Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Touhu po dítěti vyřešila podrazem

Touhu po dítěti vyřešila podrazem

Milé ženy, doufám, že nevadí, když sem píšu, ačkoli jsem muž. Stalo se mi teď v životě něco, co se mnou pěkně zamávalo, a já bych rád slyšel názory žen na mou situaci.

Je mi pětačtyřicet, jsem rozvedený, z manželství mám dvě děti, obě už dospělé. Po rozvodu jsem byl delší dobu sám, pak jsem poznal současnou přítelkyni. Je o osm let mladší, svobodná. Pro mne to byla doslova láska na první pohled, moc se mi líbila, od prvního setkání jsme si rozuměli. Bylo nám spolu moc fajn. Měl jsem jenom obavu, že ona, vzhledem k tomu, že je bezdětná, zatouží po dítěti a já jsem už ve věku, kdy dalšího potomka nechci. Když přišla řeč na toto téma, ulevilo se mi, když mi řekla, že dítě nechce, nikdy prý nepociťovala nějaké mateřské pudy a je jí dobře tak, jak je.

Byl jsem rád, že i v tomto zásadním pohledu se shodneme. Ujistila mě, že si nemusím dělat žádné starosti, protože má zavedené tělísko proti početí.

Dnes je to skoro rok, co spolu chodíme, zatím bydlíme každý zvlášť, ale čím dál víc už přebýváme na střídačku u jednoho nebo u druhého a tak jsem si říkal, že už by možná byla vhodná doba, abychom se sestěhovali do jednoho bytu. Když jsem jí to navrhl, zarazila se a pak mi sdělila něco, co mě totálně odrovnalo. Je těhotná. Nyní již ve třetím měsíci. Když jsem se jí zeptal, proč mi o tom neřekla dříve, tak se chvíli ošívala, a pak mi řekla celou pravdu.

Prý čekala, až už nebude možné jít na potrat, protože měla obavy, že bych měl tendence ji na něj poslat. Postupně mi odkryla všechno: neměla štěstí na vztahy, každý krachnul a ona už přestala věřit, že pozná muže, se kterým by chtěla být. Co ale chtěla moc, bylo dítě. Proto se mnou začala chodit a celou dobu se tvářila, jak mě miluje a ujišťovala mě, že dítě nechce. Zkrátím to: ona mě sprostě využila jako dárce spermatu! Prý po mě nic nebude chtít, jenom, abych byl zapsaný v rodném listě, aby dítě mělo otce aspoň „papírově“.

Po tomto rozhovoru, který proběhl před týdnem, jsem od ní odešel a od té doby jsme spolu nemluvili. Já vůbec nevím, co mám dělat. Je mi hrozně, mám na ni vztek, že mě takhle sprostě zneužila, připadám si jako blbec. Z její řeči jsem pochopil, že se mnou do budoucna nepočítá, že jí šlo skutečně jen o to dítě. Vůbec si snad neuvědomila, jak moc mi tím zasáhla do života, jaké trauma mi způsobila.

Ano, dítě jsem nechtěl a věřil jsem jí, že se chrání. Jenže co teď? Je těhotná, to malé bude moje krev, nedokážu nad tím jen tak mávnout rukou, nechat se zapsat do rodného listu a jinak dělat, že moje dítě neexistuje. Zároveň nevím, jestli bych jako otec chtěl fungovat. Jediné, čím si jsem jistý je, že přítelkyně je pro mě už teď „bývalá“. To, jaký podraz na mne udělala a do jako situace mě dostala, jí odpustit nemůžu.

Mám z toho v hlavě dost zmatek, chvílemi mám chuť to všechno úplně vypustit a říct jí, že se ani do toho rodného listu zapsat nenechám. Ale vím, že bych si tím nijak nepomohl, když bude chtít, dosáhne toho soudně.

Existuje pro mě vůbec nějaká smysluplná rada? Budu moc rád, když se k téhle mé peripetii vyjádříte, uvítám jakékoli názory a náhledy na věc. Předem děkuji.

Pavel


16.9.2021   Rubrika:   |   Komentářů 30   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Touhu po dítěti vyřešila podrazem

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30
sallie
sallie - 25.9.2021 1:43

jo, m;j příspěvek taky zmizel, jak tady, tak z diskuze....

takže ještě jednou... holce je 37, dítě chce. Partner se k dítěti stavěl odmítavě - tudíž ona žije v přesvědčení, že on dítě nechce. Ona mu nabízí možnost, že se o dítě nebude muset starat (ale v tom případě bych nechtěla otce ani v rodném listě). Nemusí být zásadně jen "svině", ocitla se v nějaké situaci, kterou neřešila úplně s grácií a nadhledem. To z ní nedělá automaticky špatného člověka a z Pavla nějakého světce.

