Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Byl zavřený. Má náš vztah budoucnost?

Byl zavřený. Má náš vztah budoucnost?

Je mi osmatřicet let, jsem rozvedená, mám dvě odrostlejší děti. Syn je ve druhém ročníku na střední a dcera je v devítce. Už dlouho jsem s nimi sama, jejich otec od nás odešel, když byly ještě dost malé, syn na prvním stupni a dcera ve školce. Celou dobu jsem žádného muže neměla, bála jsem se někoho přivést domů, hlavně kvůli dětem.

Teď na podzim jsem se seznámila s jedním mužem, je o čtyři roky starší, taky rozvedený, bezdětný. Docela rychle jsme si porozuměli, je nám spolu dobře. Říkala jsem si, že už mám konečně nárok na nějaký vztah, samoty jsem si užila dost.

Bohužel, začátkem prosince jsem se dozvěděla, že byl můj přítel odsouzený za ublížení na zdraví a seděl za to ve vězení. Neřekl mi to on, ale jedna známá, která nás spolu viděla. Shodou okolností je to je sestřenice, takže tu informaci o něm má. Není to moje kamarádka, opravdu jen známá, před pár lety jsme byly kolegyně, já pak odešla pracovat jinam.

Řekla mi, ať si dobře rozmyslím, s kým chodím, že je sice jeho příbuzná a neměla by, ale říct mi to musí, že on je hodně problémový člověk, už v dětství měl problémy se sebeovládáním, svou první ženu prý bil, dokonce až týral, že od něj musela doslova utéct a ještě štěstí, že neměli děti. Několikrát byl souzený a dostal podmínku, všechno prý za různé rvačky. Až teď ten poslední případ, prý se někde serval a způsobil tomu druhému vážné zranění a tak ho už zavřeli natvrdo.

Pro mě to bylo jako studená sprcha, absolutně bych do něj neřekla, že je takový rapl a násilník. Ke mně se chová velmi galantně a pozorně, ani jsem nikdy v žádné situaci nezaznamenala, že by mu cukaly nervy nebo tak něco. Nicméně poté, co jsem se to dozvěděla, na rovinu jsem se ho zeptala s tím, proč mi tak důležitou věc neřekl sám.

Byl z toho úplně zničený, prý mě nechtěl klamat, jen to pořád odkládal, bál se, že o mě přijde. Bez problémů uznal, že býval vztekloun, ale že už je jinde, že ten kriminál mu dal co proto a ví, že se tam už nikdy nechce vrátit. Prý by strašně rád začal nový život, za tím starým udělal tlustou čáru. Prosil mě, ať mu dám šanci, ať ho hned nezatracuju.

Jsem na vážkách. Je mi s ním dobře, jak jsem psala, chová se ke mně opravdu hezky. Ale taky se známe sotva pár měsíců, to ještě není takový problém, aby se přetvařoval. S dětmi jsem ho tedy už seznámila, to ještě před tím, než jsem se to dozvěděla, i jim se líbil. Vyměkla jsem i na Vánoce a pozvala ho na Štědrý večer k nám, proběhl moc hezky a chceme spolu strávit i Silvestra.

Zatím je mezi námi všechno fajn, ale ve mně je to jak v koze. Pořád na to musím myslet a bojím se. Říkám si, že to přece není jen tak, aby se někdo takhle gruntu změnil a najednou byl do konce života jako milius. Co když si ho pustím víc do života a pak začne peklo? Zvažuju pro a proti a neumím se rozhodnout.

Co myslíte? Mám mu dát šanci a jít do toho rizika, nebo by bylo lepší odpískat to teď, než se k sobě připoutáme hlouběji? Je to pro mě tak těžké.  

Natálie


28.12.2018   Rubrika:   |   Komentářů 21   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Byl zavřený. Má náš vztah budoucnost?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-21
orinka
orinka - 28.12.2018 12:35

Nevím, obavy bych měla. Každý by měl dostat novou šanci. Ale určitě bych si ho nestěhovala domů.

 
ijaku
ijaku - 28.12.2018 12:06

Šanci nedávat, je to v člověku a kdykoliv se to může probudit. Bohužel smajlik - 26

 
sharon
sharon - 28.12.2018 12:01

já si myslím že lidi se mění , proč by neměl dostat šanci.....nevíme proč se rval - třeba ho provokovali, nevím - nesoudím , nezatracuju -jen domů bych si ho nestěhovala !!

 
krasaka
krasaka - 28.12.2018 11:12

smajlik - 61Snad nikdy se žádné ženě nepodařilo změnit muže "k obrazu svému" ! Aspoň to tvrdí literatura i odborníci na mezilidské vztahy, platí to snad hlavně u alkoholiků ap. Tak nevím - manžel zemžel na cirhozu jater a další a "za pouhých 15 let" nedbal rad lékařů a mých keců a raději umřel s alkoholem ap.....
Říká se, že každý si zaslouží druhou šanci, ale .... JSOU TU DVĚ NEVINNÉ DĚTI !! Na to MUSÍ MYSLET KAŽDÁ MÁMA PŘEDEVŠÍM smajlik - 76
Zde je každá rada drahá, snad ještě nejste sestěhovaní, to by byl velký omyl - lépe každý ve svém a spíše randit a víkendy i s dětmi - možná se po roce ukáže, zda se partner změnil a myslí to vážně a bude se umět navždy ovládnout ??? Ale i tak by ve mně byla malá dušička a sledovat každé hnutí přítele, "neustále být ve střehu" - nenaruší již toto samotný vztah a trochu té důvěry, kterou v něm ještě máte ???smajlik - 26smajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 28.12.2018 10:07

anitech: taky bych řekla....škoda, že si nemůže přečíst jeho spis...

 
anitech
anitech - 28.12.2018 7:29

Co dodat? Ta žena je úplně, ale úplně blbá. smajlik - 76

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-21
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 285936.
    Archiv anket.