Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Dnes možná budou padat hvězdy

Dnes možná budou padat hvězdy

Padající hvězdy, to je pravá letní romantika. Pamatujete si, jak jste leželi na stráni a ukazovali si je, zrovna když jste si chtěli s milým člověkem dát pusu? Nebo jste to nikdy nezažili? Tento rok zase máte možnost, jejich maximum nadchází mezi 11. a 13. srpnem.

Perseus a hvězdy

Romantika leží už v samotném mýtu. Perseus byl udatný antický hrdina, který měl osvobodit princeznu. Krásný sen pro všechny dámy! Dobře asi známe britský film Souboj Titánů z roku 1981, kde kvůli kráse Andromedy, dcery Kassiopei z Joppy míří přes překážky, aby získal hlavu Medúzy. Ta mohla pohledem zabít mořskou nestvůru Krakena, kterou na nebi zastupuje souhvězdí Velryby. Když se dobré podařilo a došlo ke svatbě, na paměť zůstaly Perseidy, které symbolizují sílu lásky.

Pohled astronomů

Tyto hvězdy jsou ale podle astronomů (tedy lidí, kteří pro romantiku tolik smyslu nemají a nás astrology většinou nemůžou ani cítit) meteoritický roj. Ten vznikl z komety Swift-Tuttle, na kterou upozornil vědec Giovanni Schiaparelli. Mají svůj radiant (místo, odkud zdánlivě vyletují) v souhvězdí Persea. Roj je tento rok dalekohledem viditelný od 17. července do 24. srpna, pouhým okem pak v půlce srpna. V největším maximu je vidět až 110 meteorů za hodinu, musíme se ale přitom modlit za jasnou oblohu. Za nimi je vidět krásná Mléčná dráha, stálo by to tedy za to!

Slzy svatého Vavřincednes budou padat hvězdy

Á propos, když jsme u toho modlení. Pro věřící a lidový folklór (na který se astronomové dívají možná ještě víc svrchu než na astrology) jsou Perseidy slzami svatého Vavřince. Sám má svůj svátek 10. srpna, dobré je taky si připomenout, že právě tento mučedník církve byl za trest císařem opékán na rožni. Prý na něm podle legendy pověděl, že ho musejí udělat ještě z druhé strany, aby to bylo vyrovnané. Ty slzy tedy nejspíš znamenají i naše utrpení z letního horka, kterého se letos asi bohužel nedočkáme.

Věštění z padajících hvězd

Perseidy ale na obloze budou, vytáhněte proto milenky a partnery od televizí a sledujte. Přinášejí taky štěstí, proto si přejte ty nejpěknější věci! Někteří z nich věští o síle vztahu a možnostech lásky pro další měsíce. Pokud o tom chcete vědět víc, obraťte se na naše věštkyně a kartářky, které lásce rozumějí. A taky vám jí budou přát, znají i dobrá kouzla na přivolání vztahu!

 

Váš astrolog David
Autor je členem Věštírny Květy Fialové

www.vykladzive.cz

Věštírna K.Fialové


11.8.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 19   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dnes možná budou padat hvězdy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
sharon
sharon - 11.8.2011 10:09

Kadla: tak to já taky...ale ta jsou nesplnitelná když to Hušák rozkradl smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
trpajzlik
trpajzlik - 11.8.2011 10:07

Kadla: jo přesně tak, zataženo je skoro pořád .......... a venku zima, teplo ještě nebylosmajlik - 92

 
Kadla
Kadla - 11.8.2011 9:20

sharon: No, padat asi budou, ale jestli bude zataženo, uvidíme kulový... A já bych tak potřebovala splnit pár přání smajlik - 26

 
sharon
sharon - 11.8.2011 9:07

možná ????smajlik - 63

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 475782.
Archiv anket.