Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Blíží se druhé kolo prezidentských voleb z něhož vzejde budou prezident naší republiky. Do finále se dostal Jiří Drahoš, který stojí proti dosavadnímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle průzkumů mají oba dva kandidáti své jasné voliče, asi devět procent je však ještě stále nerozhodnutých. Patřím mezi ně.

Oba dva kandidáti mají své klady i zápory, ideální není dle mého vlastního úsudku ani jeden. U Miloše Zemana mi vadí je povýšenost a arogance, kterých jsme během jeho pětiletého prezidentování byli svědky, vadí mi i okruh nejbližších spolupracovníků, hlavně pánové Mynář a Nejedlý. Starosti mi dělá i Zemanův zdravotní stav, který je na první pohled patrný a nepotřebujeme k tomu ani žádné zveřejněné lékařské zprávy.

Navzdory tomu s některými jeho názory souhlasím, považuji ho za velmi chytrého člověka, který umí správně vyhodnotit různé situace, a to nejen ohledně migrace ale celkově, co se naší společnosti týká. Umí dobře mluvit, je zdatný rétor a argumentačně je velmi silný.

U pana Drahoše se mi nelíbí, že nevím, kdo konkrétně za ním stojí, připadá mi jako nastrčená figurka, jejímž hlavním úkolem je převálcovat Zemana a poté, když uspěje, vykonávat svou funkci hlavně podle rad různých poradců. Pan Drahoš mi nepřipadá názorově pevný, spíš na mě působí dojmem, že není moc schopen své názory prezentovat a taky se ve spoustě oblastí příliš době neorientuje.

Líbí se mi na něm, že je to na první pohled slušný člověk s dobrým vystupováním, seriózní. V tomto ohledu je Zemanovým pravým opakem.

Po včerejší debatě jsem ještě víc na vážkách. Debata samotná byla televizí Prima, alespoň podle mého názoru, velmi nešťastně pojatá. Těšila jsem se na důstojnou atmosféru, kterou by taková debata mít měla. Místo toho jsem sledovala rozbouřené publikum, které hvízdalo, vykřikovalo, oba dva kandidáty přerušovalo, takže ani jeden z nich neměl v podstatě možnost nějak rozvést svůj postoj k daným tématům. I samotná témata byla vybrána dost nešťastně, osobně by mě víc zajímalo, jak by se oba dva kandidáti vyjádřili k financování svých kampaní a k osobám svých nejbližších spolupracovníků. Ráda bych od Miloše Zemana slyšela jeho důvody, proč má ve svém týmu pány Mynáře a Nejedlého. A od pana Drahoše bych zase chtěla slyšet, kdo konkrétně ho oslovil, aby kandidoval na prezidenta, kdo mu pomáhá a ideálně, co si od toho ten dotyčný (či dotyční) slibují.

Zajímaly by mne jejich názory na školství, sociální politiku, inkluzi ve školách, důchody... Kuřácký zákon a církevní restituce mi jako nosná témata do prezidentské diskuse nepřipadaly.

Pan Drahoš by velmi nejistý, evidentně nervózní. Není divu, nemá a ani nemůže mít tolik zkušeností jako M. Zeman, který se v politice pohybuje už několik desítek let. K tomu ti diváci a neschopný moderátor, který je nebyl sto usměrnit. Doufala jsem, že mi debata pomůže v mém rozhodování, kterého kandidáta mám volit, ale nestalo se tak. Uvidím, zda čtvrteční duel nepřinese lepší výsledek a moc si přeju, aby byl čistě za přítomnosti kandidátů a moderátora. Bez diváků. I když toto je spíš asi jen zbožné přání.

Co vy a volba prezidenta? Máte jasno?        

Simona


24.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 383   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
sharon
sharon - 31.1.2018 16:24

kdo ví kde je pravda....

Jiří Drahoš se po prohraných volbách v médiích vícekrát vyjádřil, že kdyby Miloš Zeman, na rozdíl od něj, v kampani „bojoval“ čestně, jisto jistě by volby vyhrál. Já to vidím trochu jinak.

Určitě jste si, spolu se mnou, mnozí všimli, že profesor Jiří Drahoš přišel minulý týden na televizní debatu na Primě vybaven naslouchátkem. Nebylo to ale obyčejné naslouchátko. Bylo to naslouchátko kouzelné. Když totiž pan profesor Jiří Drahoš dostal otázku, na kterou mu dělalo obtíže odpovědět, což se mu stávalo celkem často, naslouchátko mu odpověď napovědělo. Ale ne samo. Jak jsem se totiž dozvěděl od přímého účastníka této debaty, v zákulisí seděl tým Drahošových odborníků, kteří mu odpovědi diktovali do jeho naslouchátka. Jako kdybyste při maturitní písemce opisovali z taháku. To by vás ale nejspíš od maturitní zkoušky vyhodili. A to jsme jej mohli mít za prezidenta...

