

 
rychenza
rychenza - 13.7.2016 5:59

Balim pro sebe, deti a psa. Mou starosti jsou i doklady potrebne pro lidi. Muj muz bali pro sebe - on vi, co si chce vzit, jen pokud toho ma zabaleno moc, tak me necha, at mu to proberu. Dale se stara o doklady k autum atd a o techniku obecne. Kdyz se zapomene fotak, vime, ci je to chyba smajlik - 68

Balime vse na posledni chvili nebo vecer pred odjezdem. Nemohla bych balit tak dlouho dopredu, zapomnela bych, co tam je.

A v jinych vecech se pritel taky chova jako mamanek, nebo je tohle vzacna vyjimka?

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 5:24

YXH: Přesně. Přijde mi trochu na hlavu odjíždět v sobotu a mít zabaleno v úterý (dnes je sice středa. ale článek musel do redakce doputovat). Klidně balím večer před odjezdem pro oba s tím, že mužovi řeknu, ať si přinese hromádku oblečení a věci co chce sebou. Pokud se mi to zdá málo, ještě mu věc i doplním. Manžel zase chystá auto, věci na motorku, foťáky atd. podle toho, co zrovna potřebujeme. O doklady a peníze se starám já. A nemíváme závažnější problém, že by něco chybělo a ani nemáme osm kufrů. smajlik - 68

 
YXH
YXH - 13.7.2016 2:07

YXH: Jestli jste takhle neustupni oba uz po roce znamosti a hadate se kvuli takovehle prkotine, nevim co udelate az budou dulezitejsi veci. smajlik - 45 Nekdy je lepsi ustoupit a ukazat trochu ochoty vyjit vstric. Jo ale jsem ze stare skoly smajlik - 68

 
YXH
YXH - 13.7.2016 2:02

Uz od zacatku co jsme spolu se domlouvame co a jak. Po 36 letech manzelstvi uz mame zabehnutou rutinu. Mame to rozdelene. Vetsinu balim ja, ale zeptam se, co si chce manzel vzit sebou. ( tyka se to obleceni ). Jinak fotak, Ipad, kabliky na fotaky, baterky, auto a dalsi techniku nechavam na nem. Jenom si beru vlastni fotak a telefon.
Ja se staram o doklady, (letenky, pasy, hotely, vstupenky, cizi menu atd). Vsechno sama zajistuji (zase se dohodneme kam a kdy pujdeme atd), jinak delam lety a hotely atd, nepouzivame cestovku. Po pravde receno, nejde o to byt samostatny, ale o to, jak se lidi domluvi. Takze bych se ho zeptala co chce sebou a proste mu kufr zabalila. Leda jestli chces aby mel praxi az si bude balit kufry na odchodu od tebe, tak ho to nech delat. smajlik - 42 Delam si legraci, ale opravdu si myslim, ze mlcenim nic nevyresite ani jedden ani druhysmajlik - 61

 

Zvolte stranu: Předchozí strana 151-165
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.