Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Blíží se druhé kolo prezidentských voleb z něhož vzejde budou prezident naší republiky. Do finále se dostal Jiří Drahoš, který stojí proti dosavadnímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle průzkumů mají oba dva kandidáti své jasné voliče, asi devět procent je však ještě stále nerozhodnutých. Patřím mezi ně.

Oba dva kandidáti mají své klady i zápory, ideální není dle mého vlastního úsudku ani jeden. U Miloše Zemana mi vadí je povýšenost a arogance, kterých jsme během jeho pětiletého prezidentování byli svědky, vadí mi i okruh nejbližších spolupracovníků, hlavně pánové Mynář a Nejedlý. Starosti mi dělá i Zemanův zdravotní stav, který je na první pohled patrný a nepotřebujeme k tomu ani žádné zveřejněné lékařské zprávy.

Navzdory tomu s některými jeho názory souhlasím, považuji ho za velmi chytrého člověka, který umí správně vyhodnotit různé situace, a to nejen ohledně migrace ale celkově, co se naší společnosti týká. Umí dobře mluvit, je zdatný rétor a argumentačně je velmi silný.

U pana Drahoše se mi nelíbí, že nevím, kdo konkrétně za ním stojí, připadá mi jako nastrčená figurka, jejímž hlavním úkolem je převálcovat Zemana a poté, když uspěje, vykonávat svou funkci hlavně podle rad různých poradců. Pan Drahoš mi nepřipadá názorově pevný, spíš na mě působí dojmem, že není moc schopen své názory prezentovat a taky se ve spoustě oblastí příliš době neorientuje.

Líbí se mi na něm, že je to na první pohled slušný člověk s dobrým vystupováním, seriózní. V tomto ohledu je Zemanovým pravým opakem.

Po včerejší debatě jsem ještě víc na vážkách. Debata samotná byla televizí Prima, alespoň podle mého názoru, velmi nešťastně pojatá. Těšila jsem se na důstojnou atmosféru, kterou by taková debata mít měla. Místo toho jsem sledovala rozbouřené publikum, které hvízdalo, vykřikovalo, oba dva kandidáty přerušovalo, takže ani jeden z nich neměl v podstatě možnost nějak rozvést svůj postoj k daným tématům. I samotná témata byla vybrána dost nešťastně, osobně by mě víc zajímalo, jak by se oba dva kandidáti vyjádřili k financování svých kampaní a k osobám svých nejbližších spolupracovníků. Ráda bych od Miloše Zemana slyšela jeho důvody, proč má ve svém týmu pány Mynáře a Nejedlého. A od pana Drahoše bych zase chtěla slyšet, kdo konkrétně ho oslovil, aby kandidoval na prezidenta, kdo mu pomáhá a ideálně, co si od toho ten dotyčný (či dotyční) slibují.

Zajímaly by mne jejich názory na školství, sociální politiku, inkluzi ve školách, důchody... Kuřácký zákon a církevní restituce mi jako nosná témata do prezidentské diskuse nepřipadaly.

Pan Drahoš by velmi nejistý, evidentně nervózní. Není divu, nemá a ani nemůže mít tolik zkušeností jako M. Zeman, který se v politice pohybuje už několik desítek let. K tomu ti diváci a neschopný moderátor, který je nebyl sto usměrnit. Doufala jsem, že mi debata pomůže v mém rozhodování, kterého kandidáta mám volit, ale nestalo se tak. Uvidím, zda čtvrteční duel nepřinese lepší výsledek a moc si přeju, aby byl čistě za přítomnosti kandidátů a moderátora. Bez diváků. I když toto je spíš asi jen zbožné přání.

Co vy a volba prezidenta? Máte jasno?        

Simona


24.1.2018   Rubrika:   |   Komentářů 383   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kdo je vaším favoritem na prezidenta?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Milda3
Milda3 - 29.1.2018 14:19

kareta: jsi 1* smajlik - 61

 
PEGG
PEGG - 29.1.2018 14:07

Teda, tak rozsáhlou diskuzi jsem tady už dlouho nevidělasmajlik - 64
Osobně jsem ráda, že to tak dopadlo, i když jsem jediná z rodinysmajlik - 68
Myslím, že pro nás se toho moc nezmění.
A chci uklidnit druhou stranu voličů. Nezvítězil pan Drahoš, nesmutněte. Víte jak se říká, že je vždycky něco špatného k něčemu dobré. Pokud je Zeman opravdu nemocný, za rok odstoupí, budou nové volby a vy se třeba dočkáte daleko lepšího kandidáta.smajlik - 105
smajlik - 61smajlik - 45

 
sharon
sharon - 29.1.2018 13:51

Zeman po zvolení jak dosedl do křesla a mluvil tak řekl....někteří novináři jsou pitomci ....a Blesk píše že řekl že novináři jsou idioti.....smajlik - 9

 
sharon
sharon - 29.1.2018 13:50

máte-li někdo BLESK PRO ŽENY dvojstrana - Tvář roku KIK....moje známá , fajn baba !!!!

