Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Byla jsem pirátem i cirkusákem. V minulém životě.

Byla jsem pirátem i cirkusákem. V minulém životě.

„V minulém životě jsem musela být masový vrah!“ vřískala jsem jednou poté, co jsem si vylízala další ze svých nekonečných životních průšvihů. Jsem smířená s tím, že v tom nynějším si zkrátka vybírám trest za svoje hříchy. Vzhledem k seznamu, co všechno už mám za sebou, přemýšlím o tom, že bych měla sednout k internetu či encyklopediím a hledat, který člověk je zodpovědný za největší masakr v dějinách. Určitě budu mít na svědomí nějakou genocidu, vynález biologické zbraně nebo přinejmenším upálení Giordana Bruna. Možná jsem dokonce vynalezla hamburger.

Zasedla jsem tedy k chytré krabici a za chvíli na mě vykouknul odkaz nabízející odhalení, čím jsem v minulém životě byla. Neváhala jsem a klikla. „Byla jste krotitelem dravé zvěře a byla jste uznávaná. Ale potom si na vás sednul slon a od té doby jste už jen prodávala lístky do cirkusu.“ Ahá! Zvolala jsem a byla nadšená. To vysvětluje, proč mám tak ráda zvířata a kočkovité šelmy obzvlášť! Zamnula jsem rukama a pochopila, že se stačí jen zamyslet a budu mít ve svých předchozích životech jasno i bez internetu. Ve svých minulých životech jsem tedy dále byla:

Neandrtálcem – mám ráda potraviny bez tepelné úpravy a jakýchkoliv přísad a přidaných pochutin. Prostě úplně naturální. A syrové maso. Dojímají mě příběhy, ve kterých neandrtálec přivleče domů do jeskyně mamuta a tam ho ještě zmrzlého za syrova okusují. Bez koprové omáčky (i když tu mám také moc ráda). Mňam.

Indiánem – žádným Apačem, ale příslušníkem kmene Mayů. Kromě jména, které mi jako důkaz zůstalo dodnes, mě fascinují prakticky všechny předkolumbovské kultury, jejich sociální systém, vědecký pokrok, prostředí a hudba. Kdykoliv dosednu na jejich půdu, rozlije se ve mě hřejivý pocit „jsem doma.“

Černochem – určitě jsem byla černým mužem pod bičem otrokáře, který po nocích, když přišel o jednu nohu, umřely mu všechny děti i žena a měsíc neměl v ústech skývu chleba, zpíval srdceryvné modré blues. Jestli jsem přežil(a), to nevím, ale bluesová hudba mi zastavuje srdeční činnost, vhání slzy do očí, prostupuje všemi orgány a rozechvívá každičký nerv i v tomto životě.

Cikánem – při vší úctě jsem právě teď nechtěla napsat Romem, protože další druh tónů, který cítím až v patě, je právě cikánská muzika. Takové teskné halgáto mi spolehlivě uvolňuje svěrače a klidně bych při něm podepsala jakoukoliv směnku.

Medvědem – zimní spánek provozuji dodnes a napodobuji jeho zavalité pohyby. Možná i medvědem ledním, vzhledem k tukovým zásobám. Podědila jsem i tu lenost.

byla jsem pirátemNetopýrem – nejenom, že ve dne jsem k nepoužití, zatímco v noci hýřím nápady i energií. Miluji i různé atrakce, kde můžu viset hlavou dolů. (Jenom v tom Prateru to už bylo i na netopýra moc a ten potom ve dne a ve stoje blinkal do odpadkových košů po celé Vídni.)

Sebevrahem – na pravém spánku mám mateřské znaménko, kolečko ve velikosti náboje do malého revolveru. Doufám, že jsem se trefila dobře a dlouho jsem netrpěla. Kamarádka na tom byla hůř. Z jejích znamének na břiše je jasné, že do ní někdo zapíchnul vidle. (Možná já.)

Pirátem – na lodi a na moři bych mohla strávit polovinu života. (A tu druhou v Karibiku.) Nu a něčím se na tom moři živit musím, že?

Nerudnou a zlou učitelkou matematiky – jsem matematický blb a ta moje mi to vrátila i s úrokama.

Anebo jsem byla líná pirátská učitelka matematiky, která po nocích jezdila s kolotočema a na centrifuze skládala teskné blues o starých Mayích. Potom jí medvěd ukousnul nohu, ona se pokusila o sebevraždu, ovšem zpackala ji, a tak vyvraždila celou třídu svých žáků a po vzoru Hannibala Lectera si pochutnala na jejich křehkém syrovém mase bez pepře a soli.

Čím jste byli v minulém životě vy?

