Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Zůstat s takovým mužem? Všichni mě od toho zrazují.

Zůstat s takovým mužem? Všichni mě od toho zrazují.

Rozhodla jsem se svěřit se tady s problémem, který řeším. Strašně se ve mě melou city a pocity s rozumem. Pravděpodobně jsem udělala velkou životní chybu a měla bych to řešit. Akorát se toho radikálního řešení bojím.

Je mi třiadvacet let, mám přítele o šest let staršího a jsem těhotná, miminko se má narodit v dubnu. S přítelem si rozumíme, chodíme spolu od mých osmnácti let. Bohužel, on se teď dostal do velkého problému, vlastní vinou. V opilosti se připletl do rvačky, na jejímž konci bylo těžké ublížení na zdraví. Bylo jich víc, znám jen jeho verzi, jak všechno vzniklo. Šli s kamarádem na pivo (nechodí často, ale sem tam si zajde, párkrát za rok se i stane, že přebere a opije se). No a v té hospodě prý začali nějací mladíci na někoho agresivně útočit a oni s kamarádem se do toho vložili. Výsledkem byla pořádná rvačka, po které zůstal jeden z těch prvotních agresorů v bezvědomí a s docela závažnými poraněními. Jestli to bylo skutečně tak, nevím, jak říkám, znám jen jeho verzi.

Problém je v tom, že po soudním jednání a výpovědích svědků atd., byl můj přítel, jeho kamarád a ještě další dva, kteří se té rvačky zúčastnili, odsouzen k nepodmíněnému trestu. Myslím, že se to celé odehrálo tedy asi jinak, než mi přítel líčil, ale to už v téhle chvíli není podstatné.

Co řeším je, že můj přítel bude muset nastoupit do vězení na docela dlouhou dobu. Jsem z toho totálně v háji, čekám dítě, které bude mít tatínka kriminálníka. Rodiče, sourozenci a kamarádi mi všichni jednotně říkají, že se s ním mám rozejít, že to, co udělal, není samo sebou a že když s ním zůstanu a budu na něj čekat, až ho pustí z kriminálu, zkazím život sobě i dítěti, protože to, co udělal, se nejspíš bude opakovat.

Já si toho jsem na jednu stranu vědoma. Přítel není úplný svatoušek, vím, že se už několikrát porval, on startuje na první našlápnutí, ale dosud to byly jen takové ty běžné slapské šarvátky, kdy si dali do zubů a tím bylo vyřešeno. Tohle, co se stalo s takovými důsledky, je poprvé.

Ke mně je hodný, pozorný, na miminko se těší, pracuje, aby nás zabezpečil. Není to žádný flákač ani klasický rváč nebo nějaký delikvent. Z toho, že musí do vězení, je samozřejmě nešťastný, už vazba s ním pořádně zamávala.

Nevím, co mám dělat. Rodiče mě ujišťují, že se o mě a dítě postarají, pomůžou mi, mají dost velký dům, kde bych s miminkem mohla bez problémů být. Já je chápu, že mají strach, abych si nezkazila život, ale taky je mi líto přítele, který je na dně a připadá mi hrozné ho teď, když mě nejvíc potřebuje, opustit. Asi by ho to úplně zlomilo.

Omlouvám se, možná je to zmatené, snad jsem to popsala srozumitelně. Chtěla bych se vás zeptat, co byste dělaly na mém místě. Já opravdu nevím.

Klára


12.1.2017   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 33   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zůstat s takovým mužem? Všichni mě od toho zrazují.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
tornado-lou
tornado-lou - 12.1.2017 8:07

Já zase Kláro nechápu, co teď chceš řešit. Mimino se narodí tak jako tak, přítel musí do vězení tak jako tak. na roky. tady fakt není nic, co bys měla nebo musela vyřešit hned teď. ono se to časem ukáže samo. soustřeď se na dítě, budeš na něj prakticky sama, peníze asi taky nic moc, co? klidně se nastěhuj k vašim - patrně to bude výhodnější, finančně i citově. Jestli se s přítelem máš nebo nemáš rozejít, to ti asi nikdo neporadí. Ale fakt si myslím, že to není potřeba vyřešit dneska. dítě už s nim stejně máš, s novorozenětem budeš těžko randit a hledat někoho jinýho, takže tohle se asi časem vyřeší samo. až se přítel vrátí z vězení, stejně se budete muset nějak domluvit o tom dítěti, a uvidíš jak se to vyvrbí pak.

