Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Blíží se druhé kolo prezidentských voleb z něhož vzejde budou prezident naší republiky. Do finále se dostal Jiří Drahoš, který stojí proti dosavadnímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle průzkumů mají oba dva kandidáti své jasné voliče, asi devět procent je však ještě stále nerozhodnutých. Patřím mezi ně.

Oba dva kandidáti mají své klady i zápory, ideální není dle mého vlastního úsudku ani jeden. U Miloše Zemana mi vadí je povýšenost a arogance, kterých jsme během jeho pětiletého prezidentování byli svědky, vadí mi i okruh nejbližších spolupracovníků, hlavně pánové Mynář a Nejedlý. Starosti mi dělá i Zemanův zdravotní stav, který je na první pohled patrný a nepotřebujeme k tomu ani žádné zveřejněné lékařské zprávy.

Navzdory tomu s některými jeho názory souhlasím, považuji ho za velmi chytrého člověka, který umí správně vyhodnotit různé situace, a to nejen ohledně migrace ale celkově, co se naší společnosti týká. Umí dobře mluvit, je zdatný rétor a argumentačně je velmi silný.

U pana Drahoše se mi nelíbí, že nevím, kdo konkrétně za ním stojí, připadá mi jako nastrčená figurka, jejímž hlavním úkolem je převálcovat Zemana a poté, když uspěje, vykonávat svou funkci hlavně podle rad různých poradců. Pan Drahoš mi nepřipadá názorově pevný, spíš na mě působí dojmem, že není moc schopen své názory prezentovat a taky se ve spoustě oblastí příliš době neorientuje.

Líbí se mi na něm, že je to na první pohled slušný člověk s dobrým vystupováním, seriózní. V tomto ohledu je Zemanovým pravým opakem.

Po včerejší debatě jsem ještě víc na vážkách. Debata samotná byla televizí Prima, alespoň podle mého názoru, velmi nešťastně pojatá. Těšila jsem se na důstojnou atmosféru, kterou by taková debata mít měla. Místo toho jsem sledovala rozbouřené publikum, které hvízdalo, vykřikovalo, oba dva kandidáty přerušovalo, takže ani jeden z nich neměl v podstatě možnost nějak rozvést svůj postoj k daným tématům. I samotná témata byla vybrána dost nešťastně, osobně by mě víc zajímalo, jak by se oba dva kandidáti vyjádřili k financování svých kampaní a k osobám svých nejbližších spolupracovníků. Ráda bych od Miloše Zemana slyšela jeho důvody, proč má ve svém týmu pány Mynáře a Nejedlého. A od pana Drahoše bych zase chtěla slyšet, kdo konkrétně ho oslovil, aby kandidoval na prezidenta, kdo mu pomáhá a ideálně, co si od toho ten dotyčný (či dotyční) slibují.

Zajímaly by mne jejich názory na školství, sociální politiku, inkluzi ve školách, důchody... Kuřácký zákon a církevní restituce mi jako nosná témata do prezidentské diskuse nepřipadaly.

Pan Drahoš by velmi nejistý, evidentně nervózní. Není divu, nemá a ani nemůže mít tolik zkušeností jako M. Zeman, který se v politice pohybuje už několik desítek let. K tomu ti diváci a neschopný moderátor, který je nebyl sto usměrnit. Doufala jsem, že mi debata pomůže v mém rozhodování, kterého kandidáta mám volit, ale nestalo se tak. Uvidím, zda čtvrteční duel nepřinese lepší výsledek a moc si přeju, aby byl čistě za přítomnosti kandidátů a moderátora. Bez diváků. I když toto je spíš asi jen zbožné přání.

Co vy a volba prezidenta? Máte jasno?        

Simona


24.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 383   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
sharon
sharon - 1.2.2018 19:48

tvrdím.....smajlik - 76

 
sharon
sharon - 1.2.2018 19:47

Arna: pěkná ...no k Ivaně se rovnat nemůže , je starší a obyčejná, viděla jsem ji na fotce i se psem.....

 
sharon
sharon - 1.2.2018 19:46

Arna: u Krause kterýho nemusím byl nejlepčí Kohák.....smajlik - 68

 
sharon
sharon - 1.2.2018 19:45

Jarča*: to tvrdí taky , být tam jiný protikandidát tak nevím, nevím......

