Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Je mi dvaapadesát let, manžel je o tři roky starší. Až dosud jsem žila v přesvědčení, že máme spokojené manželství. Jsme spolu letos přesně třicet let, vychovali jsme dva syny, kteří jsou již samostatní. Poslední čtyři roky jsme už s mužem jen sami dva a hezky jsme si náš společný život užívali.

Vždycky jsme měli s mužem hodně společných zájmů. Chodili jsme do divadla, jezdili na kole, oba dva milujeme horské túry. Když odešel z domu i mladší syn, měla jsem zpočátku takový divný pocit, jak se tomu říká syndrom prázdného hnízda. Ale netrvalo to dlouho. S oběma syny i jejich partnerkami máme hezký vztah, nedávno se nám narodilo první vnouče a já měla pocit, že je všechno, jak má být. S manželem jsme provozovali naše zájmy a musím říct, že jsme si to opravdu užívali. Myslela jsem si, že nám nic nechybí, že je nám spolu dobře.

Změna nastala letos v lednu. Muž se najednou začal chovat jinak. Byl zamlklejší, neměl zájem jít do kina ani do divadla, pořád jen visel na mobilu. Z práce začal chodit čím dál později, vysvětloval to novými projekty a časovou náročností. Nejdřív jsem si myslela, že je jen unavený a přetažený, ale když jsem zaznamenala jeho zvýšený zájem o sebe samotného, došlo mi, že se děje něco, co nemá s pracovní vytížeností nic společného.

Nikdy nebyl na nějaké fintění a nakupování. Do každého nového svetru nebo bundy jsem ho musela doslova natlačit, co šlo, jsem mu radši kupovala sama, protože on při nákupech a zkoušení trpěl jako zvíře. Hygienu dodržoval vždycky, ale nikdy nepoužíval pánské parfémy ani nic takového. Najednou změna. Začal se sám oblékat, kupuje si nové, hezké a drahé kousky včetně spodního prádla, dokonce se začal lehce vonět. U holiče na sestřihu je pravidelně minimálně jednou za měsíc.

Je to hezké, že o sebe začal takhle dbát, kdyby za tím nebylo jeho zamilování. Nejsem na sebe pyšná, že jsem to udělala, ale vlezla jsem mu tajně do mobilu a zjistila to. Píše si s nějakou Klárou, vůbec netuší, co je ona zač, odkud se znají ani kolik jí je let. Ale ty jejich textovky jsou velice výmluvné a doslova nabité oboustrannou vášní. Domlouvají si schůzky u ní v bytě, časově to odpovídá těm přesčasům.

Pěkně to se mnou zamávalo. Vůbec nevím, jak se teď zachovat. Muž neví, že já už vím, zatím jsem ho nijak nekonfrontovala. Vnitřně bych ho sice nejraději hned teď vypakovala k ní, ale připravená na takový krok nejsem. Zhroutil by se mi celý dosavadní život. Navíc ho mám pořád ráda, život bez něj si nedokážu představit. Je to pro mne strašně složitá a taky ponižující situace. Připadám si hrozně, jako odkopnutá nepotřebná věc. Ale říkám si, že třeba je to z jeho strany jen takové to pozdní mužské poblouznění, vyřádí se a ukončí to. Jenže co když ne? Mám mu poskytovat servis a prát mu prádlo, ve kterém se on pak natřásá před jinou?

Chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás nezažila se svým manželem podobné období a jak to dopadlo. Myslíte, že má smysl dělat, jakoby nic a čekat, jak se to vyvrbí, nebo bych měla udeřit napřímo? Já mám totiž strach udělat to i to.

Jiřina


12.5.2019   Rubrika:   |   Komentářů 71   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Kozoroh18
Kozoroh18 - 17.5.2019 21:50

orinka - 17.5.2019 19:01
ale i naději na splácení dluhů, které může manžel nadělat pokud je milenka náročná

 
denkas
denkas - 17.5.2019 20:05

orinka: jako, že by ho klepla? smajlik - 36

 
kobližka
kobližka - 17.5.2019 20:02

orinka: 19.01 pokud bych fakt měla 100% jistotu,že si manžel našel jinou,určitě bych nekalkulovala s nějakým vdovským důchodem,nečekala jak se to samo vyvrbí,nebo jak se milostpán rozhodne.Prostě bych s ním nebyla.Zvlášt když děti jsou dospělé.

