Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak vyjít s náladovým a nevyzpytatelným člověkem?

Jak vyjít s náladovým a nevyzpytatelným člověkem?

Potřebovala bych radu ohledně mezilidských vztahů. Nastoupila jsem do práce, kde jsem velmi spokojená. Mám prima kolegyni, rozumné peníze, zajímavou pracovní náplň a jako bonus v blízkosti domova, seběhnu kopeček a jsem tam. Pracuji tam krátce, teprve pár měsíců a jediný problém, na který jsem narazila, je chování naší šéfové.

Je to žena ve věku 60 +, vlastně je už v důchodu, ale stále pracuje. To chápu, je sama a jen z důchodu by asi špatně vyžila. Trápí mne, jakým způsobem se chová, jak je nevyzpytatelná. Ona je jak dva v jednom, nebo jak bych to popsala. Chvíli je milá a vstřícná a za pár minut pravý opak. Dokáže vystartovat kvůli naprosté bezvýznamnosti a vygradovat konflikt do neskutečných rozměrů. Když se člověk chce bránit nebo něco vysvětlit, doslova ho uřve, nenechá domluvit ani holou větu.

Kolegyně, která je se mnou v kanceláři to řeší tím, že s ní vůbec nepolemizuje, nezapřádá hovory, na jakékoli její výtky reaguje pouhým pokýváním hlavou a mlčením. Chtěla bych se to naučit, ale zatím mi to nejde. Vždycky jsem byla zvyklá jednat na rovinu a s lidmi diskutovat, postavit se do pozice mlčící kejvačky mi nějak nejde.

Nepříjemné na tom je, že nikdy nevíme, jak bude šéfová na cokoli reagovat, co jí přelítne přes nos, s čím na nás vyrukuje. Všechno dokáže otočit tak, jak se jí zrovna hodí. Dám příklad.

Předminulý týden ve středu měla takovou tu svou „lidumilnou“ náladu a sama od sebe mi nabídla, ať jdu z práce o dvě hodiny dřív. Moc se mi nechtělo, vzhledem k tomu, že ji znám a řekla jsem, že děkuju, že je hodná, ale není to potřeba. Ona mi, opět velice mile řekla, ať jdu, že příště půjde zase moje kolegyně, práce je hotová, a co je potřeba, zvládne ten den jen ta jedna. Tak jsem tedy šla. V pátek měla svou blbou náladu a z ničeho nic mi vmetla, jaká je skvělá, že za nás nasazuje vlastní krk, pouští nás domů dřív, jakej by z toho měla průšvih a ten luxus jít dřív ona sama si nemůže dovolit. Zůstala jsem jak opařená a řekla jí, že to přece nabídla sama, že jsem o to nežádala. Seřvala mě jak malou holku, prý to má za to, jak se snaží a takovej nevděk.

Minulý týden proběhl normálně, tedy v rámci jejích výstřelků. Až dneska řekla mé kolegyni, ať jde domů dřív. Ta, vzhledem k té scéně, která ohledně toho posledně byla, řekla, že ne, že nechce. Šéfová dostala úplnej amok, že na co si to hrajeme, že když ona řekne, tak ví, co si může dovolit a co by za to na jiném oddělení daly a my že se ještě takhle ofrňujeme. Já jsem jí připomněla, že se posledně zmínila, že by z toho mohla mít nepříjemnosti a to my bychom nerady a ona po mě začala štěkat, že snad ví, co dělá a ať si tyhle řeči nechám od cesty.

Nevím, jestli je ten příklad úplně správný a srozumitelný, jestli je z něj patrné, jak složitá je povaha. Nikdy nevíme, co a jak se jí vylíhne v hlavě, jak zareaguje, co a kdy použije proti nám. Je to strašně nepříjemné. I když se ta moje kolegyně snaží s ní komunikovat co nejméně, konfliktům se stejně nevyhne.   A o sobě ani nemluvím, já ještě nejsem tak trénovaná, takže máme s šéfovou slovní přestřelky kvůli blbostem dost často.

Strašně mě to štve a ráda bych vás požádala o nějaké nápady a rady, jak s takovým člověkem vyjít. Nebo ne přímo vyjít, to s ní asi možné není, ale naučit se to nějak snášet. Mám pocit, že mi její nesnesitelná povaha naprosto zbytečně otravuje život.

