Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Koronavirus a nouzový stav. Jak vás to postihlo?

Koronavirus a nouzový stav. Jak vás to postihlo?

Tento rok se moc nepovedl. Na vině je epidemie, kterou zavinil koronavirus. V podstatě od začátku roku se na nás valí jedna negativní zpráva za druhou. Na jaře jsme čelili nouzovému stavu, abychom si přes léto trochu vydechli a sotva začal nový školní rok, rozběhlo se druhé kolo. Osobně mi to skoro připadá, jakoby nic kromě koronaviru neexistovalo.

Nechci spekulovat o tom, jestli je ta panika přehnaná, nebo nikoli. Nechci v žádném případě zlehčovat nebezpečnost toho viru. Ani se nechci pouštět do nějakých konspiračních teorií. Chtěla bych se vás jen normálně, lidsky zeptat, jak konkrétně vás ta současná koronavirová pandemie postihla. A to nejenom zdravotně, ale i v dalších aspektech života.

V naší rodině, i té širší, naštěstí nikdo nemocí Covid 19, kterou koronavirus způsobuje, neonemocněl. A to ani v první, ani v druhé vlně. Dokonce ani mezi přáteli a blízkými známými. Informace o nakažených, pozitivně testovaných a lidech v karanténě mám jen zprostředkovaně a týkají se lidí, které osobně neznám. Moc si přeju, aby to tak zůstalo a aby se virus podařilo zvládnout a už nikdo se ho nemusel obávat.

Nejvíce se mě osobně dotýkají různá omezení, která jsou zavedená. Nošení roušek, zavřené obchody a restaurace, zákaz večerního vycházení. Není to nic, co by se z mého pohledu nedalo přežít, byť mi asi minimálně každý, kdo nosí brýle, dá za pravdu, že v kombinaci s rouškou je to značně nepohodlné.

S kým ale opravdu hodně soucítím, jsou všichni, kdo v důsledku nouzového stavu museli omezit, nebo přímo zavřít své provozovny, se všemi rodiči, kteří pracují doma a k tomu se starají o malé děti včetně suplování školní výuky. To musí být nesmírně náročné, hlavně pro ženy. Splnit si pracovní povinnosti, zajistit odpovídající program pro děti, uvařit, uklidit. Snad brzy půjdou alespoň ty nejmenší žáčci zpátky do školy.

Jak jste na tom v současné době vy? Dotkl se vás osobně nouzový stav? Prodělali jsme Covid 19, byli jste v karanténě? Jak snášíte všechna ta omezení, kterým jsme nyní vystaveni? Pojďte si o tom popovídat.

Majka


11.11.2020   Rubrika:   |   Komentářů 39   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Koronavirus a nouzový stav. Jak vás to postihlo?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-39
Almega
Almega - 29.11.2020 18:54

My na vesnici jsme úplně v klidu,žádné roušky,chodím denně do lesa,do města jezdím 2x v týdnu nakoupit,tak to nějak v roušce vydržím,ale je to protivné.Různé zákazy se mě netýkají,vadí mi jen zavřená knihovna. Do hospod nechodím téměř nikdy,tak to je taky mimo mne.V noci spím,ale kdyby se mi chtělo lozit venku,tak u nás by si toho nikdo ani nevšimnul...Spíš kvůli dětem se těším,až nemoc definitivně zmizí.Očkovat se nedám.Jo a znám dva lidi,co měli covid.V naší rodině naštěstí nikdo.

