Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Objevila jsem doma štěnice! Taková hanba!

Objevila jsem doma štěnice! Taková hanba!

Milé čtenářky, jdu si k vám pro radu ve velmi choulostivé a nepříjemné situaci. Zjistila jsem totiž, že máme v bytě štěnice a jsem z toho totálně vykolejená. Vůbec nevím, co mám dělat. Teda samozřejmě vím, co by se mělo v téhle situaci dělat, ale chápejte, taková ostuda.

Nejdřív musím napsat, že skutečně nejsem žádná špína. Letos mi bude šedesát let a celý život jsem doslova pinktlich na pořádek. V životě by mě nenapadlo, že budu na stará kolena řešit něco tak příšerného.

Začalo to před asi dvěma týdny, kdy jsem se ráno probudila a našla na těle několik pupínků. Druhý den přibyly další. Nevěděla jsem, z čeho to je, napadla mě nějaká alergie. Ale když jsem zkoumala ten rozsev těch štípanců na internetu, přesně to sedělo na pokousání od štěnic. Udělalo se mi úplně mdlo, ale pořád jsem si říkala, že kde by se u mě vzaly. Tak jsem v noci počíhala a nečekaně rozsvítila. A zahlídla jsem jednu mrchu. Měla jsem z toho málem smrt, ta představa, že spím a tohle po mě leze, je příšerná.

Druhý den jsem kompletně vyprala celou postel včetně přikrývky a polštáře, důkladně vyluxovala, koupila jsem ve Zverimexu postřik na lezoucí hmyz a celou postel i pokoj a komplet celý byt vystříkala. Akorát vím, že to asi stejně nepomůže. Bydlím v paneláku a myslím, že se ty potvory ke mně dostaly stoupačkami od někoho jiného.

Jenže co teď? Nikdo ze sousedů nic neříká, jestli je taky mají, tak mlčí, stejně jako já. Je to nesmírně trapné a neumím si představit, jak jdu za předsedou našeho družstva nahlásit, že mám doma štěnice. To už by mi nikdo neodpáral a byla bych tady před lidmi za špínu. Ale řešit to musím, protože od té doby, co jsem to zjistila, tak se doma necítím vůbec dobře, spím v obýváku v křesle a s rozsvícenou lampou, do postele, i když jsem ji komplet deratizovala i s celou ložnicí, by mě teď nikdo nedostal.

Potřebovala jsem se z toho vypsat a možná slyšet, že jste i někdo z vás řešil takový problém. Napadlo mě, že bych na nástěnku dala anonymní zprávu, že se v jednom bytě vyskytly štěnice a je nutné deratizovat komplet celý dům. Myslíte, že je to hloupé, upozornit na to tímhle způsobem?

Renáta


2.5.2018   Rubrika:   |   Komentářů 29   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Objevila jsem doma štěnice! Taková hanba!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
Kozoroh18
Kozoroh18 - 3.5.2018 16:48

tak to se dá snad přivézt i z penzionu, vlezou do kufru, Možná si u vás někdo koupil starší sedačku. Mohly tam být a nyní žiji ve stoupačce.
Dají se snad chytat do pivasmajlik - 26

 
enka1
enka1 - 3.5.2018 16:22

Měli jsme stejný problém před dvěma roky. V bytě, kde se zřejmě štěnice objevily, šli sousedi za předsedou družstva, ten by měl zachovat anonymitu, předseda objednal derat. pracovníky, na nástěnce, výtahových dveřích..se objevila zpráva, kdy bude provedeno vystříkání bytů - musí být v jeden den ve všech bytech.... nikdo nikoho nezostuzoval, protože je jasné, že se štěnice dají přivézt v kufru z dovolený apod.
Jakýmkoliv zdržováním jen riskujete, že za pár týdnů bude zamořený celý dům, blok, čtvrť...