Hana


5.2.2019   Rubrika:   |   Komentářů 37   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak vyjít s náladovým a nevyzpytatelným člověkem?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
krasaka
krasaka - 8.2.2019 18:02

smajlik - 61DÍKY -VYZKOUŠÍM CO NEJDŘÍVE smajlik - 47 smajlik - 44smajlik - 31

 
enka1
enka1 - 8.2.2019 15:05

krasaka: Mně synek stáhnul Photofiltre7 (zdarma), fotku si dávám na plochu, v Pf7 zmenším a tady už jen nahraju

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 8.2.2019 14:41

kliknu pravým na fotku dám upravit a pak velikost a zmenšuji % v tom horním okénku, pak dám ok uložit a zkontroluji velikost a buď zmenším nebo si třeba ještě přidám

 
krasaka
krasaka - 8.2.2019 13:48

smajlik - 61sorry - mimo téma: děvčata,jak zmenšujete na těch 400 x 400, aby se dala fotka na ŠŽ UMÍSTIT ?? Zkouším všechno možné, po dlouhé době mám 5fotek a už byla fuška je z mobilu dostat doPC a nyní jsem úplně bezradná - předem děkuji za radusmajlik - 68smajlik - 47

 
rychlonožka
rychlonožka - 7.2.2019 8:35

Dovětek: Kdysi kdesi jsem slyšela o šéfovi, který byl doslova postrachem podřízených. Ti ve snaze aspoň věc pochopit, šli k jádru pudla a nakonec se dopátrali. Obávaný pan ředitel byl doma jasný podpantoflák a žil pod takovým komandem manželky, které si málokdo umí představit. Ten se doma bez povolení snad ani nenapil kafe. Proto měl tendenci si to vykompenzovat jinde. Od té doby na něj pohlíželi podřízení už přece jen jinak. Nezměnil se, ale oni se ho už nebáli, a když si ho dovedli představit doma, snad mu to i přáli. On sám moc dobře věděl, jaké to je, když jeden na druhého v jednom kuse řve.

 
rychlonožka
rychlonožka - 7.2.2019 8:31

A jinak Vaše kolegyně musí být rozumná ženská, není to o tom, že by byla splachovací, ale ona našla jediný možný způsob. Myslí si svoje a mlčí. Když se bude čílit, budou tam na sebe v práci ječet dvě. Takhle se šéfka vyječí sama a dřív je ticho. Vaše kolegyně je tam déle a pochopila, že jsou věci, které pokoušet se změnit, je jenom zbytečné plýtvání energií.

 
rychlonožka
rychlonožka - 7.2.2019 8:28

Vaše šéfová 60+ má oproti Vám řadu nevýhod, kterých si je dobře vědoma. Zaprvé to je osamocenost /ne každá žena bere single bydlení jako pohodlné terno/ zadruhé věk /jinde by ji už ani omylem nezaměstnali, maximálně jako krátkodobou brigádu někde kdesi - úklid, WC.... a čím víc nám ženám je, tím menší je pravděpodobnost nového partnera/ a zatřetí povaha /ten, kdo jediný to musí trpět, je Vaše pracoviště, tam ona má jaksi pozici osvědčenou a cestičku vyšlápnutou/.

Na Vašem místě bych byla docela v klidu a brala to jako trénink pro svoje příští zaměstnanecké roky. Je totiž evidentní, že jich máte před sebou mnohem mnohem více než tahle paní. Neutíkejte z boje, ji nezměníte, záporné stránky povahy se věkem jen a jen prohlubují. Když Vás jo vydeptá, zkuste si představit, že až bude odcházet konečně do svého důchodu / a ona odejde daleko dříve, než Vy/, co jí v klidu na odchodnou řeknete. Jí i všem ostatním je totiž jasné, že doma bude moci komandovat akorát tak sama sebe. Paní je vlastně chudinka, jejíž existencí trpí okolí, a to nezaviněně. Možná byste se mohla domluvit s ostatními, že až ji zase chytne amok, budete jí jako reakci odpovídat stále jedno a totéž. A sice že máte obavy o její zdraví, protože stačí extrémní rozčílení, někde něco praskne, přijde mrtvička či infarkt, a co si chudák paní doma sama počne? Že by možná pro ni byla lepší klidnější práce, kde by neměla odpovědnost za tak blbá stvoření, jakými se Váš pracovní tým bezesporu hemží....

 
Renee
Renee - 6.2.2019 21:01

Ještě mě napadlo, v mnoha firmách se každoročně (někde i dvakrát ročně) dělá hodnocení. Probíhá nejen směrem šéf-podřízený, ale i směrem opačným. U nás se dokonce dělalo anonymně, měli jsme napsat, co nám na vedoucích vadí a co se nám líbí. Hana píše, že je ve firmě nově, možná tam něco takového taky časem proběhne. Toho bych rozhodně plně využila.

