Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Nežijeme spolu, ale vedle sebe. Má to cenu?

Nežijeme spolu, ale vedle sebe. Má to cenu?

Jsme spolu s partnerem už osm let, máme dvouleté dítě. Svatba zatím není na pořadu dne, ačkoli já bych se vdávala ráda. I když dnes vlastně nevím. On se k tomu moc nemá, podle něj je to jen zbytečný kus papíru. Já to vidím jinak, nicméně nikdy jsem na něj v tomto ohledu nijak nenaléhala. Vlastně se o nás o svatbě prakticky vůbec nemluví už několik let.

Víc mne trápí, kam se náš vztah dostal. Nevím, možná chci moc, třeba je to tak v partnerství po určité době normální. Proto jsem se rozhodla sem napsat a zeptat se, jak to máte doma s partnery vy.

Od doby, co se nám narodil syn, mám totiž pocit, jako bychom nežili spolu, ale spíš vedle sebe. Dokud jsem byla pracovně aktivní a neuvázaná i mrněte, bylo všechno v pořádku. Měli jsme spoustu společných aktivit, sportovali jsme, jezdili na výlety, chodili do kina, na návštěvy k přátelům a tak.

Dítě jsme si oba přáli, i on, nebylo to tak, že bych ho nějak ukecala. Když jsem otěhotněla, byl šťastný a po narození malého taky. Opravdu velmi. První dva, tři měsíce, byl takřka příkladný otec, po mém návratu z porodnice s námi byl dva týdny doma a pomáhal, pak chodil z práce rovnou domů a syna si užíval. Jenže potom začalo jeho nadšení pomalu upadat, asi zjistil, že mu malé miminko a žena na mateřské nějaké zábavné podněty neskýtají a začal se od nás pomalu „trhat“.

Nejdřív obnovil pravidelné docházení do posilovny a každou sobotu kolo s kamarády. To mi připadalo naprosto normální, jenže bohužel nezůstalo jen u toho. Postupně přidával další vlastní aktivity, takže s námi byl kolikrát jen jeden večer v týdnu. Řekla jsem mu, že bych potřebovala a uvítala, kdyby své zájmy malinko zkorigoval, aby měl více času i na rodinu. Chvilku se pokusil, ale po pár týdnech se vrátil zpět ke svému modelu.

Nejhorší na tom všem je, že když už je doma, tak sedí u PC, se mnou téměř nekomunikuje. Sex máme dvakrát do měsíce, dřív byl ale velmi náruživý. Přitom já o sebe hodně dbám, všechna těhotenská kila jsou dávno pryč, nechodím doma jako cuchta. Moc si to nepřipouštím, ale mám obavu, jestli mi není nevěrný.

Náš rodinný život je v podstatě na nule. On se sem prakticky chodí vyspat, vzít si čisté prádlo, občas si pohraje se synem, ale většinou chodí až když malý už spí. Dřív jsem se mu snažila vysvětlit, aby na nás víc myslel, ale reagoval pokaždé velmi podrážděně, já nemám ráda hádky a dusno, tak jsem se vždycky stáhla. A tak o tom teď prakticky nemluvím, jen tiše trpím. Jediné plus na tom všem je, že nás finančně zabezpečí. Já mám jenom mateřskou, která mi celá zůstává, on hradí veškeré výdaje, řeší to tím, že mi každý měsíc posílá na můj účet dostatečnou částku, abych mohla všechno poplatit.

Jenže to mi připadá samozřejmé, že nás zabezpečí. Neměl by to být jeho jediný klad a přínos, který vloží do rodiny, kterou založil. Připadám si hrozně sama, syna miluji, je báječný, hodně se mu věnuju a těším se, že až začne konečně jaro, začnu s ním chodit na různé výlety a akce, už není miminko a možnosti se nám hodně rozšířily. Velmi mne ale mrzí, že to plánuju sama, partner se k ničemu nemá, odmítá prakticky cokoli, co navrhnu. Nejde se mnou ani do kina, nepozve mne na večeři, přitom hlídání máme, mí rodiče jsou ochotni pohlídat kdykoli.

Je mi smutno. Na první pohled mi nic nechybí, ale je to jen zdání. Přemýšlím, jestli má cenu takový vztah udržovat, partner o nás patrně nějak valný zájem nemá, radši tráví čas s někým jiným. Jestli jsou to jen přátelé, nebo je v tom i nějaká milenka, netuším a snad po tom ani pátrat nechci. Ale lehko mi není.

Snažila jsem se popsat svou situaci, jak ji cítím a vnímám. Vím, že se jedná jen o můj pohled na věc, ale přesto bych vás ráda požádala o vaše zkušenosti a názory. Moc děkuju.

Jana


2.4.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 162   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nežijeme spolu, ale vedle sebe. Má to cenu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: Předchozí strana 151-165 | 166-180
orinka
orinka - 2.4.2013 11:07

exmanžel měl taky aktivity mimo dům. Píšete, že by se měla připojit. Jenže, pokud si vybere, a podle mě hodně promyšleně, aktivity co nejsou "pro ženskou", tak jí to moc nepomůže. U nás to bylo karate, běhání...myslíte, že bych tam uspěla?smajlik - 68

 
Monik
Monik - 2.4.2013 10:56

caira: 9:22 Taky mi prijde divne, proc se Jana neucastni tech aktivit spolesne s nim, kdyz hlidani maji smajlik - 26
My touzime po kinu nebo veceri oba s muzem uz vic jak rok, ale nase deti jsou momentalne vecer nehlidatelne smajlik - 42
Tak si holt pockame, pokud nechceme jit na odpoledni predstaveni smajlik - 68

 
mam-ča
mam-ča - 2.4.2013 10:53

Stanik: Kde vidíš jakou "rozcapenost" ?
Jana se stará o domácnost a jejich SPOLEČNÉ dítě, kterému se maximálně věnuje.
To není totéž, jako 3x denně vyvenčit psy...smajlik - 42

