Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Babička má doma binec, nechci k ní dát děti

Babička má doma binec, nechci k ní dát děti

Máme doma dusno ohledně prázdninového pobytu našich dětí u babičky, manželovy matky. Ona by si je chtěla aspoň na týden vzít, aby si je užila, ale já z toho nadšená nejsem, respektive jsem výrazně proti. Babička má totiž doma neuvěřitelný binec.

Dětem je 7 a 5 let. Abyste si nemyslely, nejsem nějaká přehnaně úzkostná na čistotu, rozhodně doma všechno nedezinfikuju, nic takového. Ale udržuju takový normálně přijatelný pořádek a čistotu. K manželově mamince jsme dosud jezdívali vždy jen na návštěvu na jeden den, nikdy jsme tam nespali, i když bydlí 100 km daleko. Muž mi to má za zlé, ale já prostě nemůžu.

Babička bydlí na takové malé vesničce ve starém domku, už je sama, děda umřel před třemi lety. Vždycky měla doma strašný binec, pro mě dost nepředstavitelný. Má domácí zvířectvo, slepice, husy, kachny, králíky. Slepice chodí volně po dvoře, všude jsou slepičince, od jara do podzimu jsou neustále otevřené dveře do baráku, tak samozřejmě vlezou i tam. Je to fakt odporný, člověk tam přijde a musí koukat, kam šlape.

V domě je to cítit takovou tou starou zatuchlinou, všude se válí spousta krámů, všechno je neuspořádané, nic nemá své místo. Babička prostě všechno dohodí, kde zrovna je. V koupelně neustále haldy špinavého a kolikrát i dost zapáchajícího prádla, v kuchyni plný dřez nádobí, smradlavý odpadkový koš, podlaha, ke které se přilepíte. V pokojích to samé v bleděmodrém, nevětráno, špinavé povlečení, neutřený prach, koberce zašlé, neluxované.

Mně se to tam strašně ekluje, nedokážu si představit vlézt tam do postele, brr. I při těch návštěvách jsem jak na trní a těším se, až tam odtud vypadneme. Pokžadé babičce nabízím pomoc, snažím se aspoň v rámci možností něco udělat, tak umyju tu hromadu nádobí a vytřu, ale jí je to nepříjemné a pořád mě od toho odhání. Já ji chápu, asi je jí trapně, navíc to není žádná stařenka, je jí teprve šedesát. Ale je takhle zvyklá žít. Věčně je ušmudlaná, ve špinavé zástěře, ve stejných botech chodí na tom pokáleném dvoře i vevnitř.

No a teď projevila přání, že by tam naše děti ráda měla na týden, že by si užily venkova a jí by bylo veseleji. Oznámil mi to manžel a já byla hned zásadně proti. A byl oheň na střeše. Vyčetl mi, že z dětí vychovávám skleníkové kytičky, že se jim nic nemůže stát, naopak, bude to pro ně zážitek a je už na čase, aby byly samostatnější a neměly pořád za zadkem jenom maminku. Hodně jsme kvůli tomu pohádali.

Mně připadá, že děti jsou ještě hodně malé, aby trávily týden v takovém prostředí, bez přehánění, opravdu mám strach, že pobyt tam je o žloutenku.

Pustily byste své malé děti na takovýto prázdninový pobyt? Ony když tam jsou, tak se jim tam samozřejmě líbí, ta zvířátka a tak. Ale když jsem tam s nimi, tak na ně dohlédnu, aby si myly ruce před jídlem a podobně. Ale pochybuju, že babička by to dělala taky.

Lucie


13.7.2018   Rubrika:   |   Komentářů 231   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Babička má doma binec, nechci k ní dát děti

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
denkas
denkas - 2.8.2018 22:37

kobližka: a mě nepochválíš? Ja dala švagrovy dvoje džíny a nějaký hadry sem dala na charitu. Ted jestě vyhodim zavěsy, co už nepoužívam! A taky nejsem moc velky sysel smajlik - 16

 
kobližka
kobližka - 2.8.2018 22:10

rychlonožka: 21:22 no bezva,to chválím.S tím se člověk často nesetkává smajlik - 5 Ano máš pravdu - je to osvobuzující, zbavit se věcí,které se naprosto zbytečně bez užití hromadí.

 
rychlonožka
rychlonožka - 2.8.2018 21:22

Hlavně pro Kobližku - jarní malování mě vyburcovalo k řádnějšímu úklidu. Oblečení, které mi není, letělo známým, kterým je a do kontejnerů pro lidi, co je využijí. Zbytečnosti, které jsem dlouho nepoužila, letělo kamarádkám na chaty a na venkov, kde se ještě využije. Ten osvobozující pocit.....ten byl k nezaplacení. A že nejsem ani zdaleka sysel, co schraňuje a střádá nepoužitelné a nevhodné dárky a hadry co kdo dal pro strýčka Příhodu. Jsem spíš vyhazovač. Ovšem těch věcí - bylo teda dost. I na mě, vyhazovačku.

