Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Zůstat s takovým mužem? Všichni mě od toho zrazují.

Zůstat s takovým mužem? Všichni mě od toho zrazují.

Rozhodla jsem se svěřit se tady s problémem, který řeším. Strašně se ve mě melou city a pocity s rozumem. Pravděpodobně jsem udělala velkou životní chybu a měla bych to řešit. Akorát se toho radikálního řešení bojím.

Je mi třiadvacet let, mám přítele o šest let staršího a jsem těhotná, miminko se má narodit v dubnu. S přítelem si rozumíme, chodíme spolu od mých osmnácti let. Bohužel, on se teď dostal do velkého problému, vlastní vinou. V opilosti se připletl do rvačky, na jejímž konci bylo těžké ublížení na zdraví. Bylo jich víc, znám jen jeho verzi, jak všechno vzniklo. Šli s kamarádem na pivo (nechodí často, ale sem tam si zajde, párkrát za rok se i stane, že přebere a opije se). No a v té hospodě prý začali nějací mladíci na někoho agresivně útočit a oni s kamarádem se do toho vložili. Výsledkem byla pořádná rvačka, po které zůstal jeden z těch prvotních agresorů v bezvědomí a s docela závažnými poraněními. Jestli to bylo skutečně tak, nevím, jak říkám, znám jen jeho verzi.

Problém je v tom, že po soudním jednání a výpovědích svědků atd., byl můj přítel, jeho kamarád a ještě další dva, kteří se té rvačky zúčastnili, odsouzen k nepodmíněnému trestu. Myslím, že se to celé odehrálo tedy asi jinak, než mi přítel líčil, ale to už v téhle chvíli není podstatné.

Co řeším je, že můj přítel bude muset nastoupit do vězení na docela dlouhou dobu. Jsem z toho totálně v háji, čekám dítě, které bude mít tatínka kriminálníka. Rodiče, sourozenci a kamarádi mi všichni jednotně říkají, že se s ním mám rozejít, že to, co udělal, není samo sebou a že když s ním zůstanu a budu na něj čekat, až ho pustí z kriminálu, zkazím život sobě i dítěti, protože to, co udělal, se nejspíš bude opakovat.

Já si toho jsem na jednu stranu vědoma. Přítel není úplný svatoušek, vím, že se už několikrát porval, on startuje na první našlápnutí, ale dosud to byly jen takové ty běžné slapské šarvátky, kdy si dali do zubů a tím bylo vyřešeno. Tohle, co se stalo s takovými důsledky, je poprvé.

Ke mně je hodný, pozorný, na miminko se těší, pracuje, aby nás zabezpečil. Není to žádný flákač ani klasický rváč nebo nějaký delikvent. Z toho, že musí do vězení, je samozřejmě nešťastný, už vazba s ním pořádně zamávala.

Nevím, co mám dělat. Rodiče mě ujišťují, že se o mě a dítě postarají, pomůžou mi, mají dost velký dům, kde bych s miminkem mohla bez problémů být. Já je chápu, že mají strach, abych si nezkazila život, ale taky je mi líto přítele, který je na dně a připadá mi hrozné ho teď, když mě nejvíc potřebuje, opustit. Asi by ho to úplně zlomilo.

Omlouvám se, možná je to zmatené, snad jsem to popsala srozumitelně. Chtěla bych se vás zeptat, co byste dělaly na mém místě. Já opravdu nevím.

Klára


12.1.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 33   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zůstat s takovým mužem? Všichni mě od toho zrazují.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
rychlonožka
rychlonožka - 12.1.2017 16:12

A dodatek: pokud ji opravdu má rád, může být jen vděčný, že jí rodina nabízí pomoc, a že nebude sama a v nedostatku. Oboje zavinil on. A jak tu správně říkají holky - on do vězení musí, ona se musí postarat o dítě. Za pár let se uvidí. Provedla bych ale opatření - dítě by bylo jen a jen moje. Podle papírů. Aby o ně jednou nepřišla.

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.1.2017 16:10

Cinderello, nevím, za jak dlouho se trest smaže, nejsem v tomhle obeznámená, příbuzný byl ve vězení kvůli politice v padesátých letech a s jeho rodinou se to táhlo celý život. Vědělo se to. Děti - problém dostat se na školu, manželka - okamžitě propuštěná z práce. Ano, bylo to za totality a bylo to jen neschvalování režimu. Jak on tak jeho žena byli rádi, že sehnali mizerně placenou práci. Pokud je někdo hospodský rváč a příležitostný piják, to mi věř, že dopad na ně oba to bude mít. Jak pracovní, tak společenský. Nebo si snad umíš představit, že se dají do kupy se sousedy a podniknou společnou grilovačku? To si teda každý rozmyslí! Pohlížet se na něj může, jak chce, vymazat se mu může, co chce, ale jednou to je jeho pomyslná vizitka a nálepka a myslím, že se ten člověk nezmění. Měly bychom si rozmyslet, s kým chodíme, abychom tyhle věci nemusely řešit. Mít kámoše stejného ražení - těžko sežene jiné - teď přibydou i kámoši z vězení - to je pokázka na další malér. Toho člověka nesoudím, ani neodsuzuju, ale ať si ty následky nese sám, sám se do problémů namočil. To za něj nikdo neodsedí. Chápu, že se člověk i do vězení dostat může, ale chodit vypíjet a pak se tam servat do krve,. to teda promiňte, tohle není známost, to je jenom velikej problém.

