Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Nežijeme spolu, ale vedle sebe. Má to cenu?

Nežijeme spolu, ale vedle sebe. Má to cenu?

Jsme spolu s partnerem už osm let, máme dvouleté dítě. Svatba zatím není na pořadu dne, ačkoli já bych se vdávala ráda. I když dnes vlastně nevím. On se k tomu moc nemá, podle něj je to jen zbytečný kus papíru. Já to vidím jinak, nicméně nikdy jsem na něj v tomto ohledu nijak nenaléhala. Vlastně se o nás o svatbě prakticky vůbec nemluví už několik let.

Víc mne trápí, kam se náš vztah dostal. Nevím, možná chci moc, třeba je to tak v partnerství po určité době normální. Proto jsem se rozhodla sem napsat a zeptat se, jak to máte doma s partnery vy.

Od doby, co se nám narodil syn, mám totiž pocit, jako bychom nežili spolu, ale spíš vedle sebe. Dokud jsem byla pracovně aktivní a neuvázaná i mrněte, bylo všechno v pořádku. Měli jsme spoustu společných aktivit, sportovali jsme, jezdili na výlety, chodili do kina, na návštěvy k přátelům a tak.

Dítě jsme si oba přáli, i on, nebylo to tak, že bych ho nějak ukecala. Když jsem otěhotněla, byl šťastný a po narození malého taky. Opravdu velmi. První dva, tři měsíce, byl takřka příkladný otec, po mém návratu z porodnice s námi byl dva týdny doma a pomáhal, pak chodil z práce rovnou domů a syna si užíval. Jenže potom začalo jeho nadšení pomalu upadat, asi zjistil, že mu malé miminko a žena na mateřské nějaké zábavné podněty neskýtají a začal se od nás pomalu „trhat“.

Nejdřív obnovil pravidelné docházení do posilovny a každou sobotu kolo s kamarády. To mi připadalo naprosto normální, jenže bohužel nezůstalo jen u toho. Postupně přidával další vlastní aktivity, takže s námi byl kolikrát jen jeden večer v týdnu. Řekla jsem mu, že bych potřebovala a uvítala, kdyby své zájmy malinko zkorigoval, aby měl více času i na rodinu. Chvilku se pokusil, ale po pár týdnech se vrátil zpět ke svému modelu.

Nejhorší na tom všem je, že když už je doma, tak sedí u PC, se mnou téměř nekomunikuje. Sex máme dvakrát do měsíce, dřív byl ale velmi náruživý. Přitom já o sebe hodně dbám, všechna těhotenská kila jsou dávno pryč, nechodím doma jako cuchta. Moc si to nepřipouštím, ale mám obavu, jestli mi není nevěrný.

Náš rodinný život je v podstatě na nule. On se sem prakticky chodí vyspat, vzít si čisté prádlo, občas si pohraje se synem, ale většinou chodí až když malý už spí. Dřív jsem se mu snažila vysvětlit, aby na nás víc myslel, ale reagoval pokaždé velmi podrážděně, já nemám ráda hádky a dusno, tak jsem se vždycky stáhla. A tak o tom teď prakticky nemluvím, jen tiše trpím. Jediné plus na tom všem je, že nás finančně zabezpečí. Já mám jenom mateřskou, která mi celá zůstává, on hradí veškeré výdaje, řeší to tím, že mi každý měsíc posílá na můj účet dostatečnou částku, abych mohla všechno poplatit.

Jenže to mi připadá samozřejmé, že nás zabezpečí. Neměl by to být jeho jediný klad a přínos, který vloží do rodiny, kterou založil. Připadám si hrozně sama, syna miluji, je báječný, hodně se mu věnuju a těším se, že až začne konečně jaro, začnu s ním chodit na různé výlety a akce, už není miminko a možnosti se nám hodně rozšířily. Velmi mne ale mrzí, že to plánuju sama, partner se k ničemu nemá, odmítá prakticky cokoli, co navrhnu. Nejde se mnou ani do kina, nepozve mne na večeři, přitom hlídání máme, mí rodiče jsou ochotni pohlídat kdykoli.

Je mi smutno. Na první pohled mi nic nechybí, ale je to jen zdání. Přemýšlím, jestli má cenu takový vztah udržovat, partner o nás patrně nějak valný zájem nemá, radši tráví čas s někým jiným. Jestli jsou to jen přátelé, nebo je v tom i nějaká milenka, netuším a snad po tom ani pátrat nechci. Ale lehko mi není.

Snažila jsem se popsat svou situaci, jak ji cítím a vnímám. Vím, že se jedná jen o můj pohled na věc, ale přesto bych vás ráda požádala o vaše zkušenosti a názory. Moc děkuju.