A stejně tak jsem považoval za čistě podpásové jednání neustálé narážky Jiřího Drahoše, jeho týmu i podporovatelů na zdravotní stav pana prezidenta Zemana. Jako jeden z mnoha takových sprostých výpadů jen připomínám výstup režiséra Fero Feniče. Mám sice obdiv k fyzické kondici Jiřího Drahoše v jeho věku 68 let, ale za pět let, až bude mít tolik jako dnes Miloš Zeman, může na tom také být hůř než pan prezident.

Takže takhle je to s tím čestným soubojem, pane profesore!

Co se týká výsledků voleb, profesor Jiří Drahoš obdržel mnohem více hlasů, než jsem podle jeho výkonů v kampani a především v televizních debatách očekával. Domnívám se ale, že to ve skutečnosti nebyly hlasy určené jemu, ale z velké většiny to byly hlasy namířené proti prezidentovi Zemanovi, který má opravdu neuvěřitelnou schopnost určité lidi iritovat. Jiří Drahoš mi tak hodně připoměl „kanadského strýčka“ Bradyho, který oponentům prezidenta Zemana také posloužil jako jakési médium, a kteří jeho prostřednictvím ventilovali svoje protizemanovské postoje. Pak mu dali „krabici medajlí“ a chudák strýček opět zmizel v propadlišti dějin. A myslím si, že stejně tak skončí i pan profesor Drahoš. Třeba obdrží místo medaile za svůj nepřesvědčivý herecký výkon teplé místo v Senátu, ale to bude asi tak všechno. Nebo si někdo dokáže představit Jiřího Drahoše jako p&

 
sharon
sharon - 31.1.2018 15:59

a aby toho nebylo málo smajlik - 68tak tchyně Romana Šebrleho mi párkrát pekla cukroví na vánoce a i velikonoce , už nepeče kvůli zdraví.......škoda bylo moc šikovná a tam jsem se právě i s Romanem setkala , to ještě neměl tu dcerku.....smajlik - 68

 
sharon
sharon - 31.1.2018 15:52

PEGG: ano ,a Hanka Maciuchová byla moje vedoucí na pionýrskm táboře .smajlik - 68.....a sestra Petra Novotného se mnou chodila na školu ...spáchala sebevraždu - otrávila se , proto má Petr tu nejmladší jménem po ní - Soňa.........to víš taky už něco pamatuju.....

 
PEGG
PEGG - 31.1.2018 13:57

sharon - 30.1.2018 16:08 Sákriš, ty máš stykysmajlik - 68
Ale Sandru mám ráda, je to takový živelsmajlik - 47

 
sharon
sharon - 30.1.2018 16:08

kubikm: Pavla Dostála jsem velmi dobře znala , zakládal u nás s Richardem Pogodou ( otcem herečky Sandry) klub ..." Zkumavka".....kdeže jsou ty časy......smajlik - 26 a mmj , babička Sandry byla kantorka a učila mě , moc hodná ženská.....smajlik - 46

 
sharon
sharon - 30.1.2018 16:06

orinka: děvče moje tím se nepořídíš ,jedna z rodiny , štíhlá, zdravě jedla , nikdy nekouřila , nepila....zemřela v 46 letech plná rakoviny.....smajlik - 26

 
kareta
kareta - 30.1.2018 11:12

Tak můj typ MZ nikdy nebyl, ale bavilo mne ho poslouchat, jasně formuluje, je stručný a nemlží. Je to osvěžující poslouchat někoho, kdo ví, o čem hovoří.

 
orinka
orinka - 30.1.2018 9:53

sharon: Zeman byl zamlada opravdu velký fešák. Navíc i vysoký, chytrý. Tenkrát by se mi taky jako chlap moc líbil. Těžko říct, kdyby nekouřil, alkohol jen střídmě, jestli by byl v lepší kondici. Zdravá výživa mu asi nikdy moc neříkala. Škoda ho.

 
kubikm
kubikm - 30.1.2018 9:18

sharon: na té fotce v pozadí je ještě Pavel Dostál, s vlasama...to musí být dávno

 
PEGG
PEGG - 30.1.2018 8:33

sharon - 29.1.2018 16:22smajlik - 34smajlik - 105

 
krasaka
krasaka - 29.1.2018 20:38

krasaka: ještě dovětek : i když taky zestárli a změnili se, všímám si, jak má Miloš Zeman stále krásný úsměv - at při tanci s Ivankou, nebo při duelech i dalších projevech - většinou se usmívá a to velice hezky a upřímně /mj. bez pokřivené huby, kdy to vypadá velmi opovržlivě/smajlik - 48

 
krasaka
krasaka - 29.1.2018 20:34

smajlik - 61 mladí, krásní a štastní smajlik - 47smajlik - 45

 
sharon
sharon - 29.1.2018 20:03

poznáte je ???
obrázek - 1536028_.jpg

 
krasaka
krasaka - 29.1.2018 19:59

smajlik - 61 Pepa Fousek : Písen o Česku - hned zlepší náladu smajlik - 68

https://www.youtube.com/embed/yDu6eiGF6E4

 
kubikm
kubikm - 29.1.2018 18:53

krasaka: a přidám z diplomatické frániny
MERDE

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385719.
Archiv anket.