Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tak jsme se právě poprvé pořádně pohádali s přítelem. Chodíme spolu rok, od jara spolu bydlíme. Teď se chystáme na dovolenou, odjíždíme v sobotu a protože předtím musíme ještě spoustu věcí zařídit a v práci jsme dost vytížení, chci, aby bylo všechno včas připraveno a zabaleno. A kvůli tomu jsme se pohádali.

Jde o to, že já jsem zabalila svoje věci a pak takové ty společné, jako opalovací mléko, ručníky atd. a řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. A on na mě zůstal koukat, proč by si měl sbalit, že snad mu zabalím já. To jsem zase koukala já na něj, proč bych mu měla balit jeho věci, že netuším, co všechno si chce vzít s sebou a nemíním za té nést odpovědnost, až zjistí, že mu něco chybí.

A už jsme byli v sobě. On má za to, že balení věcí na dovolenou je věc ženy, u nich všechno pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít. On sám si v životě nikam kufr sám nebalil, vždycky se mu o to máma postarala. Řekla jsem mu, že už je dospělej (je mu 26 let) a jestli mu neuniklo, že já jaksi nejsem jeho maminka.

Strašně se urazil a rozčílil, co prý to na něj zkouším, že on musí zase připravit auto, aby bylo v pořádku a moje práce je zajistit ta zavazadla.

Já vím, že je to v podstatě blbost a ta hádka za to nestála. Máme teď takhle těsně před dovolenou tichou domácnost, ani jeden nechceme ustoupit. Já mu balit nebudu a on to okázale bojkotuje. Snad vychladne včas, abychom nakonec odjeli.

Mně by jen zajímalo, jak to je v jiných rodinách, s tím balením. Já ten jeho postoj totiž moc nechápu. Naši mě vedli k samostatnosti a co si pamatuju, tak už v nějakých deseti, jedenácti letech jsem si sama balila na školy v přírodě a na tábory. Hlavně si neumím vůbec představit, že by mi někdo jiný měl balit moje zavazadlo, přece nikdo nemůže vědět, co všechno si chci s sebou vzít? Nechápu, že jemu něco takového nevadí a ještě to vyžaduje.

Co vaši muži? Balíte jim jejich věci, nebo si balí sami? Mně osobně se do toho nechce, nerada bych se dostala do pozice, že mu budu poskytovat kompletní servis jenom proto, že pro něj je to tak pohodlnější. Ta hádka mě štve, ale ustupovat se mi nechce. Proto bych ráda znala názory ostatních, na tuhle záležitost. Předem vám děkuji.

Eva


13.7.2016   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 165   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Balení na dovolenou. Hádka s přítelem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Renee
Renee - 13.7.2016 19:10

Zajímavý požadavek od pána. Kdyby ho na mě vznesl můj muž, asi by zavazadlu potom dost divil. Já totiž ani netuším, kde se v bytě nachází některé jeho osobní věci (do věcí si nelezeme) a co by si vlastně s sebou chtěl vzít smajlik - 16 Určitě bych mu vybrala oblečení, které si s sebou vzít nechtěl a to by se mu pramálo líbilo - na svůj styl je dost háklivý.
Senedra: Když oni jsou některé signály v počátečním stádiu spolužití natolik varující, že by jim člověk věnovat pozornost ve vlastním zájmu opravdu měl smajlik - 26 Přehlížet se je často nevyplácí. Já kdysi začala bydlet s jedním pánem a hned první večer jsem se pustila do přípravy večeře. Neměla jsem v té době s vařením žádné zkušenosti, teprve jsem se učila. A jelikož jsem ještě neměla "ošahané" spotřebiče v novém bytě, stalo se to, že jsem večeři spálila. Nikdy nezapomenu na to, jakou scénu ten tehdejší partner ztropil. Nejdřív na mě řval, jak se mi to mohlo proboha stát, když je to tak jednoduché. Na to jsem opáčila, že v tom případě se měl přípravy večeře chopit on. Podíval se na mě jako na UFO a zeptal se, jestli jsem se nezbláznila - kdo to kdy viděl, aby vařil muž, to je přece typicky ženská práce! Ale to nebylo všechno, zbytek dne se mnou neprohodil ani slovo. Aby mě vytrestal za zkaženou večeři a zároveň za tu neskonalou drzost (jak jsem se později dozvěděla). Já tele zamilované jsem to celé přešla s tím, že to byl určitě jen takový úlet a že se to dá do pořádku. No, nedalo. Podobných scén mi za následné společné soužití předvedl nespočet a typicky ženskou prací pro něj bylo absolutně všechno v domácnosti, jak se ukázalo smajlik - 48 Kdybych dala na ty prvotní varovné signály a nepřehlížela je, mohla jsem si ušetřit spoustu nervů a ztraceného času, protože jsem od něj stejně nakonec utekla... smajlik - 63

