Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Moje děti a naše děti

Moje děti a naše děti

Prosím vás o radu, protože jako máma jsem v koncích a nevím, co mám dělat. Můj muž totiž dělá velké rozdíly mezi dětmi. A já to nemůžu skousnout a samozřejmě tím trpí i děti.

Když jsme se smužem poznali, všechno bylo fajn. Já byla rozvedená a měla jsem dvě dcerky, tehdy tří a pětiletou. On se k nim od začátku choval moc hezky, zamiloval si je a ony jeho. Byla jsem moc štastná a dcerky taky. Když jsme se pak brali, šly nám za družičky a náramně si to užívaly.

Tahle idylka ale neměla dlouhé trvání. Skončila v okamžiku, kdy se narodil syn. To už bylo dcerám 9 a 7 let. Pro mého muže najednou dcery přestaly existovat. Veškerou pozornost a péči věnoval a věnuje jenom synovi. Mnoho krát jsem s ním o tom mluvila, vysvětlovala mu, že nemůže ty holčičky takhle zraňovat, ale on je v tomhle asi nějakej zabedněnej. Řekne, že ať se mu nedivím, že vlastní krev je vlastní krev.

Je to docela hrůza. Synovi jsou teď už dva roky, muž ho neskutečně rozmazluje, všechno mu dovolí, jakoby to bylo nedotknutelné princátko. Na dcery většinou jen hartusí, nebo s nimi komunikuje to nejnutnější. Jakmile ale zaslechne malé plakat, okamžitě startuje a co prý mu holky dělaly, že brečí.

Jsme z toho s dcerami hodně špatné. Já sama cítím, že takhle by rodina neměla fungovat, že v rodině by se přece všichni měli cítit dobře. Ale s mužem není řeč. On má svůj vlastní pohled a přes to nejede vlak, nic jiného ho nezajímá.

Vážně přemýšlím o rozvodu, ale trápí mě, co synek, muž je na něj hodně fixovaný a syn na něj také. Byl by to asi velký boj. Připadám si v pasti a nevím, jak z ní ven. Předem vám děkuju za jakoukoli radu.

Darina


11.4.2017   Rubrika:   |   Komentářů 26   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Moje děti a naše děti

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-27
rychenza
rychenza - 12.4.2017 6:03

Zkusila bych poradnu, nezavrhovala bych ji zase tak uplne. Pokud nepomuze, tak jednoduse vysvetilit, ze krev je krev a ty budes branit jako lvice tu svoji. A rozvod, protoze to bude horsi a horsi.

 
Nika1
Nika1 - 11.4.2017 20:54

Zabedneny neni, kdyz rika "vlastni krev". Ja bych mu dala coud. Varila bych jen vlastni krvi a chovala se tak hnusne, jak se chova k holkam. Kdyz by to nepomohlo, at se vrati na prevychovu k mamince.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 11.4.2017 20:02


moje děti a tvoje děti, perou naše děti.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 11.4.2017 20:02

nečetla jsem nevím oč jde, jen mne to svádí

moje děti a tvoje děti, perou naše děri.

 
rychlonožka
rychlonožka - 11.4.2017 15:07

Jo, nastala nová situace, díky ní je pán jiný. Za čas bude jiná i maminka - bude bránit svoje holky a sebe - a za další čas se změní i ty holky. Až budou mít možnost vybrat si učební obor či střední školu jinde, půjdou raději z domu. Rozvést se Darino můžete vždycky. Zbavíte se muže, dětí nikoli. O syna se budete přetahovat, pokud o něj nepřijdete dočista. Váš muž si v zaslepenosti nových rodičovských citů zatím není schopen připustit, že pokud k potomkovi bude pořád přistupovat takhle, vychová si spratka, který v pubertě přijde domů s cigaretou v puse, lahví v ruce, nezuje se a pokud mu otec něco řekne, plivne na něj. Dejte tatínkovi možnost /ať se synkem chodí pravidelně na pískoviště, kde jsou děti, ať ho vyzvedává ze školky, ať s ním jde na návštěvu.../, aby viděl, jak se chovají jiné děti a jak jeho modla. Ten váš klučík brzy pochopí, že může všechno, ať si tatínek plody svojí výchovy užije. Vy zase můžete se svými dcerkami jít někam, kde to ty vaše kluky nezajímá. Vaše holky zase nezajímá hlídat na prolézačkách nebo na zahradě bráchu, co kvůli němu každou chvíli dostávají vyhubováno. Je potřeba, aby tatínkovi nastavil zrcadlo někdo jiný, někdo zvenku, Vy do něj můžete hučet horem dolem, ale to je fakt zbytečně vydaná energie. Mít děti s různými otci je prostě vždycky poukázka na problémy. Ve všech směrech.