 
tynka8
tynka8 - 24.9.2021 18:52

Nemyslím si, že je na místě házet vinu na Pavla. Většinu lidí by ani ve snu nenapadlo, že je někdo něčeho takového schopný, takže je naprosto normální, že přítelkyni věřil. Kdybychom neustále jenom každé podezírali a spoléhali se jenom na sebe tak potom nemá žádný vztah smysl.
Myslím si, že otázka, na kterou byste si měl odpovědět je, jestli to dítě chcete ve svém životě a pokud ano, uvědomit si, že tím pádem budete už navždy mít ve svém životě i vaši expřítelkyni. Podle toho co píšete, mi přijde, že byste toho litoval, pokud byste se teď k tomu dítěti otočil zády, takže možná vám nezbyde nic jiného než zatnout zuby a být tady pro to dítě, aby mělo ve svém životě oba rodiče a neskončilo jenom s manipulující matkou.

 
Jurina007
Jurina007 - 21.9.2021 20:20

YXH: To snad ne, my jsme sem nedávno přesunuli uzavřenou diskusi z končící Dámy.

 
sharon
sharon - 21.9.2021 19:39

i moje příspěvky ....jsou fuč a já myslela že mi blbne notas...smajlik - 76

 
YXH
YXH - 21.9.2021 18:20

Jo zmizely moje taky... asi to tu uz bude opravdu koncit. smajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 21.9.2021 13:56

Jurina007: aha, díky

 
Jurina007
Jurina007 - 21.9.2021 13:50

kubikm: Nám se taky z diskuse ztratily dnešní příspěvky...

 
kubikm
kubikm - 21.9.2021 13:39

tady bylo 17 příspěvků
kdo je smazal a proč?

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 17.9.2021 16:55

catcat - 17.9.2021 15:05
aby mimi jednou dědilo

 
catcat
catcat - 17.9.2021 15:05

Linda: přesně tak, když po něm nic nechce, proč ho chce mít v rodném listěsmajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 17.9.2021 8:13

Linda: pokud to ještě platí, tak neprovdaná matka má nárok na výdaje s těhu - jídlo, šaty a pod.
potom na výbavičku
a potom alimenty
pokud dítě bude chytré a půjde na vysokou, tak až do jeho 26 let....
jj, oslíčku otřes se

 
Linda
Linda - 16.9.2021 18:57

Mily Pavle (pokud skutecne existujete).... ja vim jste chlap a chlapy vseobecne neresi co je nepali, proc se namahat kdyz to za vas vyresi nekdo jiny. Takze pokud jste si jisty ze VY osobne nechcete dite (nebo cokoliv jineho) tak VY osobne pro to sakra neco udelejte a nehazte odpovednost na jineho!!!! Ano vase ted uz byvala partnerka je pekna svine ,o tom neni pochyb. Ale byl jste to vy kdo ji veril, vy kdo nic neresil. Kdy jste neco nechtel tak to bud nedelam a nebo se chranim, at uz kondomem neba vasektomii. Omlouvam se ,ale to je zivot a za blbost se plati. Chudak prcek - mama jde pres mrtvoly jenom aby dostala to co chce ona a tata nema odpovednost za nic a cely svet je proti nemu.

PS. takze pritelkyne vas vodila za nos, lhala, podvedla atd. A vy ji ted verite, ze budete v rodnym liste zapsan jenom na oko, aby dite melo otce a jinak po vas NIC nechce a chtit nebude smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34. Tomu rikam vtip stoleti!!Z toho bude jeste hodne tucny vyzivny smajlik - 42

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.9.2021 17:57

sousedka bylo jí 37 měla přítele - bydleli spolu a smajlik - 26 zda chtěla dítě za každou cenu. odskočila si za kamarádem. S přítelem se rozešli a toho kamaráda honí po soudech již 7 let. Také podraz, ale nebyla to roční láska. On to bere jako podpásovku, že chtěla dítě a vybrala si jeho.
Ona měla asi cíl a on si chtěl užít. Proto asi je lepší se vždy chránit a nespoléhat na ochranu toho druhého.
Už se stalo, je to podraz, ale byli jste u toho oba.
Tu se asi radit moc nedá

 
Arna
Arna - 16.9.2021 17:24

Připomnělo mi to starší díly Ulice a Bedřicha, tomu ženská zničila manželství.
Už se stalo, nic s tím neuděláte. Nechte si to projít hlavou a ta vasektomie je dobrý nápad, protože už těžko nějaké ženě budete důvěřovat a na mnišský život jste ještě mladý

 
Betyyna
Betyyna - 16.9.2021 15:16

Nechejte si udělat vasektomii a pro příště budete v klidu. Teď už nenaděláte nic.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76666.
    Archiv anket.