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 19:04

Arna: Ale ty nevíš, jestli si umí nebo neumí zabalit. Ta věta o balení maminky mohla být míněna vážně a nebo to mohl být nepovedený pokus o vtip. Ty nevíš, jak na to reagovala slečna. Pokud opravdu míní větu o nesení zodpovědnosti za zapomenutou věc vážně, potom si neměla pořizovat vztah. Pracovat na vztahu tím, že ty umyješ dvě lžíce a já dvě vidličky, aby to bylo naprosto spravedlivé je jaksi mimo, nefunguje to. A nikde jsem se nedočetla, že mu nabídla, že tedy mu sice nezabalí, ale dojede natankovat, vyčistí auto a zkontroluje potřebné nářadí. To aby nebyla ona "mamánek", protože doma to u nich dělal tatínek. Přijde mi to celé ujeté. A pokud mu řekla, aby si zabalil týden dopředu a ještě mu vytmavila, že nemíní nést odpovědnost vůbec za nic, co se ho týká, tak se moc nedivím, že se urazil (to je jednání šéfa s vychováním řeznického psa). Jenže my ani nevíme, jestli se první urazil pán nebo slečna. To co slečna napsala je jen pohled jedné strany - a je docela známé, že hodně lidí vidí a slyší to, co chce a co se jim zrovna hodí. Proto si myslím, že odsudky nejsou na místě. smajlik - 75

 
Arna
Arna - 13.7.2016 18:34

Senedra: melda: Ivi: Každý článek je trochu přikreslený, ale hlavní problém je jasný. 26-letý muž si neumí sbalit zavazadlo na dovolenou a nemíní to dělat.

tornado-lou: Miláčku, měli bychom radši vyjet dříve, co kdyby byla zácpa a nestihli bychom divadlo, oslavu,odlet letadla,....
Broučku, měla bys to prádlo ze zahrady sundat, možná bude pršet a zmokne to....

To je komunikace šéfa s podřízeným? No, divný názor. To tedy fakt nevím kde žiju.

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.7.2016 17:43

Arna: znova. ona mu řekla co má jít udělat, kdy to má jít udělat a ještě za něj předjímala co všechno negativního se stane, když to neudělá. řekla jsem mu, aby si taky už zabalil, ať pak není zbytečně ve stresu. takhle mluví buď šéf s podřízeným a nebo maminka na batole. není to partnerská komunikace. když na někoho budu mluvit jako na batole, tak se bude chovat jako batole a ne jako partner.

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 17:37

melda: Přesně! smajlik - 47 Když někdo píše podobný článek, tak si to vždycky upraví, aby z toho vyšel když ne se ctí, tak alespoň co nejlíp. smajlik - 75

 
melda
melda - 13.7.2016 17:30

Arna: a jak vzdycky rikam... nic neni jednostranne... by me zajimalo, co by sem napsal on

 
melda
melda - 13.7.2016 17:29

Ivi: smajlik - 47

 
Senedra
Senedra - 13.7.2016 17:25

Mě tady fascinuje, jak někdo z krátkého článečku naprosto přesně uhodne, jak se jeden nebo druhý chovají v reálu, jak by to vypadalo těsně před odjezdem, jestli slečna do partnera hučela nebo naopak on se na ní utrhl... Sama autorka píše, že se jednalo o první konflikt, co spolu chodí a bydlí. Takže bych hned nebalila kufry sobě nebo jemu a zkusila si všechno v klidu vyříkat, domluvit se o svých představách, o představách toho druhého a zkusila najít nějaký kompromis. Asi to s pánem nebude tak zlé, když až po pár měsících společného bydlení z něj vypadla taková kravina. Jasně, mohl to říct jinak nebo třeba slečnu poprosit, aby ona sbalila, ale oba se učí ve svém ztahu spolu vyjít. Kdyby každý hned po první hádce balil kufry, tak za chvíli lidstvo vyhyne nebo se všechny děti budou rodit ze vztahů na jednu noc nebo z umělého oplodnění.