 
orinka
orinka - 3.5.2018 16:01

denkas: my, když bylo podezření na myš, jsme je chytali do kruhové pasti, ze které nedovedla vylézt a pak jsme ji živou zanesli na pole. Taky by mi vadilo něco zabít, i když je to škůdce. (O štěnicích není řeč, ty bych hubila bez výčitek svědomísmajlik - 68)

 
catcat
catcat - 3.5.2018 11:11

To chce odborníka! Žádné spreje nepomůžou. Jsou to potvory odolný a snadno se přinesou i do čisťoučké domácnosti. DDD firmy by o tom mohly vyprávětsmajlik - 59

 
denkas
denkas - 3.5.2018 9:59

Tak ze štěnic mám hrůzu. Asi bych taky jako Renata měla pocit ostudy. A v paneláku je to problém. Držim palce. Rozhodně rychle řešit!
My když šli do baráčku, tak ve verandě byly dvě myšky. Vnoci sem je pozorovala přes skleněný dveře, ani jim nevadilo, že svítim. Bylo my jich líto, když se chytly do pastičky. Jo a pak sem zjistila, že sem si je tam hezky krmila. Měla sem tam zrní pro andulku. smajlik - 16

 
orinka
orinka - 3.5.2018 9:47

kubikm: já bych dokonce řekla, že je to i jakási nepsaná povinnost. Přece bych nechtěla, aby to pak chytli v celém baráku.....pokud to teda už není a možná to i někdo utajil a ta pisatelka to odnesla.

 
sharon
sharon - 3.5.2018 9:27

dadka: to musíš napsat do redakce.....smajlik - 68

 
dadka
dadka - 3.5.2018 8:16

Teď úplně o něčem jiném....Jak dlouho bude ještě "viset" anketa.Zpívám rád? Je tam nejméně už 2 roky....

 
dadka
dadka - 3.5.2018 8:13

Kamarádka mojí dcery si koupila byt a zjistila, že je plný štěnic. Pokud je to v paneláku, tak ty potvory lehce prolezou stoupačkami. V životě jsem živou štěnici neviděla, ale zase se jejich výskyt rozšiřuje. Moje babička s rodinou se kdysi taky nastěhovali do bytu a zjistili, že tam jsou štěnice. Tak jako ty, vyčistili celý byt, doslova ho obrátili naruby, ale vůbec to nepomohlo. Nakonec je našli , když odšroubovali zásuvku ve zdi, tam měly ty potvory hnízdo.
Ostuda neostuda, řekni to na družstvu a napiš to na nástěnku, sama nic nezmůžeš.Bude to chtít hromadnou a celkovou čistku celého domu odborníky.

 
kubikm
kubikm - 2.5.2018 21:30

nástěnka není blbý nápad, ale říct to na družstvu je účinnější

 
kubikm
kubikm - 2.5.2018 20:40

psali o tom, že jsou i v nobl hotelech třeba ve Varech...ale i ve 4 v cizině....smajlik - 48

 
sharon
sharon - 2.5.2018 20:08

orinka: to máš pravdu to chce vyplynovat celý dům.....před cca 40 ceti lety kamarádka bydlela na hradě kde byly v baráku palachové stěny a byly tam i štěnice , musel se plynovat dům od deratizérů......

 
orinka
orinka - 2.5.2018 18:59

Štěnici si člověk může donést třeba v souvislosti s cestováním. Stačí pobyt v hotelu a otevřený kufr. Hodně se cestuje a štěnice cestují taky. Tady nepomůže nic jiného, než odborná firma. A desinsekci provést v celém domě, bez otálení.
Tady jsou velmi dobré rady, jak postupovat.
https://hobby.idnes.cz/stenice-likvidace-postup-rady-dkw-/hobby-domov.aspx?c=A180308_115525_hobby-domov_bma

 
krasaka
krasaka - 2.5.2018 18:52

smajlik - 61Ta zpráva na nástěnce by mohla zabrat, za pokus nic nedáš smajlik - 66Je snad jasné, že sis je domů nepozvala - budou určitě ve více bytech smajlik - 48

https://www.google.es/search?q=co+proti+%C5%A1t%C4%9Bnic%C3%ADm%3F&oq=co+proti+%C5%A1t%C4%9Bnic%C3%ADm%3F&aqs=chrome..69i57j0l4.8779j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Na mne zase včera bafla malá myšička a prchala z WC někam pryč - s mou váhou a indispozicí jsem nemohla ani nadskočit ani pištět - míváme dokořán otevřeny dveře přímo na zahradu kvůli pejskům a oni ji asi neproženousmajlik - 66 Žádné potraviny volně nenechávám ležet, ale je možné, že jí zachutnaly psí granule,uvažuji o koupi pastičky,ale takto zavražděné myši je mi lítosmajlik - 48

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 403071.
Archiv anket.