Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Nežijeme spolu, ale vedle sebe. Má to cenu?

Nežijeme spolu, ale vedle sebe. Má to cenu?

Jsme spolu s partnerem už osm let, máme dvouleté dítě. Svatba zatím není na pořadu dne, ačkoli já bych se vdávala ráda. I když dnes vlastně nevím. On se k tomu moc nemá, podle něj je to jen zbytečný kus papíru. Já to vidím jinak, nicméně nikdy jsem na něj v tomto ohledu nijak nenaléhala. Vlastně se o nás o svatbě prakticky vůbec nemluví už několik let.

Víc mne trápí, kam se náš vztah dostal. Nevím, možná chci moc, třeba je to tak v partnerství po určité době normální. Proto jsem se rozhodla sem napsat a zeptat se, jak to máte doma s partnery vy.

Od doby, co se nám narodil syn, mám totiž pocit, jako bychom nežili spolu, ale spíš vedle sebe. Dokud jsem byla pracovně aktivní a neuvázaná i mrněte, bylo všechno v pořádku. Měli jsme spoustu společných aktivit, sportovali jsme, jezdili na výlety, chodili do kina, na návštěvy k přátelům a tak.

Dítě jsme si oba přáli, i on, nebylo to tak, že bych ho nějak ukecala. Když jsem otěhotněla, byl šťastný a po narození malého taky. Opravdu velmi. První dva, tři měsíce, byl takřka příkladný otec, po mém návratu z porodnice s námi byl dva týdny doma a pomáhal, pak chodil z práce rovnou domů a syna si užíval. Jenže potom začalo jeho nadšení pomalu upadat, asi zjistil, že mu malé miminko a žena na mateřské nějaké zábavné podněty neskýtají a začal se od nás pomalu „trhat“.

Nejdřív obnovil pravidelné docházení do posilovny a každou sobotu kolo s kamarády. To mi připadalo naprosto normální, jenže bohužel nezůstalo jen u toho. Postupně přidával další vlastní aktivity, takže s námi byl kolikrát jen jeden večer v týdnu. Řekla jsem mu, že bych potřebovala a uvítala, kdyby své zájmy malinko zkorigoval, aby měl více času i na rodinu. Chvilku se pokusil, ale po pár týdnech se vrátil zpět ke svému modelu.

Nejhorší na tom všem je, že když už je doma, tak sedí u PC, se mnou téměř nekomunikuje. Sex máme dvakrát do měsíce, dřív byl ale velmi náruživý. Přitom já o sebe hodně dbám, všechna těhotenská kila jsou dávno pryč, nechodím doma jako cuchta. Moc si to nepřipouštím, ale mám obavu, jestli mi není nevěrný.

Náš rodinný život je v podstatě na nule. On se sem prakticky chodí vyspat, vzít si čisté prádlo, občas si pohraje se synem, ale většinou chodí až když malý už spí. Dřív jsem se mu snažila vysvětlit, aby na nás víc myslel, ale reagoval pokaždé velmi podrážděně, já nemám ráda hádky a dusno, tak jsem se vždycky stáhla. A tak o tom teď prakticky nemluvím, jen tiše trpím. Jediné plus na tom všem je, že nás finančně zabezpečí. Já mám jenom mateřskou, která mi celá zůstává, on hradí veškeré výdaje, řeší to tím, že mi každý měsíc posílá na můj účet dostatečnou částku, abych mohla všechno poplatit.

Jenže to mi připadá samozřejmé, že nás zabezpečí. Neměl by to být jeho jediný klad a přínos, který vloží do rodiny, kterou založil. Připadám si hrozně sama, syna miluji, je báječný, hodně se mu věnuju a těším se, že až začne konečně jaro, začnu s ním chodit na různé výlety a akce, už není miminko a možnosti se nám hodně rozšířily. Velmi mne ale mrzí, že to plánuju sama, partner se k ničemu nemá, odmítá prakticky cokoli, co navrhnu. Nejde se mnou ani do kina, nepozve mne na večeři, přitom hlídání máme, mí rodiče jsou ochotni pohlídat kdykoli.