 
Cinderella
Cinderella - 12.1.2017 15:56

rychlonožka: a ona bude žena trestaného? není to náhodou tak, že když si odsouzený trest odpyká, vymaže se mu ten záznam z rejstříku trestů a pohlíží se na něj jako na netrestaného?

Arna: smajlik - 47

 
Arna
Arna - 12.1.2017 15:02

Jak zde již bylo psáno, nevíš co se tam odehrálo a to je divné. Pokud jsi nechtěla či nemohla na soudní jednání, určitě dostal rozsudek, tak není problém si ho přečíst. Jeho verze je určitě hodně změněná a kdo ví zda už někdy neměl za podobný incident podmínku, proto je to "natvrdo".

 
PEGG
PEGG - 12.1.2017 14:06

tornado-lou - 12.1.2017 8:07 smajlik - 47
Linda - 12.1.2017 9:17 smajlik - 47
Neřeš neřešitelné, čas mnohé vyřeší za tebe. Rozhodně se vrať k rodičům, to není rozchod, to je jen opatření, abyste s malým neumřeli hlady. smajlik - 45

 
Almega
Almega - 12.1.2017 12:03

Některé muže nejde "napravit",ani po dobrém ,ani po zlém.A hrát si na nějakou spasitelku,v tomhle případě nemá cenu...Raději,až to půjde,co nejdál od něj,spíš se vrátí z lochu ještě horší,než byl.

 
Pirátka96
Pirátka96 - 12.1.2017 11:50

Souhlas s tornado-lou. Teď není potřeba nic zásadního rozhodnout a čas hodně věcí vyřeší.

 
orinka
orinka - 12.1.2017 11:45

Tak toho pána bych opustila. To, co líčíš, je jistě zmírněné tvým přáním zachovat rodinu. V tomto případě není o co stát. Násilník, rváč. Slušný člověk se tak nechová ani v těžkém draku.

 
mariena
mariena - 12.1.2017 10:59

Divím se,že Klára zná jen jeho verzi.Přelíčení jsou veřejná,obžalobu snad dostal do rukou písemně.Kdyby chtěl a kdyby Klára chtěla,mohla už vědět víc.Nepodmíněný trest se nedává za maličkost.smajlik - 11

 
sharon
sharon - 12.1.2017 9:59

Bety: tak nějak...........

 
Linda
Linda - 12.1.2017 9:17

Myslim si, ze nema cenu resit neco tady a ted hned. Zustan s nim dokud nepujde do vezeni a pak se v klidu prestehuj k rodicum, stejne budes aspon v pocatku potrebovat pomoc s mimcem, nez se zajedete a takhle budes mit rodice po ruce ( a muzes to pouzit jako rozumnou vymluvu, pokud nechces priteli hned vmest do ksichtu, ze s nim koncis).
Nevim ci je byt ve kterem bydlite - je tveho pritele tak si s nim hlavu nelam a odstehuj se, je tvuj - pronajmi ho po dobu bydleni u rodicu, je to pronajem tak ho vrat majiteli s tim ,ze ted nemas penize na najem.
A co bude nebo nebude za cas, az se pritel vrati z vezeni, to bude a nic s tim dneska nenadelas. Pritel se muze zmenit k lepsimu a pak ma u tebe stejnou sanci jako kdokoliv jiny, kdo se bude o vas uchazet. Zmeni se k horsimu tak aspon budes od neho pryc. Zustane stejny? TO tezko, takhle zkusenost ho zmeni, je jenom otazkou jak. Cekat na nej? No nevim jak dlouho bude ve vezeni, osobne bych si asi nejdrive vycistila hlavu a pak se uvidi jestli se ukaze nekdo perspektivni ????
A co na tohel vsechno rikaji jeho rodice / pribuzni??? Kazdopadne od pritelovi rodiny bych pomoc neocekavala (asi ma vlastni spatna zkusenost), nicmene pokud by se naskytla ber to jako extra bonus. Pokud by se zajimali o tebe ci dite neprastila bych dvermi, ale brala bych to stylem na slusny dotaz slusna odpoved.

 
mam-ča
mam-ča - 12.1.2017 8:32

Cituji : "Myslím, že se to celé odehrálo tedy asi jinak, než mi přítel líčil, ale to už v téhle chvíli není podstatné."
Milá Kláro, to JE podstatné ! Přítel Ti pravděpodobně lhal. Nepodmíněný trest se nedává jen tak z plezíru. To znamená, že ten, který způsobil "bezvědomí a s docela závažnými poraněními" byl Tvůj přítel. A nebo to nebyl první trest za rvačku, který kdy obdržel.
Teď nic neřeš, soustřeď se na dítě, přijmi nabízenou pomoc Tvé rodiny a pomalu se snaž odpoutat od rváče a násilníka. S ním Tě opravdu nic pěkného nečeká, i kdyby se k Tobě a dítěti násilně nechoval. Pořád budeš trnout, kdy a kde "nastartuje na první našlápnutí". Alkohol odbourává zábrany, takže stačí málo, a na všechna dobrá předsevzetí rychle zapomene.