Majucha


4.1.2011   Rubrika: Tajemné sny a záhady   |   Komentářů 30   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Byla jsem pirátem i cirkusákem. V minulém životě.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-31
štoudev
štoudev - 4.1.2011 11:23

Po tvý kritice se mi už stýskalo smajlik - 34

 
Riki
Riki - 4.1.2011 11:10

Nejsem blázen, abych se chtěla šťourat v minulých životech - za předpokladu, že to není celé oslovina, což si myslím, že je. Ale i kdyby náhodou nějaké minulé životy existovaly, je zřejmě sakra dobrý důvod k tomu, že si to lidi nepamatují. smajlik - 42 A ten já hodlám matce přírodě respektovat, páč mám svejch současnejch problémů dost, netřeba sem tahat ještě ty minulý. smajlik - 67

 
Almega
Almega - 4.1.2011 10:59

Myslím,že se nemá do nějakých minulých životů šťourat-už byly,tak co....Doufám,že až umřu,tak budu někde poletovat jako energie a budu si moci dělat,co jsem teď nestihla-cestovat po zeměkouli....

 
a....
a.... - 4.1.2011 10:29

orinka: Zkoušela jsem asi totéž, vyšlo mi, že jsem byla ve 12. století jeptiškou na Sicílii a v 16. století služkou v Praze. Tak nevím, jak se to promítá do mého současného života.

 
Arna
Arna - 4.1.2011 10:27

Byla jsem na kurzu regresní terapie, učili jsme se to navzájem na sobě. Ovšem mě nikdo nikam nedostal. Ostatní si prožívali dramata a já nic. Jen jsem snad byla starou umírající indiánkou,seděla jsem někde stranou a pak už mě jen něco táhlo dozadu a tunelem jsem někam letěla.

 
Penguinnn
Penguinnn - 4.1.2011 10:08

Já jsem asi byla v minulém životě nějaký vyvrhel-mám ráda zbraně, nejlépe nože apod. a taky oheň. Takže jsem určitě neuhořela jako čarodějnice.

 
štoudev
štoudev - 4.1.2011 10:03

orinka: matiku jsi učila, že jo smajlik - 42

 
Nika1
Nika1 - 4.1.2011 9:46

Nevím, kde bych to jako měla zjistit. Poraďte. smajlik - 76

 
Sofffie
Sofffie - 4.1.2011 9:43

majucha: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 47

Tak já to vím naprosto přesně, co by mi řekli v tom společenství. Že jsem byla Eskymačka a umrzla jsem v mladém věku po čtrnácti dnech hladu a utrpení, když jsem se ztratila ve sněhové bouři. To vysvětluje můj odpor ke všemu zimnímu (nenávidím sníh, led, teploty pod 10 stupňů, vítr apod.) a taky můj orientační nesmysl. smajlik - 68

Anebo jsem byla Meresjev - ten prošel něčím podobným, navíc by to vysvětlovalo můj lehký syndrom neklidných nohou a taky neustálou touhu se vleže vrtět (hlavně v noci v posteli). smajlik - 68

Taky jsem zřejmě byla Řekyně se sedmi dětmi, pracující na poli, zatímco můj líný manžel sedí s ostatními Řeky v hospodě (poté, co mi důkladně namlátil), pije uzo a žmoulá ten jejich "růženec". To zase vysvětluje hluboce zakořeněný feminismus a lásku ke všemu, co voní Řeckem. smajlik - 68

 
orinka
orinka - 4.1.2011 9:33

majucha: chachá!! Našla jsem jakousi věštírnu, zadala nacionále a vyšlo mi, že jsem byla v - bacha! - učitelkou v Mexiku, kde jsem zemřela ve věku 29 let. V 11. století. Závidíš, že??smajlik - 27

 
štoudev
štoudev - 4.1.2011 9:13

orinka: čéče, bráška na tom kdysi byl, dělali to v nějakém duchovním společenství. Prej byl nějakým chudým dělníkem v Číně. Šla bych na to taky, ale bojím se. Když zjistím, že jsem nebyla přinejmenším Marie Curie, to zklamání, to zklamání!smajlik - 80 Anebo naopak zjistím, že nás bylo několiksmajlik - 34

 
Zaffira
Zaffira - 4.1.2011 9:03

já jsem byla asi taky mayka, Krištof Kolumbus anebo Vasco da Gama, a nejspíš jsem umřela při porodu, protože z něj mám hrůzu, a taky bohatá panička se spoustou služebných smajlik - 42

 
Bellana
Bellana - 4.1.2011 8:55

smajlik - 34smajlik - 5smajlik - 47
V minulém životě jsem musela být anglická šlechtična, která zemřela zimou. Jsem zimomřivá, z jakékoliv práce mám na rukou puchýře, líbí se mi anglický humor a jsem jedovatá jako postava z Oscara Wilda (bohužel ne tak vtipnásmajlik - 11smajlik - 12)

 
Stanik
Stanik - 4.1.2011 8:45

Majucha uzasne!smajlik - 47smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34
orinka: tak presn eto je ono.. regrese me fascinuje, ale jsem srabik na to ji podstoupit, i kdyz si myslim, ze na hodne veci , by mi nasla odpoved.

 
Kadla
Kadla - 4.1.2011 7:28

Majucha: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 47smajlik - 47 Dokonalé!

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-31
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 402757.
Archiv anket.