Jana


2.4.2013   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 162   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nežijeme spolu, ale vedle sebe. Má to cenu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Stanik
Stanik - 2.4.2013 14:12

Arna: no chce to strucne a jasne formulovat pozadavek. V pocastcich naseho manzelstvi s emuzicek takto ptal, jak mi muze pomoci, kdyz dodelaval nejakou praci na Pc a ja uklizela a delala obed. Tak jsem rekla, at vyluxuje.. po dvou hodinach, kdy s enic nedelo, jsem vypanila jak Vesuv. Muj flegmatik pravil.... " no co se rozcilujes.. nerkela jsi kdy a kde" smajlik - 80smajlik - 34.... ano mel naprostou pravdu, od te doby se vyjadruji exaktne a je pokoj smajlik - 42

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 14:09

illča: ale jo , Ilonko, z nouze ctnopst je ale jina vec. A to "stezovani" jsem myslela spis obecne smajlik - 58
tuhle jsm eto probiraly s mamkou, ze si baby stezuji, ze jsou chlapi k nicemu, ale to vsecko jsme z nich udelaly my, svou emancipaci,. Jakmile jsme jim ukazaly, ze je k rade veci nepotrebujem... ochotone a radi se jich vzdali.... ale nove povinnosti .. to zas ne... muze si za to jako zenske pokoleni samy.smajlik - 68smajlik - 67

 
Arna
Arna - 2.4.2013 13:57

Stanik: Ale jak na kterého? Každý reaguje na něco jiného. Na někoho můžeš polehoučku, takticky, na někoho musíš postuně zvyšovat hlas až do řevu a on ti pak řekne: Tys něco říkala? nebo: a proč to neřekneš hned? Já se nedivím ženskejm co zamordujou manžela.smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
illča
illča - 2.4.2013 13:46

Stanik: já si nestěžuju smajlik - 68 - taky musím dělat občas mužské práce ,když nikdo jiný není po ruce( třeba pomáhat řezat dřevo) - ne že by mě to bavilo, ale jinak to nejde smajlik - 26

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 13:46

Arna: no je fakt , ze ticha domacnost by me asi nebavila, nastesti to teda u nas nikdy nikdo nevydrzi dele nez pul hodiny.

Ale otazka jak mu to pani podala. Jak se chlapovi ekne "MUSÍŠ"... je to cesta do horoucich pekel,.

 
illča
illča - 2.4.2013 13:46

Stanik: já si nestěžuju smajlik - 68 - taky musím dělat občas mužské práce ,když nikdo jiný není po ruce( třeba pomáhat řezat dřevo) - ne že by mě to bavilo, ale jinak to nejde smajlik - 26

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 13:44

IVUSKA 56: http://www.zenax.cz/madonin_komplex_8375.htm

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 13:43

IVUSKA 56: no vidis, chlapy na materske a uspavajici me nebavi.Ale to je ciste subjektivni, v tomhel jsem za jedno s psycholozkou Prekopovou.

 
Arna
Arna - 2.4.2013 13:42

a....: Že ho netankuje sex neznamená že ho nebude tankovat dítě a partnerka.

Ještě se mi tu "líbí" ty názory o špatné komunikaci. CHtěla bych vás všechny vidět jak byste komunikovaly vy s tímto chlapem.
Já to totiž mám doma, přestane komunikovat a podobrém, po zlém, nic s ním nehne, neodpoví, ještě víc se zatvrdí. No tak máme doma ticho, ale nemáme už děti, máme společné jen psy a těm to tak nevadí.

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 2.4.2013 13:38

Stanik: nevím co je Madonin komplex?

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 2.4.2013 13:37

Stanik: ale chlapství přece není v tom, jestli uspává děti nebo je na mateřské, to je přece úplně v něčem jiném. To je celkový přístup k životu.

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 13:35

IVUSKA 56: no... treba je tam hraje roli Madonin komplex... ten mel ukazkovej napr. Presley... akorat ten tusim pak s Pricillou nespal vubec smajlik - 58

 
a....
a.... - 2.4.2013 13:35

Arna: No já jsem to tak měla vždycky, takže svádět to na věk není na místě. On vůbec panuje takový mýtus, že sex strašně baví každého, zejména chlapy. Myslím, že generace dnešních třicátníků by na to měla mnohdy jiný názor, pokud by o tom mluvila upřímně a otevřeně, jenomže ono to působí jaksi trapně přiznat, že mě ten sex až tak netankuje, že pokud je na výbě, radši bych dělal něco jiného, zvláště pokud už mám tu svoji doma 8 let a mám ji jistousmajlik - 42

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 2.4.2013 13:33

Ale ona psala, že mu navrhovala různé společné aktivity a vždy ji odbyl, nejde s ní ani do kina, na večeři, to je přece divné ne? Tam bude větší problém, než si pisatelka připouští.

 
Stanik
Stanik - 2.4.2013 13:33

illča: no vidis...ale pak si stezujem, ze chlapi nejsou dost chlapi smajlik - 42

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 949.
Archiv anket.