Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tak jsme se právě poprvé pořádně pohádali s přítelem. Chodíme spolu rok, od jara spolu bydlíme. Teď se chystáme na dovolenou, odjíždíme v sobotu a protože předtím musíme ještě spoustu věcí zařídit a v práci jsme dost vytížení, chci, aby bylo všechno včas připraveno a zabaleno. A kvůli tomu jsme se pohádali.

Jde o to, že já jsem zabalila svoje věci a pak takové ty společné, jako opalovací mléko, ručníky atd. a řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. A on na mě zůstal koukat, proč by si měl sbalit, že snad mu zabalím já. To jsem zase koukala já na něj, proč bych mu měla balit jeho věci, že netuším, co všechno si chce vzít s sebou a nemíním za té nést odpovědnost, až zjistí, že mu něco chybí.

A už jsme byli v sobě. On má za to, že balení věcí na dovolenou je věc ženy, u nich všechno pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít. On sám si v životě nikam kufr sám nebalil, vždycky se mu o to máma postarala. Řekla jsem mu, že už je dospělej (je mu 26 let) a jestli mu neuniklo, že já jaksi nejsem jeho maminka.

Strašně se urazil a rozčílil, co prý to na něj zkouším, že on musí zase připravit auto, aby bylo v pořádku a moje práce je zajistit ta zavazadla.

Já vím, že je to v podstatě blbost a ta hádka za to nestála. Máme teď takhle těsně před dovolenou tichou domácnost, ani jeden nechceme ustoupit. Já mu balit nebudu a on to okázale bojkotuje. Snad vychladne včas, abychom nakonec odjeli.

Mně by jen zajímalo, jak to je v jiných rodinách, s tím balením. Já ten jeho postoj totiž moc nechápu. Naši mě vedli k samostatnosti a co si pamatuju, tak už v nějakých deseti, jedenácti letech jsem si sama balila na školy v přírodě a na tábory. Hlavně si neumím vůbec představit, že by mi někdo jiný měl balit moje zavazadlo, přece nikdo nemůže vědět, co všechno si chci s sebou vzít? Nechápu, že jemu něco takového nevadí a ještě to vyžaduje.

Co vaši muži? Balíte jim jejich věci, nebo si balí sami? Mně osobně se do toho nechce, nerada bych se dostala do pozice, že mu budu poskytovat kompletní servis jenom proto, že pro něj je to tak pohodlnější. Ta hádka mě štve, ale ustupovat se mi nechce. Proto bych ráda znala názory ostatních, na tuhle záležitost. Předem vám děkuji.

Eva


13.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 165   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
dadka
dadka - 14.7.2016 12:17

Megí: 12.21
Ale tak to nebylo myšleno, aby se žena schvátila. Prostě máme každý svoji práci. Není pro mě problém na desetidenní dovolenou vytáhnout manželovi ze skříně 10 triček, trenýrek, ponožek a pyžamo a dát to do kufru. On má taky svoje povinnosti, víme, co kdo má dělat a jsme sehraní. Jídlo na cestu zásadně neberu, auto je potom plné droblů, zvláště když s námi jedou malí vnuci. Když je cesta delší, stavujeme se někde v motorestu na jídlo.
Manžel má ve zvyku, než jde spát, uklidit celou kuchyni. Já třeba nechám něco na stole, nebo nádobí nedám do myčky a on to taky udělá bez keců, stejně jako já bez keců sbalím.

 
rychlonožka
rychlonožka - 14.7.2016 10:51

čila. Malování, opravy, změnu zaměstnání, brigádu navíc, samostatné bydlení, majetkové vypořádání, atd. Bývalý ke všemu přišel snadno. Obrátilo se to ale proti němu. Od okolí očekává posluhu, ale nejsou lidi. A on dodnes neumí pustit ani pračku. To jsou ty důsledky, které v jeho původní rodině nikdo nedomyslel.