 
Hanča
Hanča - 2.8.2018 18:52

máša h.: tak když to má jen ve sklepě a dílně, tak je to paráda, ale já to mám ve špajzu,v chodbě a něco dokonce i v ložnici, tuhle se něco dělalo s vodou v kuchyni a už tam leží kleště

 
máša h.
máša h. - 2.8.2018 18:38

manžel má sklep a dílnu plnou beden, regálů, a přihrádek... v tom spoustu materiálu, nářadí, kabelů, atakdále atakdále (zkrátka bince)... ale když potřebuju něco sebemenšího opravit nebo nedejbože zatlouct hřebík, tak se určitě pro něco nezbytnýho musí zajet do Praktikusmajlik - 34

 
máša h.
máša h. - 2.8.2018 18:32

Hanča: řekni a já ti s tím pomůžusmajlik - 64... však na co máme kamarádkysmajlik - 58

 
Hanča
Hanča - 2.8.2018 17:41

kobližka: to já beru a někdy ten pocit mám a manžela zahrnout pod ten binec, nejhorší, že děti to mají podobně, ten binec jim vůbec nevadí

 
kobližka
kobližka - 2.8.2018 16:49

Hanča: 16:07 tak samozřejmě,to je něco jiného smajlik - 3 však já to myslela z legrace

 
denkas
denkas - 2.8.2018 16:33

Arna: mam i v pc, teda na exterňáku spoustu fotek, i oskenovaný stary. Ale papír je papír. Holce už odešly dva exterňáky, přišla o spoustu fotek. CD taky nevydrží věčně. Ono stačí koupit novy PC a už se to nenačte. Ja vim, jsou úložistě na netu, ale to nechci. Takže za mě stále vedou papírový fotky. Jen bych to neměla přehanět s tím množstvím smajlik - 16 jo a v PC je mam rotříděný do spousty souborů!! No ono taky když mam 3děti, 7 vnoučat a zatim jen 3 pravnoučata, ja a muž sourozence, vylety, oslavy,kytky, zvířata... pak ty staré fotky, To je souborů!!! smajlik - 76

 
Arna
Arna - 2.8.2018 16:15

Fotky je nejlepe oskenovat a v pc pak roztřídit do souború: Já:detství,střední,známosti, kamaradky, svatba, děti...
To same s kazdým potomkem. A při přiležitostech jako je svatba či 50.let se z toho dá udělat jako dárek pěkné video na cd a pod.

 
Hanča
Hanča - 2.8.2018 16:07

kobližka: dokud mně to zemědělství živí, tak to nejde, on to má takhle podobně každý zemědělec hezky uspořádaný kolem baráku, naštětstí máme dost velký prostor, tak mám krásnou okrasnou zahradu s bazénem, kde se nic neskladuje, traktor stojí až za živým plotem

 
kobližka
kobližka - 2.8.2018 16:01

Hanča: 15:58 to chce obrázek - gif_bestpage_sk_167_1_.gif

 
Hanča
Hanča - 2.8.2018 15:58

YXH: takhle se snažím odolávat časopisům s pletením, v poslední době se hodně modelů opakuje, ale manžel mi obkládá zahradu zemědlskými stroji a hlavně vším možným, které se opravdu někdy hodí a ušetří hodně tisíc, ale kdo o to má zakopávat, letos se mi podařilo uklidit část verandy, aby byl kam dát gril a co se našlo věcí, které se kdysi záhadně ztratily, teď už jen musím zabránit tomu, aby tam začal zase něco odkládat, stačí,že tam stojí dvě pračky,lednice a myčka, samozřejmě nefunkční, ale co kdyby se z toho něco horilo

 
YXH
YXH - 2.8.2018 15:25

denkas: Jarča*: Casopisu jsem se zbavila dala jsem je vnoucatum na ruzne vystrihovanky, zbytek dala manzelovi do prace pro jeho kolegyne a kupuju je uz malo. Ono v nich je vic reklam nez cteni. Reklam je na pocitaci a v televizi dost, na to nemusim vyhazovat penize. Jeste tak obcas National Geographic kdyz maji zajimave tema.
Ale fotek mam silene moc, a jeste jich je hodne co budeme likvidovat u mamky. Jelikoz jsme daleko a mamce se styskalo, delala jsem ji foto alba. Pozdejc kdyz se to vic zdigitalizovalo, koupili jsme ji digi ramecek a posilali fotky na USB nebo primo karty do fotaku. To uz bylo jednodussi. Ale tech fotek tam je hodne moc. Fotime dost, tak je toho prehrsel.

 
denkas
denkas - 2.8.2018 10:57

orinka: Ja vim, fotky bych taky obrečela. Staré fotky nevyhodim i když jsou nekvalitní. Ja fotim už 50 let a hodně. Papírové fotky jsem rozdavala rodičům, sestře i bráchovy, potom mým dětem a ted už i vnoucatům. Vždy jsem já fotila, když sme se sešli.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 285936.
    Archiv anket.