 
Bellana
Bellana - 2.4.2013 10:53

Stanik: Upracovaný chlap, který má sílu na to, aby chodil do posilovny a každou sobotu jezdil na kole, ale nemá sílu na to, aby souložil a věnoval se svému dítětismajlik - 42. Pro mě je to jenom lenoch a trubec. Do práce chodíme skoro všichni, kteří máme to štěstí, že ji máme. I tak se většina myslících lidí věnuje svým potomkům, když si je pořídí. Pokud to nedělají, stanou se z nich jen chodící peněženky. Jejich průšvih. Chlap, který si stěžuje, že ho doma berou jen jako zdroj příjmu, začal nejspíš právě takto - kašlal na svoji ženu i své děti a stal se pro ně nepotřebným jako člověk. Stal je jen tím zdrojem peněz. A dobře mu tak, neměl se zbavovat zodpovědnosti za výchovu svého dítěte.

 
Arna
Arna - 2.4.2013 10:52

Stanik: Ale ono je to téměř denně, Jana píše že je doma jeden večer v týdnu a to už je fakt neúnosný. No a sex 2x za měsíc? To taky není normální. Tedy v jejich věku.

Mám mladou sousedku co otce syna vyrazila, neplatil,jen se povaloval u pc a nevšímal si dítěte. No a teď si syna "musí"brát pravidelně, dokonce i když kojila,to na pár hodin, teď už i přes noc(dítěti ještě není rok), jen prý ať si s ním užije a ona má volnost. Teď je dokonce bez auta a tak jezdí MHD i s kočárem. Dobře mu tak, aspoň ví co to je péče o dítě 24 hodin denně.

 
sevenofnine
sevenofnine - 2.4.2013 10:51

přijde paní k věštkyni a ptá se jí na manžela. Vědma kouká do koule a vyděšeně předpovídá "Váš manžel zemře násilnou smrtí". Paní s klidem odvětí "To vím taky, ale chytí mě"?

 
sevenofnine
sevenofnine - 2.4.2013 10:50

Stanik: paní je 2 roky na mateřské, ono se to přeskládá až půjde do práce. A pak se uvidí. Každopádně bych se na jejím místě nehnala do druhého dítěte.

 
sevenofnine
sevenofnine - 2.4.2013 10:47

Stanik: papír ho neudrží, ale vdaná paní má nárok na půlku majetku a pokud ho majzne pánví tak na celý, jako přítelkyně nemá nárok na nic a ještě při blbosti některých lidí jí za zády řeknou "však si jí ani nevzal, tak co čekala ..." místo aby stáli na její straně. Navíc některým chlapům se při pohledu na rozvodové papíry rozsvítí v hlavě. No a některým ne ...

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 10:44

PEGG: me za jako takovy sobec neprijde, celkem slusne je zabezpecuje, sex dvakrat do mesice u upracovaneho chlapa, ktery maka, aby utahl manzelku na materske a potomka mi taky neprijde uplne strasny... a ze si vyrazi zacvicit...nebo na kolo... jasny, pokud to neni uplne kazdy den... taky bych fakt rekla, ze je pani trochu rozcapena.

 
PEGG
PEGG - 2.4.2013 10:40

Zase jeden sobecsmajlik - 55 Mě by vážně zajímalo, co si takový chlap tak myslí? Jestli je na sebe pyšný, jak on se teda nenechá omezovat nějakou ženskou, co se jen motá okolo dítěte? Ale fakt, že je to jeho dítě, mu nějak unikásmajlik - 66 Někdy bych jim vážně chtěla vidět do hlavy. Jsou opravdu tak zabednění nebo v tom je něco jiného?
Nejhorší je, že já jsem taky takový blbec, který si neumí dupnout, je mi proti srsti si něco vynucovat, snad je chlap natolik inteligentní, aby věděl, že ženská není služka, která jen drží hubu a kroksmajlik - 55 A pokud si to myslí, tak ať to jde zkusit o dům dál, možná najde nějakou bezchybnou pečovatelku.
Jano, holky radí dobře, zařiď si život podle toho jak vyhovuje tobě, teď to vypadá, že víc než partnerka, jsi jen placená služka a chůvasmajlik - 26smajlik - 25smajlik - 61smajlik - 45

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 10:35

Arna: jo Italii... ja mam flegmatika.. to je horsi... ja se vztekam,. a jemu je to sumak smajlik - 71smajlik - 68.. ale vytocit ho tak dvakrat do roka dokazu a to pak litaj veci ( takhle jsme jednou jeli pro novy konferencni stolecek a kovovy servis smajlik - 34)

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 10:34

Arna: no jeto tvrde ale v podstate ano... scie je to takove neandrtalske... ale z podstaty veci je to tak. smajlik - 26

 
Arna
Arna - 2.4.2013 10:32

Stanik: To taky není špatný nápad,Maryšo! Ale kdo bude dědit? Jo, vlastně syn.smajlik - 68

 
Arna
Arna - 2.4.2013 10:32

Stanik: Já bych měla Itálii. smajlik - 68

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 10:29

Arna: mam-ča: btw. ja pragmaticky rika jedna znama, nez byt svobodna, ci blbe rozvedena.. to radeji vesela vdova smajlik - 42

 

Zvolte stranu: Předchozí strana 151-165 | 166-180
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 949.
Archiv anket.