 
Ivi
Ivi - 13.7.2016 17:09

Arna: Ale ty nevíš, co by pán udělal večer před odjezdem. Ani ta slečna to neví, protože mu nedala šanci to ukázat. Možná, že by se stejně dětinsky oháněl balením maminky a možná by si vzal tašku, hodil do ní tři trička a mohli by jet. smajlik - 64smajlik - 68 Odsuzovat někoho tímto způsobem myslím nejde. A upřímně, mě kdyby slečna řekla týden před odjezdem, až si hned zabalím, tak bych ji poslala někam. A zabalení kosmetiky "potřebné" před opalováním, během opalování, po opalování, před sprchováním, po sprchování a mazání před spaním by mě spíš obtěžovala než abych ji pochválila. Ale nikdo z nás do konkrétního vztahu nevidí, tak nám nepřísluší soudit. Můžeme tak leda říct, jak to máme doma my. A z diskuze mi vyplývá, že balí ten kdo je na balení šikovnější a nebo má víc času a talentu. Takové ty radikální teroristické názory !já bych nikdy" neberu v potaz, protože to obvykle v reálu není pravda.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 16:55

melda: Meldo, prosím tě, pochop!!! Ten pitomec by si nezabalil ani hodinu před odjezdem. Tady nejde o to jak dopředu se balí, ale že on to dělat nebude, protože to vždy dělala maminka

 
melda
melda - 13.7.2016 16:44

no teda, kdybych mel odjizdet v sobotu na dovolenou a bylo mi receno, at si v utery zabalim, tak bychom se asi taky neshodli...
u nas to funguje tak, ze se bali tak hodinu pred odjezdem... je zbytecny balit driv, protoze se ruzne pridava, tak by muselo furt prebalovat stejne smajlik - 68

 
Arna
Arna - 13.7.2016 16:25

tornado-lou: Přečti si to všechno pomalu znova, pak pochopíš že nad ním nestála, nehučela, žádné protektorské chování.
Ostatně, že to nikdy nedělal, tak se to naučí. Myslím že maminka doma i vařila, prala, uklízela, tak to taky asi nedělá. Pak z toho vzikají ty uštvané ženské jak se tu občas dočteme.

Ä ještě jeden příklad a opravdu ze života, z mé práce:
Přijmuli jsme na onkologickou léčbu paní, ve vážném stavu, léčba je zdouhavá, 5-6 týdnů, pak je nutný klid, rekonvalescence. No a za tou paní přijel manžel a ptal se kdy jí pustíme domů. Když jsme mu řekli že tam bude několik týdnů, tak to nemohl pochopit, že on ji doma potřebuje, že mají dobytek, pole, on má moc práce a kdo mu bude vařit,.... Ten pán si jistě neuměl ani zabalit kufr.

 
Arna
Arna - 13.7.2016 16:15

tornado-lou: Každou rozumnou ženu zarazí fakt, že si dospělý člověk neumí zabalit.
"...pro všechny balila maminka, protože ví nejlíp, co je potřeba vzít..."

Ale jak má Eva po pár měsících vědět co si ten mamánek bere na dovolené?
Ostatně, jak je psáno v článku, urazil se chlapec.

 
tornado-lou
tornado-lou - 13.7.2016 16:02

Arna: 13.28 jo, to je úplně přesně jako u nás.
Já: jiříčku, obleč se.
Jiříček: nereaguje
Já: jiříčku, obleč se.
Jiříček: mrrrrrr.
Já: Jiří!
Jiříček: mě se nechce, obleč mě ty.
úplně totéž. ale jiříčkovi jsou čtyři.

prostě, když nad ním eva bude stát a hučet do něj aby si zabalil, tak je to stejně maminkovsky protektorský chování, jako kdyby mu sama zabalila. o samostatnosti nemůže být řeč a práci jí to neušetří. čili tím ničeho nedosáhne.

 
bizuna
bizuna - 13.7.2016 15:59

Manželovi nachystám věci, které si většinou bere a on si doplní, vyhodí, vymění, co chce. Stejně tak jsem to dělala synům tak od 10 let. Před odjezdem se ptám, jestli mají doklady, mobil, nabíječku atd.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.