Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Z rodičů se na stará kolena stali motorkáři. Mám o ně strach.

Z rodičů se na stará kolena stali motorkáři. Mám o ně strach.

Potřebuju se vám svěřit s tím, co mi dělá starost a slyšet názory někoho, kdo je nad věcí. Já asi nejsem, protože jde o moje rodiče. Je jim pětapadesát let a mám pocit, že se asi zbláznili. Pořídili si totiž motorku a začali na ní jezdit na výlety. Připadá mi to jako zbytečné hazardování se životem a od té doby, co vím, že jsou každý víkend na motorce, jsem jako na trní.

Přitom naši byli vždycky normální, žili takovým trochu usedlejším způsobem života. Práce, domácnost, občas nějaká kultura, občas kolo, prostě normálka. A teď se asi totálně zbláznili, připadají mi jako puberťáci. Pořídili si motorku a vyrážejí na výlety, dokonce plánují v létě delší cestu k moři, mají představu takové nějaké poznávací jízdy na týden, deset dní. Se stanem, vysloveně v tábornických podmínkách, protože na té motorce toho asi moc neuvezou.

Už když ji táta na jaře kupoval, byla jsem v šoku. Není to žádné závodní dělo, nebo nějaký extra silný stroj, jak mi bylo vysvětleno, nejezdí rychle, říkají, že jim jde hlavně o ten pocit nevázanosti a svobody. Momentálně vyrážejí každý víkend a jako cíl mají nějaký hrad nebo zámek. Jsou jako umanutí. Oba dva si koupili za šílený peníze takové to motorkářské oblečení se spoustou vychytávek, samozřejmě helmy, momentálně táta pracuje na tom, jak vylepšit motorku, aby se na ní daly převážet spacáky a stan. To už mají také nakoupené.

Já vám nějak nevím, jsou to mí rodiče, mám je ráda, ale přijde mi, že se nějak zcvokli. Máma na sebe odjakživa dbala, chodí upravená, nalíčená, bez sprchy dvakrát denně není schopná existovat a já si neumím představit, jak je týden někde na motorce, spí pod stanem, nemá s sebou ani dostatek prádla na převlečení. Nejdřív jsem si myslela, že ji táta nějak zblbnul a přemluvil, ale není to tak, ona je z těch jejich výletů úplně nadšená. Zpočátku s prý bála, ale teď už ani ne.

Vím, že je to asi jenom můj problém, ale já se o ně opravdu bojím. Sama bych na motorku nesedla ani za nic a to je mi o víc než od dvacet let míň než jim. Přijde mi, jako by ještě chtěli dohnat něco, co si nemohli dopřát a zbláznili se do motorky. Oni to mají jako hlavní téma. Plánujou výlety, všude si všechno fotěj a dělaj si něco jako kroniku.

Připadá vám to v jejich věku normální? Já jim to na jednu stranu přeju, že jsou spolu rádi, že mají společný zájem a jezdí si po výletech, ale proboha, proč nemůžou jezdit autem? Proč na motorce? Mám o ně opravdu strach.

Lucie


1.6.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 46   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Z rodičů se na stará kolena stali motorkáři. Mám o ně strach.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-46
Jarča*
Jarča* - 1.6.2016 6:31

Lucko, Lucko, copak v 55 se dá mluvit o starých kolenou? I když mně je o pár let míň a mluvím tak někdy o sobě takysmajlik - 68 Ale vážně. Osobně taky nemám motorky ráda a kdyby začal na motorce jezdit někdo blízký, asi bych z toho měla podobné pocity, ale myslím si, že když se stane nějaký malér, můžou si za to motorkáři většinou sami, že jedou jak blázni. Tví rodiče jsou snad dost zkušení a mají se rádi na to, aby jezdili opatrně. A něco se může stát i v autě, na to člověk nesmí myslet.
Správně píšeš, že je fajn, že mají rodiče společný zájem, určitě si to užívají, rozhodně je to lepší, než kdyby seděli u televize a stěžovali si, kde je co píchá.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-46
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.