Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Zemřel Karel Gott. Děkujeme, Mistře!

Zemřel Karel Gott. Děkujeme, Mistře!

Karel Gott a jeho písně nás všechny provázeli prakticky po celý život. Někoho od mládí, jiné od dětství. Patřil k našim jistotám, byl stálicí a pevným bodem. Osobnost a fenomén, u kterého jsme si jeho lidskou smrtelnost nepřipouštěli. Přesto nás dnes zasáhla smutná zpráva. Karel Gott zemřel.

Svou pěveckou kariéru začal jen pár let předtím, než jsem se narodila. V době, kdy jsem začínala brát rozum, byl už Karel Gott zlatým slavíkem a jeho písně zněly z rádia i z televize každý den, doma jsme na gramofonu přehrávali jeho desky a pro mě, jako malou holčičku to prostě byl můj Kája. V té době jsem nejvíce milovala píseň V máji, pouštěla jsem si ji tak často, až byla deska celá poškrábaná a při přehrávání praskala, ale to mi nevadilo a fascinovaně jsem pokaždé čekala na impozantní refrén a Kájovo mohutné „jeeen v máááááájiiiii….

Postupem času přicházely další písně a každá z nich byla hitem. Těžko vybrat jen jednu, ale v pubertě jsem zasněně ronila slzičky při hitech Je jaká je a Jdi za štěstím. Teď naposledy mi zvlhly oči při jeho duetu s dcerou Charlottou Srdce nehasnou. Z téhle písně už bylo poznat loučení, uvědomění si, že čas se nachyluje a on zde pro své dcery nebude věčně.

A dnes to přišlo jako blesk z čistého nebe. Ano, všichni víme, že byl vážně nemocný, že měl již svůj věk. Podvědomě člověk ví, že konec jednou přijít musí, čeká každého nás, ale zároveň si tu konečnost odmítáme připustit. Jsem ráda, že zemřel doma, v kruhu těch, které miloval nejvíc a věřím, že před smrtí moc netrpěl.

Bude nám chybět, zůstane po něm prázdné místo, které už nikdy nikdo nezaplní, protože Karel Gott byl jenom jeden. Po mnoho desetiletí nám rozdával radost nejen svými písněmi, ale i tím, jaký byl. Slušný člověk s přirozenou úctou k ostatním lidem, který si vážil a cenil svých fanoušků.

Milý Karle, děkujeme za všechno. I když už nejste mezi námi, ve skutečnosti jste nikam neodešel. Zůstáváte tady a pokaždé, když se z rádia ozve některá Vaše píseň,  bude to jako byste zde stále byl.

Ať je Vám tam nahoře dobře.

Redakce


2.10.2019   Rubrika:   |   Komentářů 21   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zemřel Karel Gott. Děkujeme, Mistře!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-21
denkas
denkas - 2.10.2019 23:39

kobližka: moc hezky si to napsala.

 
sharon
sharon - 2.10.2019 20:24

u nás ted i nebe pláče......smajlik - 85

 
sharon
sharon - 2.10.2019 17:32

nejen skvělý zpěvák ale především laskavý a vlídný člověk co měl lidi moc rád......a lidi ho.....jak ho Ivanka vozila do nemocnice na výměnu krve už jsem se bála aby se dožil vánoc.....bohužel, už je někde nahoře na obláčku.....sbohem mistře.....nezapomeneme
obrázek - 12189866_732740176826276_8961887118058405527_n.jpg

 
kobližka
kobližka - 2.10.2019 16:05

Dnešní ráno bylo velmi smutné,odešel Pan Zpěvák,který mě provázel od mých mladých let.A myslím,že jeho písně nás oslovovaly napříč generacemi.Nečtu komentáře pod různými články, protože je mi jasné,že mnohé z nich budou hrubého zrna...lidí si prostě musí plivnout,když je to anonymně.K.G. byl pro mě vzorem profesionála,který se dokázal udržet na špici navzdory množství nových,mladých zpěváků a žánrů...."Zůstanu svůj,mé písně nešidily..." Díky za všechno smajlik - 100

 
krasaka
krasaka - 2.10.2019 15:33

smajlik - 61 už neuslyšíme nikdy při přebírání cen to jeho vtipné - s tím jsem opravdu nepočítal - jeho písně většina lidí milovala, někteří pamatujeme jeho první písně, např. klip o woodym ap.
od jeho vyysvětlení jak to s ním vypadá a o leukémii, jsem se denně obávala nejhoršího i když i tajně doufajíc, že mu americká léčba může pomoci - škoda, velká škoda - on si ještě přál doprovodit dcerky k maturitě a už to nestihnesmajlik - 66 smajlik - 85

 
Arna
Arna - 2.10.2019 14:53

Už je Tam kde šumí proud.... a Tam kam chodí vítr spát.... a kde jen andělský ....zvonek samotu protíná...
Ach jó, to už zaky hodně pamatuji, jeho začátky

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-21
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440039.
Archiv anket.