 
rychlonožka
rychlonožka - 14.7.2016 10:49

Bellano, velmi dobře zformulované. Ano, ať to má každý doma, jak jemu i partnerovi vyhovuje. Nikdo by se neměl v ničem pro vztah důležitém nechat proti své vůli nahnat do kouta. Mělo by řešení všeho sednout oběma. Ani jeden by neměl mít pocit, že je něco na jeho úkor. Ať jde o prkotinu, kdo vynese dneska koš a nebo zásadní věc, zda má být koupě rodinné limuzíny v metalíze nebo klasickém odstínu. To je základ problémů. Tady není problém, kdo to zabalí. Tady je problém, že jeden od druhého očekává něco, co ten druhý odmítá. Ona má důvod. Odmala si balí sama. Bere jako příkoří, že by měla balit druhému a přidělávat si práci, když logicky argumentuje, že neví, co mu z oblečení je pohodlné. Za tu chvíli, co jsou spolu, to vědět nemůže. On má matku, co kolem něj skákala, díl toho problému leží na jejím přístupu, ale díl i na něm samém, že tohle dokáže říct. Já bych se za to styděla. Poněvadž dát si to tašky pár hadrů nemůže být až takový problém. Ona po něm nechce upéct dort či uvařit kung pao. Chce, aby si na jejich první dovolenou zabalil aspoň své svršky. Jinak Evo, my starší v tomhle problému vidíme samozřejmě další věci, kam Vy, jako mladá, ještě nedohlídnete. Umíte si tohohle chlapa představit v situaci, kdy jste v nemocnici na rizikovém těhotenství s druhým dítětem, a na něm leží celá domácnost řekněme s předškolákem, úklidem, vařením, každodenním vypravováním do školky, nákupy.....Já teda ne. A to je Váš problém. Ne ta cestovní taška, která je mezi vámi dneska....Jinak dodám, že můj bratr doma prstem nehnul na můj úkor a že dneska obstará domácnost i děti sám. Když to švagrová začala kočírovat podle svého, moje matka obracela oči. Ona po něm chudákovi chce, aby vykoupal dítě a je na mateřský! Táta by mě hnal! Mlč a nemontuj se do toho. Poradila jsem jí. Chceš, aby ona dopadla jako Ty? Bylas unavená? Byla. Nojo, ale on přišel z práce! No a co. Povídám. Ona má práci s dítětem celý dny. Chtěl dítě? Chtěl. Ať pomůže. Díkybohu, moje matka se do snachy bála pustit. Proto to u nich fungovalo. U nás bohužel ne. Já měla taky na krku všechno sama. Já byla na to zvyklá z domova - dělat služtičku, a můj bývalý byl opečován rodiči i prarodiči. Má nevýhoda v mládí je výhodou nastupujícího stáří. Prošla jsem ledačíms a spoustu věcí se nau

 
Piafka
Piafka - 14.7.2016 10:23

Bellana: Jak pravdivé a skvěle napsané...

 
Bellana
Bellana - 14.7.2016 10:16

surika7: Ty používáš označení feministka jako nadávku. Já se za feministku považuji a rozhodně jsem vděčná těm feministkám a feministům, kteří nám vybojovali volební právo, právo na vzdělání a (sice ne moc uplatňované) právo na stejnou odměnu za stejnou práci. Jak si lidé ve svých vztazích rozdělí povinnosti považuji za věc těch dvou. V dnešních městských domácnostech nejsou mužské a ženské práce. Co je ženského na vaření, když většina světových šéfkuchařů jsou muži? Co je ženského na mytí nádobí? Ono to snad někoho naplňuje pocitem štěstí, že se může ráchat ve špinavé vodě? Co je ženského na naplnění myčky a jejího vyskládání? Co je mužského na vyměnění žárovky? Kolikrát ročně je třeba vyvrtat díru na pověšení obrazu? Co je mužského na zkontrolování tlaku v pneumatikách a odvezení auta do servisu? Teď si nějak nemohu vzpomenout na žádnou "mužskou" práci v bytě, kterou je třeba dělat dostatečně často, aby se to vyrovnalo tomu tisíci drobných činností, které jsou nazývány "ženskou" prací a je třeba dělat je denně. Když má někdo potřebu rovnat denně třásně na koberci, je to jeho volba, ostatní do toho nemá tahat, ale ani jim vyčítat, že je kvůli tomu udřený. Ale to je něco jiného než když jeden na toho druhého hodí zodpovědnost za své věci, protože jeho maminka mu všechno strčila pod nos.

 
illča
illča - 14.7.2016 10:16

smajlik - 68 Syn i manžel se balí sami (v případě manžela jen kontroluji a přidávám dobré rady smajlik - 68, synovi do toho nekecám) .

Ale zabalit manželovi věci na dovolenou, to zas není taková tragedie - pokud si necheš úplně pokazit dovolenou,tak udělejte kompromis - zabalte jeho věci společně. Třeba je fakt bezradný ...když to ( ve svém věku smajlik - 68 ) nikdy nedělal. Tobě už věci ke sbalení naskakují do hlavy automaticky, on by s tím mohl mít problem a na něco důležitého zapomenout. Hlavně, aby se u toho neoháněl maminkou, to by mi tedy taky dost lezlo na nervy. Žije přece s tebou.