 
orinka
orinka - 17.5.2019 19:02

Už zas 2x!!!!!smajlik - 37

 
orinka
orinka - 17.5.2019 19:01

denkas: ještě má naději na vdovský důchod (ovšem ten je tak ubohý, že možná nestojí za to ztrácet čassmajlik - 68)

 
orinka
orinka - 17.5.2019 19:01

denkas: ještě má naději na vdovský důchod (ovšem ten je tak ubohý, že možná nestojí za to ztrácet čassmajlik - 68)

 
denkas
denkas - 16.5.2019 22:35

. Kozoroh18: no pravě! Má mimořádné výdaje, takže ona na tom je celkem stejně, jako kdyby se rozvedla.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.5.2019 22:27

orinka - 16.5.2019 18:51
a jestli si nenaspořila, tak nyní si už nenaspoří. Manžel má mimořádné výdaje.

 
orinka
orinka - 16.5.2019 18:51

No jo. Ale když na něj uhodí, může se stát, že se panáček rozhodne rozvést. Jak se u nás mají ženy po rozvodu, víme. Obracejí každou korunu, teda většina. Rozvedený záletník si může vzít Kláru a ta po něm bude za pár let dědit. Takže já bych volila variantu nechávat to dozrát samospádem. Ovšem pokud má Jiřina naspořeno, pak samozřejmě kopačky!

 
kobližka
kobližka - 16.5.2019 18:17

denkas: 18.14 no,když sranda,tak sranda smajlik - 42

 
denkas
denkas - 16.5.2019 18:14

kobližka: teda, ty si divoska! Trojky se ti zachtělo smajlik - 16smajlik - 16

 
kobližka
kobližka - 16.5.2019 17:50

YXH: 17.05 mnó...na to,že manželku bolí hlava,na to může být manžel paní Jiřiny za ta léta možná zvyklý smajlik - 58 to není moc originální.Rovnou bych navrhla,že to chce změnu a že jsem zatoužila po "trojce" ,jestli někoho nezná a nemohl by dotyčnou přivést.To by s ním mohlo trochu zamávat smajlik - 26
A vůbec nechápu ten trpitelský postoj žen - že budou dělat jakoby nic,že počkají,jak se pán tvorstva rozhodne.Trochu sebevědomí,milé dámy,nejsme na světě proto,abychom čekaly jako v nějakém harému,až si nás muž všimne.

 
YXH
YXH - 16.5.2019 17:05

Nofar: Jo nebo kdyby mel chut na milovne hratky, mu rict, ze mne dneska boli hlava tak at si jde soustnout ke Klare smajlik - 42smajlik - 42

 
YXH
YXH - 16.5.2019 17:03

Je mi pani lito, ale mela by se trochu ozbrojit dopredu, protoze ackoliv ona ho ma rada, nikdy nevi, co se muze stat. Ja osobne bych ho asi vyrazila, a nechtela. Ale asi bych chvilku pockala protoze na jejim miste bych si svoje vlastni konto a prevedla co nejvetsi moznou davku penez ze spolecneho. Vim zda se to treba ujete, ale na zadni vratka je treba myslet taky. Jak pise Almega, treba se to nejak vyvrbi a pan sam odejde, ale asi bych ho vyhodila sama. Tak jako tak aspon bude ta pani mit neco do noveho zacatku sama pro sebe, a taky z nej pak vytriskat co se da.
Kozoroh18: Jarča*: kobližka: Holky mate pravdu. smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68 Jo a kdyby ho skolila ta mrtvice, tak bych slecne poslala ucet z pohrebniho ustavu, at se o nej postara az do konce. smajlik - 68

 
Almega
Almega - 16.5.2019 12:08

Myslím si,že čas to nějak vyřeší....paní se musí obrnit trpělivostí,já bych tedy neřekla nic,ani bych nelezla do mobilu....Lépe nevědět,jen tušit,spíš se s tím smířit,brát to jako úlet ,jako syndrom zavírajících se dveří.Jestli se ale pán sám odkope,tak nezbyde,než z něj vyrvat vše,co půjde,aby si nemyslel,že zrada je zdarma!! Synové asi taky nebudou jásat,až tatíčka s Klárou (třeba) náhodou potkají. Podle mého názoru se bohužel dá předpokládat,že muž bude nevěrný,viz ti všelijací politici,co vykopli starou manželku a nabrnkli si novou....Některé bývalé se dočkaly satisfakce už docela brzy...Ale v každém případě,je to smutné a s paní mám soucit.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 386607.
Archiv anket.