 
Jarča*
Jarča* - 1.2.2018 19:21

Arna 17:34 myslím, že přesně to je důvod, proč ho spousta lidí nevolila. A další spousta lidí ho naopak volila jen proto, že nechtěli Zemana. Podle mého by měl být prezident člověk, kterého známe, už se někde angažoval a něco dokázal. Neříkám, že p.Drahoš nic nedokázal, ale ne v povědomí veřejnosti. A než dát hlas člověku, o kterém nic nevím, to raději Zemanovi, jehož názory znám.
Pokud chtěli Zemanovi odpůrci změnu, měli najít vhodnějšího kandidáta.

 
kareta
kareta - 1.2.2018 18:11

kubikm: jůůů, ty máš ale známostismajlik - 16

 
Arna
Arna - 1.2.2018 17:36

Ostatně, nechápu že se slušňák pan Drahoš uvolil jít ke Krausovi do televize. Zemana odsuzuje že je vulgární, ale Kraus hned v první minutě rozhovoru řekl své oblíbené "kretén" a za chvíli "kurva".

 
Arna
Arna - 1.2.2018 17:34

sharon: Milda3: Jak jsem tu před pár dny citovala tu herečku, ta to taky pěkně vystihla: ˇZemana známe od revoluce a víme jak se projevoval, co dokázal, co se mu nepovedlo.
Jméno Drahoš jsme slyšeli cca před rokem když zveřejnil kandidaturu na prezidenta. A co o něm víme jako o osobnosti? Jen to co zveřejnil. A že chce změnu, ale jakou? Nic konkrétního neřekl. A že chce národ spojit? Vždyť ho útoky na Zemana rozděloval!

 
Arna
Arna - 1.2.2018 17:30

kubikm: Jejda, taková známost! A je to pěkná paní?

 
kubikm
kubikm - 1.2.2018 17:27

sharon: no, říkala mi ta kámoška....že nejdříve se rozvedli a on za klukem nechodil, protože zrovna byl v mínusu....
a potom už zase kluk neměl zájem...smajlik - 26
to je těžké, pro něj musel být ten táta zcela cizí člověk....

 
sharon
sharon - 31.1.2018 22:54

kubikm: já o ní vím, neříkala že Miloš se o syna nezajímal ?......asi ano ...jenže ona si to nepřála ....údajně....smajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 31.1.2018 21:26

odbočka
zcela nedávno jsem se dozvěděla, že ta paní, s kterou plkáme při venčení psa...je první paní Zemanová...ona mi jméno říkala...ale nedocvaklo mě to
prima paní...

 
kubikm
kubikm - 31.1.2018 21:23

sharon: já jsem tedy zemana nikdy nevolila, až teď
ale
nikdy jsem nikomu nenadávala, když volil jinak, než já...ani na netu, ani v rodině
první volbu...i minule...jsem dala podle srdce...druhou jako proti někomu....
ale...minule jsem se mýlila....asi jsem opravdu člověk

letos jsem první volbu měla Kulhánka...protože byl velice schopný manažer....
zasmějte se...v mém obvodu ho volil ještě jeden zoufalec....
potom už byla volba jasná...

 
Milda3
Milda3 - 31.1.2018 16:37

sharon: tak pod názor pana Šarapatky se lze jen podepsat

 
sharon
sharon - 31.1.2018 16:27

dokončení....

jako představitele nějaké politické strany? Já tedy ne.

Možná, kdyby Drahošovi sponzoři vsadili místo na Drahoše na Michala Horáčka, souboj ve druhém kole mohl být zajímavější. Ten měl alespoň vlastní názor. A určitě by si nenechal při televizních debatách debatách napovídat . Michal Horáček si ale svoji kampaň platil sám, a byl pro ně proto příliš nezávislý.

Převzato z profilu.


Ing. Mgr. Milan Šarapatka, Ph.D.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385720.
Archiv anket.