Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manžel nezvládá synovu orientaci

Manžel nezvládá synovu orientaci

Máme s manželem jedno dítě, syna, kterému je 26 let. Bylo to naše vytoužené dítě, už jsme ani nedoufali, že se nám zadaří. Když se narodil, byli jsme oba nesmírně šťastní a považovali to za zázrak. Manžel se v synovi doslova viděl, hned, jak se narodil, začal plánovat, co všechno s ním jednou bude podnikat. Jenže vše si vyvinulo jinak, než jsme si představovali.

Od synova útlého dětství jsme na něm pozorovali, že je trochu jiný, než ostatní kluci. Nikdy se nepral ani neprojevoval zájem o čistě mužské aktivity. Manžel jako nadšený rekreační fotbalista tím dost trpěl. Od malička se synovi hodně věnoval v takových těch klučičích záležitostech, ale on se k ničemu moc neměl. Radši byl doma, četl si nebo si stavěl nějaké modely lodí a letadel, nebo ho bavilo pomáhat mi při vaření.

Když přišel do puberty, začalo v nás podezření, že syn je „jiný“ sílit. O děvčata neprojevoval žádný zájem, kromě jednoho krátkého románku v sedmnácti letech s žádnou nikdy nechodil. Začal být čím dál víc uzavřený, o svém osobním životě s námi prakticky nemluvil. Až ve svých dvaadvaceti letech se nám konečně svěřil, že je gay. Nebudu zastírat, že i když jsme to svým způsobem očekávali, tak když jsme to slyšeli takhle natvrdo, zamávalo to s námi.

Já jsem se s tím vyrovnala poměrně rychle, bylo mi sice líto, že se pravděpodobně nikdy nedožiju vlastních vnoučat, ale převládl ve mně pocit, že ať je syn jakýkoli, je to naše dítě. Je slušný, pracovitý, zodpovědný. Když se pak po nějakém čase odvážil představit nám svého přítele, dokázala jsem se k tomu postavit s chladnou hlavou a hezky jsem ho přijala do rodiny.

Problém je však s mým manželem. Jak jsem psala, od synova dětství pociťoval často zklamání z toho, jaký syn je. Ale od chvíle, kdy se dozvěděl skutečnost o jeho orientaci, ho manžel od sebe vnitřně úplně odstřihnul. Naprosto ho ignoruje, nemluví s ním, jeho přítele viděl jen jednou, prý z důvodu, aby věděl, s kým syn je a víc se s ním stýkat nechce. Vlastně on se nechce stýkat s nimi oběma. Nějaké rodinné oslavy, vánoční posezení nebo i výlety, nic z toho nehrozí.

Strašně mě to trápí. I když manžela svým způsobem chápu, tak se na něj zároveň dost zlobím, že není schopen překousnout, že syn je, jaký je a takového ho brát. Manžel to bere jako nějakou zradu, neuvědomuje si, že syn za to, jakou má orientaci, nemůže a že to v žádném případě nesnižuje jeho hodnotu jako člověka. Když se s mužem snažím na toto téma mluvit, úplně se oklepe a prohlásí, že nechce nic slyšet, že ho nechce vidět, že je mu úplně špatně při představě, co ti dva spolu dělají v posteli a že jsou mu odporní. Vyčítá mi, že se se synem a jeho přítelem stýkám, že k nim jezdím na návštěvy, prý jsem ho vždycky rozmazlovala a tu svou opičí lásku mu dávám i teď, když je dospělý a navíc „takový“.

Jsem jako mezi mlýnskými kameny. Můj syn je mé dítě a miluju ho, ale mám ráda i manžela, byť mě jeho postoj velmi mrzí. Tak ráda bych dala naší rodinu nějak dohromady, ale veškeré mé snahy vždycky ztroskotají na manželově rezolutním a negativním postoji.

Dá se to vůbec nějak zlomit? Je nějaká šance, že to manžel konečně rozdýchá a smíří se s tím?

Ludmila


12.4.2019   Rubrika:   |   Komentářů 62   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 5/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel nezvládá synovu orientaci

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
sharon
sharon - 16.4.2019 20:18

denkas: smajlik - 47

 
denkas
denkas - 16.4.2019 20:13

sharon: tak pod to se i ja podepíšu!!!

 
sharon
sharon - 16.4.2019 19:53

kobližka: kritika nekritika , to je mi jedno, je to prostě tak.....v mých 67 letech to prostě tak vidím......smajlik - 75

 
kobližka
kobližka - 16.4.2019 19:45

sharon: 19.28 smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47 chtěla jsem to taky napsat,ale pak jsem si řekla,že by se tu na mě třeba sesypala kritika.Ale bohužel,tohle si myslím čím dál častěji.