 
rychlonožka
rychlonožka - 12.1.2017 8:07

Kláro, nevím, jak dlouhá je ta doba výkonu trestu, ale asi to není podstatné. Vybrala jste si jako partnera člověka problémového a čekají Vás s ním jen problémy. Pokud do toho chcete jít, je to Vaše volba. Víte, něco jiného je, když by byl odsouzen třeba pro obranu nepřiměřenou při svém vlastním přepadení nebo při nehodě, kdy mu přímo pod kola skočí člověk, který by z toho vyšel s těžkým zraněním. Se střízlivýma očima se na věc podívejte i z další stránky. Až se přítel vrátí z vězení, připravte se na to, že bude třeba bez práce. Člověka, který pije a rve se, o toho se potencionální zaměstnavatelé skutečně nepoperou. Bez zaměstnání jsou totiž i lidi, co nechlastají a posilněni alkoholem se nevkládají do každého sporu v okolí a nejsou přesvědčeni, že spasí svět. Může to mít dopad i na Vás. Až budete hledat po mateřské práci a budete ženou trestaného, nevím, jak se k tomu Vaše firma postaví. Docela chápu, že ten pán Vám na omluvu neřekl, že rád vysedává v hospodě a rád se rve, s takovým koníčkem se člověk jen tak nechlubí. Na druhou stranu, pokud má Váš vyvolený taky kamarády rváče a občasné přesmírukonzumenty alkoholu, nikdy nebudete moct v klidu usnout, nikdy nevíte, co se Vám nebo Vašemu dítěti může stát. Ve Vás se neperou pocity, jak se k tomu postavit, Vy určitě tam někde v hloubi duše víte, že Vaši příbuzní mají prostě pravdu, ale ve Vás pracuje soucit a solidárnost s člověkem, který si to nezaslouží.To je Váš problém. Vy se činíte odpovědnou za svoje rozhodnutí se od něj distancovat, abyste mu neuškodila. Buďte v tomhle směru klidná. On na Vás a dítě taky nemyslel, když popíjel a rval se. Ať mu pomůže a ať ho podpoří jeho rodina. Stejně jako Vám pomůže ta Vaše. To, že půjdete žít a bydlet k rodičům, není žádná hanba. Z opatrnosti bych otce dítěte do papírů neuvedla. Bude to asi lepší, než se pak o dítě soudně přetahovat. Pokud ho uvedete, má na dítě právo, brát si ho, vidět ho, a Vy se vždycky budete klepat strachy, aby ho nevzal s sebou do hospody, odkud by se dítě při nějakém incidentu taky nemuselo vrátit v pořádku. Seberte veškerý rozum a soudnost. Příteli řekněte, že jdete bydlet k rodině, protože hrát si na falešnou hrdinku a setrvávat v póze věrné partnerky,která i přes nepřízně osudu i pod mostem bude čekat na to, až s

 
Bety
Bety - 12.1.2017 7:33

Tak když slečně nevadilo, že pán se ožere, porve, dá si s někým do zubů, evidentně jí lže a startuje na první našlápnutí a ještě ho omlouvá že není "klasický" rváč (nevím co si pod pojmeme klasický představuje) pořídila si s ním to miminko, tak bych radila ještě vyčkat, až si z vězení přinese po pár znásilněních i žloutenku a dá do zubů i jí a řešit to až pak. Stejně až vyjde z vězení, tak u ní bude pečený vařený a bude dělat problémy kvůli dítěti, ať se s ním rozejde nebo ne, ta jedna do zubů ji asi už nemine tak jako tak.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-33
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 449556.
Archiv anket.