 
Badi
Badi - 11.4.2017 13:16

Po vzoru cokoli řeknete, může být použito proti Vám, bych mu oznámila následující - vlastní krev? Tak ať se sebere a vypadne. Na rozdíl od dětí Vás s ním žádné krevní pouto neváže, a ubližování vlastním dětem a tudíž vlastní krvi, nedovolíte. smajlik - 37

 
dadka
dadka - 11.4.2017 12:18

Je to blb, nezměníš ho a budete se trápit všichni. Myslím, že zůstat se třemi dětmi sama je těžké, ale v takovéto situaci bych asi volila rozvod. Ten magor jiný nebude.

 
kareta
kareta - 11.4.2017 11:16

Má roupy, nech ho jít na rodičák aby se staral na plnej úvazek, to ho ta láska nebeská přejdesmajlik - 42

 
krasaka
krasaka - 11.4.2017 10:55

smajlik - 61 manžel je nevyzrálý a nevychovaný spratek - jinak bych s ním jednat ani nemohla - cožpak on nechápe, že ubližuje vám všem ?
Už Tě nemá rád, že se může chovat jako "pako" - dcery bych hájila jako "matka lvice" i kdyby mělo dojít k rozvodu - /zkus nadhodit tuto možnost,snad se zalekne???s tím,že pochopitelně i synka budeš vychovávat TY/!!!
Kéž by už ti chlapi používali mozek a nenosili ho pouze v trenkách smajlik - 26smajlik - 48

 
Arna
Arna - 11.4.2017 10:22

Rozvod, nic jiného nepomůže. Je to má vlastní zkušenost a vím že nepomůže ani manželská poradna, ani dětský psycholog.
Trpět budou dcery a těžko jim někdo bude něco vysvětlovat. Ten synek situace bude zneužívat, protože má oporu v "tátovi", ale jednou bude mít mámu a sestry radši, pozná co byl táta za debila.

 
kubikm
kubikm - 11.4.2017 10:02

jen poznámka - někteří otcové se tak chovají i k vlastním dcerám, když se jim nakonec narodí syn....
ale matka by to tolerovat neměla

 
Linda
Linda - 11.4.2017 6:23

Darino podle me nemas chlapa a 3 deti, ale 4 deti. Muzskej se chova jako pubertak a pres jeho nazor nejede vlak. Takze ti nezbyva nez se k nemu postavit jako k pubertakovi a durazne ho zastavit. Nejecet, nevyhrozovat, nedavat ultimata (to stejne nikdy nefunguje) ale proste jasne durazne dat najevo STOP! Sama bys mela vedet co na tveho manzela nejvic plati a vyuzit toho. Ted mas posledni sanci. A jeho keci o krvi posli nekam, pokud kluk dostane transfuzi tak co? uz jeho krev nebude? Jak se k synovi stavi manzelovi rodice nebo jina jeho rodina? Taky takhle blbnou? Pokud ne a mas s nimi nejaky rozumny vztah klidne bych je zapojila do problemu.
Nemusi tvoje dcery milovat ,ale at se k nim laskave chova s respektem a nedela mezi detmi rozdily. Vysvetli mu, ze zatim tvoje dcery jeho synackovi nijak neublizuji, ale tim jak se ON chova s tim logicky brzo zacnou a jedinou pricinou neshod mezi sourozenci bude on coby tatik. Kdyz teda tu svou krev tak miluje tak by klukovi nemel ublizovat. Zastat holek se musis ty a hned ted, ony samy jsou na to jeste male a az zacne puberta (coz muze byt driv nez se nadejes) zacnou se branit sami a jestli se do ty doby neco u vas doma nezmeni tak to bude boj

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-27
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.