 
Bellana
Bellana - 14.7.2016 9:57

Občas mi jde moje tchyně na nervy, ale jedno jí musím uznat: svého syna nerozmazlila. Nedělala za něho věci, které mohl udělat sám. Naučila ho, že je třeba domluvit se, kdo co udělá a co je čí zodpovědnost. Odkoukal, že i žena má právo realizovat se profesně a že domácnost není jen její starost. Že teplá večeře je něco, co je příjemné, ale ne nezbytné. Jen prát a žehlit ho nenaučila a já taky ne. Já zase neumím řídit auto a musí to dělat on.
Eva a její partner teď mají možnost naučit se spolu řešit konflikty a nedorozumění. Od toho koneckonců společné bydlení je. Když se to oba nenaučí, mohou od sebe odejít, dokud nemají děti. Život není tak dlouhý, aby člověk zůstával s někým, kdo na něho hází zodpovědnost za všechny nudné běžné věci. Jsou ženy, které naplňuje radostí, když na nich jsou ostatní závislí a neumějí si bez nich ani utřít nos. Budiž jim to přáno. Já je ani neobdivuji, ani nelituji. A v žádném případě neříkám ani své dceři ani své snaše, aby svým manželům pro klid v rodině poskytovaly plný servis. Syna bych za takový požadavek přetáhla potěhem. Zeťovi bych taktně vysvětlila, že služku měl hledat v jiné rodině.

 
kareta
kareta - 14.7.2016 9:46

Ad auto, španělsko autem je darda, třeba čistí klimu, aby cestou nechcípli a montuje kulomet na padouchy a loupežníky na cestách:smajlik - 68
Nejlepší je cestovt se starýma hnusnýma hadrama, který se tam nechají a je důvod nakoupit suvenýrová trika, šatičky, botičky, trenýrky, sombrera, a vlastně všechno.smajlik - 19

 
surika7
surika7 - 14.7.2016 9:35

sharon....asi to vidíte podobně a bude to tím, že nejsme již zajíci a život nás naučil poznat pravé hodnoty života smajlik - 105

 
sharon
sharon - 14.7.2016 9:23

surika7: smajlik - 47....přesně , jako u blbejch na půdě v sedm hodin ránosmajlik - 68.......jejich starosti na mou hlavu......smajlik - 63

 
Linda
Linda - 14.7.2016 9:03

Renee: 13.7.2016 19:18 smajlik - 47 tak to jsme dve co to nechapou smajlik - 26. Auto pouzivam denne, nevidim rozdil dojet 80km do prace a zpet a nebo 1100km do cech - bud funguje a je to ok a nebo se nekde posejri a pak volam SOS a oni se o nej (a o me a naklad) postaraji. Nehodlam vozit s sebou naradi apod blbosti, uz se vidim jak stojim na dalnici v odstavnem pruhu a neco sroubuju na aute smajlik - 16. Dojde mi neco cestou (napr kapalina do odstrikovacu, chcipne nejaka zarovka apod) tak to koupim na nejblizsi benzice pri tankovani.

 
HelenaPa
HelenaPa - 14.7.2016 8:59

Ivi: U nás teda taky udržujeme auto průběžně, výbavu mám taky pořád (autem jezdíme denně do práce). Takže na dovolenou ho není potřeba jakkoliv významněji chystat. Maximálně dolít ostřikovače a cestou pak natankovat.

 
Kadla
Kadla - 14.7.2016 8:57

Renee: No, já to s autem dělám taky tak. Ale když jsem ještě byla vdaná, tak manžel auto před odjezdem na dovolenou vyluxoval, umyl, dofoukal kola, doplnil provozní tekutiny, natankoval benzín, namontoval držáky na kola a upevnil kola.. Polovina věcí podle mne zbytečná, ale on to tak prostě cítil... Takže jo, příprava auta může dát práci... záleží na tom daném jedinci.

 
Piafka
Piafka - 14.7.2016 8:51

Megí: rychlonožka: smajlik - 47

 
Megí
Megí - 14.7.2016 8:14

Ivi: celé balení bych rozdělila na dvě skupiny:
a) společné - JSOU rozděleny spravedlivě, a to takto - on připraví auto x ona připraví společné věci typu opalovací potřeby, osušky, atd...
b) osobní - NEJSOU rozděleny spravedlivě - ona připraví své osobní věci (svá trika, svoje plavky, svoje spodní prádlo, svoje ponožky, svoje kalhoty....) a pak zase ONA má připravit jeho osobní věci??? (jeho trika, jeho plavky, jeho spodní prádlo.... atd.?)
Já to nevidím jako truc, jen jako neschopnost pána zajistit své základní věci a nandat je na hromádku, protože to "nikdy nedělal, to maminka!" smajlik - 36
Je, samozřejmě, možné, že článek není přesně podle toho, jak to proběhlo. Ale my tu diskutujeme na základě faktů, které máme. Jestli jsou upravené nebo ne, není v tuhle chvíli podstatné. Píšu, jaký mám názor na to, co mám k dispozici...
A ano, možná je to prkotina, možná je to ale jen jeden z prvních kamínků velké mozaiky...

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.