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.1.2017 8:21

TORNADO-LOU
ztotožňuji se s názorem. Zařídit se jako svobodná matka, neoznamovat rozchod, ale ani nezůstávat tam, kde spolu bydleli, ovšem dítě bych si pro jistotu nechala jako jenom svoje a potom se uvidí. V tomto případě bych se bez alimentů skutečně ráda obešla. Rodina pana otce pomoc mladé matce nenabídla? Nemají pocit viny? Že jejich syn zkazil někomu život? Nestojí o to, přičinit se, aby vnouče nestrádalo? To je tedy dobré, pokud to nechávají na ní...

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.1.2017 8:09

OMLOUVÁM SE, DOKONČENÍ ZDE:
e vrátí z vězení, Vám nepřijde jako dobrý start pro rodinu. Vy se prostě musíte zařídit jako svobodná matka. Pokud Vás on někdy v budoucnu přesvědčí - bude makat a nebude se rvát a chlastat - má stejnou šanci jako každý, kdo by o Vás s dítětem stál. On musí nést následky svých činů. Soud by ho jen tak do vězení neposlal. Nedělejte hrdinku. Buďte ráda za nabídnutou pomoc, rodina nemá povinnost Vás pod ochranná křídla vzít, ale pracujte na samostatném životě, našetřete si na vlastní bydlení pro sebe a dítě a nepoléhejte, že Vás rodina bude materiálně a duševně podporovat do dospělosti miminka. Hodně síly Vám přeji.

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.1.2017 8:07

Kláro, nevím, jak dlouhá je ta doba výkonu trestu, ale asi to není podstatné. Vybrala jste si jako partnera člověka problémového a čekají Vás s ním jen problémy. Pokud do toho chcete jít, je to Vaše volba. Víte, něco jiného je, když by byl odsouzen třeba pro obranu nepřiměřenou při svém vlastním přepadení nebo při nehodě, kdy mu přímo pod kola skočí člověk, který by z toho vyšel s těžkým zraněním. Se střízlivýma očima se na věc podívejte i z další stránky. Až se přítel vrátí z vězení, připravte se na to, že bude třeba bez práce. Člověka, který pije a rve se, o toho se potencionální zaměstnavatelé skutečně nepoperou. Bez zaměstnání jsou totiž i lidi, co nechlastají a posilněni alkoholem se nevkládají do každého sporu v okolí a nejsou přesvědčeni, že spasí svět. Může to mít dopad i na Vás. Až budete hledat po mateřské práci a budete ženou trestaného, nevím, jak se k tomu Vaše firma postaví. Docela chápu, že ten pán Vám na omluvu neřekl, že rád vysedává v hospodě a rád se rve, s takovým koníčkem se člověk jen tak nechlubí. Na druhou stranu, pokud má Váš vyvolený taky kamarády rváče a občasné přesmírukonzumenty alkoholu, nikdy nebudete moct v klidu usnout, nikdy nevíte, co se Vám nebo Vašemu dítěti může stát. Ve Vás se neperou pocity, jak se k tomu postavit, Vy určitě tam někde v hloubi duše víte, že Vaši příbuzní mají prostě pravdu, ale ve Vás pracuje soucit a solidárnost s člověkem, který si to nezaslouží.To je Váš problém. Vy se činíte odpovědnou za svoje rozhodnutí se od něj distancovat, abyste mu neuškodila. Buďte v tomhle směru klidná. On na Vás a dítě taky nemyslel, když popíjel a rval se. Ať mu pomůže a ať ho podpoří jeho rodina. Stejně jako Vám pomůže ta Vaše. To, že půjdete žít a bydlet k rodičům, není žádná hanba. Z opatrnosti bych otce dítěte do papírů neuvedla. Bude to asi lepší, než se pak o dítě soudně přetahovat. Pokud ho uvedete, má na dítě právo, brát si ho, vidět ho, a Vy se vždycky budete klepat strachy, aby ho nevzal s sebou do hospody, odkud by se dítě při nějakém incidentu taky nemuselo vrátit v pořádku. Seberte veškerý rozum a soudnost. Příteli řekněte, že jdete bydlet k rodině, protože hrát si na falešnou hrdinku a setrvávat v póze věrné partnerky,která i přes nepřízně osudu i pod mostem bude čekat na to, až s

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 449556.
Archiv anket.