Je mi smutno. Na první pohled mi nic nechybí, ale je to jen zdání. Přemýšlím, jestli má cenu takový vztah udržovat, partner o nás patrně nějak valný zájem nemá, radši tráví čas s někým jiným. Jestli jsou to jen přátelé, nebo je v tom i nějaká milenka, netuším a snad po tom ani pátrat nechci. Ale lehko mi není.

Snažila jsem se popsat svou situaci, jak ji cítím a vnímám. Vím, že se jedná jen o můj pohled na věc, ale přesto bych vás ráda požádala o vaše zkušenosti a názory. Moc děkuju.

Jana


2.4.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 162   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nežijeme spolu, ale vedle sebe. Má to cenu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Verera
Verera - 2.4.2013 13:01

Bellana: To máš pravdu, když byly mým dětem 3 roky, našly si každý oblast, která je zaujala a já jsme měla co dělat, abych si doplnila vzdělání a mohla se s nimi o tom bavit. Syn měl astronimické období, přinutil mě naučit se poznávat souhvězdí a v noci jsme ho ve spacáku vynášeli na zahradu, abychom pozorovali meteory. to teda bavilo všechny.

Dcera se zase zaměřila na zvířata a poznala kdejakou potvoru, o které já jsem v životě neslyšela, později se doučila i latinské názvy, i to mi docela rozšířilo obzory.

Se tříletými dětmi se dá dělat spousta věcí, pokud je člověk bere jako osobnosti a nezachází s nimi jako mrňaty. Ony už to mrňata nejsou a mají osobitý pohled na svět a velice trefné dotazy.

 
Verera
Verera - 2.4.2013 12:55

Nemám čas číst všechny příspěvky, ale mám pocit, že spolu moc nemluvíte. Nebo aspoň ne tím způsobem, který by mohl fungovat. Pokud přijde domů a ty ho zahrneš výčitkami co všechno ti vadí , dostaneš ho do situace, kdy se nutně začne bránit aniž by poslouchal co se mu to vlastně snažíš říct. Aspoň většina lidí takhle reaguje.

Co to zkusit trochu jinak, v klidu, spíš se ho ptát a slyšet jeho názor na to, jak by měla vyše rodina dál fungovat. A postupně ho cílenými dotazy nasměrovat k tomu, že že ty se budeš starat o domácnost a o dítě a on se bude bavit, že tak mu to připadá správné. Možná jen neví, co by se dalo dělat , aby to bavilo všechny.

Samozřejmě, pokud má milenku, nebude to fungovat, ale může to být jen stereotyp. Jak reaguje, když navrhneš udělat si víkend jen pro sebe, třeba s tím, že program necháš na něm, pokud nemá zájem, je něco dost špatně, pak v tom asi bude i něco jiného.

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 12:41

Arna: njn, ale ukaz mi dneska zodpovednyho chlapa, ze :(

 
Monik
Monik - 2.4.2013 12:38

Bellana: 12:04 Souhlasim.
Ovsem kdyz to vezmu dle tveho prirovnani, tak si rikam, co to jsem za cloveka? smajlik - 76smajlik - 68 Nase deti jsou hrozne hyperaktivni, zlobivy, drzy a dcera ma na vsechno odpoved smajlik - 42 smajlik - 68 Nudny rozhodne nejsou. Spis bych obcas potrebovala aby byly smajlik - 72smajlik - 68

Jinak si myslim, ze debata zda pana bavi nebo nebavi se detem venovat a koho co vlastne bavi je v Janinem pripade trochu mimo.
On k diteti neprisel nedobrovolne, bylo to jeho svobodne rozhodnuti. A kdyz udelam nejake rozhodnuti, tak si taky musim nest nasledky toho rozhodnuti. A pokud ty nasledky nest nechci nebo nezvladam, povazuji to za nezodpovednost ci utek od reality a tudiz zbabelost a neochotu na sobe zapracovat smajlik - 26
A nekdo to pochopi a hodne mu to prinese a obohati a nekdo to holt nepochopi a nikam se neposune smajlik - 26
Pokud nechci mit deti, tak si je neporidim. Pokud se tak stane proti me vuli, tak to vezmu se vsim vsudy zodpovedne a postavim se k tomu celem.
Pokud je chci, poridim si je, tak neni o cem smajlik - 26
A vymlouvat se nasledne, ze jsou deti nudny a ze nevim jak si s nima hrat apod. povazuju za pohodlnost, alibismus, nevyzralost. A v Janine pripade i za neco horsiho, protoze tam nejde o nezajem se venovat diteti, ale i partnerce, ktere jsem se do te doby x let venoval a problem nebyl?