 
YXH
YXH - 24.11.2020 15:24

Kozoroh18: Presne tak smajlik - 47

 
YXH
YXH - 24.11.2020 15:22

Haninka: To je dobre, ze mate hodne prace. Dcera taky, dela ve velkoskladu s latkami, tak tam jeli porad. Uvidime, jak to bude vypadat ted, zavreli jim jedno oddeleni kvuli vyskytu, no snad je to vic nepostihne.smajlik - 65

 
rychlonožka
rychlonožka - 20.11.2020 14:39

Jak nás to postihlo....celá rodina chodíme do práce, jak na jaře, tak na podzim, samozřejmě že za zvýšených hygienických opatření, uzavření provozů se nás nedotklo, vnoučete ano, to mělo jak na jaře, tak nyní to studium na dálku jako ostatní žáci. Bylo doma samo. Jelikož nejsme z těch, kdo jsou obden na kultuře nebo venku na jídle, omezili jsme pouze setkávání s kamarády a odpustili si zahraniční dovolenou. Na zahradě nám bylo dobře v bazénu, moře to tedy nebylo, ale aspoň něco. Není nám jedno, že spousta lidí přišla o peníze, že spousta lidí zemřela. Omezily se spoje, nelze pokaždé jít a koupit to, co potřebuju a chci. Kdyby člověk věděl, kdy to aspoň skončí....snad takhle nebudeme ve strachu jít nakoupit, že někde něco chytíme, napořád...?

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 19.11.2020 16:03

Jarča* - 18.11.2020 12:10
nečte se to dobře
hodně lidí to zlehčuje a vědí houby co a jak se může stát
po prodělání jsi asi 90 dní imunní, ale zase to můžeš dostat, asi ani dr nemají úplně jasno co a jak stále se hledá.
někde jsem slyšela či četla, že zemřela 39 sestra a nechala tu 7 letou holčičku, byla jinak zdravá..
Zmatkovat né, ale respektovat nařízení ano

 
Jarča*
Jarča* - 18.11.2020 12:10

Jinak v karanténě už jsem taky byla, covid prodělali dcera se zetěm a mladší dcera s přítelem, a ještě pár dalších lidí v příbuzenstvu. A abych to tu nemusela rozepisovat, zkopíruju osobní zkušenost starší dcery tak, jak to dávala na fb (naštěstí teď už je taky fit):
Ahoj přátelé, rozhodla jsem se zveřejnit svoje zkušenosti s covidem, protože jsem z různých rozhovorů a zpráv pochopila, že pořád plno lidí neví, jak to probíhá a jestli je to jenom mediální humbuk nebo to opravdu existuje.
V naší rodině už jsme měli 11 pozitivních lidí. Z toho 5 úplně bez příznaků, 3 lehký průběh (teplota, únava, bolesti kloubů), 1 ošklivej kašel, horečky, bolesti všeho... 1 myslela, že to nepřežije, 3 týdny byla úplně vyřízená a sama ani nemohla dojít na záchod. Doteď není úplně v pořádku a možná už jí zůstanou poškozené plíce. Před covidem byla úplně zdravá. Poslední z těch 11 jsem já. Už dva týdny se s tím sajrajtem rvu. Ze začátku mě bolela hlava, pak se přidaly klouby, sem tam teplota, po tejdnu jsem úplně ztratila čich a začalo se mi občas hůř dejchat a hodně mě bolí hrudník. A nejhorší na tom je ta šílená únava a slabost. Chvilku tady něco dělám nebo jdu na krátkou procházku a jsem jako po maratonu. Několikrát to vypadalo, že už to končí a druhej den jsem zase musela jenom ležet.
Takže jak jsem si skoro přála to chytit, abych to už měla za sebou a měla imunitu, tak teď, když vím, jak je to vyčerpávající, bych se tomu radši vyhejbala.
Nechci nikoho děsit, je velmi nepravděpodobný, že vás to zabije, ale můžete mít blbej průběh nebo další následky, i když jste mladý a jinak zdravý. A rozhodně to existuje, i když neznáte nikoho, kdo by to měl.

 
Jarča*
Jarča* - 18.11.2020 12:02

Haninka: s tím společenským životem ti dávám za pravdu. Byla jsem zvyklá chodit do divadla, na cvičení, s kamarádkou na kafe, s manželem na chalupě sejít se s místními na pivu... Když to bylo na jaře, tak mi to ani tak nevadilo, říkala jsem si, že si aspoň odpočinu, ale teď už je to nějaké dlouhé. Na druhou stranu, kdyby to bylo jen tohle, tak by to ještě šlo...
V práci jedeme pořád, tam nemuset nosit na chodbách roušku (v kanceláři jsem naštěstí sama), tak ani žádnou změnu nepozoruju. Ale dělám ve stavebnictví a mám trochu obavy, že to na nás dolehne až později, jestli přijde ta krize, se kterou vyhrožujou.