 
Renee
Renee - 6.2.2019 20:53

Mně je hlavně záhadou, jak se člověk s takovýmhle chováním může vůbec ocitnout na vedoucí pozici. Dneska je všude tolik požadavků na každého, tolik toho musí splňovat, v jednom kuse absolvovat nějaká školení a kurzy... u nás např. všichni, kdo mají nějaké podřízené, musí každoročně absolvovat kurzy o tom, jak mají s podřízenými jednat. Takové chování by bylo naprosto nepřijatelné - stačilo by, aby se to doneslo jejímu nadřízenému a bylo by hodně zle. Tady mě napadá, že její nadřízený nejspíš nemá o tomhle jejím jednání ani potuchy - jestli ona nebude ten typ, co se svým šéfem jedná jak s bohem, kouká na něj jak na svatý obrázek, div že se neklaní a nelíbá mu lem roucha, a pak si chladí žáhu na svých podřízených smajlik - 65 Takovou jednu jsem taky zažila. Úplně jako dva různí lidé smajlik - 76
Jak tady zaznělo, bylo by potřeba to nějakým způsobem sdělit jejímu nadřízenému. Pokud to ovšem není její manžel, blízký kamarád nebo jiná přízeň a bába tam není z protekce - to je pak marné úplně všecko.

 
YXH
YXH - 6.2.2019 16:32

Linda: Ja se snazim vyjit pokud mozno, a bohuzel mi veci vadi, ale ono se to uz vydrzet nedalo. Tak jsem ji to jednou udelala taky, jecela na mne, tak jsem ji rekla, ze se vratim, az ji bude lip smajlik - 42 a zabouchla za sebou dvere. Ona vylitla jako cert z komina smajlik - 68smajlik - 68 a sla si na mne stezovat. Takze jsem sla na koberecek ja. No sefove jsem to vysvetlila a ona to asi slysela i od jinych, tudiz pak veci vzaly rychly spad a dama odesla radsi sama.

 
sharon
sharon - 6.2.2019 12:48

Linda: my holky naší tělesné konstituce jsme většinou nad věcí......smajlik - 68smajlik - 54

 
Linda
Linda - 6.2.2019 6:12

Ja osobne jsem splachovaci, chces jecet tak si jec a kdyz dojecis tak se te jeste s klidem zeptam jestli jsi uz pro dnesek skoncil a nebo budes pokracovat a dotycny obvykle zacne jecet nanovo a ja se vnitrne dobre bavim a odchazim a necham ho jecet. Ale ne vsichni jsme takovi a jsou lide, ktere takoveto chovani psychicky depta. A to neni dobre.
Byt Hanou zajdu za sefem sefove a ne si stezovat, ale vyjadrit obavy o jeji psychicke zdravi. Tohle neni normalni a muze to jenom vyjadrovat jeji prepracovani, stres, problemy v praci ci v soukromy, zdravotni problem a nebo milion dalsich veci, o kterych by on jako jeji nadrizeny mel vedet (byt informovan) - proste ukazat svou lidskou stranku na nejvyssich mistech firmy, ze chces "pomoci" kolegyni sefove smajlik - 42...hur byt nemuze. A nebo si hledej jinou praci. pri tve nature by jsi z tohodle za chvili mela tiky a nikdo ti zdravi nezaplati

 
denkas
denkas - 5.2.2019 18:14

No ja nevim, už 10 let nepracuji. Ale pamatuju, že se u nás psala petice na mistry. Kvůli jejich chovaní.A vysledek? Mistrům tenkrát přidali 5 tisíc ! Jó, ty nahoře se můžou tvářit , že jsou hodní, ale ve skutečnosti jsou rádi, že nás ty mistři seřvou.
Taky sem zažila mistra, ktery se choval děsně. Přiznám se, že sem to nezvládala. Řval na nás, jen proto, že se předváděl. ..Když neměl před kym, tak byl zlatej. I když sem měla svou práci ráda, tak sem nakonec šla o dva roky dřív do důchodu.

 
YXH
YXH - 5.2.2019 16:10

Mela jsem v praci podobnou babu, kyvani pomahalo jenom nekdy, kdyz potrebovala se na nekom vyradit, tak si zamer nasla. Naucila jsem se vypozorovat, kdy byla v jake nalade a pak se ji bud klidila z cesty, nebo s ni komunikovala velice opatrne. Nastesti mela sefovou a ta ji nakonec tak usadila jednim pohovorem, ze dama vypadla o vikendu a na stole po ni zustaly jenom klice. Jenze meli jsme stesti, ze se ji jeji nadrizena nebala a mela zajem o zbytek kolektivu.

 
sharon
sharon - 5.2.2019 14:26

tohle se mi na dnešní dobu ani nezdá možné , tvoje nadřízená má snad také nějakého nadřízeného, tohle není bonzování , tohle je jen potřeba klidu na práci.....
klidně bych se s kolegyní na toho nadřízeného obrátila ovšem dotyčné šéfové bych to předem oznámila.....

jinak mám dojem že tento příběh tu už byl.....smajlik - 26

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 361289.
    Archiv anket.