 
Arna
Arna - 2.4.2013 12:36

Stanik: Kdyby ten Jany přítel řekl rovnou že dítě chce, ale nebude se mu věnovat, možná by si to i Jana rozmyslela. Nikdo nevíme jak dlouho nás to dítě bude bavit. Většina chlapů se těší a po porodu má "novou hračku", ale pak ho to omrzí. Jen opravdu zodpovědný rodič pochopí že dítě nejde ostrčit jako hračku, že i jeho záliby musí omezit, alespoň na určitou dobu.

 
Arna
Arna - 2.4.2013 12:33

Stanik: No, počkej, postarat se materiálně není dostačující.
Kdysi dělali výzkum s dětmi v nějakém domově či sirotčinci. Skupince dětí věnovali pozornost a krom hygieny a jídla si s nimi hráli a mazlili se. S druhou noc, jen přebalit, nakrmit, bez emocí. Která skupina dětí víc prospívala? Nemusím asi psát,že některé děti z té druhé skupiny i umřely.

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 12:33

Arna: ale to vis, ze si to nemyslim. Ze to kazdeho bavi...lae pak nechapu, proc si dite porizuje. Zenska by si mela uvedomit, ze starost proste lezi hlavne na ni, tak to je, at si o emancipaci kecame, co chceme.smajlik - 58

 
Arna
Arna - 2.4.2013 12:30

Ale ten fór je super, moc mě pobavil, musím si ho pamatovat.smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 12:29

Bellana: hle ale on se stara... zabezbecil babu, maji co jist, maji se fajn a maji kde bydlet. to neberu jkao "nestarat se". Buhvi totiz jak to bylo. Mozna ho po tech prvnich dvou tydnech kdy byl s nimi doma uz k nicemu poradne nepustila.. protoze " ona to udela nejlip".. takovych jsem taky par videla.
Nestarat se beru jkoa: neplatit alimenty, neposkytovat dostatek prostredku na domacnost, remcat, ze je poskytuju apodobny veci... ale tohle bych tak strasne nevidela.

 
Arna
Arna - 2.4.2013 12:28

Stanik: Myslíš že každou matku baví uspávání dítěte? Obzvlášť když jí v kuchyni stojí neumyté nádobí, v koupelně nevyprané prádlo a nevyžehlené košile pro stvořitele dítěte?

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 12:27

Bellana: no to me taky nebavi, to chapu.

 
Bellana
Bellana - 2.4.2013 12:20

Stanik: Já tedy mám migrénu spíš ze žvástů o hadrech a kosmetice, což jsou oblíbená témata babinců.

 
Bellana
Bellana - 2.4.2013 12:18

Stanik: Asi sis ještě nepovídala s tříletým dítětem o hvězdách. O tom, jestli fotony ze Slunce jsou rychlejší než fotony ze svíčky, o mimozemských civilizacích. Já vím, zní to jako něco nereálného, ale to byly hovory, které jsme se synem vedli, když byla dcera ještě v hlubokém kočárku, nebyly mu tedy ještě čtyři. A nebyl to můj nápad, abychom mluvili zrovna o tomto, prostě někde něco zaslechl a rozvíjel to. Cizí lidi to vyčerpávalo, my se bavili. Ale pořád je to totéž - člověk, který nevychovává své dítě, si nezaslouží soucit. Ať už je to muž nebo žena. Dítě se na svět nedostává nedopatřením, ale vůlí jeho rodičů, tudíž jsou oba povinni se o ně starat. Nevážím si lidí, kteří se této svojí povinnosti zbaví. Mohou být odborníci, ale jako lidí si jich nevážím. Holt to mám jinak než ty.

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 12:07

Bellana: to sice nemam, ale po dvou minutach takoveho "rozhovoru" mi natupuje migrena, co nadelam smajlik - 99

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 12:06

Bellana: práce je jiná kapitola, tam chodim nikloiv pro zavbavu ale pro obživo, jablka s hruskama bych nemichala.smajlik - 66

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 949.
Archiv anket.