pardon za odbočení

 
sharon
sharon - 29.1.2018 13:49

nevím co je horší....sprosté slovo nebo orál v oválné pracovně bílého domu ?smajlik - 68

 
sharon
sharon - 29.1.2018 13:48

kareta: obrázek - smileys_cz_228.gif

 
orinka
orinka - 29.1.2018 12:14

kareta: Velmi dobře shrnuto!smajlik - 47

 
kareta
kareta - 29.1.2018 11:39

Tak to dopadlo jak mělo. Nikdy jsme nepochopila, proč se ze Zemana dělá opilec, nikdy jsme ho neviděla v prezidentské funkci pod vlivem, akce Korunovační klenoty- to mám pochopení, neb jsme v té době taky měla chřipku a já bych je tam rovnou poblila, jak mi bylo zle, barva kafe braun dozelena jsme byla taky. Sprosté výrazy- jednou přeložil adorovanou punk grupu špatných zpěvaček a už se toho chytli, no tak to je fakt ubohé. Jako by nebyla důležitější témata. Dle mého názoru má Zeman ambice nejvyšší- zapsat se do historie zlatým písmem jako ten, co zachránil ČR a nechyboval jako Beneš, Havel a další. Jeho spolupracovníci mne nezajímají, on je dostatečně výrazný a předpokládám, že by jim ani nedovolil, aby se na jeho či veřejný úkor obohacovali a mohlo to pošpinit jeho práci v daleké budoucnosti. je to prostě prognostik, ekonom a politik každým coulem. baví mne, jak ho venku kritizují v článcích a v diskusích adorují jako borcesmajlik - 16 V západní evropě už taky mají svých politiků plný zuby a EU úředníci jim leží v žaludku.

 
denda04
denda04 - 29.1.2018 10:49

sharon: veliká PRAVDA (9.55hod.)smajlik - 47

 
sharon
sharon - 29.1.2018 10:42

o Drahošovi z FB,......

A to se vymezují jako slušní lidé,Tisíckrát mohu s M. Zemanem nesouhlasit, ale šla jsem ho volit, když jsem viděla tu slušnost, která kapala z úst pana Drahoše a jeho manželky.-PŘÁTELÉ PŘIŠEL JSEM BEZ HÚLEK.....a pod.

 
sharon
sharon - 29.1.2018 10:27

hodně rodin a přátel to myslím poznamenalo ....u nás doma naštěstí ne , usoudili jsme že je to každýho věc i když dcera by ráda diskutovala jenže manžel to utnul.......smajlik - 68smajlik - 26

 
krasaka
krasaka - 29.1.2018 10:06

sharon: smajlik - 61 hezké a pravdivé smajlik - 47
Já taky nechápu tu zášt jedněch k druhým - dokonce mne velmi překvapil syn, jenž mne v mailech zprdnul na tři doby a to tak nevybíravě, jako bychom spolu pásli krávy /domnívala jsem se, že jsem ho lépe vychovalasmajlik - 26/.
Že se pořádně naštval a určitě už na dovolenou nepřijede, to taky přežiji-nabízela jsem, at zaplatí letenku pro oba z mé kreditky, dávat a ještě se prosit?-to nehodlámsmajlik - 66
Přitom šlo jen o volbu prezidenta a jiné názory-mělo by nadále platit ''když nejde o život, tak jde o H....'' smajlik - 47

 
sharon
sharon - 29.1.2018 9:55

toto je z FB....

Hanz Sedlar
27 leden v 19:17 ·
Kdo by chtěl vědět můj názor na prezidentskou situaci, může si počíst. 😉

Víte, spousta z vás pláče, spousta z vás maže přátelé, spousta z vás otevírá šampusy, někteří cítí nenávist, někteří smutek, někteří zoufalství...

Pojďme si ale zahrát na prezidenty své osoby. 🤔

Všechno co děláte je jen na vás. Co takhle se zamyslet teď na chvíli nad sebou a říct si, co byste změnili v minulých pěti letech a co byste teď chtěli vylepšit v příštích pěti letech na sobě? 🤔 Nebo je to moc troufalé a je snadnější věřit tomu, že ten lepší život za vás udělá někdo jiný? Třeba někdo slušnější?

Víte, za posledních pět let se v mém životě staly ty nejlepší věci. Kariérně jsem se posunul tak, jak se mi o tom dřív ani nezdálo. Zvládl jsem věci, o kterých jsem nikdy ani netušil, že zvládnu. Stejně tak v soukromém životě jsem hrozně šťastný a spokojený. Zmiňuji to jen proto, že žádnou z těchto věcí neovlivnil pan prezident.

Měli bysme upevňovat kamarádské vztahy a vážit si svých přátel. Možná vás teď šokuju, ale ani Zeman, ani Drahoš za váma nepřijde do nemocnice, když vám bude nejhůř, aby vás potěšil. A teď se dostávám k tomu, proč tohle celé píšu...

Nepříjde vám trošku pokrytecké a směšné nazývat teď své kamarády a rodinu kretény, dementy, nebo ovcemi jen proto, že měli jiný názor? Ty kamarády, kteří pro vás třeba přijeli o pulnoci na dálnici, když se vám posralo auto? A někteří z vás teď tyto svoje přátelé hážete na hromadu hnoje? Proč?! 🤔

Já miluju naši zem, je krásná, je super! Jsou tu parádní lidi a mám tu skvělou rodinu, přítelkyni a skvělé přátelé a kamarády. Když se podíváme na to, jak žijí lidé jinde, jsem šťastný, že můžu žít tady u nás i za cenu, že náš prezident neumí pořádně chodit.

Jsou věci, které prezident může ovlivnit a taky nás reprezentuje ve světě, ale pro mě nemají tyto věci ani zdaleka jedno procento důležitosti výše zmiňovaných.

Myslete na to, že prezident má omezené pravomoce:
Neshodí za vás těch pár kil, nenaučí vás to, co chcete, nevydělá vám peníze, neuvaří vám čaj, když budete

 
kubikm
kubikm - 29.1.2018 9:45

sharon: Babiš jede do Bruselu na kobereček....že neplníme povinné kvoty na migranty....

 
sharon
sharon - 29.1.2018 9:16

máša h.: to někdo někde prezentoval ?......už to nezměníš , smiř se s tím......Babiše třeba zavřou v což nevěřím....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385720.
Archiv anket.