 
sharon
sharon - 16.4.2019 19:28

............jednoduše řečeno my starší říkáme lidově že svět se v prdel obrací...smajlik - 68

 
kobližka
kobližka - 16.4.2019 16:36

Pentlička: 11.56 A proč by nemohli jít do průvodu heterosexuálově? Proč by nemohli dát najevo,že jsou hetero? Nebo tohle můžou hlásat do světa jen lesby a gayové?
A k manželství těchto opačně orientovaných jen jedno - fakt mě nevadí,budou-li sezdaní,ale paradox je,že většina hetero párů říká,že svatba pro ně není důležitá,že na lásku papír nepotřebují,ale gayové a lesby manželství chtějí....tak už nevím.
Jinak doufám,že nebudu pochopena,že mám něco proti nim,což snad dokazuje i můj příspěvek níže.Toť asi vše.

 
catcat
catcat - 16.4.2019 14:57

Pentlička: proč by měli homosexuálové adoptovat děti? Jsou přeci vedlejší vývojová větev, určená k zániku.

 
PEGG
PEGG - 16.4.2019 14:51

Zatím jsem nečetla příspěvky, ale manžel je blb. Vykašlala bych se na něj, ať si trucuje a utápí se ve své ukřivděnosti. Já bych rozhodně s mladými vazby netrhala. Asi by mě to taky nepotěšilo, ale rozhodně bych kvůli tomu nezavrhla své dítě. Ono je to totiž dědičné, nemá náhodou manžel ve své rodině něco podobného? smajlik - 68

 
sharon
sharon - 16.4.2019 12:58

pardon ale srovnávat Rio s Prahou.......no, nevím...pochodem si stejně žádná práva nevybudou, jen se po nich uklízí z našich daní bordel v ulicích....smajlik - 68

 
sharon
sharon - 16.4.2019 12:54

kobližka: i mě ty pochody štvou ......to se mám zbláznit že je tu tolik homosexuálů nebo leseb ?????......to už není 4% ...to bude pomaloučku 30%.....stejně si myslím že mnohdy je to i "módní" záležitost......ty pochody jsou trapné....smajlik - 36

 
sharon
sharon - 16.4.2019 12:50

kobližka: 23:26.......přesně můj názor.....to jsem dala jen jako příklad....že má též jedinou dceru.....smajlik - 26

 
Pentlička
Pentlička - 16.4.2019 11:56

kobližka: Proč by za svoje práva demonstrovali heterosexuálové? Ti přece všecka práva mají. Ale homosexuálové zatím nemůžou uzavírat manželství, ani adoptovat děti. Mně Prague Pride vůbec nevadí a ač jsem heterosexuál i moje děti jsou heterosexuálové, tak jsem na straně gayů a leseb - ať mají všecka práva, co máme my. A že jsou tam nastrojení a namalovaní, no a? Vezměte si jen třeba karneval v Riu, ty tisíce téměř nahých vymaškařených a zmalovaných žen, kroutících se v rytmu samby, ty nikomu nevadí?

 
kobližka
kobližka - 16.4.2019 10:53

krasaka: 8.37 víš,myslím si o sobě,že jsem poměrně tolerantní člověk,ale tyhle pochody mě fakt štvou.Cožpak jim společnost něco odpírá nebo zakazuje? Vždyť ať si činí,co jim libo,každého věc s kým žije,ale proč v demokratické společnosti pořádat pochody a manifestace,že jsem gay nebo lesba.Ještě jsem neviděla nějaké seskupení heterosexuálů,že by demonstrovali za dvoje práva smajlik - 38

 
Bellana
Bellana - 16.4.2019 10:52

krasaka: Nemať mladé. V Československu nebyla homosexualita trestná, pokud se odehrávala mezi dospělými. Prague Pride, tedy ten průvod, je trapná záležitost, ale ani tehdy by za ní nešli do vězení, pokud by to udělali legálně. Je sice pravda, že se tenkrát příliš mnoho věcí zametali pod koberec, ale neslyšela jsem o člověku, kterého by u nás veřejně zničili jen kvůli jeho homosexualitě. Dokonce ani před r. 1960, kdy ještě trestná byla. Ve Velké Británii to naopak udělali mnoha mužům, namátkou třeba Oscaru Wildovi nebo Thomasu Jerichovi.
Nebyla bych nadšená, že je syn gay a manžel by to snášel velmi těžko, ale nedovolila bych mu, aby mi zakazoval styk s mým dítětem.

 
krasaka
krasaka - 16.4.2019 8:35

kobližka: smajlik - 61 přesně tak - kdo se nemůže zviditelnit kvalitními výsledky své práce, potřebuje se zviditelnit jinak - důkazem jsou ty otřesně nevkusné pochody Prahou, kdy normální člověk nechápe,co ještě chtějí ???
Za totáče by je zavřeli a museli by makat a nemohli si vymýšlet žádné extravagance, natož se veřejně hlásit ke své orientacismajlik - 48
V poslední době se zdá, že kdo nepatří ke 4%ní menšině - snad ani není slušný člověk - neboli "Všeho moc škodí" smajlik - 76

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 278850.
    Archiv anket.