 
Haninka
Haninka - 17.11.2020 22:34

YXH: jsme obchod s nábytkem, prodejci jsou doma na překážkách, mám dvě holky na informacích a telefony zvoní jako o život, v administrativě se taky nenudím...

 
YXH
YXH - 17.11.2020 22:28

kubikm: Taky si myslim, ze lepsi neco nez vubec nic. Navic zustanou v obehu zakazniku. Kdyz zavrou uplne, tak se pak lidi hur ziskavaji zpatky. Zvyknou si chodit jinam, kde jim i v techto dobach byli ochotni dat aspon nejake sluzby...

 
YXH
YXH - 17.11.2020 22:26

Haninka: Obe dcery maji v praci taky hodne prace. Jedna dela ve velkoskladu latek a druha v obchode, a maji hodne objednavek pres internet.

 
Haninka
Haninka - 17.11.2020 21:14

Mě tedy značně ochabl společenský život - divadlo, kavárny, setkávání se s kamarády, rodinou, snacha je těhotná, tak k nim raději nechodím, k mamce vzhledem k věku, taky ne. Tak to mě tedy štve. Ale chápu to a těším se, až se všechno vrátí tam, kde to bylo třeba před rokem. No a v práci máme snad víc práce, než když je otevřeno, obchodní dům je zavřený a lidi nakupují přes e- shop a volají a volají, do toho jsme dělali inventuru, takže máme pořád co dělat. Nikdo okolo mě - kromě synovce, který byl bezpříznakový - coronu neprodělal. Ťuk, ťuk. Tak nám všem přeji, aby bylo jen a jen lépe.

 
kubikm
kubikm - 16.11.2020 13:19

k těm hospodám a prodeji přes okénko

je všeobecně známo, že ty podniky vydělávají na pití, nikoli na jídle
přes okénko pití k tomu neprodávají...takže...
ano, lepší něco, než vůbec nic....

 
YXH
YXH - 14.11.2020 16:16

sharon: Mas pravdu s tim najmem. Tady ty dve hospody jsou ve stejnem objektu, najem hnedle stejny, vim, ze to neni mozne vsude, ale casto opravdu zalezi na tom, co lidi udelaji v dane situaci.

 
sharon
sharon - 12.11.2020 20:50

YXH: v něčem máš pravdu , sousedka nade mnou si pořád bere očeerko , je líná , holku má starou jako je můj vnuk a ten je ve 12 letech v pohodě sám doma......a s těma hospodama .....víš když platíš 200.000 nájem tak na to okénkem nevyděláš a úspory nejsou věčný, že.....ale nějak bylo , nějak bude....smajlik - 100hlavně zdraví....

 
YXH
YXH - 12.11.2020 16:09

Selsky rozum a ohleduplnost jsou asi to nejdulezitejsi v jakekoliv situaci. Je mi lito lidi, co prisli o podniky a o praci, ale hodne jich do prace nespecha uz jenom kvuli tomu, ze se vali doma a pobiraji vetsi davky, nez by vydelali, kdyby sli zpatky do prace (rozumej, ziji mimo CZ). Co se tyce restauraci, tak ty co se prizpusobily (delaji rozvoz a vydej prez okenko) maji vetsi sanci na preziti. Byli tu taci, co sedeli doma a breceli, ze k nim nikdo nesmi, no tak maji malo zakazniku a asi zkrachuji. Restaurace hned vedle nich se prizpusobila a jedou dal na plne obratky. Nezalezi tak moc na situaci, ale jak se lidi prizpusobi.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-39
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57208.
Archiv anket.